Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@the cable guy, bo jak to się mówi... rodzina jest przecież najważniejsza ;)

 

@kingofsouth, to taki napastnik który na 3 wielkich turniejach strzelił dla nas 2 bramki, więc nie ma się co dziwić że trawa zawiniła ;) Od 5 miesięcy bez gola w kadrze... Zgrana karta.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Słuchałem trenera na Polsat Sport.

O czym on gadał? Odrealniony gość na maxa.

Edit:

Lewy : Szkoda, że tego meczu nie wygraliśmy.

Ja się pytam z jakich akcji on to chciał zrobić????

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, TVManiac napisał:

Czy myśmy mieli wcześniej Lewandowskiego i tylu graczy grających z czołowych ligach ?? Nie przypominam sobie

 

Tak mamy Lewandowskiego który od czasu nieudanego transferu jest cieniem samego siebie ,a o formie  reszty tych według ciebie z czołowych  lig to nie ma nawet co wspominać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o nieudany transfer do Realu :D

 

Przecież to żaden argument. W Monachium gra i strzela jak na zawołanie.

 

Ja bym nie szukał tutaj przyczyn tylko i wyłącznie w trenerze czy tylko i wyłącznie w słabej formie piłkarzy. Moim zdaniem obydwie te składowe (i w mniejszym stopniu jeszcze kilka innych) składają się na to, że gramy jak gramy.

 

Zobaczcie, w jakiej dyspozycji byli nasi gracze podczas el. Euro i samego Euro. Milik, Krychowiak, Glik, Pazdan, Grosik - to były ich najlepsze piłkarsko lata. Do tego wystrzelił Jędza na lewej obronie, w środku znakomicie z Krychą uzupełniał się Mączyński, był niegrający teraz Piszczek czy Kuba w super formie na Euro. Oczywiście, Nawałka musiał umieć to poskładać, ale też miał lepszy materiał niż teraz ma Brzęczek - obecnie Glik kontuzjowany, a miesiąc czy dwa wcześniej w katastrofalnej formie, niegrający Bednarek, Kamiński też taki sobie żeby nie powiedzieć słaby, Krychowiak to cień piłkarza sprzed 2 lat, Mylik w dalszym ciągu nieskuteczny, skrzydła w bardzo kiepskim stanie, Zieliński ma problem z mentalnym ogarnięciem samego siebie i wywalczeniu pierwszego składu w Napoli a ludzie oczekują od niego bycia liderem kadry. Nie ten charakter, nie ta charyzma.

Jest słabo i nie zanosi się na to, że będzie lepiej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Takie tłumaczenia nie mają sensu. W meczach towarzyskich jak teraz z Czechami to powinno wejść od 1 minuty 6 nowych graczy. Problem w tym, że tylu nowych, rodzinny selekcjoner nawet nie powołał. Za tydzień znów się będzie tłumaczył, że ma mało czasu na treningi, a w ogóle to nie miał kiedy sprawdzać graczy. Pytam się, po raz kolejny gdzie ten człowiek ma głowę, że teraz w towarzyskich nie próbował nowych twarzy w kadrze? Taki Kądzior powinien wejść od początku, a skrzydłowych powinien do kadry wziąć młodych, a nie jechać Kubą. Co ten Błaszczykowski wniósł do gry czego młody chłopak by nie dał? Po co ciągle trzyma w środku pola Krychowiaka, który się przestał sprawdzać w kadrze też nie wiem. On był dziś pierwszym hamulcowym tego zespołu. Z resztą mógłbym napisać dużo więcej, ale komu się będzie chciało tyle czytać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiełło,Dziczek,Żurkowski-chociaż jednego mogli puścić do I reprezentacji bo Góralski nie przekonuje mnie a Szymański to dobra opcja,ale jakiś uraz ma chyba..

Jarek Kubicki też ciekawy i jeszcze w miarę młody,Romańczuk po kontuzji ,Dąbrowski po kontuzji też do sprawdzenia nawet i Kamil Drygas skoro taki Buksa dostał powołanie czy Matynia to czemu nie dać szansy Drygasowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ezequiel93 napisał:

To samo było pisane o Nawałce jak rozpoczynał swoją pracę... ;) Ocenimy Brzęczka za rok. ;) 

Jestem ciekawy co jutro zaprezentują nasi młodzieżowcy. ;)
 

Nawałka na początku to sprawdził "pół Polski" szukając zdatnych do gry. Dlatego nie wygrywał spotkań. Było " zapisz to, faken" jak w Ekstraklasie i później znów zapraszał albo dawał sobie spokój z tymi, którzy nie byli wystarczająco dobrzy. Za rok to Brzęczka nie będzie już na stanowisku. Młodzieżowcy przegrają po dobrym meczu żeby znów było 100 godzin gadki o niewykorzystanym potencjale ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, the cable guy napisał:

Nawałka na początku to sprawdził "pół Polski" szukając zdatnych do gry. Dlatego nie wygrywał spotkań. Było " zapisz to, faken" jak w Ekstraklasie i później znów zapraszał albo dawał sobie spokój z tymi, którzy nie byli wystarczająco dobrzy. ?

