Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Nie pisz bez sensu że każdy tak będzie miał jak tylko podłączy bo wprowadzasz tylko w błąd.  

Tylko mały odsetek użytkowników musi wymienić dekoder jak nic nie pomaga zlikwidować pixele jeśli winny jest posiadany model i soft w dekoderze.   

Jedni będą mieli pixele inni w tej samej konfiguracji nie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie JADA podłączony jest do konwertera monoblock twin i opisywany przez ciebie problem z pikselowaniem u mnie nie występuje. Antena ustawiona precyzyjnie z miernikiem siła/jakość na poziomie 95-100% w zależności od warunków pogodowych. 
 

 

Owszem raz na jakiś czas na ułamek sekundy pojawią się piksele i zaniknie dzwięk ale to dosłownie 1-2 sekundy i wszystko wraca do normy. Nie jest to notorycznie dzień w dzień. 

Edytowane przez extor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

 Nie pisz bez sensu że każdy tak będzie miał jak tylko podłączy bo wprowadzasz tylko w błąd.  

Tylko mały odsetek użytkowników musi wymienić dekoder jak nic nie pomaga zlikwidować pixele jeśli winny jest posiadany model i soft w dekoderze.   

Jedni będą mieli pixele inni w tej samej konfiguracji nie.  

 

Obawiam się, że problem dotyczy wszystkich dekoderów JADA, tyle, że nie każdy go dostrzega.

Mam znajomego, który ma JADA i od dawna mnie przekonywał, że on nie ma tego problemu.

Do czasu gdy go odwiedziłem. Okazało się, że on ogląda tylko programy informacyjne i filmy.

 

Jak załączyłem u niego te programy, na których u mnie pojawia się pikselowanie, to się bardzo zdziwił, że i u niego jest. Chodzi o programy DOMO (kanał 3), Canal+ Sport 2 (kanał 38) i Canal+ Sport 3 (kanał 39).

 

I to nie jest tak, że cały czas te programy pikselują. To pikselowanie ma jakiś związek z tym, do czego w danej chwili dekoder wykorzystuje drugą antenę. Teraz na przykład oglądam mecz Sabalenka - Andriejewa na kanale 38 i jest czysty do pikselowania, wczoraj mecz o podobnej porze na tym kanale było trudno oglądać - zdarzało się, że zawodniczka była w 2 miejscach na raz.

 

Może się orientujesz się jakie dane i z których transponderów są pobierane przez antenę, która w danym momencie nie służy do odbierania oglądanego ani nagrywanego programu?

Pytam, bo jeśli moja hipoteza jest słuszna, to o ile dane są pobierane tylko z transponderów, które znajdują się w nie więcej niż dwóch ćwiartkach przedziałów częstotliwości (Hi/Lo) i polaryzacji (H/V), to da się całkowicie zlikwidować pikselowanie ustawiając w tle nagrywanie czegoś z pozostałej ćwiartki. Włączenie takiego nagrywania odcięło by drugą antenę od dostępu do transponderów, z których są ciągnięte dane.   

Edytowane przez Jacek3
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym menu gdzie jest "Wersja aktualizacji", 5 linijek wyżej jest "Instalacja oprogramowania", gdzie jest data i godzina pobrania aktualizacji. Chodzi tylko o to czy to jakaś późniejsza wersja w stosunku do mojej, czy z tej samej daty.
Z samego numeru wersji to nie wynika, bo są 3 serie oprogramowania  (0X73EB,  0X7420, 0X743C - pewnie chodzi o wersję loadera) i każda z nich ma swoją numerację wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek3 z tymi problemami w głowicach stawiał bym na sterownik/oprogramowanie odpowiedzialne za  napięcia polaryzacji i 22 KHz, gdzieś po drodze tworzą się zakłucenia rezenonsowe może na dławikach czy innym układzie.  Pośrednio masz racje że związane jest to z polaryzacją i pasmem.

Unicable z niego nie korzysta wcale bo ma już sygnał pośredniej przetworzonych przez konwerter i u niego pixeloza zwykle wyptepuje jak źle ustawiona antena z konwerterem. 

 

Z założenia druga głowica zwykle przeznaczona jest do odbioru sąsiedniego kanału na liście albo w przypadku aktualizacji ustawia się na transponder z którego ściąga aktualizacje. 

Przy unicable i głowicy FBC tak samo skanuje transpondery następnych programów z listy. 

 

Z tego co słyszałem problemów najmniej zgłaszają użytkownicy unicable 10-20 przypadków na tysiące dekoderów w miesiącu od 200 do 500 miesięcznie było od użytkowników Legacy.

 

 

Niestety operator, producent softu czy tunera  nie raczą poinformować co skopali w samym sprzęcie albo w oprogramowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

Z założenia druga głowica zwykle przeznaczona jest do odbioru sąsiedniego kanału na liście albo w przypadku aktualizacji ustawia się na transponder z którego ściąga aktualizacje. 

 

Ściąganie aktualizacji?

