Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem posiadaczem tego syfiastego dekodera (JADA). Kilka minut temu przełączając kanały na jednym z nich pojawił się komunikat o braku sygnału. Po chwili problem "rozlał się" na pozostałe kanały i nie działało nic. Pomogło dopiero wyłączenie dekodera z zasilania, mierniki dla anteny 1 na poziomie ponad 80%, dla anteny 2 było 100%. Co prawda na początku pojawił się komunikat o braku sygnału z anteny 2, ale zniknął i na ten moment wszystko działa. Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Kilka miesięcy temu, przez kilka dni, raz na jakiś czas pojawiał się komunikat o braku sygnału z anteny 2, a zimą podczas śnieżycy sygnału nie było przez kilka godzin wieczornych i reset nic nie pomagał. Czy ktoś miał podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ultraboxa 4k od około tygodnia. Jak na dekoder operatora to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dekoder działa bardzo szybko, płynnie przeskakuje pozycje menu, nie myśli zbyt długo, nawet przy wychodzeniu, wchodzeniu do aplikacji. Drobne bugi niestety są: *problem z regulacją głośności przy opcji "Dolby Digital" - ktoś wie czy realnie ta opcja ma wpływ na jakość dźwięku? Oraz pewne cechy własne oprogramowania: *brak wyświetlania logo kanałów przy podglądzie kanałów przez "pilot" oraz brak możliwości wbicia kanału pod poglądem programu pod przyciskiem "pilot", brak możliwości przeglądania pełnej listy kanałów i przeskakiwania w prawo "strzałkami" - trochę to drażni. Dysk dostałem nowy. Jak to HDD 2,5 według mnie jest standardowo słyszalny, ale ja określam to jako "akceptowalnie cichy", nie ma problemów z nagrywaniem i time shiftingiem. Nagrywanie 3 programów na raz to petarda! Zwłaszcza że mam zwykłą instalację (multiroom), a to nadal działa, oczywiście z ograniczeniem na bliźniacze transpondery - jest gdzieś może rozpiska które kanały są obok siebie i da się je nagrywać równocześnie? Wiem że TVNy i Canal+ działają razem.

 

Początkowo dekoder pomielił, ale po jednym dniu przeszedł w głębokie uśpienie. Teraz raczej chodzi cały czas - dysk pracuje i jest ciepły, pewnie się to unormuje. 

 

Możecie napisać o co chodzi z pobieraniem kolekcji VOD? On pobiera tylko okładki i opisy filmów na dysk czy zgrywa w całości/kawałku filmy? Czym różnią się kolekcje pod niebieskim przyciskiem od VOD z NC+ go? 

 

O co chodzi z parowaniem kart? Dali mi do tego deka kartę szarą NC+ zamiast mojego Cameleona, ale Cameleon od MR działa poprawnie z tym dekiem, za to szara w DSI nie odblokowywuje wszystkich kanałów, tak to działa?

 

Trochę pytań mam. A z dekodera jestem bardzo zadowolony mimo małych niedogodności softwarowych. No i mógłby mieć wyświetlacz. Na początku na pilota IR też narzekałem ale łapie perfekt z każdej strony. Jak dla mnie to jedyny sensowny dekoder operatora w tych czasach, mam telewizor 4k choć na razie nie widzę jakiegoś szczególnego zastosowania dla tego tandemu przy mojej obecnej ofercie. 

Edytowane przez domcio181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jednym z nielicznych osób co jest zadowolona ze sprzętu operatora. Dysk pracuje bo pobiera VOD. To potrwa kilka dni.

Przez niebieski przycisk wchodzisz do VOD z neta. Jest tam więcej pozycji. VOD na dysku jest dla ludzi co nie mają neta. 

A z kartą to Ameryki nie odkryłeś.  Temat poruszany nie raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 23:46, Pawel napisał:

Multiswitch zaprogramowany pod unicable II ?Zgadzają się częstotliwości kanałów w multiswitchu i dekoderze ?

Wszystkie kanały są zgodne. Nie wiem czy nie reklamować dekodera. Nie mam możliwości innego podobnego podłączyć żeby sprawdzić, nawet innej firmy. Multiswitch nie ma co podłącza do programatora ponieważ od fabryki wszystko jest ustawione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawel napisał:

Częstotliwości na kanałach od 9 w gorę przypisujesz ręcznie czy wybrałeś ustawienia predefiniowane poprzez jakiś wpisany model konwertera/multiswitcha ?

Częstotliwości kanałów są takie same w ultrabox jak i w multiswitch. Ręcznie te same częstotliwości tez próbowałem. Problem jest tez taki ze na kanałach 1-8 jakość 85%. Odznacze kanał 1 i w to miejsce dodam 9 to wszystkie kanały pokazują 0%. 😩🤷🏼

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problem od kilku godzin z dźwiękiem DD, mianowicie dźwięk jest przerywany (czkawka), dekoder połączony kablem optycznym do kina domowego (problem tylko na kanałach nadających DD, np. Planete, BBC, Canal+), co może być przyczyną?

PS.

Po wyłączeniu DD w Opcjach Programu na poszczególnych kanałach problem znika (ale to nie rozwiązanie, gdyż wtedy to tylko dźwięk stereo).

Edit.

Już wszystko działa pomogło przywrócenie dekodera do ustawień fabrycznych.

Edytowane przez sławek72
rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj wymieniłem dekoder turbo na ultraboxa. Odpaliłem go wczoraj popołudniu, ale do dzisiaj dekoder stoi na planszy z zasięgirm anten - nie przechodzi to trybu oglądania kanałów. Czy to nomalne, że tak długo nie ma uprawnień na karcię? Oczywiście rachunek zapłacony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawaiłem konsultantem na chacie. Powidzieł że skopane jest oprogramowanie i wyśle nowe per sat - mam czekać min 2h i dać znać, czy coś się zmieniło. Jak nie pomoże to reset fabryczny.

Gdzie znajdę instrukcję jak zrobić reset do ustawień fabrycznych w tym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Pytanie czy wy również macie problem z włączeniem usługi (niebiski przycisk) nc+go tv, u mnie często pojawia się czarny ekran i trzeba kombinować, wyłączać dekoder włączać aż za którymś razem załapie, a nawet wyłącznie z sieci, i tak prawie za każdym razem. Inna sprawa to czy mieliście taką sytuację, że nagranie było tylko częściowe, początek filmy z 20  i później tylko sama końcówka. Te dekodery tak mają, czy tylko tak u mnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem tnie mi obraz na niektórych kanałach dodam że nie na tych samych instalacja unicable antena ustawiona bardzo dobrze na wszystkich kanałach siła najmniej 80% a jakość 90-100 ber 1, 0 e9 gdy tnie ber skacze i znika całkowicie siła i jakość i wystarczy że odkręce delikatnie kabel antenowy co daje brak sygnału potem wkręcam i już jest ok czyli siła i jakość o co chodzi czy to dekoder 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...