Skocz do zawartości

Nowe kanały (C+)


fercom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy wszyscy zapomnieli o zapowiadanych przed jesienią kanałach DOQ i The Fishing and Hunting Channel?

 

Ja jestem raczej przeciw. Kolejne kanały klasy B z ramówką wypełnioną wyłącznie programami brytyjskimi i amerykańskimi. Poza tym ich właścicielem jest węgierska spółka Iko Kabel TV, znana z produkcji Sportklub i Sportklub+. A to oznacza na bank kiepską jakość obrazu i pikselozę (kto widział Sportkluby, ten wie). Zamiast The Fishing and Hunting Channel znacznie lepszym rozwiązaniem byłby powrót kanału Seasons (oczywiście tej pierwszej wersji produkowanej we Francji; włoska wersja z Tele+/D+ była do kitu -> kto pamięta Cyfrę+ sprzed fuzji z Wizją TV, to powinien wiedzieć o czym mówię). Była to stacja na naprawdę wysokim poziomie (czasami nawet jakiś polski program się trafił), w dobrej jakości technicznej, z profesjonalnym tłumaczeniem - ale co się dziwić, Seasons to siostrzany kanał rewelacyjnego Planete (a to chyba najlepsza rekomendacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra sama zrezygnowała z tych wytwórni, do tej pory nierozumiem dlaczego :crazy:

Żeby uściślić: C+ twierdzi, że zrezygnowała z Paramount i że nadal chciała współpracować z Dreamworks, co i tak uważam bardziej za prowski zabieg niż prawdę - bo nie reagowali by tak chyżo po konferencji N i sam komunikat byłby pewnie inaczej by wyglądał.

Cyfra zareagowała na informacje o Dreamworks, z której na początku wynikało, że filmy z tej wytwórni pojawią się w nce już w 2009 roku, a jak teraz wiadomo będzie to na przełomie 2010/11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz. Na C+ ostatnie filmy od Dreamworks bedą dopiero w drugiej połowie 2010, bo tak wynika ze sposobu dystrybucji. Najpierw film jest dystrybuowany w kinach, potem DVD, VoD i dopiero TV premium (ale to pewnie wiesz). Film wyprodukowany w 2009 roku, nie będzie w tym samym roku w TV, nie ma takiej możliwości. Najwcześniej Dreamworks w n będzie w 2010 roku (pewnie gdzieś w połowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra zareagowała na informacje o Dreamworks, z której na początku wynikało, że filmy z tej wytwórni pojawią się w nce już w 2009 roku, a jak teraz wiadomo będzie to na przełomie 2010/11.

Cyfra zareagowała, bo musiała zareagować po tym jak biała gorączka ogarnęła jej abonentów.

Od początku wiadomo było (mówił o tym na konferencji), że umowa opiewa na premiery wyprodukowane od 2009 roku, czyli biorąc pod uwagę czas życia filmu - premiera TV może być w rok po premierze w kinie - pierwsze premiery pojawią się w 2010 (a nie jak piszesz na przełomie 2010/11).

Dyrektor Cyfry sprytnie ten fakt wykorzystała wypuszczając zmanipulowany marketingowo komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz. Na C+ ostatnie filmy od Dreamworks bedą dopiero w drugiej połowie 2010, bo tak wynika ze sposobu dystrybucji. Najpierw film jest dystrybuowany w kinach, potem DVD, VoD i dopiero TV premium (ale to pewnie wiesz). Film wyprodukowany w 2009 roku, nie będzie w tym samym roku w TV, nie ma takiej możliwości. Najwcześniej Dreamworks w n będzie w 2010 roku (pewnie gdzieś w połowie)

Pani Dyrektor Cyfry+ powiedziała, że filmy w Canal+ pojawiają się już w rok po premierze w kinie. Dlaczego w "n"ce miałoby to być ponad 1,5 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seasons to siostrzany kanał rewelacyjnego Planete (a to chyba najlepsza rekomendacja).

Od razu widać jak różne są gusta. Dla mnie Planete to kicz. Już nie pamiętam kiedy i czy tak naprawdę w ogóle, oglądałem ten kanał. W tym miejscu muszę dodać, że oglądam bardzo dużo dokumentów, ale pierwsze skrzypce grają u mnie kanały z paczki Discovery (pomimo kiepskiej jakości) i NGC. O dziwo zaglądam nawet od czasu do czasu na TVP Historia. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz. Na C+ ostatnie filmy od Dreamworks bedą dopiero w drugiej połowie 2010, bo tak wynika ze sposobu dystrybucji. Najpierw film jest dystrybuowany w kinach, potem DVD, VoD i dopiero TV premium (ale to pewnie wiesz). Film wyprodukowany w 2009 roku, nie będzie w tym samym roku w TV, nie ma takiej możliwości. Najwcześniej Dreamworks w n będzie w 2010 roku (pewnie gdzieś w połowie)

 

Tego dokładnie nie wiem, czy np. film, który wchodzi do kin w styczniu 2009 nie może być na kanale premium w grudniu 2009, ale na pewno może być w pierwszym kwartale 2010 roku, więc przełom 2010/2011 też był nieco przesadzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Dyrektor Cyfry+ powiedziała, że filmy w Canal+ pojawiają się już w rok po premierze w kinie

Pokaż mi film Paramountu, Foxa, czy Universalu, który był na C+ rok po amerykańskiej premierze kinowej :> NIe znalazłem filmu który byłby wcześniej niż po 15 miesiącach, ale mniejsza z tym.

