Skocz do zawartości

Złote Globy 2019


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Wam się podobają nominacje? Patrząc na kategorię "film dramatyczny" odnoszę wrażenie, że to musiał być naprawdę słaby rok albo mój gust po prostu rozbiega się z gustem dziennikarzy. Widziałem trzy z nominowanych filmów - "Czarną panterę", "Czarne bractwo" oraz "Bohemian Rhapsody" i żadnemu z nich (zwłaszcza pierwszemu) nie dałbym nawet nominacji. Na "Narodziny gwiazdy" nie poszedłem w obawie, że to będzie taki typowy, naiwny melodramat dla szerokiej publiczności. Być może niesłusznie go skreśliłem. Czekam jeszcze na polską premierę "If Beale Street Could Talk", mimo, że nie jestem wielkim fanem "Moonlight" tego reżysera.

 

Kategoria "film zagraniczny" jest za to dużo ciekawsza. Oczywiście szkoda, że brakuje "Zimnej wojny" i podejrzewam, że nie będzie też nominacji do Oscara.  Wszystko wskazuje na to, że zarówno Globy jak i Oscary zdominuje inny czarno biały film czyli "Roma" Cuarona. Małym zaskoczeniem może być fakt, że to nie jedyny nominowany film Netflixa. Pojawiła się również debiutująca w Cannes, kontrowersyjna "Girl", która jest jednocześnie belgijskim kandydatem do Oscara. Premiera na platformie w styczniu. Traktuje ten film jako ciekawostkę, bo ze względu na tematykę mnie nie interesuje. Pozostałe z nominowanych tytułów chętnie obejrzę, kiedy będę miał taką możliwość.

 

Przechodząc do nominacji serialowych - jest naprawdę nieźle. Liczę na zwycięstwo "The Americans" lub "Homecoming" w głównej kategorii. Nie wiem co wśród nominowanych robi "Bodyguard". Sam pisałem, że to przyjemna rozrywka, ale na pewno nie produkcja, która powinna się tu znaleźć, a nominacja dla Richarda Maddena to już w ogóle czysta abstrakcja. Wielcy nieobecni to "Better Call Saul", "The Deuce" czy "Genialna przyjaciółka". Ten ostatni serial być może miał premierę za późno bądź został pominięty jako nieanglojęzyczny, bo recenzje miał świetne.

 

W kategorii komediowej u mnie wygrywa "Barry", ale jeszcze nie widziałem "The Kominsky Method" czy nowego sezonu "The Marvelous Mrs. Maisel".

 

Najlepszy miniserial? Na ten moment chyba "Skandal w angielskim stylu". Z ostatecznym werdyktem poczekam na zakończenie "Ucieczki z Dannemory". Bardzo podobały mi się też "Ostre przedmioty" i choć prawdopodobnie wygra "American Crime Story" to też nie będzie zły wybór. Bardzo mocna kategoria.

 

 

 

Edytowane przez Conan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Conan napisał:

Liczę na zwycięstwo "The Americans"

Lubię to! 

 

Liczę tym bardziej, że to był już ostatni sezon serialu, a mam wrażenie, że jak dotychczas mimo licznych nominacji nie został należycie doceniony.  Dlatego ucieszyłbym się gdyby chociaż aktorzy zostali jakoś wyróżnieni. 

 

Generalnie widzę, że mamy podobne gusta, bo ja też nie jestem fanem "Moonlight" i też nie dałbym nominacji "Czarnej Panterze" (pozostałych filmów jeszcze nie widziałem). 

 

Rzeczywiście dziwi brak "Better Call Saul".

 

Oglądałem "Ostre przedmioty" i "Zabójstwo Versace". Oba fajne, ale też szału jakiegoś nie było. W "Ostrych przedmiotach" najbardziej mi się podobał początek i zakończenie (rozwinięcie już niekoniecznie). Co do American Crime Story to przyznaję, że wolałem historię o procesie O.J. Simpsona (i ten serial byłby prawie idealny gdyby nie tytułowy bohater w osobie Cuby Goodinga jr). Nie ukrywam jednak, że Darren Criss to mój faworyt w swojej kategorii. Rewelacyjnie odegrał rolę Andrew Cunanana. Natomiast razi mnie jakoś nominacja dla Penelope Cruz, bo ona kompletnie nie pasowała mi do roli siostry Gianniego z prostej przyczyny: jest za ładna. Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby ktoś taki zagrał Donatellę, której twarz no cóż... odsyłam do grafiki Google. Wiem, że przed nawałnicą operacji plastycznych wyglądała znacznie inaczej, ale i tak jakoś ten typu urody nie trafiony. Nie potrafiłem się przez do tej postaci przyzwyczaić. Nie kupowałem jej po prostu. 

 

Co do większości ciężko mi się wypowiedzieć, bo większości filmów i seriali jeszcze nie widziałem. Mogę jedynie bazować na pierwszych sezonach np. "Atlanty" (notabene lubię prostotę, tematykę i klimat tej produkcji).  

