Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to jest straszne. Brzmi jak dance z lat dziewięćdziesiątych. Dziewczyna wychodzi na scenę w białych kozaczkach, no jeszcze białych rękawiczek brakuje i na Manieczki. Nie da się tego słuchać.

Prymitywne granie. Uszy krwawią. Wróżę wielki sukces...

Edytowane przez Pawelgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem udało mi się wytrzymać przez te całe preselekcje. Żenada na maxa. Żaden numer mi się nie podobał. Nie no był jeden w miarę dobry Edyty Górniak.:razz: A tak na poważnie. To nie ma już porządnych artystów w tym kraju, których można by było wysłać na ten konkurs? Ostatnio Krystian Ochman. No nie było najgorzej, ale wg.mnie daleko mu do gwiazdy. Co to się dzieje z tą polska muzyką.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 09:53, bartek2lp2 napisał(a):

To kolejny argument by pan Matyszkowicz pożegnał się z posadą. Nby katolik, niby tak ceni kulturę! A to właśnie w tej sferze notuje wpadka za wpadką! Żądam jego wydalenia! Czas by KRRiT i RMN przejrzała na oczy! To nie jest dobra osoba jako szef TVP! 

Jeśli ktoś miałby odpowiadać za to utratą stanowiska, to osoby bezpośrednio odpowiedzialne za selekcję utworów do preselekcji. Wśród nich nie ma prezesa TVP, bo on bezpośrednio za to nie odpowiada, więc jego zwolnienie niczego by nie zmieniło. Druga sprawa - KRRiT w obecnym stanie prawnym, ustanowionym przez PiS, nie mogłaby nic zrobić, bo wszystkie obowiązki związane z obsadą prezesowską mediów publicznych przejęła Rada Mediów Narodowych.

Natomiast co do wyników preselekcji - moim zdaniem najlepszy byłby "Gladiator", zaś wybrana propozycja nie jest beznadziejna, ale też nie jest jakaś nadzwyczajna. Ot, takie coś do potańczenia w rytmach latino, coś co słyszałem już wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kirk napisał(a):

Natomiast co do wyników preselekcji - moim zdaniem najlepszy byłby "Gladiator", zaś wybrana propozycja nie jest beznadziejna, ale też nie jest jakaś nadzwyczajna. Ot, takie coś do potańczenia w rytmach latino, coś co słyszałem już wiele razy.

Dokładnie. Ja też uważam że piosenka Janna miałaby największe szanse, nie są to może moje klimaty ale pod kątem Eurowizji wyróżniała by się pośród innych. 

Solo nie jest nijakie, obstawiam, że finał na spokojnie będzie ale nic poza tym. Ale może się pozytywnie zaskoczymy? W ubiegłym roku wielu widziało Ochmana co najmniej na podium a skończyło się na 12. miejscu, teraz może będzie odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mingo napisał(a):

Dokładnie. Ja też uważam że piosenka Janna miałaby największe szanse, nie są to może moje klimaty ale pod kątem Eurowizji wyróżniała by się pośród innych. 

Solo nie jest nijakie, obstawiam, że finał na spokojnie będzie ale nic poza tym. Ale może się pozytywnie zaskoczymy? W ubiegłym roku wielu widziało Ochmana co najmniej na podium a skończyło się na 12. miejscu, teraz może będzie odwrotnie. 

Dokładnie. Na Chanel i jej „SloMo" z Hiszpanii mało kto też stawiał a zakręciła się ona wysoko bo na trzecim miejscu i na dodatek zakończyła dominację Loreen w corocznym notowaniu wszechczasów czyli ESC Top 250. 

17 godzin temu, djclassic napisał(a):

Nie wiem jakim cudem udało mi się wytrzymać przez te całe preselekcje. Żenada na maxa. Żaden numer mi się nie podobał. Nie no był jeden w miarę dobry Edyty Górniak.:razz: A tak na poważnie. To nie ma już porządnych artystów w tym kraju, których można by było wysłać na ten konkurs? Ostatnio Krystian Ochman. No nie było najgorzej, ale wg.mnie daleko mu do gwiazdy. Co to się dzieje z tą polska muzyką.

No i Pani Górniak jako przewodnicząca jury jest autorką największego skandalu bo wraz z jej synem Allanem (obecnym w greenroomie) trzymała sztamkę z Blanką. 

