Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnej poważnej reprezentacji takie układy nie mają / nie mogą mieć miejsca. Tylko u nas taki cyrk, kabaret, komedia. Nie wiem jakie Czesio ma przełożenie na Bońka, że na to pozwolił, ale jest co najmniej dziwne i niepoważne tym bardziej, że kadra A jest w rozsypce i wszystkie ręce, a bardziej nogi powinny iść na pokład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczek sam mówił, że tak się dogadał z Michniewiczem. I zamiast brać takiego zawodnika, żeby sobie pograł 20 minut w meczu z Czechami, to lepsze dla ich rozwoju będzie jak pograją dwa pełne mecze o jakąś stawkę w młodzieżówce. Różne są opinie na ten temat.

Dobrze, że Grosik zaczął grać w pierwszym składzie Hull i zbiera niezłe noty. Może jeszcze dać szansę Wszołkowi, który zaczął więcej grać w QPR? Z tych młodzieżowców, to na skrzydle jedynie Szymański moim zdaniem by się nadał... I oczywiście Żurkowski do środka pola, bo ten Krychowiak sobie chyba myśli, że mu to miejsce w kadrze się należy, a od transferu do PSG gra padakę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awans pewnie będzie formalnością jeśli trener nie zepsuje całkowicie drużyny swoimi pomysłami. Trzeba pamiętać, że to nie są dawne eliminacje gdzie najlepsze drużyny z kontynentu grały na tej imprezie. Teraz nawet przeciętniacy bądź słabe federacje biorą udział w Euro,  więc raczej bym się tym nie przejmował, że ciężko będzie awansować. Co innego odnieść jakiś sukces na samym turnieju. Na to przy obecnym selekcjonerze bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczek sam jest sobie winien. Po nominacji wyraźnie mówił,że ten kto nie gra nie może liczyć na grę w reprezentacji. Czytam rozmaite z nim rozmowy, dlaczego nikt wprost nie zacytuje jego słów, które stoją w totalnej sprzeczności z jego powołaniami. Nikt mu nie kazał takich deklaracji składać. Powołaniami dla Kuby robi Jemu dużą krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden problem w przypominaniu selekcjonerowi, że miał odpuszczać piłkarzy z trybun i ławek rezerwowych, i zadawaniu pytań takim powołanym. Nastąpiła blokada niewygodnych mediów. Teraz tylko ci, którzy potrafią dobrze lizać cztery litery i wypisywać pochlebne artykuły będą mogli się znaleźć blisko reprezentacji. Gdyby prezesem był ktoś inny to już byśmy mieli zarówno wylewanie wiadra pomyj na związek, jak i zorganizowaną akcję dziennikarzy przeciwko takiemu traktowaniu prasy. Po tych kilku latach zastanawiam się co się w PZPN zmieniło oprócz PR i cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

Brzęczek sam jest sobie winien. Po nominacji wyraźnie mówił,że ten kto nie gra nie może liczyć na grę w reprezentacji. Czytam rozmaite z nim rozmowy, dlaczego nikt wprost nie zacytuje jego słów, które stoją w totalnej sprzeczności z jego powołaniami. Nikt mu nie kazał takich deklaracji składać. Powołaniami dla Kuby robi Jemu dużą krzywdę.

A możesz dać źródło? Bo z wszystkich wywiadów które ja słyszałem w ostatnim czasie to właśnie to była decyzja Nawałki a Brzęczek od tego odszedł bo nie ma obecnie tylu grających w dobrych klubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marrak na 100% była taka wypowiedź Brzęczka dotycząca piłkarzy, którzy nie grają. Było to też w kontekście Kuby ponieważ selekcjoner był przekonany, że polski skrzydłowy jednak zacznie dostawać minuty w klubie. Słyszałem to zarówno w "Cafe Futbol", jak i kiedyś w wypowiedzi któregoś dziennikarza w "Misji Futbol". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, the cable guy napisał:

@marrak na 100% była taka wypowiedź Brzęczka dotycząca piłkarzy, którzy nie grają. Było to też w kontekście Kuby ponieważ selekcjoner był przekonany, że polski skrzydłowy jednak zacznie dostawać minuty w klubie. Słyszałem to zarówno w "Cafe Futbol", jak i kiedyś w wypowiedzi któregoś dziennikarza w "Misji Futbol". 

Mówić to sobie może, mówił to każdy selekcjoner od dobrych 30 lat a tylko Nawałka przez Euro miał taki okres że wszyscy faktycznie grali, życie weryfikuje wszystko. Reprezentacja to nie zbiór pojedynczych najlepszych jednostek a zbiór najlepszej drużyny z dostępnych jednostek. Jeśli ktoś takie słowa traktuje poważnie to nieźle musi być oderwany od rzeczywistości. Nie mam po 2-3 piłkarzy o podobnym poziomie na każdą pozycję aby stosować się tego. 

