Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Disney zamykając swoje kanały jedynie by sobie zaszkodził, ponieważ mają coś, czego D+ szybko nie będzie w stanie zapewnić, czyli stałe przychody w postaci opłat od operatorów, oraz zysków z reklam, a do tego na rynku mamy tak dużą konkurencję, że większość widzów z łatwością znalazłaby dla siebie odpowiednie zamienniki.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... myślę nawet że kanały będą idealnym miejscem na reklamę usługi Disney+. Wszyscy wróżą że to będzie taki HIT... a ja średnio bym się zgodził. Fajna usługa ale na krótką metę. To co najlepsze będzie piracone... reszta materiału jest fajna ale nie jakaś super atrakcyjna. Disney+ może być jako 2 lub 3 dodatek VOD. W naszym polskim przypadku Pierwszym może być Netflix lub HBO GO. Do tego są jeszcze takie popularne usługi jak  VOD.pl, Ipla oraz CDA. Nie oszukujmy się wybierzemy góra dwie usługi (no może trzy)... i przy znikomej atrakcyjności dla dorosłego, dzieci same sobie usługi Disney+ nie wykupią. 

Liczą na to że Netflix dalej walczy (13zł od urządzenia)... startuje HBO Max z dobrym bitrate (10-13 zł od urządzenia)... i Disney+ będzie też u nas (8-10zł od urządzenia) = 36zł dzieląc konta. To jest dobra kompozycja i akceptowalna jak na nasz rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Języków dużo, ale po polsku jeszcze nic nie znalazłem, jakość niezła, ale Xboxa mam starego bez 4k. Wieczorem się pobawie na lapku lub chromecastem

Jest 4k HDR i jest Atmos, więc zapowiada się zacna jakość, aktualnie coś zdechło i może ktoś też ma dostęp do bety i mógłby sprawdzić czy mu działa, probowałem na kilku vpn i urządzeniach ale nie chce załadować nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w 4K tylko 17 pozycji. To jest lista bez nowych tytułów które mają się dopiero pojawić.

Star Wars: The Last Jedi
Rogue One: A Star Wars Story
Avengers: Infinity War
Black Panther
Captain America: The Winter Solider
Captain America: Civil War
Captain America: The First Avenger
Avengers: Age of Ultron
Free Solo
Aladdin
Ralph Breaks The Internet
Mary Poppins Returns
A Wrinkle in Time
Christopher Robin
The Prince Diaries
The Prince Diaries 2
The Nutcracker and the Four Realms

Ciekaw jestem jak z bitrate zarówno 1080p i 4K... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że biblioteka w 4K bedzie sie systematycznie powiekszać a starsze tytuły bedą aktualizowane do tej jakości z czasem.

Dodam że wiele tytułów które są obecnie na Disney Plus w Polsce są niedostepne albo nigdy nie były.

Saludos Amigos czy takie The Three Caballeros nigdy nie miało premiery w Polsce.

Wiem że Pete Dragon ta starsza wersja też raczej cieżko dostać.

Nie wspominając już o takich serialach jak Gargulce które to nigdy nie pojawiły sie w Polsce być może jest jakiś tam stary dubbing a być może zrobią nowy tak samo Agent Kaczor tylko 7 odcinków w Polsce wyemitowano.

A tego jest pewnie wiele wiele wiecej.

Wiec fajnie gdyby wszystkie pozycje Disneya z tej okazji po raz pierwszy pojawiły sie po polsku.

 

Jak obstawiacie date premiery w Polsce ??

Według Reddit bedzie to drugi kwartał 2020 czyli miedzy kwietniem a czerwcem.

Infografika z kwietnia przedstawiała nawet date do końca 2021, natomiast wiekszość portali w Polsce podaje date październik 2020.

Portal naekranie.pl podał natomiast informacje jakoby dziennikarka pytała szefa Disney Plus a ten potwierdził że w Polsce bedzie wcześniej niż w 2021 roku.

Biorąc pod uwage że Polska jest w Europie Środkowej to jest też szansa na premiere miedzy listopadem 2019 a marcem 2020 razem z krajami Europy Zachodniej.

Disney może Polske też zakwalifikować po prostu jako Unia Europejska biorąc pod uwage fakt że z Polskiej strony można już sie zalogować jako mieszkaniec Holandii i strona jest jako eu.

Co prawda dziwi fakt że żadna pozycja nie ma jeszcze polskiej wersji jezykowej.

Jeżeli chodzi o kraje Europy Wschodniej takie jak Gruzja, Estonia, Ukraina czy Rosja to o dziwo po wejście na strone Disney Plus z IP z tych krajów pojawia sie informacja że Disney Plus póki co nie jest dostepne w twoim kraju.

Jak wchodzimy na Polską strone to mamy informacje że bedzie dostepny u nas wkrótce wiec stawiam że dostep w Polsce bedzie wcześniej.

A wy jak uważacie ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, swordfish napisał:

Trudno oczekiwać od starszych tytułów jakości 4K...


Nie zgodzę się z tobą... wiesz jak pięknie wyglądają starsze filmy zeskanowane do 4K? To już nowe filmy nie są kręcone kamerami 4K... a skany z taśmy określane są jako REAL 4K. Z tego co wiem z taśmy można uzyskać nawet 6-8K.
Szczerze liczyłem że na start wszystkie Star Wars zeskanują do 4K. Jeśli idą tym torem jak teraz to zobaczymy w super jakości tylko nowe produkcje a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawop napisał:

Z mojego punktu widzenia oferta wygląda przeciętnie...


Z tym "przeciętnie" bym nie przesadzał bo "rodzinnie" nie mają sobie konkurentów. Aleeee... da dłuższą metę już faktycznie wypada przeciętnie. Aby się utrzymać na rynku MUSZĄ kręcić miesięcznie 4-6 seriali i filmów. Na tą chwilę myślę że to jest nieosiągalne.
 

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowa Zelandia, a następnie Australia usunie kanały Disneya po premierze Disney+. W Nowej Zelandii nastąpi to 30 listopada. W artykule napisane jest, że mamy się spodziewać zmian w tradycyjnych kanałach na całym świecie po wprowadzeniu Disney Plus. http://whatsondisneyplus.com/disney-channels-to-close-in-new-zealand-after-disney-launches/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...