Właśnie w ten sposób wynalazł Jędrzejczyka,Mączyńskiego czy odbudował w Reprezentacji Grosickiego,a Brzynczek [beep]ył o eksperymentach a grał skrzydłami Kuba i Grosicki..no ręce opadają.. Nawalka też nie trafił z Kosznikiem,Marciniakiem czy Borysiukiem,ale był perfekcjonistą i widzieli to piłkarze a Brzynczek to szkoda gadać chłop nie ma charyzmy nie ma charakteru,doświadczenia i co najważniejsze autorytetu nie ma..powiecie a jaki autorytet z Nawałki był? A ja odpowiem tak: chłop liznął czasów w których Polska była potęgą znał osobiście największy autorytet trenerki w Polsce czyli śp.Górskiego,współpracował z wybitnym fachowcem czyli Beenhakkerem,a Brzynczek ani z nikim wielkim nie współpracował ani nie był wybitnym trenerem ani co najgorsze był w polskiej kadrze gdy ta była na dnie czyli lata 90(wiem zaraz sukces z Barcelony i wicemistrzostwo olimpijskie)ale piłka dorosła a piłka młodzieżowa to jednak spora różnica,mlodzi z Globiszem bodajże w 2001 roku też zdobyli brąz ME a potem większość się rozleciała.

Edytowane przez FanMMA
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FanMMA napisał:

Właśnie w ten sposób wynalazł Jędrzejczyka,Mączyńskiego czy odbudował w Reprezentacji Grosickiego,a Brzynczek [beep]ył o eksperymentach a grał skrzydłami Kuba i Grosicki..no ręce opadają.. Nawalka też nie trafił z Kosznikiem,Marciniakiem czy Borysiukiem,ale był perfekcjonistą i widzieli to piłkarze a Brzynczek to szkoda gadać chłop nie ma charyzmy nie ma charakteru,doświadczenia i co najważniejsze autorytetu nie ma..powiecie a jaki autorytet z Nawałki był? A ja odpowiem tak: chłop liznął czasów w których Polska była potęgą znał osobiście największy autorytet trenerki w Polsce czyli śp.Górskiego,współpracował z wybitnym fachowcem czyli Beenhakkerem,a Brzynczek ani z nikim wielkim nie współpracował ani nie był wybitnym trenerem ani co najgorsze był w polskiej kadrze gdy ta była na dnie czyli lata 90(wiem zaraz sukces z Barcelony i wicemistrzostwo olimpijskie)ale piłka dorosła a piłka młodzieżowa to jednak spora różnica,mlodzi z Globiszem bodajże w 2001 roku też zdobyli brąz ME a potem większość się rozleciała.

Dlatego pisałem nawet na Twiterze na stronie TVP, że Brzęczek to bład . No i wychodzi że miałem racje, w klubach nic nie osiągnął. To jak może coś osiągnać w reprezentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że przegrali. Wracamy na swoje miejsce.

Kadra Nawałki, którą ciągnął Lewandowski zaciemniała obraz polskiej piłki.

Ot, trafiło się przypadkowo jedna gwiazda plus kilku ludzi jako tako kopiących piłkę i będących w formie.

Specjalnie piszę trafiło bo był to zupełny przypadek, a nie efekt jakiegoś szkolenia.

Ale Ci piłkarze są co raz starsi, forma nie ta - będą powoli schodzić ze sceny, a efekty będą takie jak w przypadku kadry piłki ręcznej.

Sorry ale w prawie 40 mln kraju, który miałby jakiekolwiek szkolenie to po prostu wskakują następni nie gorsi, a my biadolimy, ze

Piszczek skończył karierę (sorry, ale on ma 33 lata) i ciagniemy za uszy Błaszczykowskiego bo następców nie widać.

PZPN się chwaili rekordowymi dochodami ale co z tego ?

PZPN to nie bank żeby gormadzić pieniądze.

Wszystkie powinny być wydane na system szkolenia: dobrych trenerów i infrastrukturę szkoleniową.

 

Boniek gada, że najwazniejszy jest awans na euro 2020 ale ja się pytam po co ? Co my tam pokażemy ? Trzy mecze i do domu ale dla niego liczy się żeby napompować balon przed turniejem i natrzepać jeszcze więcej kasy.

