Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pazdan też dlatego, że był sprawdzony w ciężkich bojach eliminacyjnych. Salamon trochę zbyt późno o sobie przypomniał żeby brać go na poważnie pod uwagę w perspektywie wyjściowej jedenastki podczas EURO 2016.

 

Chociaż gdybym miał wybrać czterech środkowych obrońców, których zabrałbym na Mistrzostwa Europy to wysłałbym powołania do Glika, Pazdana, Szukały i właśnie Salamona. Cionek z uwagi na brak gry w Palermo takiego powołania już by nie dostał. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza murawa i jeszcze lepsza gra "Biało-czerwonych". Nie rozumiem jak kraj, który niecałe cztery lata temu organizował Mistrzostwa Europy może na mecz międzypaństwowy przygotować tak fatalną murawę jak ta w Poznaniu. 

 

 

Ale co ty porównujesz Francję do Polski ? Inny klimat, łatwiejsze utrzymanie dobrej murawy. W Poznaniu po zatem jest problem ze zbyt słabym doświetlaniem murawy i trawa wystarczająco nie rośnie.

 

No dobra, to ja porównam Poznań i Wrocław vs Berlin na którym wczoraj rozgrywano mecz Niemcy - Anglia. Przecież ten niby lepszy stan murawy we Wrocławiu to jakaś kpina. Obejrzyjcie mecz Niemców z Anglikami, to był prawdziwy DYWAN!! Wymagamy jakiegoś poziomu i słusznie, ale przecież to jaja, że w naszym kraju na żadnym niemal stadionie nie ma dobrej płyty (no może poza Jagą gdzie zawsze równo i pięknie przystrzyżone było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ja porównam Poznań i Wrocław vs Berlin na którym wczoraj rozgrywano mecz Niemcy - Anglia. Przecież ten niby lepszy stan murawy we Wrocławiu to jakaś kpina. Obejrzyjcie mecz Niemców z Anglikami, to był prawdziwy DYWAN!! Wymagamy jakiegoś poziomu i słusznie, ale przecież to jaja, że w naszym kraju na żadnym niemal stadionie nie ma dobrej płyty (no może poza Jagą gdzie zawsze równo i pięknie przystrzyżone było).

Pisałem o tym wyżej, w Poznaniu jest problem z doświetlaniem murawy nie od dziś( od samego początku) i trwa słabo rośnie, do tego dochodzi zima i to nie realne aby było dobra. Może syntetyczna albo specjalne lampy doświetlające,

 

Ogólnie jest jeden problem, zbyt duże wykorzystywanie płyt boiska przez kluby, nasze kluby nie mają baz gdzie mogą sobie trenować 

 

Berlin to też mimo wszystko inny klimat. Mimo wszystko na przestrzeni 20 lat jest kolosalna zmiana. Murawa na meczach Legii z PAO to dopiero było coś a w zasadzie jej brak.

 

@Projekt_ALF tak Szukała który zagrał 8 meczy w sezonie. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się stadion w Poznaniu bardzo podoba. Robi wrażenie z każdej strony jak się na niego patrzy, ale gdy czytam o jego kolejnych niedoróbkach to mnie normalnie krew zalewa.

 

Krew mnie zalewa gdy czyta się ile te wszystkie stadiony na EURO 2012 kosztowały. Boli to, że nie wyciągnięto konsekwencji od ludzi odpowiedzialnych za taki stan obiektów. 

 

W te stadiony włożono mnóstwo kapusty. Powinny one wyglądać jak hotele w Las Vegas, a nie przypominać bloków z Alternatywy 4.

 

Widocznie powiedzenie "pieniądze państwowe to pieniądze niczyje" wciąż jest na czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca są nie dorobki bo nie wszystko się da zaplanować jeśli mówimy o tym a dwa stadionu nie da się przestawić o 180 stopni w trakcie budowy. Jedyne co dziwne jest, ze przez tyle lat nie zainwestowali w lampy albo syntetyczną murawę co rozwiązałoby generalnie problem.

