Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pawop napisał:
5 godzin temu, Darek z Ozimka napisał:
Gdyby nie powstał TikTok, albo różnorakie Snapchaty, to by nadal ludzie w moim wieku interesowaliby się telewizją satelitarną, a Netflixa traktowaliby jako ewentualny dodatek.

Tu nie chodzi o formę odbioru, tylko o to, że w kanałach linearnych jest niewiele ciekawych rzeczy do oglądania. Wszystko co najlepsze (poza częścią sportu) przeniosło się do streamingu. Kontent jest najważniejszy.

To wszystko zależy co chcesz obejrzeć. Ja na przykład w sobotę sobie patrzyłem na „Most na Renie” na TVP Historia. W streamie nie jest tak łatwo dostępny. Na razie platformy ze starociami raczkują a jednak wszystkie Netflixy idą w kierunku nowości a starsze pozycje to dodatek imo. 
 

Niestety łapie się na tym, że coraz więcej oglądam rzeczy w streamingu, ale nadal chcę pozostać wierny telewizji linearnej i już przebieram nóżkami, że niedługo będę mógł zainstalować talerz i śmigać po satelitarnym niebie. :D 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź na ziemię. Netflix pierwszy raz od 10 lat stracił 200 tysięcy abonentów z 222 mln. A w międzyczasie wystartowały platformy Apple, Paramount, NBC, HBO Max, Disney itd.

DirecTV w ciągu jednego roku stracił 4 mln z 18 ;). I jest jedyną dostępną usługą satelitarną w Stanach.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaczyna się robić tłoczno, jeśli chodzi o wysyp serwisów streamingowych.

Czekamy na Disney+, SkyShowtime+, planowany jest start na m.in Android TV:   FlixClassic, 35 mm online, TVP GO itd. 

W interesie platform cyfrowych satelitarnych żeby przetrwać to inwestycja w ich usługi streamingowe.

Canal+ online ta usługa wymaga poprawy- np wyeliminowania przycinek  obrazu na Apple TV.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marrak napisał:

Na razie to ekonomia weryfikuje usługi streamingowe - CNN+ upada po miesiącu od startu, Netflix traci subskrypcje setkami tysięcy i "tonie" na giełdzie.

Może już czas otworzyć wątek "Powolny upadek platform streamingowych" :D 

Owszem, weryfikuje. Coraz więcej abonentów w różnych serwisach, wszystko przenosi się do VOD ;)

Premiery są szybciej w VOD niż w kanałach telewizyjnych Canal Plus 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, djadijos napisał:

Satelita będzie powoli wygaszana, większość kanałów lepszych w 4K itp będzie w IP.

Z tymi kanałami 4K rewelacji nie ma.

Często to jest upscal. 

Chyba tylko aż 1 kanał w streamingu nadaje w 4K i HDR 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielił bym tu trzy pojęcia. Mianowicie TV linearna przez IPTV i TV linearna przez satelitę oraz serwisy streamingowe. Moim zdaniem przyszłością telewizji jest IPTV, coraz mniejsze miejscowości zyskują dostęp do światłowodu jako przykład może posłużyć moja mieścina i okoliczne wsie. Myślałem że światłowodu dorobimy się za 10 lat a tu proszę. Nie wiem jak sprawa wygląda od strony finansowej tzn. ile kosztuje nadawanie na orbicie a ile przez IPTV ale zakładam że te drugie rozwiązanie jest tańsze. Do serwisów streamingowych wiecie jakie mam podejście nie muszę pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"IPTV" w wykonaniu Cyfrowego Polsatu, Inea, Vectry, UPC to obecnie taki sam adaptacyjny streaming jak Viaplay.

Tylko Orange z duzych firm staroszkolnie leci w multicaście.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyszłością telewizji jest IPTV
To tylko Twoim zdaniem, bo rosnąca liczba subskrybentów pokazuje, że przyszłość to serwisy SVOD plus jakieś podstawowe kanały TV.

Nie ma znaczenia sposób rozsyłania kanałów TV. Zasadniczą kwestią jest to, że najlepszy kontent jest jest w tychże serwisach.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wyglada tak: dekoder satelitarny podłączam do anteny i działa, dekoder IPTV podłączam pod internet i ten również działa. Nie wiem na jakiej zasadzie to funkcjonuje więc zagadnienia techniczne typu multicast są mi obce. 
 

Zdaję sobie sprawę że obecna telewizja linearna ma się nijak do tej sprzed dziesięciu czy piętnastu lat. Kontent zubożał bardzo, szczególnie mi to doskwiera na kanałach Discovery. Jednak nie sądzę że wszyscy nagle porzucą zwykłą telewizję i przejdą na SVOD, może ten proces już się zaczął ale on potrwa ładnych kilka lat. A i tak pewnie zostanie jakieś grono widzów standardowej telewizji (w tym pewnie ja ;) ).

Oczywiście jest to tylko moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666 problemem jest cały czas infrastruktura internetowa. W dużych miastach nie ma z tym większego problemu,  ale w małych miastach czy na wsiach wciąż jedynym rozwiązaniem bywa limitowany internet mobilny, który też ma lepsze i gorsze momenty działania. 

Chociaż wiadomo, że ten problem z czasem na pewno zniknie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2022 o 09:24, bgmnt napisał:

Zejdź na ziemię. Netflix pierwszy raz od 10 lat stracił 200 tysięcy abonentów z 222 mln. A w międzyczasie wystartowały platformy Apple, Paramount, NBC, HBO Max, Disney itd.

Te 200 tyś. subskrybentów to dopiero początek. Wcześniej nie mieli poważnej konkurencji, ale to się zmieniło, a im więcej będzie usług steeamingowych, tym będzie trudniej utrzymać stałych subskrybentów, co nie dotyczy tylko Netflixa. Już teraz pojawiają się podwyżki i pakiety z reklamami. Następne będzie ograniczenie środków, na nowy kontent, którego będzie mniej, bo tak działa na rynek zbyt duża konkurencja.

18 godzin temu, djadijos napisał:

Premiery są szybciej w VOD niż w kanałach telewizyjnych Canal Plus 😂

Bo pierwsza była telewizja linearna, a dopiero potem streaming, więc trzeba nieco przywilejów dać temu nowszemu produktowi, aby podwójnie zarobić na tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...