Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, shevchenko1987 napisał(a):

Formy brak, zgrania brak, pomysłów na stałe fragmenty brak, obrona dziurawa, atak nie strzela

Nie od razu Kraków zbudowano. Za Santosa wszystko wyglądało fatalnie, za Probierza widzę jakąś zmianę w dobrym kierunku. Niewielką ale zawsze. W eliminacjach nie potrafiliśmy sobie poradzić z Mołdawią czy Albanią, w barażach udało się zachować czyste konto z Walią i dizęki dobrze egzekwowanym karnym awansować. Co będzie dalej, to czas pokaże. Mam tylko nadzieję że po 3 porażkach nikomu nie przyjdzie do głowy kolejna zmiana selekcjonera. Ostatnie lata pokazały że nie ma sensu zmiana dla zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Probierza to nie widzę w nim wielkiego szkoleniowca, ale każdy widzi to co chce zobaczyć. Pamiętaj jednak, ze trenerzy nie grają. Oni tylko nakreślają jakąś taktykę, a niestety piłkarze nie dojeżdżają z formą i mentalem. Turniej nas, a bardziej ich zaraz zweryfikuje. Osobiście nie liczę na nic. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Odnośnie Probierza to nie widzę w nim wielkiego szkoleniowca, ale każdy widzi to co chce zobaczyć.

A gdzie ja napisałem, że Probierz to wielki szkoleniowiec? Wręcz przeciwnie, jak objął kadrę to uznałem, że on tę drużynę pogrąży już całkowicie. Jednak zmieniłem zdanie, nie uważam go za zbawcę czy kogoś wielkiego ale zauważam, że coś drgnęło w kadrze w pozytywnym kierunku. Jakie będą tego długofalowe efekty? Nie mam pojęcia, niemniej mam już dość ciągłych zmian szkoleniowców i uważam, że skoro ktoś już postawił na Probierza, jak na razie zrobił co powinien (awans na euro) to nawet w przypadku trzech porażek powinien dostać czas na spokojne budowanie kadry pod eliminacje mundialu.

 

9 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Pamiętaj jednak, ze trenerzy nie grają. Oni tylko nakreślają jakąś taktykę, a niestety piłkarze nie dojeżdżają z formą i mentalem.

Z mentalem przede wszystkim. Nie potrzeba wielkiej formy żeby ograć Mołdawię. Wystarczy wyjśc i za przeproszeniem nie zrobić w majty.

Tutaj też widzę zmianę po przyjściu Probierza, zawodnicy bardziej wierzą w siebie a to podstawa jakichkolwiek marzeń o dobrym wyniku.

 

18 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Turniej nas, a bardziej ich zaraz zweryfikuje.

Myślę, że turniej nic nie zweryfikuje. Nie ma żadnej pompki wokół reprezentacji, zdecydowana większość, w tym ja ma podejście podobne do Twojego czyli:

19 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Osobiście nie liczę na nic. 

Wobec tego nawet po trzech porażkach będziemy mieli wynik dokładnie taki jakiego się wszyscy spodziewamy. To nie będzie żadna weryfikacja tylko dokładne odzwierciedlenie naszej pozycji w piłce reprezentacyjnej. 

 

I tak jak pisałem wcześniej, rozum mówi tak jak powyżej, serce natomiast podpowiada, że to jest piłka i nie raz mieliśmy niespodziewane wyniki. A co ostatecznie będzie to zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, mingo said:

Myślę, że turniej nic nie zweryfikuje. Nie ma żadnej pompki wokół reprezentacji, zdecydowana większość, w tym ja ma podejście podobne do Twojego czyli:

Wobec tego nawet po trzech porażkach będziemy mieli wynik dokładnie taki jakiego się wszyscy spodziewamy. To nie będzie żadna weryfikacja tylko dokładne odzwierciedlenie naszej pozycji w piłce reprezentacyjnej.

Absolutnie się nie zgadzam- jesteśmy piłkarsko dużo mocniejsi od Austrii, tym bardziej że nie jedzie dwóch topowych zawodników przez kontuzje- Alaba i Schlager. Mimo to pewnie dostaniemy w trąbę, bo Austria ma bardzo dobrego szkoleniowca.

Probierz to człowiek bez żadnych znaczących sukcesów i awans na Euro po mega przeciętnej i defensywnej grze niewiele zmienia. Także nastawianie się że 3 porażki są wkalkulowane i dajmy mu dalej pracować to kolejna strata czasu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, utede napisał(a):

Absolutnie się nie zgadzam- jesteśmy piłkarsko dużo mocniejsi od Austrii, tym bardziej że nie jedzie dwóch topowych zawodników przez kontuzje- Alaba i Schlager.

O ile możnaby dyskutować, czy mamy piłkarzy na podobnym poziomie tak twierdzenie, że jesteśmy piłkarsko dużo mocniejsi jest bardzo odważne. Laimer, Sabitzer, Arnautović, Baumgartner to nie są przypadkowe nazwiska. Nawet jeśli uznać, że piłkarsko są na podobnym poziomie co nasza kadra, to zrobili to co u nas ostatnio udało się za czasów Nawałki - ukryć słabsze punkty w dobrze funkcjonującej maszynce.

Rangnick to zrobił i wystarczy popatrzeć jak grali w eliminacjach. Ja osobiście obstawiam, że Austriacy będą trudniejszymi rywalami niż Holendrzy. 

24 minuty temu, utede napisał(a):

Także nastawianie się że 3 porażki są wkalkulowane i dajmy mu dalej pracować to kolejna strata czasu.