 

Przecież to w ogóle nie ma sensu. Dekoder nigdy nie sprawdza ani nie instaluje aktualizacji gdy odtwarza jakiś program. Wyjątkiem jest godzina 4:00, ale wtedy włącza się plansza, która informuje, że dekoder będzie sprawdzał czy jest dostępna aktualizacja i masz 30 sekund aby odrzucić to sprawdzanie. Jeśli dopuścisz do sprawdzenia, to dekoder kasuje zawartość bufora timeshiftingu.    

 

Odbiór sąsiedniego kanału?

Po co?

 

Dawniej druga antena dekoderów zajmowała się ściąganiem na dysk VoD i sprawdzaniem uprawnień.
Teraz nie wiem, czy na dysku trzymane są VoD, ale nie przypominam sobie komunikatu operatora dla użytkowników, że oddaje im się do dyspozycji na nagrania własne tę część dysku, która dotąd służyła na przechowywanie VoD.   

 

Coś mi się wydaje, że dalej coś tą drugą anteną upychają nam na dyskach. Właśnie znalazłem to:
bb4201a44ae76d83.jpg

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2024 o 10:18, Ktosiu napisał(a):

Tylko nie to chyba a że sam bierzesz odpowiedzialność za puzniejszy odbiór jak źle ustawisz bez miernika. 

 

 

 

Za ścianą, podłączony do tej samej anteny ,mam WIFI PREMIUMBOX+, wczoraj specjalnie zaangażowałem członka rodziny i oglądaliśmy mecz tenisa wieczorem Sabalenki. Na Jada były pixele na tym drugim w tym samym czasie nie.

Edytowane przez inspektor Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, inspektor Barnaby napisał(a):

Za ścianą, podłączony do tej samej anteny ,mam WIFI PREMIUMBOX+, wczoraj specjalnie zaangażowałem członka rodziny i oglądaliśmy mecz tenisa 

Nie wiem czemu porównujesz te 2 dekodery jak to całkiem różny sprzęt, inne głowice w tym ich czułość i inne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek3 pVOD nie jest żadnym  kanałem  do ściągania tylko leci tam jeden film na okrągło do wykupienia. Tak samo dzialają usługi VOD Polsatu. 

 

VOD ogląda się tylko przez canal+ online. 

 

 

Druga głowica zawsze jest używana niezależnie od pierwszej do odbioru następnego kanału z listy ( takie proste FCC) albo do ściągania w tle aktualizacji. Jeśli ktoś ma podłączony dekort pod internet nie jest wykorzystywana usługa aktualizacji z satelity. 

 

 

Tabelki z pytaniem nasz głównie na jedno kablowy podłączeniu dekodera a nawet jeśli są na unicable czt drugiej głowicy  to po by przypomnieć użytkownikowi by nie wyłączał tunera z zasilania. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pVoD z nVoD.
pVod (Push Video on Demand) realizowany przez satelitę polega na wciskaniu (push) na dekodery klientów materiałów, które mogą w każdej chwili obejrzeć o ile zgodzą się za nie zapłacić.

 

Od wielu lat, a dokładniej od dnia gdy n-ka wypuściła ITI-5800SX, mam podłączone 2 anteny. Nigdy żaden z moich dekoderów n-ki ani c+ nie ściągnął sobie update'u oprogramowania gdy byłem w trakcie oglądania czegoś. Bardzo często mam włączony dekoder o 4:00  i zawsze pojawia się plansza z pytaniem czy zgadzam się, aby dekoder sprawdził czy jest update na satelicie. Na tej planszy nie ma nic o niewyłączaniu tunera z zasilania, bo nie o to chodzi. Chodzi o to, że by sprawdzić czy jest dostępny update dekoder musi wyłączyć odbiór aktualnie oglądanej audycji i skasować bufor timeshiftingu. Dopiero gdy znajdzie update na satelicie (co zdarza się niezmiernie rzadko) będzie prosił o wyrażenie zgody na jego ściągnięcie i instalację, ostrzegając by nie wyłączać dekodera z sieci.   

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ zrezygnował z usług już jakiś czas z  PUSH-VOD przez satelitę  jak zaczynał rozwiać serwis  Canal+ Online i dostępny w nim VOD, możliwy dostęp jest tylko przez usługi internetowe.  Z tego co kojarzę to jest powiązane z PULL- Video on Demand, po stronie satelity widzisz ofertę z katalogu  do oglądnięcia a po wyborze programu dostarczone jest przez internet czyli dokładnie to samo co oferuje aktualna usługa VOD w  Canal+ Online w dekoderze czy innym urządzeniu gdzie przez dekoder i konto w serwisie czy udostępnionym  pin  masz też  dostęp do zakupu filmu.   

 

W każdym bądź razie nie słyszałem by w ogóle była w polskiej  C+ prowadzona taka usługa aktualnie. 

 

Francuzi Push Video on Demand mieli w swojej ofercie Canal+  kilkanaście lat temu  i szybko zrezygnowali z takich usług przechodząc na serwisy VOD tylko przez internet. 

W Polsce to chyba tylko telewizja N wprowadziła na Nboxach w 2006 roku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2024 o 18:10, Arkon napisał(a):
Nadal nie mogę znaleźć. Jest wersja, ale bez daty. Chyba, że źle szukam.  

To proponuję zainwestować w okulary jak tam daty instalacji nie widzisz...... jest tam nawet godzina napisana.
 

Edytowane przez Kiler
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...