Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do przedstawienia lat 90 w tym serialu.. Tak się składa, że w 1990 roku miałem 20 lat. Nie jest prawdą, co by mogło wynikać z treści serialu, że wszystkie samochody w tamtym czasie były usmarowane błotem. Ludzie dbali bardziej niż dziś i swoje auta myli. Nie jest prawdą, że wszędzie w miejscach publicznych i w budynkach publicznych był totalny brud i syf. To wszystko jest przejaskrawione. Co mnie uderzyło? Ścieżki muzyczne. Przypomniały mi się natychmiast te czasy. Ludzie, to wszystko działo się tak jakby wczoraj, przed chwilą. Pamiętam, jak każda z tych piosenek wychodziła i było to bardzo niedawno. Zadbali również dokładnie jeśli chodzi o przedstawienie realiów Policji z tych czasów. Wszystko się zgadza. Nawet stopnie, samochody i elementy umundurowania. Niech to szlag trafi jak to przeleciało..

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 00:08, killerów dwóch napisał:

Co do przedstawienia lat 90 w tym serialu.. Tak się składa, że w 1990 roku miałem 20 lat. Nie jest prawdą, co by mogło wynikać z treści serialu, że wszystkie samochody w tamtym czasie były usmarowane błotem. Ludzie dbali bardziej niż dziś i swoje auta myli. Nie jest prawdą, że wszędzie w miejscach publicznych i w budynkach publicznych był totalny brud i syf. To wszystko jest przejaskrawione.

Po pierwsze, jeśli mowa o Rojst 97 to serial rozgrywa się w 1997 roku tuż po powodzi. Więc tak, zaraz po powodzi samochody były usmarowane błotem, tak samo jak budynki. A smród popowodziowy w zalanych budynkach było czuć nawet i kilka miesięcy po powodzi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu 2021 na Netflix pojawią się między innymi:

 

01.08.2021 Sok z żuka

01.08.2021 Creed: Narodziny legendy

01.08.2021 Creed II

01.08.2021 World Trade Center

01.08.2021 Poltergeist

01.08.2021 Wyznania Gejszy

01.08.2021 Robin Hood: Książę Złodziei

01.08.2021 Blade: Mroczna Trójca

01.08.2021 Węże w samolocie

01.08.2021 Czekolada

01.08.2021 Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali

01.08.2021 Z zaskoczenia

01.08.2021 Jump

01.08.2021 Konfrontacja 

03.08.2021 Shiny_Flakes: Nastoletni baron narkotykowy - Netflix Ser

03.08.2021 UFO: Odtajnione projekty

03.08.2021 Pray Away - Netflix Film Oryginalny

04.08.2021 Dom koszmarów

04.08.2021 Inspekcja - spektakl 

04.08.2021 Control Z (sezon 2) - Netflix Serial Oryginalny

04.08.2021 Słodziak

04.08.2021 '76 - Netflix Film Oryginalny

06.08.2021 Hit&Run - Netflix Serial Oryginalny

06.08.2021 Nine Emotions - premiera 1 części - Netflix Film Oryginalny

06.08.2021 Vivo - Netflix Film Oryginalny

06.08.2021 Quam's Money 

06.08.2021 Chmara

07.08.2021 Ostatni czarny człowiek w San Francisco

09.08.2021 Racket Boys (sezon 1)- Netflix Serial Oryginalny 

10.08.2021 Bloodshot 

11.08.2021 Misha i wilki - Netflix Film Oryginalny

11.08.2021 The Kissing Booth 3 - Netflix Film Oryginalny

11.08.2021 Bogini asfaltu

13.08.2021 Beckett - Netflix Film Oryginalny

13.08.2021 Nowy smak wiśni - Netflix Serial Oryginalny

13.08.2021 Jego królestwo - Netflix Serial Oryginalny

13.08.2021 Valeria (sezon 2) - Netflix Serial Oryginalny

13.08.2021 Bez pożegnania - Netflix Miniserial Oryginalny

13.08.2021 Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci - Netflix Serial Oryginalny

15.08.2021 Downton Abbey

15.08.2021 Jesteś tylko moja

15.08.2021 Grace: Opętanie

15.08.2021 W poszukiwaniu bomby atomowej Hitlera

16.08.2021 Klucz do koszmaru

18.08.2021 Czarna wyspa

18.08.2021 Pamiętniki studentek z wymiany

18.08.2021 Pamiętniki mordercy: Taśmy Dennisa Nilsena - Netflix Film Oryginalny

18.08.2021 Nie z mojej ligi

20.08.2021 Sekcja rytmiczna

20.08.2021 Będzie dobrze - Netflix Serial Oryginalny

20.08.2021 Harmidom - film - Netflix Film Oryginalny

20.08.2021 Pani Dziekan - Netflix Serial Oryginalny

23.08.2021 Wiedźmin: Zmora wilka - Netflix Film Oryginalny

20.08.2021 Sweet Girl - Netflix Film Oryginalny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Arkon napisał:

Czyli potwierdziłeś to co napisałem. Łatwo krytykować HBO i Canal+, a chwalić Netflixa za odgrzewane kotlety, do tego w wyższej cenie. :)

 

Gdzie tam jest potwierdzenie? Chyba inne posty czytamy.