No i kto za niego? Papszun, który musi mieć piłkarza na co dzień żeby wpoić mu swój styl gry? Jedynym kandydatem jakiego możnaby rozpatrywać jest Skorża, ale on ma swoje osobiste zawirowania i nie wiem czy byłby chętny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiera? Serio? 

Urban to jak dla mnie ten sam poziom co i Probierz. W naszym grajdołku raz lepiej, raz gorzej ale sobie radzi. To byłaby zmiana dla zmiany. Robimy tak od 2020 roku i co z tego jest? 

Probierz nie jest żadnym zbawcą ale jak już został wybrany to dajmy mu popracować dłużej. Co najwyżej będzie taka sama padaka jak w poprzednim roku. Gorzej nie będzie bo się nie da. A chociaż zobaczymy, czy wprowadzenie jakiejś stabilizacji coś zmieni w tej drużynie. 

 

Nawałka po pierwszym roku pracy wydawał się złym wyborem. A po roku to wszystko odpaliło i choć sam uważam, że w 2016 nie do końca umiał wykorzystać potencjał piłkarzy (często po 1-0 cofaliśmy się do obrony i nie potrafiliśmy później odzyskać inicjatywy) to jednak poskładał tę drużynę i nawet słabsi piłkarze wyglądali u niego jak zawodnicy z dobrych lig (Mączyński, Pazdan, Jędrzejczyk, Jodłowiec). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo nigdy nie byłem fanem mitycznej „polskiej myśli szkoleniowej” i w ostatnim kilkudziesięcioletni tylko Nawalka to pozytywny wypadek przy pracy… choć można mu zarzucić kunktatorstwo w meczach i że Szwajcaria i Portugalia, bo obie drużyny były do objechania.

Powinien być zagraniczny trener, ale żaden przypadkowy jak krętacz Sousa czy emeryt ostatni. Beenhaaker pokazał że z bandą przeciętniaków można grać powyżej swojego poziomu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że o takiego zagranicznego trenera niesamowicie trudno. Nawet jak trafisz na kogoś takiego jak trafiła Albania (Sylvinho) to będzie to dla niego tylko odskocznia i za chwilę pójdzie gdzieś indziej. A w ten sposób nic nie zbudujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin

Dawno nie widziałem tak grającej reprezentacji Polski. Ja widzę za Probierza progres. Na plus dla niego,że nie boi się stawiać na nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aandin napisał(a):

Dawno nie widziałem tak grającej reprezentacji Polski. Ja widzę za Probierza progres. Na plus dla niego,że nie boi się stawiać na nowych.

 

Pamiętaj, że to sparingi. Ukraina wyglądała mega słabo i nie było w nich widać zaangażowania. Nam się przyfarciło na początku i to ustawiło mecz. 

 

25 minut temu, Beks napisał(a):

Ależ pech Milika. Chłopak znowu nie pojedzie na Euro. 

 

No niestety. Ma chłopak pecha. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraina grała w dość rezerwowym składzie, podobnie jak i my. Niemniej wyglądało to nieźle i moim zdaniem potwierdza to co wcześniej pisałem. Coś drgnęło w tej drużynie i widać zmianę względem ubiegłego roku. Jak na razie Probierz nie daje sygnałów by nie pozwolić mu budować kadry po euro.

 

Nie zmienia to faktu że i tak trzeba zakładać 3 porażki na euro bo nasza obrona jest jaka jest co pokazali Ukraińcy w swojej akcji bramkowej. Kilka szybkich podań i naszych obrońców nie ma. Francuzi czy Holendrzy wykorzystają to bardzo szybko. 

 

Ale i tak lepiej pojechać i dostać 3 razy w głowę niż siedzieć w domu jak Walijczycy, Szwedzi czy Norwegowie. 

 

Można się zastanawiać gdzie byłby Milik gdyby nie kontuzje. Co złapie lepsza formę to łapie uraz, później odbudowuje się kilka miesięcy i tak w kółko. 

 

Podobał mi się Urbański, ma taką pozytywną bezczelność, zero presji na boisku. Byle miał zdrowie to będzie z niego piłkarz na wysokim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do tej padaki która była na jesieni poprzedniego roku to zdecydowanie coś się zmieniło. Oczywiście być może 3 porażki na euro kompletnie rozwala tę drużynę i znowu będzie gorzej, ale faktem jest że za Santosa schodziliśmy coraz niżej jeśli chodzi o poziom. Za Michniewicza wyniki były ale gra była tragiczna i zawodnicy wychodzili na boisko jak na ścięcie. 

Obecnie widać jakąś chęć grania, podejmowanie ryzyka na boisku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik o wiele lepszy niż gra, Turcy zasługiwali na strzelenie jeszcze co najmniej 1-2 bramek. W pierwszej połowie nie istniał środek pola, myślę że Piotrowski z pewniaka do składu stał się już tylko mocnym kandydatem do jedenastki. Ciekaw jestem jaki pomysł w niedzielę będzie miał Probierz. 

Co z Moderem, Urbanskim? Któryś z nich wyjdzie w podstawowym składzie? 

 

Niezależnie od składu będą ogromne problemy we wszystkich 3 meczach. Każdy punkt będzie dużym sukcesem. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin

Zgadza się. Bardzo nierówny występ reprezentacji Polski. Oprócz dobrych momentów sporo kopaniny i niecelnych podań. Ja jednak widzę spory progres kadry pod wodzą Probierza.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...