Skocz do zawartości

Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Astry TVP HD yglądało duzo lepiej niż teraz w C+. Oglądałem mecz i przy logo TVP było widać pikseloze. Obraz lekko mydełkowaty. Na niemieckich kanałach jest pięknie. Zastanawia mnie jedna rzecz. Może to jest jaka z fotografią. Jeśli zmniejszamy zdjecie powiedzmy z 4500x3000 pikseli na 800x600 to po zmniejszeniu obraz trzeba wyostrzyć, Być moze część telewizorów, które nie są Full HD nie ma zaimplementowanej opcji wyostrzania obrazu o innej rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mielibysmy Wielką Brytanię w Polce. O mały włoś (5 sekund) a TVP nie pokazała by bramki w meczu Holandia - Dania.

Własnie leciało to coś co mówi iż firmy maja obowiązek płacenia za abonament. Kiedy się skończył włączyli dopiero przekaz z meczu. Była 45 minuta i 40 sekunda. Po 5 sekundach padła bramka samobójcza dla Holandii. Widać HD czy nie HD ale reklama najważniejsza.

Aż strach pomysleć co by było gdyby zaczęli transmisję 10 sekun później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaskoczyło, że spóźnili się z tym przekazem właśnie nawet na "TVP HD" gdzie reklam przecież nie ma (w ogóle dzięki temu moim zdaniem to JEDYNY naprawdę "misyjny" kanał "TVP" i pewnie tylko na niego wystarcza abonament rtv, tylko dlaczego w takim razie "Cyfra" chce za niego prawie 25 złotych :D???) ...

 

SZKODA swoją drogą, że "TVP HD" nie emituje powtórek "Jakiej To Melodii" (może nie robią go w "hd", albo licencja nie pozwala???), bo ten program ŚWIETNIE by wykorzystywał i pokazywał potencjał właśnie kanału "hd" (jakość obrazu i dźwięku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież "Jaka to melodia" kręcony jest w 4:3, więc jak miałby lecieć w HD? A jeśli chodzi o przekaz Mundialu na TVP HD w C+, to wg mnie jest groza - chodzi mi o pikselozę, np. w trakcie ujęć piłkarza na tle trawy czy biegnącego na tle publiczności. Porównywałem obraz z ZDF HD i tam żadnej pikselozy w tych momentach nie ma - nie wiem więc, czy to aby na pewno wina dosyłu z RPA! Według mnie to po części wina oddania przez TVP jednego transpondera na Astrze, po części retransmisji tego sygnału przez C+ (bo jak wyjaśnić kilkusekundowe opóźnienie w stosunku do TVP1/2?), a także braku czasu techników C+. Z dnia na dzień obraz na TVP HD się poprawiał, bo technicy metodą prób i błędów mogli optymalnie ustawić sygnał TVP HD na swoim transponderze. Przecież nie wystarczy tylko przekopiować go z Astry, trzeba ponownie skompresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaskoczyło, że spóźnili się z tym przekazem właśnie nawet na "TVP HD" gdzie reklam przecież nie ma (w ogóle dzięki temu moim zdaniem to JEDYNY naprawdę "misyjny" kanał "TVP" i pewnie tylko na niego wystarcza abonament rtv, tylko dlaczego w takim razie "Cyfra" chce za niego prawie 25 złotych :D???) ...

TVP HD "wchodzi" z transmisją meczy równo z TVP1/TVP2, stąd te opóźnienie w tamtym spotkaniu.

Co do opłaty za TVP HD to Cyfra faktycznie przesadziła. Nawet uznawana za drogą UPC dołączyła ten kanał do podstawowego pakietu HD, a nie tego dodatkowo płatnego.

 

SZKODA swoją drogą, że "TVP HD" nie emituje powtórek "Jakiej To Melodii" (może nie robią go w "hd", albo licencja nie pozwala???), bo ten program ŚWIETNIE by wykorzystywał i pokazywał potencjał właśnie kanału "hd" (jakość obrazu i dźwięku).