Dodatkowo zastanawiający jest fakt obecności w jury Pani Anety Woźniak z Biura Programowego TVP która to chyba odpowiada za dobór całej dziesiątki uczestników bo na Radzie Programowej odrzuciła dołączenie jeszcze jednej uczestniczki poprzez dziką kartę. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ogłosiła zwycięstwo Blanki 2 godziny przed 17.30. Dopiero po reakcjach ludzi zmieniła godzinę na późniejszą. https://cdn.discordapp.com/attachments/570721771393908767/1079753607194345514/Screenshot_2023-02-27-14-14-17-557_com.facebook.katana.jpg

Edytowane przez Michu_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Systemu, czyli pewnie że jury ma 50% udziału, a drugie 50% głosowanie telewidzów gdzie podobno Jann zdobył 4 razy więcej głosów niż Blanka.

 

Ogólnie hejt na Blankę a tym bardziej życzenie jej śmierci to jest poniżej pasa. Ale niestety sama TVP się do tego pięknie podłożyła: kilka dni przed występami zmiana regulaminu, syn przewodniczącej jury siedzący cały czas obok Blanki, Egurrola w jury gdzie był związany  biznesowo z pewnymi uczestnikami i zwyciężczynią, nietransparentny sposób pokazania wyników końcowych, opublikowanie materiału o zwyciężczyni z godziną 15:35. Cóż, pamiętając jeszcze np. aferę z zeszłego roku z panelem jurorskim w trakcie samego konkursu Eurowizji, nie dziwie się że jest taka afera w necie. 

Edytowane przez xavee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xavee napisał(a):

^^ Systemu, czyli pewnie że jury ma 50% udziału, a drugie 50% głosowanie telewidzów gdzie podobno Jann zdobył 4 razy więcej głosów niż Blanka.

 

Ogólnie hejt na Blankę a tym bardziej życzenie jej śmierci to jest poniżej pasa. Ale niestety sama TVP się do tego pięknie podłożyła: kilka dni przed występami zmiana regulaminu, syn przewodniczącej jury siedzący cały czas obok Blanki, Egurrola w jury gdzie był związany  biznesowo z pewnymi uczestnikami i zwyciężczynią, nietransparentny sposób pokazania wyników końcowych, opublikowanie materiału o zwyciężczyni z godziną 15:35. Cóż, pamiętając jeszcze np. aferę z zeszłego roku z panelem jurorskim w trakcie samego konkursu Eurowizji, nie dziwie się że jest taka afera w necie. 

Dołóżmy do tego jeszcze nie jasne okoliczności jakie wyszły przy aferze z Ahleną i Cynthią z których to ta pierwsza miała problemy ze złym odczytem tekstu jej piosenki (i jednym wulgarnym słowem)  a druga walczyła za pośrednictwem swojego menadżera (i nie tylko bo ja też chciałem pomóc zgłaszając Panu Pałacowi pomysł kontaktu z Panem Prezesem Daszczyńskim co z racji przedobrzenia listu tego pierwszego zakończyło suę aferą) o dziką kartę co zakończyło się fiaskiem z powodu nie tylko kontrowersji z tekstem utworu „Booty" ale też zablokowanej opcji „dzikiej karty" którą to teoretycznie TVP mogło przyznać. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, wislok napisał(a):

Sprawa  publikacji wyjaśniona.  Plik powstał o 15.33, a był emitowany już po oficjalnych wynikach. 

 

Oczywiście, ale to tylko jedna z kilku wymienionych przeze mnie spraw. No i jeszcze @Poland dołożył swoje.

Tak czy siak jest wiele wątpliwości, które z jednej strony TVP sama dołożyła, a z drugiej nie odpowiada na pytania m.in. czemu zmieniono na 3 dni regulamin i o związkach jury z uczestnikami, wydając tylko lakoniczny komunikat "TVP informuje, że wybór reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji jest transparentny i zgodny z procedurami." (oczywiście ten komunikat "rozwiał wszystkie wątpliwości" :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xavee napisał(a):

Systemu, czyli pewnie że jury ma 50% udziału, a drugie 50% głosowanie telewidzów gdzie podobno Jann zdobył 4 razy więcej głosów niż Blanka.

