Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi bardzo ale TVN24 nie jest w stanie dogodzić wszystkim. Najpierw gdy grafika ekranowa zajmowała całą szerokość obrazu to marudzili Ci (w tym także i ja), którzy nagle mieli problem z przyciętymi bokami (btw. ostatnio w "Łapu-Capu" nagranie z TVN24 także miało obcięte boki ;)) i robiono wielką aferę - chociaż wszyscy i tak pisaliście, że nareszcie ten kanał poszedł krok do przodu i w ogóle. Teraz wielki płacz i lament bo grafikę dostosowano do 4/3. Co wam to tak przeszkadza? JPrzecież na ekranie widać to samo, a nawet więcej bo belki zajmują jego mniejszą część. A jest to kompromis pomiędzy posiadaczami telewizorów 4/3, odbiorcami platform cyfrowych oraz abonentami sieci kablowych.

 

Żal.

 

Coś ten TVN 24 sobie nie radzi z tym 16:9. Toż taki zacofany Polsat nie miał problemów z 16:9 w przypadku Polsat News. TVN 24 powinien się zdecydować w czym chce nadawać. Grafika na środku ekranu śmiesznie wygląda. Wstyd. :wink:

Śmiesznie to wygląda twój post i tok rozumowania. TVN24 nadaje już 8 lat i od początku było to 4/3. W znacznej części sieci kablowych sprzęt do odbioru jest już na tyle stary, że nie potrafi sobie normalnie poradzić z panoramicznym obrazem. Przez to właśnie do TVN24 napływają ciągłe skargi odnośnie uciętych pasów czy rozciągniętych łbów. Teraz muszą dopilnować aby sieci kablowe się albo poprawiły albo sami muszą wymyślić jak zagospodarować "safe-mode". Polsat News startował jako nowa stacja, do jego odbioru zakupowano albo nowe dekodery (cały czas mówię o sieciach kablowych) i z miejsca je konfigurowano aby nie było problemu z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam to tak przeszkadza?

Odpowiem za siebie - przeszkadza pustka po lewej i prawej stronie grafiki. Gdyby w formacie 16:9 to miejsce było jakoś zapełnione (np. przedłużenie paska), rzecz jasna z zachowaniem zgodności grafiki do formatu 4:3, byłoby bardzo dobrze. Moje "narzekania" nie były spowodowane samym dostosowaniem grafiki do formatu 4:3 (nawet tą decyzję pochwalam), tylko tą pustką po bokach paska. Chociaż znając siebie, za kilka tygodni na takie rzeczy nie będę zwracał uwagi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika nie musi być na całej szerokości ekranu...

Ważne jest, że mając telewizor panoramiczny nie trzeba już oglądać rozszerzonych postaci bądź przycinać belek informacyjnych czy też powiększać obraz tracąc przy tym na jakości. No i przy okazji dzięki zmianie podniesiono ładnie rozdzielczość ;)

 

Jak już pisałem wcześniej, również wolałem wersję poniedziałkową. Faktycznie ładniej się to prezentowało i jakość jakby trochę lepsza jeszcze była. Ale jak czytam komentarze na forum N to sie aż śmieje, bo tam chcą żeby atakować telefonami do Szkła Kontaktowego :lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mają rację, bo inaczej zostawią to tak, jak jest. A większość osób z tv 16:9 woli rozszerzony pasek, bo teraz to wygląda okropnie.

 

Ja proponuję albo powiększyć czcionkę i dać bez safe-area, albo zrobić safe-area, ale w 14:9 (tak jak stacje brytyjskie), a kablówki powinny wtedy ustawić opcję letterbox 14:9, bo nie wierzę, że nie mają takiej opcji, nawet te najstarsze, bo zarówno 16:9 jak i 14:9 jest standardem WSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem, no i:

1. TVN24, TVN CNBC Biznes tymczasowo nadają grafikę z safe-mode. W tym tygodniu ma się to zmienić.

Obiecywali tu któremuś userowi że zdejmą safe mode do końca tygodnia. Niedługo się okaże czy TVN24 kłamie :lol2: A nie przystoi to telewizji informacyjnej.

Dziś poniedziałek. :lol::lol::lol:Nowy tydzień!!! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na lcd jest obraz raj ale na crt juz nie:D i tu jest dla jednego ok a drugi marudzi dla mnie sprawa jest prosta : zadłużyłem się i LCD 32 cale kupiłem:D trudno...:) A TVN24 i reszta niech nadal się bawi z ustawieniami pasków itd:P Wracając do setna tematu to: TVn24 niech popracuje nad ramówka która to za dużo pokazuje Kaczogród;/Człowiek chętnie by obejzał jakies info np z Katowic etc;p A nie wszystko kreci się wkoło Kaczlandu;/ Przecież informacje to nie tylko Polityka to ludzie fakty problemy ludzkie...Moim zdaniem TVN 24 na miano kanału informacyjnego zasługuje ale po części..Bo co to za informacje ciągle tylko o Polityce? CIeszy mnie nowy format Ale ramówka wymaga wg mnie zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez cały dzień wolałbyś oglądać "Prosto z Polski"? To ja już wolę polityków. A przyglądając się dziennemu programowi TVN24, to procentowo polityka nie zajmuje więcej miejsca w ramówce niż ta sama tematyka w programach informacyjnych każdej innej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam na myśli że Wg Mnie tvn24 zbytnio nie poświęca uwagi w ramówce w to co się dzieje w kraju.Nie mowie o Polityce bo robimy offtop ale mam na myśli : Relacje z Wypadków Problemy w danym mieście mieszkancow...etc zdecydowanie za wiele poświęcają na Politykę>Wg mnie nie sama Polityka jest ważna chętnie bym dowiedział się co sie dzieje w kraju a nie słuchac tylko o .....Koniec tego offtopa.Wg mnie ramówka do poprawki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma? To chyba jesteś pierwszą osobą, która o tym pisze, bowiem według mojej wiedzy drugi helikopter TVN24 jest dopiero w planach, a jego zakup może odwlec się w dodatku przez kryzys finansowy jaki dopadł praktycznie wszystkie firmy, w tym TVN. Poza tym live'y są praktycznie przez cały dzień w "Dniu na żywo" i TVN24 robi dyle feedów przez satelitę i światłowody, że ma systemy pozapychane. Więc nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? A ja mam dosyć ciągłego nadawania w stylu "Prosto z Polski" właśnie... TVN 24 jest na takim etapie, że może być pośrednią stacją między stacją ogólną, a informacyjną... Czemu w TVN24 nie ma żadnego programu publicystycznego z dużą publicznością? Czemu nie ma porządnego programu reporterskiego, bardziej czy mniej poważnego? Weekendowe wydania Prosto z Polski nawiązują do starej formuły "Pod napięciem" - może warto przywrócić także tę nazwę i bardziej rozszerzyć formułę takiego programu dając mu także twarz. Nie jest też fajnym fakt, że w zasadzie jedyne (owszem, ciekawe i bardzo dobre) pasmo dokumentalne to dokumenty Ewy Ewart... Może coś wyprodukowanego w Polsce, na zlecenie TVN24 by się przydało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ten tekst chociaż zabawny był. Koleś (jak mniemam) nie ma większego pojęcia o czym pisze, jego pseudopropozycja dla TVN24 była przynajmniej beznadziejna więc naprawdę, więc w ogóle nie wiem jak ktoś mógł dać do sieci taką słabiznę. Żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...