 

...więc przełom 2010/2011 też był nieco przesadzony...

Masz racje, troche się zapędziłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Dyrektor Cyfry+ powiedziała, że filmy w Canal+ pojawiają się już w rok po premierze w kinie

Pokaż mi film Paramountu, Foxa, czy Universalu, który był na C+ rok po amerykańskiej premierze kinowej :> NIe znalazłem filmu który byłby wcześniej niż po 15 miesiącach, ale mniejsza z tym.

Dlaczego mnie o to pytasz? Spytaj Pani Dyrektor, dlaczego gada głupoty.

Oto fragment komunikatu, do którego się odnoszę:

Jednocześnie pragniemy podkreślić, ze dzięki długotrwałym umowom z 20th Century Fox, Universal Studios i DreamWorks oraz współpracy z wieloma dystrybutorami niezależnymi, CANAL+ pokazuje największe hity filmowe już w rok po premierze kinowej.

źródło: http://www.cyfraplus.pl/_abo_aktualnosc ... 91263.html

 

sam widzisz, że komunikaty Cyfry należy czytać z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok dzięki :) . Właśnie wszedłem na stronie internetową Cyfry+ i podają, że TVN Lingua i Religia.TV od 15.10. będą w ofercie na kanałach w dekoderach 79 - TVN Lingua (kanał ma być dostępny od Pakietu Podstawowego) i 77 - Religia.TV (kanał ma być dostępny od Pakietu Powitalnego). O TVN Warszawa narazie nie ma żadnej wzmianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmująca się dystrybucją kanałów tematycznych spółka Program rozpoczęła rozmowy na temat wprowadzenia do polskich sieci kablowych i platform cyfrowych dwóch francuskich stacji muzycznych: C Music TV i MelodyZen.tv.

 

C Music TV nadaje wyłącznie teledyski i prezentuje muzykę filmową, współczesną muzykę klasyczną i chillout. Z kolei MelodyZen.tv to produkowana w HD stacja emitująca widoki przyrody do których można wybrać trzy ścieżki dźwiękowe: dźwięk z pokazywanego miejsca, muzykę relaksacyjną lub sesję relaksacyjną.

 

Oba kanały zaprezentowane zostały operatorom podczas XXXIII Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE 2008 w Zakopanem

info za http://www.wirtualnemedia_pl

 

- ja byłbym jak najbardziej za tymi kanałami w Cyfrze+. W końcu coś konkretnego mogłoby wzbogacić ich ofertę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kanały muzyczne, to mnie bardziej interesowałby ten kanał:

 

Muzyczny kanał z rodziny National Geographic już w Polsce

2008-10-15

Międzynarodowy kanał Nat Geo Music znalazł się w polskiej ofercie nadającej go spółki Fox International Channels. Negocjuje ona wprowadzenie stacji do ofert operatorów kablowych i satelitarnych działających w naszym kraju.

 

Nat Geo Music to kanał adresowany do widzów powyżej 16. roku życia, którzy lubią muzykę sięgająca do korzeni. - Na jego antenie można posłuchać m.in. takich artystów jak Cesaria Evora, Manu Chao, Peter Gabriel czy starszych wykonań Boba Marleya - opowiada nam Katarzyna Jabłońska, regional manager Fox International Channels na Europę Centralną. Stacja nadaje przez 18 godzin na dobę.

 

Na razie w NatGeo Music emitowane są wyłącznie teledyski, ale w przyszłości pojawią się w nim także dokumenty, oferta muzyczna zostanie natomiast uzupełniona o klipy polskich artystów. Katarzyna Jabłońska zdradza, że jeśli kanał zyska odpowiednią dystrybucję w Polsce, można spodziewać się pojawienia jego wersji przygotowanej specjalnie na nasz rynek.

 

Rozmowy na temat włączenia stacji do ofert operatorów toczą się od miesiąca. W tej chwili flagowy kanał z rodziny National Geographic - National Geographic Channel dostępny jest wśród platform cyfrowych na wyłączność w Cyfrze+. Ta restrykcja nie dotyczy jednak Nat Geo Music, który podobnie jak Nat Geo Wild, może pojawić się w ofertach konkurencyjnych platform.

 

W przyszłym roku Fox International Channels zamierza wprowadzić do Polski także kierowany do mężczyzn kanał FX, który nadaje m.in. seriale. Na razie Katarzyna Jabłońska nie precyzuje jednak, kiedy dokładnie to nastąpi.

 

Poza kanałami z grupy National Geographic Fox International Channels zarządza na naszym rynku stacjami Foxlife i Baby TV.

http://www.wirtualnemedia_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...