Skocz do zawartości

Przyszłość 4K w Polsat Box


patryszq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko teoria jak większość twoich wpisów. Od dobrych kilkunastu miesięcy fantazjujesz na tym forum odnośnie technologii, tylko owe fantazjowanie ma się nijak do rzeczywistości. Gdzie owa doskonała jakość TV w Netii, gdzie jesteś najbardziej aktywny? Gdzie u innych operatorów? Wystarczy wejść w temat o Inei, by się przekonać, że niektórzy nawet się cofają mimo światłowodów i innych cudów na kiju. Obraz lepszy na archaicznym koncentryku niż lansowany, światłowodowy HIWAY.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, karle2 napisał:

Byłem od powstania CP ale już jestem w CANAL+ pakiet Superpremium 4k . Ten pakiet to naprawdę wart ceny a cp niech czeka dalej to obudzi się jak połowa abonentów odejdzie.W punkcie cp powiedzieli ,że bardzo dużo rezygnuje z powodu wyłączenia kanału .

Nie oszukujmy się wiekszość wypowiedzenia to tylko by ugrać darmowie miesiące.Wiekszość myśli że PC+ jest droga a nie każdy chce płacić za tv 100 lub więcej zł.Dopiero jako stały mozna pokombinować ale trzeba wiedzieć co i jak.Odpływ z CP to może nastąpić jak zmniejszą kolejne gratisy dla stałych.Też byłem od praktycznie początku CP od 2000 roku do 2012.Zrezygnowałem z powodu oferty głównie sportowej.Teraz od ok.1.5 roku jestem znowu abonentem CP ale to tylko dla wybranych i pojedyńczych transmisji sportowych bo główna oferte mam w PC+.Nie mam oferty 4K od operatora ale mam sprzęt prywatny 4K i dostęp do tego typu kanałów FTA nie tylko HB czy Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę Cię bardzo. Avios ma HD w MPEG-4 nawet do 25 Mbps. 4K jest na razie max 25, ale nie mają praktycznie czego puszczać oprócz Eleven 4K co wykorzysta wysoki bitrate.

16 minut temu, glaca napisał:

Wystarczy wejść w temat o Inei, by się przekonać, że niektórzy nawet się cofają mimo światłowodów i innych cudów na kiju. Obraz lepszy na archaicznym koncentryku niż lansowany, światłowodowy HIWAY.

Inea niestety, ale chce zrobić to jak najtańszym kosztem, a tak nie da się zrobić unicastowej TV. To nie DVB-C, że jakoś to będzie. Przykład Evio czy AVIOS pokazuje że można zrobić to dobrze w unicascie, tylko trzeba zainwestować w to. W nią trzeba zainwestować raz a porządnie, a wtedy masz naprawdę rewelacyjny produkt na lata.

6 godzin temu, czerstwy napisał:

Nie tylko na polskie warunki zagraniczne kanały 4K nadają z takim samym bitrate.

4K nadaje w HEVC, a PSP SHD w MPEG-4 AVC a to jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jeśli wszystko pójdzie zgodnie z intencjami to na infrastrukturze Netii, UPC itp (najwięksi operatorzy w PL) będzie wkrótce konkurencja IPTV 4K z naprawdę konkretnym bitrate. Niestety wszystko tak naprawdę zależy od nadawców bo technicznie firma ta jest gotowa.

HD tam gdzie to możliwe na poziomie Super HD czyli 15-20 Mbps.

Oczywiście nie ma co liczyć, że będzie bardzo tanio, bo jakość kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet Netia dostaje HD-SDI z tego co pamiętam na rzecz Canal+ Online ( świadczy zaprzyjaźniony z Netią insys dla PC+ streaming) bezstratnie światłem a tam HD ma spokojnie chyba minimum 30. Teraz już nie pamiętam tak. Tak samo Animal Planet ma ponad 20 na pewno. To co leci w kablówkach to inna para kaloszy. 

Tak samo bodajże TVP, też nie dają hałtury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, djadijos napisał:

Przecież nawet Netia dostaje HD-SDI z tego co pamiętam na rzecz Canal+ Online ( świadczy zaprzyjaźniony z Netią insys dla PC+ streaming) bezstratnie światłem a tam HD ma spokojnie chyba minimum 30. Teraz już nie pamiętam tak.

 

Chyba? Byś się zdziwił ;)

HD-SDI to standard bezstratny, a Netia ma dosłownie kilka kanałów do dyspozycji w takiej jakości. Reszta poniżej.