 

Wizualnie jednemu podoba się drugiemu nie to kwestia gustu w zasadzie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wyżej, w Poznaniu jest problem z doświetlaniem murawy nie od dziś( od samego początku) i trwa słabo rośnie, do tego dochodzi zima i to nie realne aby było dobra. Może syntetyczna albo specjalne lampy doświetlające,

 

Ogólnie jest jeden problem, zbyt duże wykorzystywanie płyt boiska przez kluby, nasze kluby nie mają baz gdzie mogą sobie trenować 

 

Berlin to też mimo wszystko inny klimat. Mimo wszystko na przestrzeni 20 lat jest kolosalna zmiana. Murawa na meczach Legii z PAO to dopiero było coś a w zasadzie jej brak.

To jak zakładanie lasu na terenach gdzie nie mogą rosnąć drzewa. 

@Projekt_ALF tak Szukała który zagrał 8 meczy w sezonie. 

Brazylią nie jesteśmy. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz musimy korzystać z piłkarzy, którzy mają słaby sezon. Ja bym Szukałę brał ze względu na doświadczenie w tej kadrze, zrozumienie z Glikiem, bramkarzami. Wiem mniej więcej co po nim się spodziewać. 

 

W razie czego jest jeszcze Jędrzejczyk, ale ja bardziej go widzę jako zapchajdziurę, który załata boki i od biedy środek w obronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, w Berlinie to na murawę wychodzi się tylko na mecz i ewentualnie na trening dzień przed meczem, u nas niestety znacznie częściej. Pojedz zwiedzać jakikolwiek stadion w Anglii gdzie można tam bez problemu wchodzić i wejdź na płytę to chyba cie zabiją i dodatkowo obciąża po kieszeni, u nas i z tym jest też różnie.  Ale być może w Poznaniu doszli do wniosku, że lepiej jest często wymieniać murawą niż jakoś to rozwiązać, znaczy taniej wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca są nie dorobki bo nie wszystko się da zaplanować jeśli mówimy o tym a dwa stadionu nie da się przestawić o 180 stopni w trakcie budowy. Jedyne co dziwne jest, ze przez tyle lat nie zainwestowali w lampy albo syntetyczną murawę co rozwiązałoby generalnie problem.

 

Wizualnie jednemu podoba się drugiemu nie to kwestia gustu w zasadzie tylko

Swego czasu hitem internetu było miejsce na stadionie przy Bułgarskiej gdzie kibic tam siedzący nie widział meczu, bo pole widzenia zasłaniał mu jakiś mur. 

 

Brzmi to jak architektoniczny bubel. 

 

Na stadionach zbudowanych za prywatne pieniądze do takich chorych sytuacji nie dochodzi. Żeby było śmiesznie niektóre takie stadiony kosztowały mniej niż stadion w Poznaniu, czy stadion Wisły w Krakowie. 

 

Ktoś mi przypomni ile budowano stadion Wisły? No właśnie. Inwestycja za ponad pół miliarda złotych! Czy stadion Wisły wygląda jak stadion zbudowany za takie pieniądze? No właśnie. Kolejny bubel architektoniczny. 

 

Ktoś kto odpowiadał za przetargi na budowę tego stadionu powinien srogo beknąć. Dzieci, wnuki, prawnuki, praprawnuki, prapraprawnuki tego człowieka powinny zostać naznaczone piętnem spłaty tych wszystkich publicznych pieniędzy, które ich ojciec, dziadek, pradziadek, prapradziadek spuścił w kiblu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co część ekspertów mówi, że problemem jest dach ale jego zmiana wiązała się z mniejszym  komfortem dla kibiców a głownie chodzi o te 1 rzędy, że są za blisko murawy ale problem polega na tym, że każdy ekspert nie koniecznie jest takie samego zdania. A, że stadion Lecha budowano w miejsce poprzedniego to też dawało jakieś ograniczenia. A Wisła to po prostu ktoś wybrał starą technologię i tyle bo np okupant Legii wyłożył z własnej kieszenie za projekt stadionu i wygląda to zupełnie inaczej poza moim zdaniem małym problem ze schodami. 

