Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, stanlley napisał:

Po połajankowym wpisie Iriciosa z taką pewną nieśmiałością się odzywam w sprawie nieszczęsnego dysku, dobry wydaje się pomysł z podłączeniem poprzez

kabel eSATA i umieszczenie go poza dekoderem. Nawet chciałem to zrobić i zakupiłem kabel, ale okazało się że ma obie końcówki męskie, a powinien mieć

raczej męską i żeńską. Takiego jednak nigdzie nie namierzyłem i nadal zmagam się z problemem. Może ktoś podpowie gdzie zdobyć ?

Też szukam takiego kabla by wyjąć dysk spod dekodera, bo przez niego dekoder się kolebie co jest bardzo kłopotliwe dla mojego kota, który bardzo lubi się na nim wygrzewać. Daj znać gdybyś znalazł. Wszystkie linki do tego typu kabli jakie pojawiały się w tym wątku są od dawna nieaktualne. Taki kabel produkuje Delock. Numer katalogowy  84389. Niestety nikt go w Polsce teraz nie oferuje.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stanlley napisał:

Po połajankowym wpisie Iriciosa z taką pewną nieśmiałością się odzywam w sprawie nieszczęsnego dysku, dobry wydaje się pomysł z podłączeniem poprzez

kabel eSATA i umieszczenie go poza dekoderem. Nawet chciałem to zrobić i zakupiłem kabel, ale okazało się że ma obie końcówki męskie, a powinien mieć

raczej męską i żeńską. Takiego jednak nigdzie nie namierzyłem i nadal zmagam się z problemem. Może ktoś podpowie gdzie zdobyć ?

Ja kupowałem w Morele. Koszt ok. 56zł. Jest to przewód Delock eSata-Sata 22 pin. Wpisz na stronie Morele, w wyszukiwarce produktów 84396. Ja mam właśnie ten przewód. Sprawdzałem przed chwilą, są dostępne. Jest też w Komputroniku i na Allegro ( tu są też 100 cm pod nr. 84397 i 50 cm pod nr. 84396 ). Od oryginalnego różni się tym, że jest okrągły, a nie płaski, dłuższy. Wtyk do dekodera jest prosty, a nie kątowy. W pełni funkcjonalny z oryginałem.

5 godzin temu, Jacek3 napisał:

Rozumiem, że zaletą SSD jest całkowita cisza. Ale dysk jaki mam w wynajmie za 0 zł/miesiąc (taką ofertę  wynegocjowałem) do Ultraboxa jest tak cichy, że gdy telewizor jest włączony, to go w ogóle nie słychać.

 

Co więc miałoby uzasadniać wydanie tych 500 zł?
 

W pytaniu stanlley'a chodziło głównie o to, by nie pozbywać się swoich nagrań. Niestety własny dysk tego nie zapewnia, bo dekoder go szyfruje, tak aby można go było używać tylko z tym dekoderem, którym został sformatowany.  Wymieniając lub oddając dekoder tracisz dostęp do nagrań na swoim dysku.

Jak będę zmieniać dekoder, to oddam oryginalny dysk w pudełku, a swój SSD wstawię do kompa, jako kolejny. Także jest to dysk do testów, ale też do ewentualnego montażu w komputerze. 

Edytowane przez Grzegorz Zabłocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jacek3 napisał:

Jak chcesz oryginalny dysk od c+ podłączyć do wtyczki sata? 

Jestem z zawodu elektronikiem rtv. Zapewniam Cię, że wiem co piszę. Przewód delock eSata-Sata 84396 ma po jednej stronie wtyk bezpośrednio do dysku twardego, a po drugiej - do dekodera. Wpisz sobie w Google nr kabla to zobaczysz. Przewód, o którym piszę różni się tylko długością i przekrojem. W oryginalnym od C+ podłączenie jest od strony dysku  po środku złącza. W delock 84396 jest bardziej z boku.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel który polecasz ma takie końcówki:

319827_0_i1064.jpg

Jak chcesz podłączyć do niego dysk w obudowie od C+?
Ten dysk nie ma żadnego gniazda sata ani gniazda zasilania. Ma wychodzący z obudowy kabelek zakończony wtykiem esata.

 

jaką wtyczkę ma dysk, o który chodzi zobaczysz tu:

c63d159b488e8cd6587423122c5e

 

f3b3681048b2a39b10baccaf6b19

 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, podłączasz dysk złączem SATA, a małą wtyczkę wkładasz w dekoder. Działa. Sprawdź, a się przekonasz. Ja mam przewód 50 cm. Zgodnie ze standardem tego przewodu, zasilanie do dysku jest przesyłane tym samym przewodem. A propos, widziałeś ten przewód z pudełka C+? Jest identyczny, jak ten z Twojego zdjęcia. Tylko płaski, ma złącze kątowe do dekodera, a w środku jest identyczny wtyk SATA wpięty bezpośrednio w dysk. Dysk jest przykręcony do pudełka 4 wkrętami. Od spodu dysku HDD jest jeszcze termopad.

 

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. teraz rozumiem. To musi poszukać przedłużacza, albo podpiąć swój własny dysk. 

https://www.reichelt.com/pl/pl/przed-lstrok-u-zdot-acz-power-over-esata-1-m-delock-84389-p85416.html tu jest poszukiwany przewód.  Tak na szybko znalazłem tylko tu. Z przesyłką ok 70 zł. Teraz podłączy bez problemu :)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysiek11:) napisał:

Tylko oglądać. 

 

To w końcu  funkcja ReplyTV daje dostęp do audycji emitowanych w przeciągu ostatnich 24 godzin, czy w ciągu ostatnich 7 dni (jak w UPC)?

 

Czy przy pomocy funkcji ReplayTV można oglądać wszystkie audycje, jakie były emitowane w tym czasie, czy tylko te, które miały swój wpis w EPG?

 

Czyli na przykład czy można włączyć sobie TVN24, cofnąć się o 4 godziny wstecz i oglądać te 4 godziny?
Czy też można oglądać tylko wybrane audycje, i każdą trzeba osobno wybierać i jak audycja nie ma swego EPG (nie była planowana), to nie da się jej oglądnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie 7 dni, nie 24, tylko 8 ostatnich godzin?

 

Tak jak opisałem, to znaczy jak?
Można oglądnąć całe 8 ostatnich godzin w sposób ciągły, czy tylko poszczególne audycje wg EPG z ostatnich 8 godzin? 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie tragedia. Pasek info nieczytelny. Lista kanałów z tymi kwadratami porażka.EPG bezsensowny podgląd w "okienku".  Cofamy się do epoki Mediasatów.

W menu nawalone obrazków jak w androidzie. Masz dostęp czy nie będziesz musiał to oglądać, bo nie sądzę by było spersonalizowane. Generalnie dziwny kierunek zmian. Wywalać typowo "tunerowy" soft na coś takiego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...