Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@neo_patryk Przecież jest dokładnie odwrotnie - większa konkurencja wymusza więcej kontentu i działania typu jeszcze więcej sportu, seriali, jeszcze więcej premier filmowych zamiast kina lub szybko po nim itd.

Oczywiście kiedyś "poziom krytyczny" zostanie przekroczony i nastąpi przesyt, ale w naszym kraju to szybko nie nastąpi.

 

Wszyscy ekscytują się tym spadkiem Netflixa, a nadal ta firmemka streamujaca seriale, mimo ponad 30% obniżce cen akcji więcej warta od produkjącego samoloty Airbusa, kawowego hegemona Starbucksa i minimalnie mniej warta od BP i ma 144 miejsce wśród największych firm świata. Dla porównania, Viacom jest 928, Vivendi, właściciel Canal+ jest 1242. Eutelsat 3189.

To tak dla zrozumienia skali tego o czym mówimy.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, k05 napisał:

@Ozzy666 problemem jest cały czas infrastruktura internetowa. W dużych miastach nie ma z tym większego problemu,  ale w małych miastach czy na wsiach wciąż jedynym rozwiązaniem bywa limitowany internet mobilny, który też ma lepsze i gorsze momenty działania. 

Chociaż wiadomo, że ten problem z czasem na pewno zniknie. 

 

W dużych miastach nie ma większego problemu mówisz? W dużym mieście mieszkam i jedyny wybór to dawna neostrada z 12 mega, albo radiowy z 20 za 100 zł... nie licząc mobilnego. Nie kazdy mieszka w blokowisku, a część w domkach gdzie trzeba mieć szczęście aby było lepsze łączę. Prędzej na wsi będzie bo z podatków sfinansowane na rozwój wsi i małych miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramirez oczywiście się z Tobą zgadzam. Jeżdżę trochę po Polsce i po prostu widzę, że w większych miastach nie ma większego problemu. W mniejszych i na wsiach jest gorzej. Oczywiście nie jest to jednoznaczne z tym, że w dużych miastach omawiany problem nie istnieje, bo też istnieje,  ale może na mniejszą skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platformy cyfrowe i sieci kablowe z 22 krajów Europy Środkowo-Wschodniej będą mieć w 2027 roku 74 mln abonentów. To spadek o 8 mln w porównaniu z 2018 rokiem. Z danych Digital TV Research wynika, że polscy operatorzy płatnej telewizji w latach 2021-2027 stracą 0,5 mln klientów

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/liczba-abonentow-platnej-telewizji-w-polsce-spadnie-o-0-5-mln-do-2027-roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem telewizja nie zniknie tak szybko. Mimo, że nie ma w niej nic do oglądania (tak, sport i wiadomości też do tego zaliczam), to osobiście jednak tęsknię za latami 90/2000 i telewizją z tamtego okresu. Jak beznadziejna wtedy nie była, to jednak mnie tego brakuje. 

 

A co do Netfliksa to  martwi  mnie to, że ta amerykańska platforma zalewa świat. W ogóle, amerykańskie media i amerykański punkt widzenia, ale to ja, a ja za USA i ich popkulturą żem nigdy nie przepadał. 

Ciekaw jestem jak globalny rozwój VOD wpłynie na państwa pozbawione ,,międzynarodowego" (czytaj: tfu! amerykańskiego) przekazu medialnego, jak np. Chiny. 

Nie zastanawia Was to od strony politycznej? Jeśli telewizja zniknie, to właśnie platformy VOD mogą się stać nowym siedliskiem zależności ludzi od polityki. W czasach komunizmu była głównie państwówka, a teraz niby wybór większy (tia, jasne :]), a i tak jesteśmy skazani na jedyny, słuszny ultra-liberalny światopogląd platform typu Netflix, który nawet nie bardzo przystaje moim zdaniem do europejskiej rzeczywistości. Nie dostrzegacie w tym ,,powtórki z rozrywki"? 

 

Zakładając że platformy VOD na razie będą z sobą niepotrzebnie konkurować, to pewnie za jakieś 100-150 lat pozostanie tylko jedyny przekaz medialny, lub media całkowicie zostaną zastąpione czymś innym, bo każdemu się znudzą. Tak to widzę, i to nie są żadne teorie spiskowe. 

 

Wcale by mnie nie zdziwiło gdyby poszczególne państwa dopuszczały jedynie krajowe usługi, i nie wiem czy nie powinno tak właśnie być. 

 

Swoją drogą to jak sobie wyobrażacie świat całkowicie pozbawiony telewizji, i ludzkość która ogląda rzeczy tylko w serwisach VOD? To może być bardzo interesujące od strony społeczno-politycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
2 godziny temu, Lannan napisał:

Ciekaw jestem jak globalny rozwój VOD wpłynie na państwa pozbawione ,,międzynarodowego" (czytaj: tfu! amerykańskiego) przekazu medialnego, jak np. Chiny.

To bez znaczenia, bo w Chinach już jest prawie miliard użytkowników OTT.

https://satkurier.pl/news/208755/chiny-maja-955-mln-uzytkownikow-ott.html

OTT TV dominuje w Chinach, ponieważ jest tam szybki Internet 5G i LTE. Rozwój technologii mobilnego Internetu przyczynia się do tego, że mało kto korzysta tam z anten satelitarnych czy nawet naziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

Telewizja nigdy nie zniknie (przynajmniej nie za naszego życia), nikt tak nie twierdzi. Będzie tylko traciła na znaczeniu, gdyż najlepszy kontent będzie w streamingu, co już się powoli dzieje.
 

