Skocz do zawartości

Kanały grupy MWE - dyskusja ogólna


Gość lukimann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.02.2022 o 20:34, Jaś Fasola napisał:

To po co wogóle takie coś nadawać? Już przy 40 calach wzwyż mamy ma ekranie zupę z pikseli okraszoną dźwiękiem.

Bo można. Nie każdy ma tv 40 cali wzwyż.

 

W dniu 14.02.2022 o 20:45, enski napisał:

A co z nową stroną internetową zapowiadaną również dawno temu? 

Jest od co najmniej 2 miesięcy - kopia w WA.

 

7 godzin temu, bartoszk napisał:

Tragedia... kolory to wszystko q odcieniu szarości i brązu... jakość obrazu to tak jakby oglądać 7 calowy tablet przez butelkę po mleku...

Skąd zdziwienie, jak się ogląda na telewizorze 4K kanał produkowany w SD lub HD i emitowany bodaj w SD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciej9523 napisał:

@PowerTVEcho24 prezentuje się dobrze, chociaż mile widziałbym EPG.

Chciałbym wiedzieć kiedy w Echo24 jest nadawany blok premierowy po raz pierwszy? Co włączę, to ciągle powtórki sprzed kilku dni, które już widziałem. Czy ten twór ma ramówkę wewnętrzną? Czy programy lecą losowo? Wygląda to tak, że nowe informacje są co jakiś czas dorzucane i usuwane najstarsze. Nie wygląda, aby codziennie był dawany nowy materiał. Czy redakcja aktualizuje wydania swoich wiadomości tylko 2-3 razy w tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzimy z założenia, że bezpłatna naziemna telewizja cyfrowa jest dla oszczędnych i tym samym najmniej wymagających widzów. Posiadacze wielkich ekranów 4K mogą sobie kupić kablówkę, satelitę lub jakiś streaming w aplikacji WP Pilot czy CDA TV, gdzie nasze kanały są dostępne przynajmniej w HD.

 

O kanał ECHO24 pytajcie jego właściciela (my nie mamy z nim nic wspólnego - kanał ten odsprzedaliśmy krótko po kupnie go w pakiecie MUX L4).

 

Tak samo o brak EPG w Vectrze pytajcie operatora Vectra. My dane EPG dostarczamy wszystkim firmom, które je agregują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PowerTV napisał:

Wychodzimy z założenia, że bezpłatna naziemna telewizja cyfrowa jest dla oszczędnych i tym samym najmniej wymagających widzów.

No tak… Po co się w ogóle starać i próbować zaoferować coś bardziej wartościowego.

 

Lepiej tłuc w kółko dzień w dzień przez cały rok te same powtórki, mydlić forumowiczom oczy o mitycznych nowościach i jeszcze wciskać taką skrajną taniochę jak filmy z domeny publicznej.

 

2 godziny temu, [beep] napisał:

Jest od co najmniej 2 miesięcy - kopia w WA.

1. Strona bardzo biedna i uboga.

2. Pewnie była jakaś umowa-zlecenie dla praktykanta.

3. Przeglądarka mówi o tym, że połączenie z tą stroną jest niebezpieczne. Na certyfikat SSL też ich nie stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PowerTV napisał:

 Posiadacze wielkich ekranów 4K mogą sobie kupić kablówkę, satelitę lub jakiś streaming w aplikacji WP Pilot czy CDA TV, gdzie nasze kanały są dostępne przynajmniej w HD.

Ja naziemną mam bo mam, nie korzystam z niej. A poza tym tekst trochę bezczelny jak na nadawcę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiedź w stylu „nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi”. Przynajmniej dowiedzieliśmy się prosto od źródła o tym o czym wszyscy wiemy od dawna. Kanały nastawione tylko na zysk (co nie dziwi), ale bez jakichkolwiek chęci odrobiny wysiłku, żeby polepszyć repertuar. Widzimy, że są kanały darmowe, którym się chce.

  • Popieram 6
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD i 4K niebawem będzie w naziemnej standardem. Wersje SD przestaną być atrakcyjne dla widza.

Wiele osób wybiera telewizję naziemną, gdyż jest to dobre uzupełnienie oferty dla serwisów VOD, w których oglądają swój serial czy film, nie koniecznie płacąc za setkę kanałów których nie oglądają.

Dla takich osób telewizja naziemna, zwłaszcza teraz gdy przechodzimy z SD na HD będzie jeszcze większą motywacją do takiego ruchu.

Czy będą chętnie oglądać nieliczne kanały SD?  Myśle że nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie oczekujemy treści premium jak w HBO i w C+. Ciężko zbliżyć się również do oligopolu TVP, TVN i Polsat. Ale można mieć chociaż wizję rozwoju jak ma TV Puls. Mają tylko dwa kanały, ale one chyba stoją wyżej od tych ponad 10 stacji od MWE. Główny Puls skupia się na swoich "Lombardach", gdzie przynajmniej zatrudniają rozpoznawalnych aktorów (Buczkowski, Gołębiewski) + filmy klasy C z Bruce'm Willisem. A Puls2 stawia na bajki, gdzie strzałkem w 10 okazał się "Psi Patrol". 

W MWE powstaje masa śmieciowych kanałów bez ładu i składu udające kanały z kablówki. Filmax? Może ktoś pomyli z Filmboxem lub z Cinemaxem. Home TV? Ktoś uwierzy, że to HGTV. Xtreme TV? Będziemy lepsi od Extreme Channel. 

  • Popieram 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - nikt nie oczekuje superprodukcji nie wiadomo jak drogich i z ostatnich 2-3 lat, tylko czegoś, co da się oglądać. Jak dla mnie, to "Tata, a Marcin powiedział", "Pomoc domowa", "Matki żony i kochanki", "Święta wojna", to były (są) kroki we właściwą stronę. Brak tylko konsekwencji jeżeli chodzi o czas emisji, zakup wszystkich odcinków, a nie tylko na przykład 24 i maglowanie ich w kółko, aż do obrzydzenia, oraz eksperymenty ze standardem emisji (przycinanie formatu tu i tam). To są według mnie największe błędy Pana Winnickiego. O jakości emisji (nawet nie pseudo, tylko denne SD) już nawet nie wspomnę.

 

Póki opisane przeze mnie rzeczy nie ulegną poprawie, póty nic z tych kanałów nie wyciśnie się żeby nie wiem co.

 

Niemieckie baśnie, które emituje właśnie Puls 2 nie są chyba horrrendalnie drogie, tak samo jak przygodowe, kryminalne seriale niemieckie, australijskie, angielskie - prawda. No chyba, że nie znam się i cwaniakuję, i skoro jestem taki mądry, to niech sam sobie założę telewizję i kupuję prawa do emisji filmów i seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że od pozwolenia do nadawania czasem jest jeszcze długa droga np.po przykładzie Bcastu w Gdańsku,chociaż już słyszałem że ich antena wisi na Wieżowcu Oliva Star...Czy więc to wam znowu nie popsuje planów , ponoć rozmowy z Oliva Star macie już na ukończeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...