 

11 minut temu, djadijos napisał:

To co leci w kablówkach to inna para kaloszy. 

 

Bardzo często jest to dokładnie to samo co mają ci od adaptive streamingu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, djadijos napisał:

Teoretycznie HD-SDI może mieć i 2,5 Gbps, ale wątpię by tyle mieli.

 

To, że nie wiele jest w takiej jakości to wiem, ale to wina nadawców.

 

HD-SDI nie występuje w wersji skompresowanej, więc nie może mieć więcej albo mniej.

Poza tym nikt nie przekazuje takim interfejsem kanałów. Rynkowym standardem jest dosył kanałów w postaci multicastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 21:16, lukimann napisał:

( ciekawe jak długo tu monopol będzie miała PC+)

Monopol?

Jak ktoś choć trochę się zbliży do Canal+4K co przez najbliższe 2 lata jest mało realne,  to nadal ten kanał będzie miażdżył Eleven Sports 1 4K.

Jedyny kanał jaki jest sensowny , ale to okazjonalnie będzie nim TVP 4K , który w 99% pojawi się w PC+ oraz Orange.

MŚ w Rosji na Canal+4K oraz TVP 4K , były czymś czego CP nie uświadczy ;)

 

20191229-171640.jpg

 

Edit:

Gdyby CP choć trochę było zainteresowane 4K, więcej materiału wrzuciła by na Iple.

Więcej testów, a tu było kilka meczy LM i cisza.

Być może coś szykują , ale moim zdaniem obecnie CP nie myśli o 2160p ;)

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 00:52, mattem napisał:

 

Standardem branżowym. Emitel też dosyła multicastem :)

Wiem, że Emitel multicastem. Pisałem, że jest wiele źródeł, m.in. Emitel.

18 minut temu, kingofsouth napisał:

Jedyny kanał jaki jest sensowny , ale to okazjonalnie będzie nim TVP 4K , który w 99% pojawi się w PC+ oraz Orange.

MŚ w Rosji na Canal+4K oraz TVP 4K , były czymś czego CP nie uświadczy ;)

Nie ma żadnej pewności, że ten kanał znowu będzie dostępny. Równie dobrze CP może szykować jednak dekoder 4K i TVP dogada się z CP i Netią, do tego Ipla. Większe możliwości jednak i wieksza dostępność wtedy dzięki Ipli. CP szykuje też nowy dekoder dla Netii by Evobox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, djadijos napisał:

 

Nie ma żadnej pewności, że ten kanał znowu będzie dostępny.

Nie ma , masz rację , ale do MŚ zostało bardzo mało czasu i TVP 4K będzie w PC+. Mam nadzieje , że się nie mylę :D

Co do dostępu meczy w 4K na Ipla , jak ktoś tu pisał wszystko fajnie pięknie, ale jak usiądą miliony przed Smart TV/Android TV to już tak pięknie nie będzie wyglądało

Oglądałem wszystkie mecze jakie były na PSP Ipla 4K i było super , ale ile osób wraz zemną śledziło te transmisje? Kilka tysięcy? Jak myślisz? :P

Czym innym jest Netflix/Amazon 4K HDR a czym innym sport na żywo. Tutaj będzie większe wyzwanie. CP temu podoła? Hm trochę ciężko w to uwierzyć ;)

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kingofsouth napisał:

Co do dostępu meczy w 4K na Ipla , jak ktoś tu pisał wszystko fajnie pięknie, ale jak usiądą miliony przed Smart TV/Android TV to już tak pięknie nie będzie wyglądało

Oglądałem wszystkie mecze jakie były na PSP Ipla 4K i było super , ale ile osób wraz zemną śledziło te transmisje? Kilka tysięcy? Jak myślisz? :P

Nie bez powodu raczej dawali transmisje 4K live praktycznie za darmo, testy wydajności wśród większej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuje CP z 4K mimo , że jestem abo CP+ , bo konkurencja zawsze jest dobra dla abonenta, ale sceptycznie podchodzę do podejścia słoneczka w tym temacie.

Mam możliwość oglądania Eleven Sports 1 4K Vectra dekoder/Vectra Online i wiedz jedno w sieci ten kanał jest ciężki do ogarnięcia.

PSP Ipla 4K sprawdziło się przy małej ilości oglądających , ciekawe jak usiądzie milion do oglądania :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...