Edytowane przez dynecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są następcy Kuby,ale trzeba dać im zagrać w paru meczach a nie ciągle Grosicki/Blaszczykowski,wczoraj jakimś cudem dał szansę Frankowskiemu to on pokazał,że może grać w I składzie

Może to nie jest nie wiadomo jaki poziom,ale na to co mamy na skrzydłach taki Frankowski się przyda i mogę się założyć,że i inni by się znaleźli no ale jak wielki pan trener woli latać z przysłowiowym "jęzorem na wierzchu" po telewizjach zamiast jeździć na mecze,rozmawiać z młodymi chłopakami to takie są efekty,że wmawia się wszystkim że Kuba Grosik i nikogo nie ma innego..

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pokazał i po co było go trzymać do końca ? To był sparing i do marca liczy się aby przetestować zawodników i warianty aby wtedy mieć gotową jedenastkę. Jak gdzie tak pisałem z Kuby i Grosika nie możemy zrezygnować ale wcale to nie oznacza, że muszą grać pierwsze skrzypce, w szczególności Kuba i jego rola ograniczy się do 15-2 minut w meczu. Brzeczek przecież jeździ, tak samo jego asystenci.

 

Ale chciałem napisać coś innego, z gry w ofensywie w 2 połowy widać pozytywy, może gola nie strzeliliśmy ale było kilka ciekawych akcji, 2 połowa była znacznie lepsza niż pierwsza. Lewandowskiemu też ta piłka [beep]ko skoczyła po dobrym dograniu Frankowskiego. Tutaj można wyciągnąć pozytywy ale w obronie to tragedia albo jeszcze gorzej.  Zawsze jestem zdania, że zawodnikom ofensywnym można wybaczyć jak nie grają i oni lepiej się odnajdą na boisku ale ta bramkarze i obrońcy muszą koniecznie grać. Ja nie rozumiem jednej rzeczy i nie dotyczy to tylko Brzęczka dlaczego nie próbuje tego co robił np. Janas, że opierał kadrę na 2-3 z jednego kluby. Do Kamila na środku można zestawić każdego innego obrońce ale jak nie ma Kamila to jest dramat dlatego w tym wariancie trzeba moim zdaniem postawić na Jędrzejczyka - Wieteskę. Mateusz to przeciętny zawodnik. indywidualnie słabszy od kilku innych środkowych obrońców ale jako para z Arturem będą bić każde inne zestawienie bez Glika. Jeśli nie masz jakiś mega zawodników na środku obrońću lepiej postawić na 2 nawet trochę słabszych ale zgranych.

 

Docelowa para jak dla mnie to Jędza - Glik, wczoraj w obronie brakowało mi [beep]twa, agresji. też obrońca musi ustawić sobie napastnika a Artur spokojnie może być Pazdanem dla Glika.  Kamiński to ofiara losu, podobnie jak WIliusz którego niektórzy na siłę wciskają, jak ma pewny plan itd, to jakoś sobie radzi, jak trzeba walczyć to jest źle. Cionek - podobnie jak poprzednicy, Bednarek nie gra.   I jako 4 zostaje Jach który może każdego meczu nie gra ale gra sporo i z nim tracą mniej goli.  Do Glika wyżej cenię Jacha niż Wieteskę ale bez Kamila jak pisałem wyżej trzeba postawić na zgranie z klubu.

1.Glik 2. Jędrzejczyk. 3. Jach. 4.Wieteska.  


Bereś nie może grać na lewej bo pozbawiamy się wielu jego atutów. Z lewą jest tragedia ale trzeba kogoś wybrać i niech popełnia błędy się zgrywa, może odpali. jako ktoś rozumiem nr 1. Jaroszyński. 

 

Dobrze, że jest zimowy obóz kadry z ligi będzie można zweryfikować paru zawodników. 

 

Też nie rozumiem jednego dlaczego nie gramy z kim słabszym, po to aby na luzie poprzesuwać, przetestować różne rzeczy i na siłę chcemy zawsze grać przynajmniej z równymi .

 

Tak naprawdę co by teraz nie było pisane to jest bez znaczenia, eliminacje zweryfikują i nie mam na myśli samego awansu, bo ciężko będzie tam nie awansować ale ogólną postawę tam.  Engel czy Nawałka zaczynali dokładnie tak samo, inni jak Beenhakker też mieli fatalne początki a mimo awansowali na turnieje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wariant jak Kuba za niego wszedł XD

Jaroszyński to też rezerwowy w najsłabszej drużynie Serie A,więc nwm po co ktoś go na siłę wpycha(jak sam napisałeś Wilusza).