Ten program nigdy nie był emitowany w TVP HD, gdyż jest realizowany w 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego się pytałem czy robią go w 16:9/hd, bo nie miałem pewności i dziwię się, że tak nie jest (tzn. oczywiście chociaż te odcinki zrobione od powstania "TVP HD"), bo co jak co, ale akurat właśnie "Jaka To Melodia" świetnie by się do pokazania jakości "hd" nadawała (kolorowe stroje, muzyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jaka to melodia" w HD? Bez przesady - jakiś biedny weselny zespół przygrywający na syntezatorach i balecik? W TVP HD leciał nie tak dawno show Laskowik & Malicki - wyglądało to bardzo ładnie i z klasą - akurat materiał dla TVP HD. Na święta mieli przygotowane nowoczesne aranżacje Jazzowe i Bluesowe kolęd jako "bumpery" - też nagrane bardzo z klasą i bardzo przyjemne. Ogólnie, programy robione specjalnie na zamówienie TVP HD są najwyższej klasy i ładnie pokazują możliwości HD. Może teraz jak już będzie więcej abonentów TVP HD i większe wpływy, to może więcej będzie takich dedykowanych programów, albo takich kupowanych specjalnie dla TVP HD - byłoby fajnie, bo widać, że pracują tam ludzie nie w ciemię bici.

 

Co do misyjności i abonamentu, to jakiś czas temu KRRiT wydała decyzję, że za "telewizję publiczną" można uznać tylko TVP 1, 2 i INFO - cała reszta to już nie jest telewizja publiczna, więc np. kablówki nie mają obowiązku posiadania Kultury czy Historii, a Telewizja Polska może TVP HD udostępnić komu chce i za ile chce.

 

Co ciekawe, moim zdaniem to to, że wyjątkowo niskiej jakości są za to inne bumpery - np. "Sport najwyższej jakości" - taka bieda, że aż żal d..e ściska. Dziwię się, że nie mają tam jakiegoś porządnego grafika, który by się tym zajmował i robił jakieś ładne reklamówki. Tym bardziej, że zaraz po takim buperze leci _absolutnie_genialny_ ident (to "składające się" HD) i reszta oprawy,która jest moim zdaniem najlepszą na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jaka to melodia" w HD? Bez przesady - jakiś biedny weselny zespół przygrywający na syntezatorach i balecik?

 

No ja bym polemizował czy zespół w "Jakiej To Melodii" jest "weselny" (szczególnie moim zdaniem część śpiewająca jest bardzo profesjonalna, tylko po prostu nie mają własnych "karier", tylko są "ukryci", tzn. występują w dubbingu, albo projektach takich jak te Piotra Rubika, no i bardzo sympatyczna i utalentowana jest Lenka :D - czasem się zastanawiam gdzie oni ją znaleźli, bo dobrze wygląda, a do tego umie grać na saksofonie i w miarę nieźle śpiewać :D ), ale o gustach się nie dyskutuje.

 

Co do tego, że dołączenie "TVP HD" do "Cyfry" (mam tylko nadzieję, że po mundialu będzie ją można wykupić osobno) i "kablówek" może wpłynąć na rozwój tego kanału (ustalenie ramówki z blokami programowymi itp. - kto jest w ogóle jakimś szefem "TVP HD", bo niedawno o to pytałem w tym wątku i cisza, a poza tym jakoś w ogóle nie słyszałem nazwiska tej osoby???), to się zgadzam i też mam nadzieję, że to nastąpi.

 

@szybkiepytanie

Mi też się niektóre muzyczki na "TVP HD", ale też np. w "TVN24" podobają i uważam, że jeśli podkładem jest zwyczajna piosenka, to powinni puszczać mały napis z jej wykonawcą (osławione "organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi" powinny o to zadbać). W ogóle jakiś czas temu wybadałem ten temat z ciekawości i większość z tych utworów (np. w "TVN24") pochodzi ze specjalnych bibliotek (np. "Paris Music"), więc normalnie się ich nie zdobędzie (nie kupi się płyty), a te biblioteki z tego co wyczytałem nie przewidują raczej możliwości zakupu swoich "kolekcji" w formie płyt cd przez fizyczne osoby, żeby zwyczajnie móc sobie słuchać w domu, a WIELKA SZKODA, bo niektóre utwory są naprawdę SUPER :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat od Paris Music to możesz sobie spokojnie płyty kupić - chyba mają nawet sklep internetowy - co innego cena takiej płyty;) Ale za to możesz sobie ją puszczać kiedy i komu Ci się tylko podoba:) Te podkłady pod promosami TVP HD to chyba rzeczywiście jakiś zwykły royalty-free jest, więc bardzo trudno będzie to zdobyć, a poznać tytuł utworu, to prawie niewykonalne;) Co do szefa TVP HD: kiedyś był nim Korzeniowski, a potem zastąpił go ktoś z pionu technicznego (bardzo słusznie!). Trafiłem tylko raz na jego nazwisko: Marek Szumski, patrz: https://satkurier.pl/news/49544 Troche dawno to było, ale wątpie, żeby go ktoś zastąpił - TVP HD to nie tak łakomy kąsek jak jedynka czy dwójka. Chyba nawet większość politruków nie wie, że coś takiego istnieje;)