 

A co do PZPN to zmieniło się sporo (choć dziś PR się nie popisali)  i nie tylko PR ale PZPN nie nauczy piłkarzy grać w piłkę.  Problemy są przede wszystkim na samym dole których PZPN nie zmieni, jak choćby prywatnej akademie, niby coś próbują robić tą certyfikacją ale to bezsensu i tak. Problem polega na tym, że jest tyle prywatnych akademii które szkolą różnie i mają różne cele, jedni zarabianie kasy, inni tylko to aby dzieciaki się ruszały itd a o piłce mało kto myśli. Nawet jeśli w takiej Akademii trafi się zdolny chłopak to na 90% nie trafi do lepszej Akademii bo trenerzy wiedzą, że jeden mniej to składka mniej, rodzice w większości nie są świadomi, dzieci bez kolegów nie chcą się przenieść itd. W Niemczech, Belgii, Francji taki coś nie występuje, są ta różne systemu ale dzieciak który ma talent jest popychany dalej aby się rozwijał, tam nie tracą zdolnych dzieciaków jak u nas. A takich problemów jest xxx,  o kolejnych jak braku chęci rozwoju trenerów w takich akademiach,  zbyt mają ich ilości, o tym że część takich trenerów uważa, że jak zda UEFA C czy B to powinna zarabiać nie wiadomo ile i wiele wiele innych rzeczy nie będę pisał. 

 

W samym PZPN wiele bym zmienił ale to tak naprawdę w stanie Polskiej Piłki nie zmieni nic, tutaj potrzebne są skoordynowane działa klubów, PZPN (generalnie związków sportowych), władz lokalnych, szkół i władz państwowych czy rodziców bo wielu aspektach nasz świadomość bardzo odstaje od tej zachodniej.  To jest temat rzeka a wiele osób gości jakieś głupie hasła że jedynie mityczne szkolenie wszystko zmieni. 

Prosty przykład w Czech generalnie  średnio piłkarz zarabia mniej, takie Pilzno ma mniejszy budżet od Legii i nawet Lecha i nawet nie chodzi mi o wyniki a o to, że tam piłkarz który 2-3 razy kopnie piłkę nie chce wcale uciekać na zachód, oni nie sprzedają wcale piłkarzy za krocie, z ligi wcale tak szybko piłkarze nie uciekają itd.  W czym tkwi tajemnica dlaczego Polakowi spieszy się na zachód a Czechowi nie ? Ale to temat rzeka jak pisałem. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mad85 napisał:

A takich problemów jest xxx,  o kolejnych jak braku chęci rozwoju trenerów w takich akademiach,  zbyt mają ich ilości, o tym że część takich trenerów uważa, że jak zda UEFA C czy B to powinna zarabiać nie wiadomo ile i wiele wiele innych rzeczy nie będę pisał. 

Prosty przykład w Czech generalnie  średnio piłkarz zarabia mniej, takie Pilzno ma mniejszy budżet od Legii i nawet Lecha i nawet nie chodzi mi o wyniki a o to, że tam piłkarz który 2-3 razy kopnie piłkę nie chce wcale uciekać na zachód, oni nie sprzedają wcale piłkarzy za krocie, z ligi wcale tak szybko piłkarze nie uciekają itd.  W czym tkwi tajemnica dlaczego Polakowi spieszy się na zachód a Czechowi nie ? Ale to temat rzeka jak pisałem. 

1. Ludzie chcą zarabiać godnie. Narzekanie, że ktoś chce zarabiać słuszne pieniądze za dobrze wykonaną pracę jest słabe...

2. Tajemnica tkwi w tym o czym pisałem już wiele razy: układziki menedżerskie rządzą polską piłką. To się nie zmieni bo krętacze są wszędzie tam gdzie są pieniądze do wyciągnięcia, a wiadomo że na młodych piłkarzach jest dobry pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie słuszne pieniądze ? Trenerzy w Akademiach zarabiają bardzo dobrze, ale jeśli ktoś myśli że on powinien zarabiać tyle ile trener z I ligi czy ESA to taki człowiek powinien walnąć się w głowę.  W Anglii np. trenerzy tych najmłodszych grup w większości pracują, piłka to hobby dodatkowe zajęcie po pracy i dopiero jak osiągną pewien poziom uprawnień mogą liczyć na lepsze zarobki. W Polsce byle jaki trener mający PZPN A czy B chciałby zarabiać 5 k zł. Co jest komiczne. Rozwijaj się to będziesz w przyszłości zarabiał pieniądze. 

 

2. Jacy menadzerowie ? Co za bzdura, żądni menagerowi a przede wszystkim rodzice i szkoła, jesteśmy strasznie roszczeniowym społeczeństwem co doskonale widać po tym co piszę wyżej. Jeśli jakiś dzieciak i jego rodzice widzą jakąś dobrą kasę to wręcz błagają menagera o to aby zrobił szybko ten deal.

Czesi mieli podobną historię przecież do nas a zachowują się zupełnie inaczej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marrak napisał:

A możesz dać źródło? Bo z wszystkich wywiadów które ja słyszałem w ostatnim czasie to właśnie to była decyzja Nawałki a Brzęczek od tego odszedł bo nie ma obecnie tylu grających w dobrych klubach.

