Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dla Was poradę, jak poradzić sobie z problemem dotyczącym nagrywania (pochodzi ona z grupy na FB od osoby, która zna się na tym i testuję dekodery Jada po to, aby zdobyć dokumentację techniczną i móc złożyć pozew przeciwko Canal+). 

Wg niego coś się wydarzyło w nocy z 30 na 31 lipca (nie chce zdradzić, co,ale z jego słów wynika, że to nasz ukochany operator coś namieszał).

Oto jego rada (w 8 na 10 testowanych dekoderów rozwiązała problem z nagrywaniem): na włączonym dekoderze odłączcie dysk, potem należy przywrócić dekoder do ustawień fabrycznych (opcja bez usuwania nagrań, choć przy odłączonym dysku nie ma to większego znaczenia). Po przejściu całej procedury podłączacie ponownie dysk (jeśli macie, jakieś zaplanowane nagrania to je anulucie i zaprogramujcie od nowa). Teraz uruchamiamy dekoder ponownie żółtym przyciskiem. I już. Od tej pory dekoder powinien nagrywać normalnie.

Zaznaczam, że to rozwiązanie było testowane tylko na Jada. Nie wiem czy zadziała na ITCA i Dualboxie, ale nie jest szczególnie inwazyjne, więc warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Villemo666H, ja mam akurat dekoder technicolor u mnie też ten problem się pojawił 3 razy. Zastanawiające jest co to za problem? U mnie ostatnia aktualizacja dekodera miała miejsce 29.03.2023. Dodam że mój dekoder w ogóle nie jest podłączony do Internetu. Zastosuję twoją poradę :)

Edytowane przez floro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wilhelmuss

Takie pytanie - da się jeszcze te dekodery (Ultrabox+) dostać w salonach Canal+? Rozważałem podpisanie umowy i jestem ciekaw.

Edytowane przez wilhelmuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saturn45 Miałem Technicolora, potem Jada i znów wróciłem do Itca. Nieba o ziemia w porównaniu jakie jada potrafi generować problemy- na itca ktoś wspominał że kolory może mniej "żywe" są, ale sam chyba nie zauważam czegoś takiego. Jedyny minus to że głowica jest chyba bardziej czuła bo na tej samej instalacji kablowej wyskakuje czasem komunikat o braku sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie na ITCA i to była najlepsza decyzja 😀 Teraz wreszcie dekoder śmiga jak burza. Jak ktoś ma możliwość wymiany, to brać bez zastanawiania się. Przewijanie jest bardzo płynne - nawet x32 i x64. Pikselozy na razie brak. Kolory nie zauważyłem aby były bardziej wyblakłe. Przy wymianie Pani mówiła abym zostawił sobie dysk. Tylko że chyba mocowanie dysku ma nieco inne wymiary (większe odstępy na gumkach w podstawie dekodera ITCA) i jak podnoszę dekoder, to dysk zostaje na szafce. Ale to akurat drobiazg - zrobię jakąś małą przeróbkę i będzie OK. 

Jest info na Facebooku Canal + że niby planowanie nagrań cyklicznych powinno już działać dobrze. A ja dostałem jeszcze 10 zł rabatu za ostatnią reklamację w związku z błędami w nagrywaniu (śmiech na Sali...). Oby teraz nie zepsuli czegoś w ITCA kolejnymi łatkami softu 😢. To bez wątpienia najlepszy dekoder w tej chwili 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gidyja napisał(a):

Dysk do obu modeli jest taki sam poprostu w itca luźniej wchodzi.

Dokładnie tak. Nawet byłem teraz w punkcie żeby zobaczyć co jest nie tak z tym mocowaniem dysku. W Jada są inne gumki i dysk wchodzi ciasno. W moim ITCA gumki mają nieco inny wymiar i kształt i dysk właściwie się nie trzyma. Ale to najmniejszy problem.... Próbowałem inne dyski w punkcie - każdy jest taki sam i Pani powiedziała, że nie ma czegoś takiego jak "dysk do Jada i dysk do ITCA" - wszystkie są takie same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Saturn45 napisał(a):

JADA są, o Technicolor trudniej.

Nie masz żadnych problemów z Techicolorem ?

Problemów utrudniających oglądanie jak w JADA nie ma. Są sporadyczne komunikaty o braku wifi których wcześniej nie było i błędy w sofcie ale te zapewne są w obu modelach. Ten model najsprawniej działał na starym oprogramowaniu. Nie było się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się ze specyfikacją techniczną dekodera ITCA vs JADA widzę mocniejsze podzespoły w dekoderze ITCA przy mniejszym zużyciu prądu, natomiast dekoder JADA nie dość że zużywa więcej prądu to jeszcze ma gorsze podzespoły, i pewnie stąd biorą się problemy z dekoderem serii JADA bo po prostu dekoder ten jest przeładowany softem operatora i nie wyrabia sprzętowo, i potem biorą się różne problemy których operator nie potrafi wyeliminować. Najlepsze w tym wszystkim jest to że operator nie naprawi już JADA kolejną aktualizacją bo po prostu się poddał, nie będzie kolejnych łatek. Abonentom pozostaje wymiana na dualboxa lub walczyć o ITCA, ja jestem szczęśliwcem który wywalczył dekoder ITCA z czego jestem na chwilę obecną zadowolony. Oby tylko nie zepsuli dekodera kolejnymi łatkami, które są w planach, tylko są obecnie wstrzymane z powodu problemów z dekoderem serii JADA. Czas pokarze co operator przygotował na przyszłość. 

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...