 

A co do "Jakiej to melodii" - nie znoszę, po prostu absolutnie nie trawię muzyki z syntezatorów, a tam jest w zasadzie tylko taka - stąd moja wysoka niechęć do tego programu. No i Robert Jankowski, którego trawiłem tylko jak jeszcze zaczynał w "Metrze";)

 

EDIT: Biuletyn Informacji Publicznej prawdę Ci powie;) Otóż w tym momencie serwis internetowy TVP oraz TVP HD są prowadzone przez ten sam Ośrodek iTVP-HD (dawniej Nowych Mediów/Mediów Interaktywnych). Z informacji wydobytych z googla: dyrektorem technicznym jest Michał Przymusiński (można go znaleźć na Twitterze i LinkedIn), a obecnym dyrektorem: Tomasz Sieniutycz (patrz: http://www.tvp.pl/o-tvp/o-tvp/aktualnos ... ry/1906208 , http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... rektor-omi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem tylko raz na jego nazwisko: Marek Szumski, patrz: https://satkurier.pl/news/49544 Troche dawno to było, ale wątpie, żeby go ktoś zastąpił - TVP HD to nie tak łakomy kąsek jak jedynka czy dwójka. Chyba nawet większość politruków nie wie, że coś takiego istnieje;)

Marek Szumski już od jakiegoś czasu nie jest dyrektorem TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat od Paris Music to możesz sobie spokojnie płyty kupić - chyba mają nawet sklep internetowy - co innego cena takiej płyty;) Ale za to możesz sobie ją puszczać kiedy i komu Ci się tylko podoba:)

 

Zerknąłem właśnie na stronę "Paris Music" (podałbym adres, ale nie wiem jak to administracja forum odbierze :D - można sobie "wygooglować" :D ) i niestety ciągle sklepu internetowego tam nie mają (jest dostęp do utworów "online", ale jeśli nie ma się umowy jakość jest obniżona, a poza tym trudno tam szukać, jeśli nie zna się nazwy konkretnego utworu)... Jest możliwość zakupu licencji "od projektu" i w tym wariancie są przewidziane też osoby prywatne, ale szczerze wątpię, żeby na tej zasadzie była opcja kupna płyty do "domowego użytku", chociaż może kiedyś do nich napiszę i sprawdzę jak to wygląda (w ogóle przykładem jednego z utworów, które usłyszałem na "TVN24" i "namierzyłem" potem w "Paris Music" jest "Economic News" Krzysztofa Barcika - użyli go kiedyś w zwiastunie "Faktów Popołudniowych", z fajnymi zbliżeniami prowadzących, wtedy jeszcze Patrycji Redo i Anity Werner :D ).

 

A co do "Jakiej to melodii" - nie znoszę, po prostu absolutnie nie trawię muzyki z syntezatorów, a tam jest w zasadzie tylko taka - stąd moja wysoka niechęć do tego programu. No i Robert Jankowski, którego trawiłem tylko jak jeszcze zaczynał w "Metrze";)

 

Rozumiem :D . Ja znowu lubię syntezatory, bo to moje dzieciństwo i nastoletnie lata ("Papa Dance", muzyka tworzona na "Commodore 64", chociaż sam nigdy nie miałem talentu, tylko podziwiałem twórczość innych :D ), ale inną muzykę też raczej "trawię" (oprócz "techna" i "metalu" :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Jaka to melodia w HD to też nie widzę potrzeby aby taki program był emitowany w HD. Jakość wizualną i dźwiękową na TVP HD zdecydowanie lepiej pokazują np. noworoczne koncerty z muzyką klasyczną. Po prostu rewelacja. Oglądałem w 2009 roku, oglądałem i w tym roku. Świetna sprawa, zwłaszcza na dobrych głośnikach w 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież "Jaka to melodia" kręcony jest w 4:3, więc jak miałby lecieć w HD?

Materiał HD 1920x1080 zawsze jest panoramiczny (16:9). Natomiast obiło mi się o uszy, że materiał HD 1440x1080 może być 16:9 jak i 4:3 (tak samo jak analogowy SD 720x568), ale nie wiem czy to jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...