Samo to jeszcze miałoby sens z tym 50:50, tyle że tak naprawdę to nie jest czyste 50:50, gdyż przyznanie "12" przez jury można traktować już jako "12+1". Przy remisowej sytuacji właśnie to miałoby znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xavee napisał(a):

 

Oczywiście, ale to tylko jedna z kilku wymienionych przeze mnie spraw. No i jeszcze @Poland dołożył swoje.

Tak czy siak jest wiele wątpliwości, które z jednej strony TVP sama dołożyła, a z drugiej nie odpowiada na pytania m.in. czemu zmieniono na 3 dni regulamin i o związkach jury z uczestnikami, wydając tylko lakoniczny komunikat "TVP informuje, że wybór reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji jest transparentny i zgodny z procedurami." (oczywiście ten komunikat "rozwiał wszystkie wątpliwości" :P).

Te związki rzekome to poszlaki, a nie dowody na nieprawidłowości.  Co z tego, ze młody  siedział obok Blanki? Tak naprawdę niczego to nie dowodzi.  Łatwo jest oskarżać o nieuczciwość i machlojki, gdyby Blanka nie zajęła tak wysokiego miejsca wśród widzów i Jann wygrał to nikt by na to nie zwrócił uwagi. Niektórzy sympatycy Janna nie potrafią Uznać porażki. To żenujące, a sposób w jaki to wyrażają przekracza wszelkie normy cywilizacyjne. 

Tak jakby zresztą było o co kopię kruszyć, kogo byśmy nie posłali jesteśmy skazani na klęskę konkursową. 

Komisja dokonała wyboru, przyznawanie dzikich kart w wyniku nacisków to byłby skandal. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak to możliwe, że portal TVP.pl opublikował trafne wyniki na kilka godzin przed rozstrzygnięciem preselekcji? Zapytana o to Telewizja Polska wyjaśnia: - Wydawca serwisu tvp.pl pracę nad artykułem o reprezentancie Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji rozpoczął o godz. 15:33, aby w momencie podania wyników głosowania jedynie uzupełnić zwycięzcę i jak najszybciej opublikować cały tekst. Niestety w systemie zarządzania treścią zapisany został moment utworzenia pliku, zamiast godziny publikacji, czyli 20:56.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/eurowizja-blanka-wygrala-wyjasnienia-tvp-jann-ogladalnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wislok napisał(a):

Te związki rzekome to poszlaki, a nie dowody na nieprawidłowości.  Co z tego, ze młody  siedział obok Blanki? Tak naprawdę niczego to nie dowodzi.  Łatwo jest oskarżać o nieuczciwość i machlojki, gdyby Blanka nie zajęła tak wysokiego miejsca wśród widzów i Jann wygrał to nikt by na to nie zwrócił uwagi. Niektórzy sympatycy Janna nie potrafią Uznać porażki. To żenujące, a sposób w jaki to wyrażają przekracza wszelkie normy cywilizacyjne. 

Tak jakby zresztą było o co kopię kruszyć, kogo byśmy nie posłali jesteśmy skazani na klęskę konkursową. 

Komisja dokonała wyboru, przyznawanie dzikich kart w wyniku nacisków to byłby skandal. 

 

Nie rozumiem o co Ci @wislok chodzi. 
TVP jest publicznym nadawcą, z którego pójdą/poszły środki na organizacje preselekcji i występu na eurowizji. I ludzie oraz redakcje mają prawo żądać odpowiedzi na nurtujące ich poszlaki/wątpliwości/niepewności etc., szczególnie że sama TVP dała je "na tacy". 

Jeżeli są wątpliwości to TVP powinna wyjaśnić sprawę i tyle. W innych krajach bezproblemowo podają ile konkretnie spłynęło głosów na daną osobę w televotingu, a także jak głosowali poszczególni jury. 

TVP odpowiedziało na jedno pytanie dot. daty artykułu - okej. Resztę pytań dotyczących powiązań jurorów z uczestnikami i zmiany chwilę przed konkursem regulaminu, "zlała" dając komunikat "TVP informuje, że wybór reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji jest transparentny i zgodny z procedurami" - jeżeli dla części ludzi to rozwiązuje wszelkie wątpliwości to spoko, życzę wszystkiego dobrego. Ale jest dość spora część ludzi/redakcji dla których ten lakoniczny komunikat nie wystarcza.

