Skocz do zawartości

Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam canal+ i jeżeli nie dodają na mistrzostwa TVP HD to mam taki pomysł:

 

Na ARD i ZDF HD będę oglądał mecze, a przelotką do drugiego tunera zwykłego prześle sygnał sat i tam na zwykłym TVP będę miał komentarz po polsku, który puszczę przez kino domowe. Aby zsynchronizować dźwięk z obrazem użyję funkcji Timeshift na którymś tunerku. Jest jeszcze komentarz z radia, ale wtedy będzie wrażenie jakbym dwa razy na ten sam mecz patrzył :)

Trochę kombinowania jest ale będą mecze w HD z komentarzem PL.

Gorzej jak ARD I ZDF HD zakodują, ale 4 lata temu nie zakodowali.

 

Będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

girondins - muszę Cię rozczarować, nie będzie działać. Jeśli podłączasz drugi tuner przez przelotkę to będzie on działał tylko wtedy gdy ten pierwszy będzie wyłączony. Jeśli chcesz by oba tunery działały niezależnie to musisz je podłączyć bezpośrednio do konwertera. Jeśli w tej chwili masz pojedynczy konwerter to musisz go wymienić na twin. Jeśli tego nie zrobisz to bez TVP HD mistrzostw w wysokiej rozdzielczości nie obejrzysz. TVP 1 i TVP 2 są też nadawane naziemne dlatego głos można puścić z jakiegoś starego telewizora, np. turystycznego. Jednak w tym przypadku nie będziesz miał możliwości użycia funkcji timeshift a nie sądzę by sygnał naziemny był później niż ten z satelity w HD. Chociaż i w tym przypadku jest to do przejścia, trzeba się tylko wykazać pomysłowością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też już o tym myslalem, ale wykorzystując funkcję PIP w telewizorze w której to idzie wybrać źródło dzwięku, jednak z telewizorkiem turystycznym to chyba lepsze rozwiązanie;)

Problem w tym że gdy ostatnio oglądałem mecz Ligi mistrzów na ZDF i na Polsacie, to ten z naziemnego polsatu był sporo wczesniej wyświetlany niż ten na ZDF :/ w ostateczności moge zrobic timeshift dźwięku przez komputer a obraz wyswietlac z satelity na tv hd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek999, widzisz, dobrze o tym wiedziałem a zapomniałem :) Ale na szczęście mam dwa talerze, będę musiał na czas mistrzostw tylko kabelek przeciągnąć i będzie działać. Telewizorek to też pomysł ale z analoga na bank transmisja będzie szła szybciej i tu już za dużo kombinowania. Zostaje przy dwóch tunerach z dwóch anten i timeshift. Ale cały czas licze na to że zdarzy się cud i będę mógł mecze obejrzeć na TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 1 i TVP 2 są też nadawane naziemne dlatego głos można puścić z jakiegoś starego telewizora, np. turystycznego. Jednak w tym przypadku nie będziesz miał możliwości użycia funkcji timeshift a nie sądzę by sygnał naziemny był później niż ten z satelity w HD. Chociaż i w tym przypadku jest to do przejścia, trzeba się tylko wykazać pomysłowością.

Tutaj w dobrej sytuacji są posiadacze stacjonarnych nagrywarek DVD z dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

krokodyl, które? Przecież od dawna wiadomo, że kanały TVP w zwykłej rozdzielczości Cyfra bierze światłowodem.

 

Tylko patrząc na jakość TVP HD przy dynamicznych scenach i to rzekome opóźnienie 2 s względem n-ki dają do myślenia, że jest to retransmisja. Albo wspomniany efekt zapchanego tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że sytuacja jest przejściowa, bo "Cyfrze" zależało, żeby wyrobić się z "TVP HD" na mistrzostwa i po nich mogą się dogadać z "Nką" na "Simulcrypt" (poza tym tak jak pisałem w innych wątkach "Nka" teraz mogła "póścić focha" w tej sprawie, bo "Cyfra" dołączając "TVP HD" przed mistzostwami "lekko" zniszczyła jej strategię promocji "TNK HD", ale po wszystkim może zmątrzeć, bo pieniądze od "Cyfry" mogą kusić :D ... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mity o zapchanym transponderze C+? Z lyngsata wynika, że na tp. C+ jest teraz 6 kanałów HD a na tp. Nki 7 kanałów HD i jeden SD. Jedynym co może zepsuć sygnał jest dosył z Astry (obecnie zapchany transponer przez kanały TVP). Dlatego kluczowym pytaniem jest jaki dosył. TVP1 i 2 jest światłowodem ale czy to samo dało się zastosować przy TVP HD? Opóźnienie sygnału w stosunku do Nki może źle świadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...