Patrzę na mojego 12 letniego syna i on nie może uwierzyć, że ludziom się chce czekać na jakiś serial. Dla niego telewizja nie istnieje. Dla jego koleżanek i kolegów też . Jest świat bez telewizji linearnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek Wiem o tym i właśnie dlatego dałem Chiny jako przykład. 

Tamtejszej telewizji się wręcz nie opłaca oglądać i to, że większość korzysta tam z mediów alternatywnych wcale mnie nie dziwi. Pytałem właśnie w kontekście całego globu, całej ludzkości. Chiny to świetny przykład tego do czego to zmierza. 

 

@Beyerdynamic Podobnie nie dziwi mnie zachowanie Twego syna, bo sam mam podobnie. Z drugiej strony to w sumie smutne, bo właśnie to czekanie dawało tyle frajdy, a teraz? Masz cały serial w serwisie i za jednym posiedzeniem robisz sobie cały maraton. Niby wygodne, a jednak takie jakieś...puste. 

Edytowane przez Lannan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lannan napisał:

@Wodnik Szuwarek Wiem o tym i właśnie dlatego dałem Chiny jako przykład. 

Tamtejszej telewizji się wręcz nie opłaca oglądać i to, że większość korzysta tam z mediów alternatywnych wcale mnie nie dziwi. Pytałem właśnie w kontekście całego globu, całej ludzkości. Chiny to świetny przykład tego do czego to zmierza. 

 

@Beyerdynamic Podobnie nie dziwi mnie zachowanie Twego syna, bo sam mam podobnie. Z drugiej strony to w sumie smutne, bo właśnie to czekanie dawało tyle frajdy, a teraz? Masz cały serial w serwisie i za jednym posiedzeniem robisz sobie cały maraton. Niby wygodne, a jednak takie jakieś...puste. 

Ale za to może brać udział w zajęciach poza szkolnych i nie ominą go programy / filmy które lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaledwie 51 proc. widzów w Stanach Zjednoczonych to abonenci sieci kablowych i platform satelitarnych Analitycy z firmy Horowitz Research, którzy przygotowali raport „State of Pay TV, OTT & SVOD 2022” zauważają, że ten odsetek wynosił 63 proc.

To, że tradycyjni operatorzy bardzo szybko tracą klientów jeszcze dogłębniej pokazują dane za 2020 rok. Wówczas aż 81 proc. widzów korzystało z sieci kablowych i platform cyfrowych. Równolegle ze spadkiem liczby abonentów tradycyjnych operatorów, rośnie liczba subskrybentów serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max, Hulu czy Peacock. Aż 37 proc. widzów płaci za usługi SVoD (płatna subskrypcja bez reklam), nie płacąc za usługi tradycyjnych operatorów. Przed rokiem było to 30 proc.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/stany-zjednoczone-horowitz-research-platformy-cyfrowe-sieci-kablowe-raport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lannan napisał:

Z drugiej strony to w sumie smutne, bo właśnie to czekanie dawało tyle frajdy, a teraz? Masz cały serial w serwisie i za jednym posiedzeniem robisz sobie cały maraton. Niby wygodne, a jednak takie jakieś...puste. 

Nie zawsze tak jest. Wciągnąłem się w serial "Bunt", nadawany na TVNie i dostępny w Playerze, tam obecnie nie mogę sobie całego sezonu obejrzeć na raz, bo odcinki są wrzucane w zasadzie tylko z jednodniowym wyprzedzeniem w stosunku do emisji telewizyjnej. Tak więc to oczekiwanie dalej jest.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł to jakiś bełkot.

Z drugiej strony to w sumie smutne, bo właśnie to czekanie dawało tyle frajdy, a teraz? Masz cały serial w serwisie i za jednym posiedzeniem robisz sobie cały maraton. Niby wygodne, a jednak takie jakieś...puste. 

Nie widzę nic fajnego w czekaniu na nowy odcinek. Największą wadę telewizji postrzegasz jako zaletę, ale co kto lubi.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą telewizji to są reklamy i niektóre programy. 

A co do czekania to właśnie zawsze była swego rodzaju zgaduj-zgadula co się wydarzy w danym odcinku. 

A teraz to sobie można cały sezon serialu obejrzeć za jednym zamachem. Wygodne, ale to nie to samo. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawop napisał:

Na zdrowy rozum, czy lepsza jest możliwość samodzielnego decydowania co i kiedy chce się obejrzeć, czy z góry narzucony termin? Do toalety chodzisz kiedy potrzebujesz, czy co jakiś czas o określonej porze?

No tak bo dekodery z dyskiem to fantastyka i nikt tego nie posiada. Mało tego nagrywa się i ogląda np za miesiac a ile w takim Viaplay można po transmisji na żywo jeszcze oglądać?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie do czegoś innego jest bez sensu i nie żadnego związku z tym.
A po polsku...?
No tak bo dekodery z dyskiem to fantastyka i nikt tego nie posiada. Mało tego nagrywa się i ogląda np za miesiac a ile w takim Viaplay można po transmisji na żywo jeszcze oglądać?
Rozmowa głównie dotyczyła umieszczania całych sezonów seriali vs seriale co tydzień. Nie rozmawialiśmy o sporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...