Do każdego stadionu możemy się przyczepić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty z murawami mogę się brać też z tego, że nowe często budowano w miejsce starych. Nikt nie patrzył, jaki jest ustawiony stadion w stosunku do słońca. Pewnie Niemcy mieli to opanowane. Inny charakter, dokładność, przewidywanie. Pamiętam mecz Niemcy - Szwecja w Monachium na MŚ 2006. Boisko po 16-tej było bardzo nasłonecznione w czerwcu, bo widocznie tak stadion jest specjalnie usytuowany. U nas prawdopodobnie nikt o tym nie myślał, kiedy budowano całkiem nowe stadiony. Starych z kolei już przecież nie można przesunąć. Cały czas się uczymy. Dopiero teraz prawdopodobnie też zaczną zwracać uwagę kluby, które będą budować stadiony od nowa.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w meczu Ukraina  - Francja była potężna nawałnica w Doniecku. Po godzinie mecz wznowiono z dobrym skutkiem. Bardzo dobry tam mają drenaż. W ogóle mam wrażenie, że Ukraińcy więcej wyciągnęli wniosków z Euro 2012. Więcej widzieli, więcej wdrożyli też w sprawach realizacji telewizyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzicie jest jedno ale w Doniecku jest murawa pól na pól (naturalna i sztuczna) i jest ona znacznie droższa w utrzymaniu bo wymaga codziennej pielęgnacji która jest dość droga. Takie murawy są też m.i  na Realu, większość jak nie wszystkie kluby angielskie także jej używają, Monachium itd( około 50 stadionów w Europie) stąd ta trawa wygląda zawsze lepiej niż ta nasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to jakieś gigantyczne koszty, skoro w Łodzi dzieciaki ćwiczą na takiej łączonej murawie, czyli hybrydowej. http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3597403,hybrydowa-trawa-na-boiskach-lodzkiego-mosir-dlaczego-jest-lepsza-od-zwyklej,id,t.html

Również na ŁKSie zamontowano podobną do tej, co jest w Madrycie. http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/1,117109,17753201,Na_LKS_bedzie_specjalna_murawa__Taka_jak_na_Santiago.html

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę jedną rzecz są różne rodzaje jakości i jednak na dużych stadionach montuje się tą najlepszą.  Koszt jednego metra to kolo 30-40 k Euro za metr kwadratowy jeśli mówimy o top klasie.A żeby dostać taką licencje na grę w pucharach czy mecze kadry też murawa musi mieć określone certyfikaty a wiadomo 3 liga czy dzieciaki to coś innego.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo turner Nawałka na Euro prawdopodobnie powoła trzech napastników, czyli: Lewandowski, Milik i... No właśnie kto? Teodorczyk, Stępiński, Sobiech, czy może jeszcze kto inny? Na kogo byście na miejscu trenera Nawałki postawili? :)

Bo ja po ostatnich meczach kadry młodzieżowej bardzo się przekonałem do Mariusza Stępińskiego i to jego wziąłbym na Euro :)

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakości Stępińskiego niech świadczy to że zdobył 2 razy mniej bramek od Nikolicia, który w ostatnim meczu towarzyskim Węgry-Chorwacja był jednym z najsłabszym na boisku i raczej na Euro nie pojedzie :D Jak dobra jest Ekstraklasa pokazali też Finowie. Dla mnie jeśli chcemy grać 2 napastnikami powinni pojechać obaj: i Teodorczyk i Sobiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Teodorczyk powinien pojechać. Ogólnie ostatnio po tych dwóch meczach się zastanawiałem jak powinna wyglądac 23 osobowa kadra i wyszło mi tak:

 

Bramkarze: Fabiański, Szczęsny, Boruc

 

Obrońcy: Piszczek, Jędrzejczyk, Glik, Pazdan, Szukała, Salamon, Wawrzyniak, Rybus (W sumie nie wiem dlaczego wyżej padało pytanie odnośnie tego kto powinien jechać czy Salamon czy Szukałą, wg mnie obaj pojadą, bo przecież nie Lewczuk albo Cionek ;) była jeszcze zagwozdka czy Olkowski, ale ostatnio nie grał, notabene fajny z nim wywiad w PiłkaNożna był w tamtym tygodniu)

 

Pomocnicy skrzydłowi -> Kuba, Grosicki, Wszołek, Kapustka

Pomocnicy środkowy -> Krychowiak, Jodłowiec, Linetty, Zieliński to pewna czwórka jak dla mnie. Oraz ktoś z dwójki Mączyński/ Mila w zależności jak teraz te dwa miesiąće niespełna będą wyglądać. 