Oczywiście , proszę bardzo https://sport.tvp.pl/38677384/jerzy-brzeczek-nie-dotrzymal-slowa-w-sprawie-jakuba-blaszczykowskiego

 

Moim zdaniem znając doświadczenia poprzedników i bardzo prawdopodobną sytuację Kuby w klubie nie powinien wypowiadać tych słów. Teraz ma pretensje do dziennikarzy,że ciągle pytają - dlaczego Kuba został powołany o zarzuca im rzekomy brak szacunku dla Błaszczykowskiego. Zamiast atakować dziennikarzy, wdawać się w konflikty z kapitanem kadry niech mniej chodzi po mediach ,a więcej pracuje i nie wymyśla bzdur, bo na razie okres jego pracy to czas całkowicie stracony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobają mi się te jedenastki na 100-lecie Niepodległości Szpaka, Matiego i Smoka, ale wniosek jaki z nich płynie jest następujący: Największy problem zawsze mieliśmy z lewą obroną ? zaledwie jeden lewy obrońca (Adam Musiał) na trzy jedenastki. 

 

Popieram wybór Młynarczyka, który znalazł się w każdej jedenastce. Tomaszewski to legenda ze względu na pamiętne mecze reprezentacji, ale najbardziej kompletną karierę miał mimo wszystko były bramkarz Porto. 

 

Ciekawy pomysł Borka na atak Wilimowski - Lewandowski - Lubański. Pod względem talentu Mati trafił idealnie, bo w swoich czasach każdy z nich to przekoks jak na warunki polskie. Natomiast w kontekście tej patriotycznej chwili wybór Wilimowskiego jest delikatnie rzecz mówiąc niefortunny ?

 

Lewandowski mimo braku jakichś spektakularnych meczów na turniejach mistrzowskich typu mundial/EURO w jedenastce powinien się pojawić, bo jednak jest tym najlepszym strzelcem, a za chwilę również reprezentantem z największą liczbą meczów w kadrze. No, a Lubański to chyba największy talent jaki polska ziemia wypluła więc tu wybór również trafiony w 100%. 

 

Generalnie Młynarczyk, Żmuda, Boniek, Lato, Deyna, Lubański i Lewandowski to z automatu. Reszta według uznania.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Polski z Czechami to TRAGEDIA. Przeciwnik nie jest z najwyższej półki, a robi z naszymi co chce. Widać, że zero jest pomysłu na grę w ekipie Brzęczka. Jedynymi plusami są jakieś pojedyncze zrywy na skrzydle Grosickiego i dobre zgrania Lewego. Hajto mówił o pozytywnym kopie jakiego by miała dostać reprezentacja. Od razu mi się nasunęło, że kopa to bym sprzedał ze stołka temu selekcjonerowi od siedmiu boleści. Mówić o trudnym przeciwniku to mogą do Januszy, którzy nie oglądają meczów. Widziałem spotkanie Słowacja-Czechy wygrane przez gości i to jak gniotła ekipa Słowacji, a przegrała tylko przez swój brak skuteczności i szczęście, które dopisywało czeskiej ekipie. Polska nie jest w stanie nawet na chwilę zamknąć przeciwnika w swoim polu karnym, a nie przegrywa dzięki uśmiechowi losu.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem tutaj od samego początku, że trzeba zatrudniać zagranicznego trenera, a nie brać kogoś z polskiej ligi....Tacy piłkarze i znów 2-3 lata stracone, szkoda :(

 

To przez niektórych, którzy popierają polskie piekiełko zostałem zjechany, że przecież trener z kraju zna nasze warunki i piłkarzy :D Właśnie widzę....

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak krawiec kraje, jak mu materii staje. :D

Niestety zdecydowana większość naszych piłkarzy dołuje... ;)

Zieliński miał grać w Realu/Liverpoolu, a mijają lata i nadal jest 12-13 zawodnikiem do gry w Napoli. :) Grosik robi wiatr, a dzisiaj jego wszystkie zagrania niecelne. Frankowski dzisiaj pozytywnie zaskoczył.  Obrona Kamiński-Bednarek - na co tu liczyć? Jeden trybuny, w Premier League drugi już ława w najgorzej drużynie Bundesligi. :) Zaraz będzie trzeba się bratać z Thiago Cionkiem. :/

Jeśli kulki nie będą man łaskawe, to będziemy się modlić o awans na Euro. :)

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ezequiel93 - jakie dołowanie? Czy myśmy mieli wcześniej Lewandowskiego i tylu graczy grających z czołowych ligach ?? Nie przypominam sobie, co było za Engela i Janasa?? Jeden, dwóch gości z przeciętnych klubów....Nie zgadzam się z usprawiedliwianiem, że piłkarze są słabi, bo to śmieszne, nawet Czesi mają o połowę gorszy skład.

 

Problem to "polska myśl szkoleniowa", ale na pewno go nie zwolnią, albo dopiero jak odpadniemy z eliminacji Euro...Tak więc ja nie mem zamiaru oglądać najbliższych meczy reprezentacji, bo wygląsa to tragicznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...