Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiman
32 minuty temu, Pawop napisał:

Jak preferuje "Rolnik szuka żony", "Ślub od pierwszego spojrzenia", czy "Trudne sprawy" to tak, TV nie ma sobie równych.
 

Może akurat nie te tytuły, ale lubię od czasu do czasu pooglądać tego typu programy, właśnie coś bardziej  "luźnego",  czasami   publicystyka, informacja itp.

Z tego powodu jakiś kompleksów nie mam. 😉

Mam ochotę to włączam stream- film, serial: wolność wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pawop napisał:

Jak preferuje "Rolnik szuka żony", "Ślub od pierwszego spojrzenia", czy "Trudne sprawy" to tak, TV nie ma sobie równych.
Jeśli chodzi o filmy, seriale i dokumenty, to TV nie ma startu do serwisów streamingowych.

Ja nie preferuję tych programów. Jednego z nich nawet ze słyszenia nie znam.

 

Co do ostatniego zdania (Jeśli chodzi o filmy, seriale i dokumenty, to TV nie ma startu do serwisów streamingowych.) ja mam jednak zgoła odmienne zdanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę taka dyskusja na zasadzie "po co komu w mieście restauracja tajska, indyjska, japońska, gruzińska, nepalska skoro nie chce mi się poznawać nowych smaków, nic nie mogę wybrać i zawsze chodzę do Mc Donalda" :).

Kto tak lubi, jego sprawa, każdy żyje jak chce. Ale nie udawajmy, że oferta McD (czyli 3/4 kanałów linearnych) to jest najlepsze co może człowieka w życiu spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bgmnt napisał:

To jest trochę taka dyskusja na zasadzie "po co komu w mieście restauracja tajska, indyjska, japońska, gruzińska, nepalska skoro nie chce mi się poznawać nowych smaków, nic nie mogę wybrać i zawsze chodzę do Mc Donalda" :).

Kto tak lubi, jego sprawa, każdy żyje jak chce. Ale nie udawajmy, że oferta McD (czyli 3/4 kanałów linearnych) to jest najlepsze co może człowieka w życiu spotkać.

I o to właśnie chodzi. Nie narzucajmy własnego punktu widzenia innym. Nie piszmy, iż tradycyjna telewizja, tradycyjny sposób odbioru jest "be", a wszyscy, którzy to robią są z innej epoki, zacofani i najlepiej niech już odejdą, a tylko komputer jako urządzenie do oglądania, internet jako źródło sygnału (nie antena, satelita), VoD, streamingi i takie tam mają rację bytu i powinny być jedyny sposobem dostępu do rozrywki.

 

O to w tym chodzi. Według ciebie tylko online, według mnie satelita i klasyczna antena i kanał telewizyjny.

 

Ja tyle.

5 minut temu, Pawop napisał:


Możesz mieć, ale obiektywnie patrząc jest jak napisałem.
 

To nie jest obiektywizm, ponieważ ty twierdzisz, tak, a ktoś napisał kilka postów wyżej, że dla niego jest dokładnie odwrotnie.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam ze światłowodu i ofert streamingowych, raczej dlatego, że to jakaś ostateczność. Wszystko ma swoje wady i zalety, wydaje się, że mniej wad jak na razie ma satelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest obiektywizm, ponieważ ty twierdzisz, tak, a ktoś napisał kilka postów wyżej, że dla niego jest dokładnie odwrotnie.

Nie do końca. Wystarczy spojrzeć, które seriale dostają nagrody i gdzie je można obejrzeć. Filmy, które są w TV, najpierw pojawiają się streamingu i to zaraz po premierze kinowej.
Ciągle utożsamiasz streaming z komputerem. Do jego oglądania komputer jest niepotrzebny.
Sam korzystam ze światłowodu i ofert streamingowych, raczej dlatego, że to jakaś ostateczność. Wszystko ma swoje wady i zalety, wydaje się, że mniej wad jak na razie ma satelita.
No tak, na sat jest lepsza jakość, dużo produkcji w 4K HDR, oglądasz kiedy chcesz, co chwila nowy kontent, a nie chwila...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiler napisał:

Jeśli nie ma się pomysłu co obejrzeć to po prostu lepiej przejrzeć EPG i coś wybrać na wieczór niż odpalić na przykład Netflixa i szukać w tysiącach pozycji. Jest to wygodniejsze, ale czy lepsze?

