Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ircios napisał:

Dziwne, że niektórzy katują wzrok i pozycje z HBO Max oglądają na tym dekoderze, czy bezpośrednio z aplikacji C+ Online. Były takie sygnały, że ucina. 

Programy z HBO dałem za przykład, napisałem również że dzieje się to na innych pozycjach VoD zadając konkretne pytanie czy u innych też to występuje i wystarczyło napisać że tak, a nie snuć wywody na temat oglądania na dekoderze lub nie pisać wcale. Poza tym wyobraź sobie że nie wszyscy mają tv typu smart , a oglądanie z pozycji apki HBO MAX na smartfonie czy laptopie jeszcze bardziej "katuje mój wzrok".

Może kiedyś sprawię sobie tv smart, a na razie wystarczy mi moja stara dobra Bravia full hd . 

Tak przy okazji poza tym małym błędem z ucinaniem cały nowy soft bardziej mi pasuje niż poprzednik.

PS.

Proszę nie pisać że są przystawki do starych tv, jak również że można podłączyć lapka pod tv bo o tym wiem.

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dr.STech napisał:

Jak można sesyjnosc nazwać bugiem?

Przecież tak to działa do tej pory w mediaboxie czy turboboxie.

W turboboxie działa to tak, że wpisujesz PIN przy pierwszym wejściu na dany kanał czyli mając np. paczkę 5 kanałów xxx wpisujesz na każdym z nich raz PIN i do momentu wyłączenia dekodera żądanie o pin się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zarzut do softu dotyczy proporcji pomiędzy serwisami vod a tymi opcjami dot. zwykłej tv i radia. Łatwiej odpalić najnowszy film niż znaleźć stację radiową czy nagrany program na dekoder. 

I jak ktoś nie korzysta, lub w mniejszym zakresie, z tych serwisów to zmiana jest fundamentalna i na gorsze. 

Przecież na pilocie są dwa przyciski menu i vod a w nowym sofcie pod oboma jest to samo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

W turboboxie działa to tak, że wpisujesz PIN przy pierwszym wejściu na dany kanał czyli mając np. paczkę 5 kanałów xxx wpisujesz na każdym z nich raz PIN i do momentu wyłączenia dekodera żądanie o pin się nie pojawia.

Tak ale tylko dlatego, że nie ma na nich informacji o programie, bo tam gdzie są takie dane odblokowanie działa do końca danej audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sławek72 napisał:

Poza tym wyobraź sobie że nie wszyscy mają tv typu smart , a oglądanie z pozycji apki HBO MAX na smartfonie czy laptopie jeszcze bardziej "katuje mój wzrok"...

Ja nie pisałem o smartfonach czy tabletach. Nie snuje żadnych wywodów,  tylko stwierdzam fakty. Doskonale wiem, że nie wszyscy korzystają że smart tv, dlatego zainwestuj w przystawkę, drogie nie są i ciesz się jakością nawet na starym tv. Odrazu przy okazji uniezależniaz się od operatora, który nie musi dawać aplikacji HBO Max i innych do dekodera, na co liczą inni i pewnie Ty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chlebicki33 napisał:

Mój zarzut do softu dotyczy proporcji pomiędzy serwisami vod a tymi opcjami dot. zwykłej tv i radia. Łatwiej odpalić najnowszy film niż znaleźć stację radiową czy nagrany program na dekoder. 

I jak ktoś nie korzysta, lub w mniejszym zakresie, z tych serwisów to zmiana jest fundamentalna i na gorsze. 

Przecież na pilocie są dwa przyciski menu i vod a w nowym sofcie pod oboma jest to samo...

 

Znak czasu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wskoczyło nowe oprogramowanie. Na plus - w końcu - lista ulubionych kanałów z własną numeracją, czyli jak wciskasz 1 to masz TVP1 a nie jak dotąd TVN. Żadnych minusów nie odczułem, jedynie aby wyświetlić listę kanałów trzeba wciskać MENU, przedtem wystarczyło wcisnąć OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, _Artek_ napisał:

Znak czasu ;))

Tak na marginesie orginalna oferta vod/streaming canal plus jest taka sobie, i w zasadzie posiłkują się innymi dostawcami, a w przypadku HBO to w taki sposób, że nie uruchomili na tym dekoderze i tym sofcie HBOmax. 

Więc z nich to taki sobie kanał streamingowy/vod.

I żeby nie było nie jestem leśny dziadek i lubię nowości i gdyby rozdzielić, zgodnie z istniejącymi przyciskami, obie funkcje to też znalazłem dużo plusow w nowym oprogramowaniu. 

Ale w codziennym użytkowaniu, jak ktoś nie korzysta z streaming/vod, to można zrobić wersję uboższa menu, bez żadnej przecież straty dla opcji vod/streaming i niech tam będzie to wszystko co teraz jest.

 

 

Edytowane przez chlebicki33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dr.STech napisał:

Tak ale tylko dlatego, że nie ma na nich informacji o programie, bo tam gdzie są takie dane odblokowanie działa do końca danej audycji.

Nie mam pd dawna turboboxa ,więc nie potwierdzę czy są info o programie czy nie. W każdym bądź razie każde inne rozwiązanie jest upierdliwe mniej lub bardziej. 

47 minut temu, sławek72 napisał:

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu, nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EPG nie wiadomo które programy są zarezerwowane do nagrania. Brakuje oznaczenia, że dany program został już wybrany. Mała czerwona kropka by wystarczyła.

Ponadto dzisiaj, po maksymalnym uśpieniu, dekoder nie chciał się włączyć bez internetu. A jak wybrana została funkcja pominięcia internetu, to nie można było wybrać listy ulubionych i radiowych.