 

Napastnicy: Lewy, Milik i Teodorczyk

 

Dlaczego nie Stępiński? powodów jest wiele. Jedna runda w Ruchu, to sorry, ale za mało. Co wcześniej pokazywał Stępiński? Nie wiele, nawet jak oglądałem mecz u21 Polska - FInlandia to przecież nie widać jakiejś wielkiej klasy u Stępińskiego. On jak ma patelnie to strzeli, ale czy daje walkę? Czy jak będzie trzeba zmiany to jego wejście odmieni grę kadry A jakoś? Nie sądzę. Teo jak wejdzie powalczy, da pressing i strzelić też potrafi. 

Edytowane przez robsonUnitedxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Teodorczyk powinien pojechać. Ogólnie ostatnio po tych dwóch meczach się zastanawiałem jak powinna wyglądac 23 osobowa kadra i wyszło mi tak:

 

Bramkarze: Fabiański, Szczęsny, Boruc

 

Obrońcy: Piszczek, Jędrzejczyk, Glik, Pazdan, Szukała, Salamon, Wawrzyniak, Rybus (W sumie nie wiem dlaczego wyżej padało pytanie odnośnie tego kto powinien jechać czy Salamon czy Szukałą, wg mnie obaj pojadą, bo przecież nie Lewczuk albo Cionek ;) była jeszcze zagwozdka czy Olkowski, ale ostatnio nie grał, notabene fajny z nim wywiad w PiłkaNożna był w tamtym tygodniu)

 

Pomocnicy skrzydłowi -> Kuba, Grosicki, Wszołek, Kapustka

Pomocnicy środkowy -> Krychowiak, Jodłowiec, Linetty, Zieliński to pewna czwórka jak dla mnie. Oraz ktoś z dwójki Mączyński/ Mila w zależności jak teraz te dwa miesiąće niespełna będą wyglądać. 

 

Napastnicy: Lewy, Milik i Teodorczyk

 

Dlaczego nie Stępiński? powodów jest wiele. Jedna runda w Ruchu, to sorry, ale za mało. Co wcześniej pokazywał Stępiński? Nie wiele, nawet jak oglądałem mecz u21 Polska - FInlandia to przecież nie widać jakiejś wielkiej klasy u Stępińskiego. On jak ma patelnie to strzeli, ale czy daje walkę? Czy jak będzie trzeba zmiany to jego wejście odmieni grę kadry A jakoś? Nie sądzę. Teo jak wejdzie powalczy, da pressing i strzelić też potrafi. 

Bardzo podobną jeśli nie taką samą kadrę na EURO 2016 przewiduje Mateusz Borek:

 

http://www.przegladsportowy.pl/oto-kadra-reprezentacji-polski-na-euro-2016-okiem-mateusza-borka,artykul,658424,1,12341.html

 

I tak jak czasem z opiniami Matiego się nie zgadzam tak tutaj bym go poparł. Jego i @robsonUnitedxD

 

 

Generalnie nie mam jakiegoś większego problemu z tymi powołaniami, bo piłkarze od numeru 18-23 i tak murawy pewnie nie powąchają, a pierwsza jedenastka raczej jest przewidywalna (poza kilkoma malutkimi znakami zapytania). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na chwilę obecną to powołał bym:

Boruc, Szczęsny, Fabiański,

Piszczek, Jędza, Glik, Pazdan, Szukała, Salamon, Rybus, Wawrzyniak,

Krychowiak, Jodlowiec, Kapustka, Grosicki, Zieliński, Linetty, Mączyński(zależy jak szybko dojdzie do formy), Błaszczykowski, Wszolek,

Lewandowski, Milik, Stępiński.

 

Jak Mączyński nie dojdzie do formy, to za niego Figo.

Dla mnie Teodorczyk po tym co pokazał przez 90 w dwumeczu z City i 20 min w reprezentacji, to zamknął sobie drzwi. Poza tym uważam, że i tak ani Teo, ani Stępiński trawy na euro nie powąchają, wiec młody z Ruchu niech jedzie zapoznać się z atmosferą... Choć nie wiadomo, czy tam atmosfera będzie. W przypadku problemów Milika, lub Lewego, to grać będziemy 1 napastnikiem.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...