Ja robię dokładnie to samo, przeglądam EPG co będzie przez weekend ciekawego lecieć, to wtedy oglądam telewizję, jak nie ma nic ciekawego, to po prostu nie włączam telewizora.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

@Darek z Ozimka a co ty szukasz ciekawego w programie telewizyjnym?

Z tego co piszesz i co Ciebie interesuje  mnóstwo propozycji - filmów, seriali, programów dla młodzieży ( 7+, 12+) jest właśnie w serwisach streamingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawop napisał:


Możesz mieć, ale obiektywnie patrząc jest jak napisałem.
 

Oceniłeś telewizję linearną podając za przykłady jedynie produkcje z darmowych kanałów, i to twoim zdaniem jest obiektywna opinia? W takim razie co oferują serwisy streamingowe. za darmo? Chyba tylko swoje reklamy w telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman W programie telewizyjnym szukam głównie wydarzeń sportowych i ciekawych filmów. Co do serwisów streamingowych - Właśnie się nad nimi zastanawiam, ale póki co pozostanę przy tradycyjnym źródle przekazywania treści.
 
PS: Mam 17,5 lat jak coś
Jeśli szukasz ciekawych filmów, to są one w serwisach SVOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neo_patryk napisał:

W takim razie co oferują serwisy streamingowe. za darmo? Chyba tylko swoje reklamy w telewizji.

 

O wiele więcej? Przypominam, że serwisem streamingowym jest też youtube, czyli właśnie odpowiednik darmowej telewizji dla większości młodych ludzi. Do tego dochodzi jeszcze TVP VOD czy jak to teraz się zwie.

 

Nawiązując bardzo do tematu wątku (nie nazywa się on "powolny upadek telewizji linearnej") - niby gdzie ta darmowa TV na niebie? Z tego, co wiem zdecydowana większość polskim stacji telewizyjnym na satelicie jest kodowana, łącznie z większością tych podstawowych, które są dostępne za darmo naziemnie.

 

Poczytałem kilka stron tego tematu i nie mogę nadziwić się niektórym padającym absurdalnym argumentom. Zwłaszcza...

 

13 godzin temu, Kiler napisał:

Jeśli nie ma się pomysłu co obejrzeć to po prostu lepiej przejrzeć EPG i coś wybrać na wieczór niż odpalić na przykład Netflixa i szukać w tysiącach pozycji. Jest to wygodniejsze, ale czy lepsze?

 

Przypominam, że na VOD-ach istnieją toplisty popularności, rekomendacje. Serwisy streamingowe też bawią się w proponowanie swoim klientom wybranych produkcji. Nie trzeba babrać się w tysiącach pozycji.

 

Osobiście dla mnie właśnie telewizja satelitarna w Polsce jest najbardziej zagrożona, bo jest produkt płatny jak VOD-y. Myślę, że szybciej przetrwają stacje naziemne jako alternatywa darmowa. Nawet w Stanach głównie w tyłek dostaje telewizja kablowa, tymczasem naziemna jeszcze trzyma się dobrze, dzięki właśnie darmowości oraz PVR-om (coś, co średnio przyjęło w Polsce).

 

Myślę, że decydujące okażą się prawa do transmisji sportowych. No i jeszcze ceny, choć mam uczucie, że wiele osób nie wróci już do satelit, tylko wybierze DVB-T2 (jego następcę) lub youtube. Ewentualne będzie oglądać VOD z reklamami na niższe stawki.

 

 

Edytowane przez Zlotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zlotus napisał:

Przypominam, że na VOD-ach istnieją toplisty popularności, rekomendacje. Serwisy streamingowe też bawią się w proponowanie swoim klientom wybranych produkcji. Nie trzeba babrać się w tysiącach pozycji.