 

Tak na marginesie to jestem ciekawy czy ktoś pokaże transmisję z Ceremonii wręczania Złotych Globów (oby tak, jak kiedyś HBO).  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conan

Zgadzam się, że nominacje do filmu dramatycznego wyglądają dramatycznie słabo, oczywiście nie widziałem "If Beale Street Could Talk"(mnie akurat "Moonlight" bardzo się podobał), ale pozostałe filmy są co najwyżej niezłe. Jeśli nie widziałeś "Narodzin gwiazdy", to niewiele straciłeś. Mnie ten film rozczarował, oprócz oczywiście piosenki "The Shallow". Brakuje choćby "Pierwszego człowieka" czy "Wdów".

Ciągle liczę, że jednak "Zimna wojna" dostanie nominację do Oscara, bo to dużo lepsze dzieło niż "Ida" i po prostu na to zasługuje.

Z seriali brakuje mi takich produkcji jak "Patrick Melrose" i "Genialna przyjaciółka". Ogólnie słabo.

Tak przy okazji można gdzieś w Polsce obejrzeć serial "Pose"?

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Patrick Melrose" zdecydowanie powinien znaleźć się wśród nominowanych zamiast "Alienisty" chociaż z tzw. miniseriali jest jeszcze podobno świetna, ale niedoceniona "The Little Drummer Girl". Dziś premiera w Canal+.

 

@Arkon, masz odpowiedź co do "Pose". Serial pokaże Netflix. Produkcja może i jest chwalona, ale ze względu na swoją tematykę skierowana do bardzo wąskiej grupy odbiorców. Prawdopodobnie dlatego Fox nie zdecydował się na emisję w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś w USA (u nas w nocy z niedzieli na poniedziałek) po raz 76 zostaną rozdane Złote Globy.

 

Przewidywania ekspertów w głównych kategoriach filmowo-serialowych:

 

Film dramatyczny: "Narodziny gwiazdy"

Film komediowy lub musical: "Green Book"

Film nieanglojęzyczny: "Roma"

Serial dramatyczny: "Obsesja Eve"

Film telewizyjny lub miniserial: "American Crime Story: Zabójstwo Versace"

Serial komediowy: "The Kominsky Method".

 

W Polsce niestety po raz kolejny nie będzie transmisji gali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złote Globy już rozdane. Oto lista laureatów:

NAGRODY FILMOWE

DRAMAT

Bohemian Rhapsody

 

KOMEDIA LUB MUSICAL

Green Book

 

REŻYSER

Alfonso Cuaron – Roma

 

AKTOR W DRAMACIE

Rami Malek – Bohemian Rhapsody

 

AKTORKA W DRAMACIE

Glenn Close – Żona

 

AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU

Christian Bale – Vice

 

AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU

Olivia Colman – Faworyta

 

AKTOR DRUGOPLANOWY

Mahershala Ali – Green Book

 

AKTORKA DRUGOPLANOWA

Regina King – If Beale Street Could Talk

 

SCENARIUSZ

Green Book

 

ANIMACJA

Spider-Man Uniwersum

 

FILM NIEANGLOJĘZYCZNY

Roma

 

MUZYKA

Pierwszy człowiek

 

PIOSENKA

“Shallow” – Narodziny gwiazdy

 

NAGRODY TELEWIZYJNE

 

DRAMAT

Zawód: Amerykanin

 

KOMEDIA

The Kominsky Method

 

SERIAL LIMITOWANY LUB FILM TELEWIZYJNY

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

 

AKTOR W DRAMACIE

Richard Madden – Bodyguard

 

AKTORKA W DRAMACIE

Sandra Oh – Obsesja Eve

 

AKTOR W KOMEDII

Michael Douglas – The Kominsky Method

 

AKTORKA W KOMEDII

Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel

 

AKTOR W SERIALU LIMITOWANYM LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

Darren Criss – The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

 

AKTORKA W SERIALU LIMITOWANYM LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

Patricia Arquette – Ucieczka z Dannemory

 

AKTOR DRUGOPLANOWY

Ben Whishaw – Skandal w angielskim stylu

 

AKTORKA DRUGOPLANOWA

Patricia Clarkson – Ostre przedmioty

 

Tak na szybko: zwycięstwo Bohemian Rhapsody pozostawię bez komentarza. Chociaż, mimo wszystko, jest to lepszy wybór niż Black Panther.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze mam mieszane odczucia. Z jednej strony najlepszym serialem dramatycznym zostaje słusznie "The Americans" (największe pozytywne zaskoczenie tych nagród), a z drugiej w kategorii aktorskiej wygrywa Richard Madden z "Bodyguarda", którego sama już nominacja była dla mnie wielkim nieporozumieniem.

 

To historyczne Globy dla Netflixa. Co prawda zgodnie z przewidywaniami, ale o ile nagrody dla "Romy" mnie nie zdziwiły, o tyle dwie statuetki dla "The Kominksy Method" już trochę tak, bo konkurencja była naprawdę mocna. Muszę wreszcie nadrobić ten serial.

 

Cieszą mnie jeszcze wygrana Rachel Brosnahan (warto zauważyć, że wygrywa drugi rok z rzędu) i Patricii Arquette (rewelacyjna rola w "Ucieczce z Dannemory").

 

Filmowe nagrody raczej bez zaskoczeń nie licząc "Bohemian Rhapsody". Jeśli to jest najlepszy film dramatyczny to 2018 rok pod względem filmów musiał być naprawdę średni.  Dla porównania przypomnę, że rok temu wygrały "Trzy bilboardy...". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...