Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Druga połowa meczu długimi momentami wyglądała lepiej w wykonaniu Biało-Czerwonych niż pierwsza ale wciąż nie zadowalająco. Czesi często bez większych problemów przedostawali się pod nasze pole karne i robili co chcieli i wiele razy było groźnie pod bramką Skorupskiego lecz na szczęście nieskutecznie. Znów idealną sytuację na bramkę zmarnował Lewandowski, podobnie jak w ostatnim meczu z Japonią na mundialu.

 

Zgadzam się z @mad85 w kwestii eliminacji do ME 2020. To eliminacje będą dla nas najważniejsze, szczególnie pierwsze mecze i one zadecydują o dalszym losie Jerzego Brzęczka jako selekcjonera reprezentacji Polski. Właśnie teraz trener może eksperymentować ze składem żeby sprawdzić kogo wystawić później do wyjściowej '11' na mecze eliminacyjne. Mam nadzieję że wiosną nasza gra w Lidze Narodów będzie wyglądała lepiej niż teraz ale pewne rzeczy trzeba poprawić. Jak w eliminacjach też będziemy przegrywać to nie ma przyszłości dla obecnego trenera w kadrze i z polskich trenerów widzę tylko Stokowca lub z powrotem Nawałkę.

 

 

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawlo Reprezentacja Polski zagrała odważnie przez 10 minut po stracie bramki. Nie było więcej momentów. Słowacja u siebie cisnęła Czechów w taki sposób przez 80 minut spotkania. 

 

Brzęczek jest nieporozumieniem, ale ciekawi mnie czy prezes wybierze przyznanie się do błędu przed, czy po rozlaniu mleka. Bo z takim selekcjonerem to jest strata czasu. Pisanie, że nie ma z kogo wybierać to śmieszna wymówka. Skoro ja potrafię w lidze zauważyć kilku piłkarzy do sprawdzenia na skrzydło, a selekcjoner powołuje wiadomo kogo, to chyba problem nie leży w dostępności piłkarzy. Czechy 6 zmian,  Polska 3 zmiany, z czego tylko jeden zawodnik jest nowością dla kadry i wpuszczony na ostatnie 20 minut. Głosów, że facet się nie nadaje żeby pełnić tą funkcję była cała masa, ale tutaj widziałem obrońców twierdzących, że trzeba dać mu czas. No tak, przecież widać że wizję ma długofalową. :D Ciekawe do ilu meczów bez zwycięstwa uda mu się dojść. Już teraz się tłumaczą pechem, ale nawet gol Lewego by nie zmienił mojego poglądu o tej drużynie. Zero pomysłu, zero planu, na boisku chaos. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego na skrzydle gra Szymański, podczas gdy najlepszy jest jako typowa 10. Inna sprawa, że chyba jako jedyny nie ustępuje Portugalczykom wyszkoleniem technicznym. Dawno nie oglądałem meczu naszej reprezentacji U 21, ale też widzę, że straszny regres nastąpił u Kapustki. Po przerwie, według mnie, Szymański na środek, a do gry  na skrzydło wchodzi Jóźwiak z Lecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi młodzi gracze nie mają żadnego wyszkolenia technicznego. Jeden szybko biega, drugi się przepchnie, a tak, to wielki chaos. ;) W Żurkowskim jedynie dzisiaj widać potencjał. Nie wiem co tam robi Gumny, który dopiero co wrócił po kontuzji i w meczach Lechach grał fatalnie. :)

Sebastian Szymański  mocno przereklamowanym zawodnikiem, nikt za niego nie da kasy, którą sobie Legia marzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, the cable guy napisał:

Nawałka na początku to sprawdził "pół Polski" szukając zdatnych do gry. Dlatego nie wygrywał spotkań. Było " zapisz to, faken" jak w Ekstraklasie i później znów zapraszał albo dawał sobie spokój z tymi, którzy nie byli wystarczająco dobrzy. Za rok to Brzęczka nie będzie już na stanowisku. Młodzieżowcy przegrają po dobrym meczu żeby znów było 100 godzin gadki o niewykorzystanym potencjale ?

Komentarze po meczu sobie będziecie mogli posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Arkon napisał:

Żebyś się nie zdziwił. :) Jeśli Reca idzie do Włoch za 4 mln, to Szymański jest wart 10.

Nie jest, więcej niż 5-5,5 nikt za Sebę nie zapłaci. Reca to lewy obrońca a cena ich z natury jest przeszacowana. Żeby gracz taki jak Seba kosztował tyle to musi mieć liczby, liczby dwucyfrowe a Seba ich nie ma.

 

Bielik to dziś na głowę większość obrońców z 1 kadry. 


Generalnie dobry mecz młodzieżówki, wynik wynikiem ale zaprezentowali się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem dlaczego cały mecz rozegrał Kapustka, który nic nie dawał w ofensywie. Fajna zmiana Jóźwiaka.

@mad85

Oczywiście, że nie jest wart 10 mln, tak samo jak drewniany Reca nie jest wart 4, nawet przy deficycie lewych obrońców. Chodziło mi tylko o proporcje. Dawno nie widziałem Bielika, ale rozwinął się piłkarsko, w odróżnieniu od Kapustki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale też nie jest powiedziane, że nikt nie zaoferuje za Szymańskiego 6-7 mln. Ja jednak uważam, że przynajmniej do końca sezonu powinien dograć w Legii i popracować nad liczbami i rozwinąć się fizycznie. Przykłady Kapustki, a wcześniej Wolskiego czy Furmana pokazują, że nie ma sensu za szybko pchać się do wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... Już 3:1. Spokojnie to przegramy, bo nasi już się tylko bronią...

 

A tak w ogóle to już dawno przestałem wierzyć bezgranicznie w naszą piłkę. Kilka lat temu podchodziłem do tego jak ty. Teraz już nie. Ani Ekstraklasa, ani nasza reprezentacja U-21 czy też "pierwsza" już mnie nigdy nie oszuka i nie nabierze. Znam mental naszych, ich lenistwo i brak zaangażowania, gwizdorzenie... Są słabo przygotowani do zawodowej piłki na tle lig zachodnich. Większość piłkarzy wyjeżdżających do poważnej ligi nie potrafi się zaadaptować do nowych warunków, tj. są za słabi fizycznie, słabi mentalnie, a na koniec moje ulubione stwierdzenie każdy mówi: "trener mnie nie lubił".

 

Ku twojemu zdziwieniu oglądam "Prawdę Futbolu", "Cafe Futbol", "Misję Futbol", "Piłkę z góry" i "Stan futbolu"... Każdy może wierzyć w co chce, ale trochę obiektywizmu. Zgadzam się z kolegą @ezequiel93 Jak można ledwo remisować z Wyspami Owczymi? A teraz ślepo wierzyć w awans w barażach z Portugalią. Popelina.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...