Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój też tak miał, pierwszy raz przeszło samo, dopiero po dniu (a może po kilku k...... rzuconych wprost w stronę dekodera...).

Drugi raz pomogłem blokując dostęp do kanału 88 w ustawieniach, ale udało mu się mimo tego postawić na swoim - i i tak na nim wystartować, ale się naprowadził sam ze złej drogi, bo następny raz włączył się normalnie. Wygląda, że to: loteria/taki ficzer/soft error (niepotrzebne skreślić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy dekoder po podłączeniu od razu zaczął się aktualizować. Przeszedłem konfiguracje ustawione 2160p.  Oglądałem TV przez może 10 min i wszystko wydawało się OK.

Dziś obraz na telewizorze co jakiś czas znika. Czasem co 3-4 minuty a czasem co 7-10 minut. Czarny ekran. Obraz znika czasem na dłużej 3-4sek a czasem na krócej 1-1,5 sek.

Sygnał na zielono.

Poziom: 91%

Jakośc 70%

Z boku BER 1,0E-9

 

Telewizor Samsung QE55Q9FNAT. 

Łącze HDMI: Wyświetlana rozdzielczość 3840x2160 (50Hz) progresywny

 

Może zmienić na 3840x2160 (60Hz) progresywny 16:9? Czy to raczej nie ma wpływu na te zaniki obrazu? 

 

Jaką opcję sprawdzić? Co może być odpowiedzialne za te zaniki obrazu? Na Pace nic takiego nigdy się nie działo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel powinien być porządny bo kosztował mnie chyba ze 150 zeta. Choć kupowany był z 5 lat temu wiec nie wiem jakie wtedy były standardy a opakowanie wywalone. 

Mam talerz 80 cm ten z nc czy nawet cyfry przed połączeniem z n-ką jeszcze. Zastanawiałem się czy nie dać jakiegoś ciut większego 90cm? Nie wiem czy to ma jakiś wpływ skoro sygnał na zielono (Poziom: 91% a Jakość 70%). A może konwerter? Choć sygnał dobry jak pisałem. 

Zmniejszenie rozdzielczości zrobię zaraz ale dekoder 4K i kanał C+4k to bez sensu 1080p ustawiać.

Aha nie pisałem oglądałem kanał HGTV on jest chyba HD a nie nawet FHD tym bardziej nie 4K czy w takim wypadku kabel HDMi mógłby być problemem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na dekoderze ustawione 2160p, to taka rozdzielczość wychodzi cały czas do telewizora, nawet na kanałach SD. Napisałem Ci, abyś doraźnie zmniejszył na 1080p do czasu zaopatrzenia się w lepszy kabel HDMI. U Ciebie kabel jest winny na 99%. Wiele osób na forum już to przerabiało, ja też. Dobry kabel rozwiązuje problem. Poszukaj kabla 18Gbps, wystarczy taki za ok 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki. Zamieniłem na 1080p i jest OK. 

Zastanawiam się jeszcze czy problemem może być złe skonfigurowanie z TV. 

Po podpięciu i włączeniu dekoder zaczął się aktualizować a telewizor oczywiście swoje konfiguracje. 

1. Co zostało podłączone - dekoder TV satelitarnej

2. Provider - cyfra

3. Przełącz kanał w górę i w dół i sprawdź w okienku czy kanał został zmieniony - a tam aktualizacja i 9% pobierania więc kliknąłem że się niby zmienił 

No i tak pilot TV nie dział z dekoderem.

Jak dzwoniłem do pomocy technicznej to powiedzieli że to im wygląda tak jakby dekoder "skanował" i szukał poprawnej rozdzielczość do wysłania na TV.

Tylko nie wiem czego szuka skoro mu ustawiłem 2160p to czego ma szukać? Ma wysyłać to 2160p i już, a nie szukać właściwej rozdzielczości (czy czegoś tam).  

Dlatego się jeszcze zastanawiam czy jakbym go skonfigurował jeszcze raz dekoder z TV i TV by go prawidłowo wykrył to czy by to pomogło?

 

Może szukam jak koń pod górę ale za tym TV jest milion poplątanych kabli. Nie mam najmniejszej ochoty tego rozplątywać.

 

Edytowane przez borsuk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ultraboxie 4k ten sam problem, obraz co jakiś niekontrolowany czas zanika na ok. 1, 2 sek. cały czas się zastanawiałem co może być przyczyną i też podejżewałem kabel bo z pena tego niema, dopiero po przeczytaniu tego wątku zamówiłem wczoraj kabel 8K na alldrogo za 4 dychy, jak przyjdzie to podmienie, mam nadzieje, że pomoże.Dzięki @maniek357 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tych z koleżanek, kolegów, którzy chcieliby zwiększyć ilość tb.na dysku informuje :Dysk Seagate BarraCuda 4tb.2.5" sata lll (ST4000LM024) połączony kablem Delock power over eSata-sata  22pin 0.5m (84396)pracuje z ultraboxem 4k ADB idealnie.Jest natomiast problem z Technicolor ,żaden z zakupionych 4 dysków nie pracował poprawnie, być może oprogramowanie a może ten jeden jedyny egzemplarz tak miał.Dysk jest niestety bardzo drogi i proszę zwrócić uwagę czy i jaką gwarancję otrzymujemy warto też wykupić ubezpieczenie wtedy mamy pewność, że te 4 lata posłuży ok.120zl.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam właśnie problem z dyskiem. Dekoder z dyskiem mam raptem 3 miesiące. Od początku coś dziwnego się działo z dyskiem, po odłączeniu zasilania. Dysk wydawał dziwny pisk. No i kilka dni temu, jak zostało 15% wolnego miejsca dysk padł. Nagle nie mogłem nic nagrywać ani pauzować. Tak samo nie mogłem wejść nawet w nagrania. Po kontakcie z konsultantem canal+, i resecie dekodera. Całkowicie przestał widzieć dysk. Po jakimś czasie niby go wykrywa. Ale jak klikam przygotuj dysk do pracy. Następnie komunikat, "wszystkie dane na dysku zostaną usunięte", klikam TAK. I przygotowanie urządzenia nie powiodło się, podłącz urządzenie ponownie lub skorzystaj z innego urządzenia. I tak cały czas. Czyli dysk padł. Teraz konkret. Oczywiście w punkcie za darmo mi wymienią dysk. ALE nie ma punktu w moim mieście. Na razie nie planuje wycieczki do innego miasta z dekoderem. Konkret, czy można spróbować podłączyć ten dysk pod PC. I jakoś na kompie sprawdzić/ sformatować ten dysk? Można coś samemu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jestem pewien, czy mam esata. Sprawdzę jutro. Ale to jaki w ogóle ma być docelowy system partycji? Windowsowy rozumiem nie zostanie znaleziony. Jeśli mam to złącze esata, to jak mam sformatować dysk do odpowiedniego formatu? W kompie mam Windows zainstalowany.

Edit. moja płyta główna to MSI H61M-P20 G3, widzę w specyfikacji że mam chyba tylko 4 porty SATA II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go sformatować pod windowsem. W zasadzie jest to bez znaczenia bo dekoder w razie czego i tak ponownie sformatuje dysk. Ewentualnie odpal kompa z jakieś dystrybucji live Linuxa. Jakiego Ubuntu czy Minta. Następnie po podłączaniu dysku uruchom program Gparted i spod niego dokonaj formatowania dysku.

Obawiam sie jednak, że dysk jest uszkodzony i niewiele zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...