W sumie bez tych kolorowych ikon mógłbym się obyć, a miejsce po nich można wykorzystać na więcej tytułów i opisów. Teraz jest to pstrokacizna, uciążliwy wybór i nic te ikony nie pomagają. Co mi daje jakiś obrazek domu, skoro i tak muszę przeczytać co to za program.

Oczywiście brakuje funkcji znajdowania podobnych i mam wrażenie, że obraz jest jakiś mniej ostry, prześwietlony.

Za to podoba mi się poprawka w funkcji przewijania. Można wybrać skok nawet o 1 minutę. 5 minut, jak było poprzednio, to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kamyk80 napisał:

Miał ktoś z was problem z EPG i udało się go rozwiązać? 

 

U mnie brak EPG na Eleven Sports 1. Tym samym nie dziala tam Replay TV. Oczywiście sposoby na rozwiązanie problemu zaproponowane przez konsultantów nie zadziałały.

 

Czemu nie korzystasz z Eleven 1 4k? Tam EPG działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Claudio napisał:

Czemu nie korzystasz z Eleven 1 4k? 

Jeśli oglądam "live" to oglądam na Eleven Sports 1 4K, ale czasami chcę skorzystać z Replay TV, bo nie zdążę na mecz. Ta opcja nie jest dostępna na kanale 4k.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu mam problem z połączeniem z internetem. Wcześniej wszystko śmigało, od 2-3 miesięcy brak neta mimo poprawnie skonfigurowanej sieci.

Dostawcą internetu jest Orange, światłowód, router Funbox 6.0.

W domu wszytko w moje sieci śmiga z wyjątkiem dekodera ultrabox...  Miałem nadzieję, że po nowej aktualizacji coś się poprawi a jest jeszcze gorzej. Po każdym włączeniu dekodera próbuje nawiązać połączenie z siecią nawet jak ustawie: "typ połączenia sieciowego" - "bez połączenia".

W skrócie wygląda to tak:

- wybieram dostępną (moją) sieć z listy WiFi, (próbowałem tez bezpośrednio za pomocą WPS)

- wyświetla się monit: "Trwa łączenie z siecią. Proszę czekać"

- następnie kolejny ekran: "Dekoder testuje połączenie z Internetem. Może zająć to kilkadziesiąt sekund. Test możesz przerwać w każdej chwili..."

- następnie: "Konfiguracja automatyczna zakończyła się pomyślnie"

- kolejny ekran: "Proszę czekać Trwa sprawdzanie połączenia sieciowego"

- i na koniec: "BRAK DOSTĘPU DO SIECI (CE102) itd..."

Na koniec najlepsze. Kiedy połączę się z routerem z telefonu android - wszystko śmiga.

Pisałem ze wsparciem technicznym, ale niestety nie byli w stanie mi pomóc. Byłem w punkcie Canal+, u nich działało, więc dekodera mi nie wymienią.

W ustawieniach routera odznaczyłem opcję "wymuś połączenie IPv4" - dalej bez rezultatu.

Jakieś pomysły???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu mam problem z połączeniem z internetem. Wcześniej wszystko śmigało, od 2-3 miesięcy brak neta mimo poprawnie skonfigurowanej sieci.
Dostawcą internetu jest Orange, światłowód, router Funbox 6.0.
W domu wszytko w moje sieci śmiga z wyjątkiem dekodera ultrabox...  Miałem nadzieję, że po nowej aktualizacji coś się poprawi a jest jeszcze gorzej. Po każdym włączeniu dekodera próbuje nawiązać połączenie z siecią nawet jak ustawie: "typ połączenia sieciowego" - "bez połączenia".
W skrócie wygląda to tak:
- wybieram dostępną (moją) sieć z listy WiFi, (próbowałem tez bezpośrednio za pomocą WPS)
- wyświetla się monit: "Trwa łączenie z siecią. Proszę czekać"
- następnie kolejny ekran: "Dekoder testuje połączenie z Internetem. Może zająć to kilkadziesiąt sekund. Test możesz przerwać w każdej chwili..."
- następnie: "Konfiguracja automatyczna zakończyła się pomyślnie"
- kolejny ekran: "Proszę czekać Trwa sprawdzanie połączenia sieciowego"
- i na koniec: "BRAK DOSTĘPU DO SIECI (CE102) itd..."
Na koniec najlepsze. Kiedy połączę się z routerem z telefonu android - wszystko śmiga.
Pisałem ze wsparciem technicznym, ale niestety nie byli w stanie mi pomóc. Byłem w punkcie Canal+, u nich działało, więc dekodera mi nie wymienią.
W ustawieniach routera odznaczyłem opcję "wymuś połączenie IPv4" - dalej bez rezultatu.
Jakieś pomysły???
 

Ja mam po kablu i u mnie wszystko jest ok
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel, @davids80nie zgodzę się że jakoby coś jest blokowane po stronie Orange, a to dlatego że też posiadam pomarańczowe światełko 600/100 z FB 6 i u mnie jak w starym sofcie tak i w nowym połączenie po wifi modemu z dekiem śmiga aż miło bez żadnych zgrzytów. W FB 6 moje ustawienia to pasma 2,4 i 5 GHz rozdzielone, standard wifi6 aktywny na obu pasmach, szyfrowanie ustawione na WPA2/WPA3 Mixed, parowanie za pomocą WPS działa za każdym razem. Żadnego "Wymuś połączenie IPv4" nie zaznaczałem.

Edytowane przez sławek72
doprecyzowanie
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kwestia ustawień w menu konfiguracyjnym FB 6 w sekcji wifi (to o czym pisałem wyżej), trzeba pokombinować. Jak pisałem u mnie nie było i nie ma problemów, a warunki takie same jak u kolegi. Gdyby pomarańczowi coś blokowali to wszyscy mieliby ten problem, nie sądzisz?

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...