 

9 godzin temu, wislok napisał(a):

 Niektórzy sympatycy Janna nie potrafią Uznać porażki. To żenujące, a sposób w jaki to wyrażają przekracza wszelkie normy cywilizacyjne. 

 

Hejt, szczególnie na Blankę jest nie do zaakceptowania. Natomiast jeżeli chodzi o słowo "To żenujące" - nie chce mi się szukać, ale mam nadzieję że to samo napisałeś w zeszłym roku o Europejskiej Unii Nadawców, która wskazała naszego narodowego nadawcę w tzw. aferze jurorskiej mając tylko poszlakę (no bo w sumie przecież drugi rok z rzędu może nam się najbardziej  podobać San Marino, a reszta głosowań podobnych może być zupełnie przypadkowa) 😀

Edytowane przez xavee
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można napisać długi post w ogole nie odnosząc się do treści cytowanego. Skoro Jann i inni wzięli udział w Preselekcjach to zaakceptowali zmiany w regulaminie. 

Problem @xavee polega na tym, ze do momentu werdyktu fani Janna nie podnosili wątpliwości regulaminowych i gdyby ostatecznie on wygrał nie podnoszono by ich. Fani tego piosenkarza juz uznali, ze konkurs byl ustawiony i zadna publikacja szczegółowych wyników ( ile tysięcy głosów dostali od widzów poszczególni) tego nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 23:16, Kirk napisał(a):

zaś wybrana propozycja nie jest beznadziejna, ale też nie jest jakaś nadzwyczajna. Ot, takie coś do potańczenia w rytmach latino, coś co słyszałem już wiele razy.

No właśnie coś co słyszałem już wiele razy. A czy o to właśnie w tym chodzi. Chyba nie. Dla mnie utwór masakra. Przede wszystkim wokal amatorski, jakby ściągnęli ją prosto z ulicy na konkurs. Numer jak setki dzisiaj innych lalala umpa umpa. Równie dobrze możemy się cofnąć do 1987 roku i wysłać Sabrine – „Boys” na Eurowizję. :-D Chociaż nie wiem czy by lepiej nie zaśpiewała o tej pożal się Boże Blanki.

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 21:26, djclassic napisał(a):

To nie ma już porządnych artystów w tym kraju, których można by było wysłać na ten konkurs?

Oczywiście, że są, ale oni sami wolą trzymać się z dala od Eurowizji, jak i od TVP. Poza tym, tworzą muzykę, która nie pasuje do tego, co prezentuje ten cały konkurs. Eurowizja kojarzy się z piosenką lekką, łatwą, niewymagającą, kiczowatą, choć wczoraj spotkałem się artykułami, które mówią, że poziom Eurowizji znacząco wzrósł w porównananiu do tego co było w latach 90 i 00, i że niektóre kraje wystawiają naprawdę wykonawców na wysokim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 02:08, wislok napisał(a):

Te związki rzekome to poszlaki, a nie dowody na nieprawidłowości.  Co z tego, ze młody  siedział obok Blanki? Tak naprawdę niczego to nie dowodzi.  Łatwo jest oskarżać o nieuczciwość i machlojki, gdyby Blanka nie zajęła tak wysokiego miejsca wśród widzów i Jann wygrał to nikt by na to nie zwrócił uwagi. Niektórzy sympatycy Janna nie potrafią Uznać porażki. To żenujące, a sposób w jaki to wyrażają przekracza wszelkie normy cywilizacyjne. 

Tak jakby zresztą było o co kopię kruszyć, kogo byśmy nie posłali jesteśmy skazani na klęskę konkursową. 

Komisja dokonała wyboru, przyznawanie dzikich kart w wyniku nacisków to byłby skandal. 

Też tak uważam. Wybór został dokonany i już. Blanka jedzie, i nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z gwiazd z TVN jeszcze idzie o krok i chce wykluczenia Polski.

https://rozrywka.radiozet.pl/plotki/eurowizja-2023-anita-szydlowska-zada-usuniecia-polski-z-konkursu

 

Czy Polsat nie remontował jakiegoś domu jednemu z uczestników preselekcji?

 

 

Edytowane przez Kirk
Wycięty wątek polityczny niepasujący do tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...