 

 

Oczywiście, że są toplisty, polecane, podziały na kategorie. Tylko bardzo często widnieją tam hity typu "365 dni" czy "Psi Patrol". :D Raz klikniesz i bez większej analizy to obejrzysz, a raz kręcisz nosem i nie możesz się zdecydować. W EPG masz ograniczoną liczbę pozycji, więc to ułatwia wybór. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
8 godzin temu, Zlotus napisał:

 

 

 

Myślę, że decydujące okażą się prawa do transmisji sportowych. No i jeszcze ceny, choć mam uczucie, że wiele osób nie wróci już do satelit, tylko wybierze DVB-T2 (jego następcę) lub youtube. Ewentualne będzie oglądać VOD z reklamami na niższe stawki.

 

 

Pełna zgoda.

---

Gdyby chociaż telewizja satelitarna ( ale też kablowa) czyli  płatna wyróżniała się np. brakiem reklam, lub przynajmniej w większym stopniu ich ograniczeniem.

 

Wszędzie reklamy nawet na C+ Family , tematycznych itd w Canal+.

Jest tego coraz więcej.

DVB-T2 też naszpikowane jest reklamami a jest ogólnostępne.

 

Abonament, zysk z reklam a jakoś nie widać żeby przekładało się na coraz lepsza wartość merytoryczną  programów, unikalność praw filmowo- sportowych czy po prostu na lepszą jakość telewizji płatnej.

 

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zlotus napisał:

 

 

 

Myślę, że decydujące okażą się prawa do transmisji sportowych. No i jeszcze ceny, choć mam uczucie, że wiele osób nie wróci już do satelit, tylko wybierze DVB-T2 (jego następcę) lub youtube. Ewentualne będzie oglądać VOD z reklamami na niższe stawki.

 

 

Nie należy zapominać że dużej cześci osób wystarcza tv sat z możliwoscią nagrywania. Nie trzeba zakładać swiatlowodów, zmieniać telewizor itp..  Tak swoją drogą to ciekawe jak obecnie przedstawiają się dane ile osób korzysta z satelity i kablowki ,a ile ze streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kiler napisał:

Oczywiście, że są toplisty, polecane, podziały na kategorie. Tylko bardzo często widnieją tam hity typu "365 dni" czy "Psi Patrol". :D Raz klikniesz i bez większej analizy to obejrzysz, a raz kręcisz nosem i nie możesz się zdecydować. W EPG masz ograniczoną liczbę pozycji, więc to ułatwia wybór. 

 

Nie wiedziałem, że telewizja puszcza tylko nominacje oskarowe i to o każdej godzinie. Nie wiedziałem także, że kanały telewizyjne w przeciwieństwie do złych VOD-ów wcale nie kierują się kwestią popularności danego filmu przy układaniu swoich ramówek, a jak już to przestrzegają w EPG przed emitowanymi przez siebie złymi produkcjami ;)

 

Co do takiego ułatwiania wyboru jak przedstawiasz proponuje powrócić do PRL i zostawić się 2-3 kanały telewizyjne :D

 

Co do kręcenia nosem - 2-3 kliki i oglądasz inny film/serial/program.

 

Także: Netflix jak dla mnie jest przereklamowany w stosunku do ceny. Najwyraźniej jednak 365 dni znalazło swoją niszę... wyżynę. Co by nie mówić jest to jedna z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejsza polska seria filmów ostatnich lat. Co z tego, że jest to popularność "niesławna"... to tylko pokazuje, że VOD ma przed sobą dużą przyszłość wśród szerokich widowni.

 

1 godzinę temu, tetrachion napisał:

Nie należy zapominać że dużej cześci osób wystarcza tv sat z możliwoscią nagrywania. Nie trzeba zakładać swiatlowodów, zmieniać telewizor itp..

 

No bo w przypadku telewizji satelitarnej wystarczy podłączyć odbiornik do kontaktu... i już? Tutaj nie toczy gra o obecnego przyzwyczajonego widza, a nowe pokolenia, którym może nie chcieć się zakładać anten w przypadku ciągle rozwijających się łącz.

 

Edytowane przez Zlotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...