Jeździ ale jaki jest efekt? Nie ma powołania dla Wszołka (a to skrzydłowy jest) a jest powołanie dla Kuby,który według mnie już obecnie jest słabszy od Frankowskiego..

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mad85 napisał:

No pokazał i po co było go trzymać do końca ?

Po to, żeby złapał więcej pewności siebie? Jeszcze bym zrozumiał, gdyby za niego wszedł Kądzior. Ale Kuba? Co Brzęczek chciał sprawdzić tą zmianą?

Bardzo szanuję Kubę, uważam go za jednego z najlepszych polskich piłkarzy w historii, ale Brzęczek robi mu w ostatnich miesiącach ogromną krzywdę. Część osób za kilka lat będzie wspominała, że był taki Błaszczykowski, co to miał wujka selekcjonera i grał nawet jak w klubie nie łapał się na ławkę. Po co tworzyć taki wizerunek Kuby?

46 minut temu, mad85 napisał:

Też nie rozumiem jednego dlaczego nie gramy z kim słabszym, po to aby na luzie poprzesuwać, przetestować różne rzeczy i na siłę chcemy zawsze grać przynajmniej z równymi .

Boniek chyba zakładał, że Czesi będą właśnie tymi słabszymi :D

47 minut temu, mad85 napisał:

bo ciężko będzie tam nie awansować

Z taką grą ciężko będzie awansować. Ja wiem, że tam grają aż 24 drużyny, ale nawet za Nawałki musieliśmy w ostatnim meczu pieczętować awans. Wystarczą 2-3 wpadki ze słabszymi rywalami i bye bye Euro2020. Dużo wyjaśni losowanie, a te przy naszej porażce z Portugalią i choćby zdobytym punkcie przez Niemców w ostatnim meczu z Holandią rozpoczniemy z drugiego koszyka.

 

48 minut temu, mad85 napisał:

Engel czy Nawałka zaczynali dokładnie tak samo, inni jak Beenhakker też mieli fatalne początki a mimo awansowali na turnieje. 

Akurat Nawałka to robił taki przegląd kadr, że nie dziwne były porażki. Brzęczek tak naprawdę sprawdził Szymańskiego i Recę spoza stałego składu kadry (na siłę można też wcisnąć Klicha, tyle, że on grał już wcześniej w reprezentacji).No i Piątek, ale tego to chyba nawet niewidomy by powołał po jego wyczynach.

Czemu Pietrzak nie dostał poważnej szansy w żadnym meczu? Skoro powołuje lewego obrońcę, to wypadałoby go wypróbować. Nawałka spróbował Kosznika, przekonał się, że nic z niego nie będzie i odpuścił.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym mówię, Kuba może być wartościowy jako zmiennik na te 15-20 minut bo Kuba ma atuty które nawet bez gry przez taki czas można wykorzystać. Czy Frankowski jest lepszy ? Nie wydaje mi się, na pewno może być lepszy ale na to potrzebuje zmienić klub bo zasiedział się w Jagiellonii i potrzebuje nowych bodźców, wyjść ze strefy komfortu. Ale jako, że Kuba nie gra to widzę więcej przesłanek za Frankowskim i Kędziorem w 11 niż JB.

 

Oczywiście, że też nie gra zawsze ale to jest najlepszy lewy obrońca(najlepiej broni ),  Rybus słabo broni, podobnie Reca który nie gra wcale a do tego dochodzą Matynia i Pietrzak więc Jaroszyński to najlepszy wybór choć na pewno nie idealny no ale innego nie ma.  Mamy po prawej Beresia który dobrze gra z przodu i z tyłu więc trzeba  poszukać na lewą kogoś kto będzie przede wszystkim dobrze bronił. Na lewej obronie nie ma żadnego wyboru dlatego jak piszę podstawową kwestią wyboru powinna być gra w defensywie a Jaroszyński wydaje tu się najlepszym obrońcom. 

 

A co do Wszołka to on gra strasznie nieregularnie, raz dobry mecz potem 5 słabych i tak ciągle, miał chłopak potencjał a zrobił się strasznie przeciętny.

 

@mingo Ktoś słabszy rozumiem jako Gibraltar czy Liechtenstein. Czesi jakby nie grali to drużyna na podobnym poziomie jak my.

 

Co do Frankowskiego to jeśli ma grać z Portugalią to nie było sensu go trzymać, to sparing, sprawdziłeś się i możesz odpocząć tak to rozumiem ale jak będzie inaczej będę zdziwiony.

 

Z Pietrzakiem popieram nie rozumiem tej decyzji bo po to są sparingi.

 

Zobacz kto będzie poniżej 3 koszyka, naprawdę sztuką nie będzie tam awansować, przy czym moim zdaniem sam awansu do Euro nie może być oceniany jako wykonanie zadania. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...