 

Nie jest tajemnicą, że Netflix od dawna nie skupia się na licencjach, tylko produkuje produkcje własne i to jest ich siła. Można je lubić, bądź nie, ale to one utrzymują widzów. I zgodzę się z tym, że większość ich originalsów to gnioty (zawłaszcza filmy), ale produkują tego tyle, że wśród tej masy zawsze znajdą się też perełki i solidne produkcje, które warto zobaczyć.

 

Kolejny fakt jest też taki, że Netflix to głównie seriale, a nie filmy i jak ktoś seriali nie lubi to wtedy może faktycznie niczego nowego tam dla siebie nie znajdzie, ale z tego powodu porównywanie wyłącznie premier filmowych z innymi usługami jest bezsensowne, bo oni się po prostu na tym nie skupiają, filmy na licencji to w tej chwili wyłącznie dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 15.08 będzie premiera wszystkich sezonów "Downton Abbey"? Bo film kinowy z 2019 już w serwisie jest.

 

To byłaby dobra informacja dla tych, którzy nie obejrzeli do końca serialu lub chcieliby go bliżej poznać. Zwłaszcza w czasach, gdy komisja Unii Europejskiej chce nakazać platformom emitowanie więcej treści z krajów członkowskich. Jak wiemy "Downton Abbey" jest serialem mocno brytyjskim i mógł mieć wpływ na decyzję mieszkańców UK, aby głosowali za Brexitem. Tym bardziej cieszy, że propaganda brytyjska mimo sprzeciwu UE będzie dalej szerzona w Netflixie. ;-)

 

Akurat mi został jeszcze 1. sezon do obejrzenia - nie zdążyłem obejrzeć, gdy był na Prime Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd 2 razy wyższa cena od HBO? Tam są co najmniej równie dobre seriale(moim zdaniem dużo lepsze), a i często jakiś dobry film premierowy się trafi. Zauważcie, że w USA w Netlflixie jest dużo lepsza oferta, a cena jest taka sama. Już nie wspominam o Japonii, gdzie jest taniej. HBO potrafi dostosować cenę do naszego rynku, a Netflix tylko stawia na, znakomity przyznaję, marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Arkon napisał:

 i często jakiś dobry film premierowy się trafi

Każdy rynek ma swoje prawa.To co ma Netflix USA u nas jest na HBO. Nigdy oferta nie będzie u nas taka sama jak w USA, UK itd.

Cena za Netflixa jest idealna na nasz rynek. Dwie butelki wódki w miesiącu mniej lub jedna Whiskey i przysłowiowy Kowalski może poczuć się ukontentowany ;)  Co sprytniejszy podzieli sie z somsiadem kontem i będzie jeszcze taniej. Zwłaszcza , że jesteśmy narodem dzielącym się.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

To skąd 2 razy wyższa cena od HBO? Tam są co najmniej równie dobre seriale(moim zdaniem dużo lepsze), a i często jakiś dobry film premierowy się trafi. Zauważcie, że w USA w Netlflixie jest dużo lepsza oferta, a cena jest taka sama. Już nie wspominam o Japonii, gdzie jest taniej. HBO potrafi dostosować cenę do naszego rynku, a Netflix tylko stawia na, znakomity przyznaję, marketing.

 

Tu jestem w stanie się zgodzić, że HBO jest znacznie lepiej wycenione, a seriale jakościowo też ma bardzo dobre i ja osobiście częściej je też oglądam. Tylko, że to jest zupełnie inna kwestia od tej, którą poruszyłeś wcześniej, porównując same premiery filmowe :)

 

Sam zauważyłeś jednak, że HBO dostosowuje cenę do rynku, a Netflix na to nie chce nawet patrzeć i golą u nas ludzi. Z drugiej strony poruszyłeś marketing, jak się spytasz kogoś o Netflixa to każdy o tym słyszał, a jak wyjedziesz poza swoją bańkę i spytasz ludzi o HBO GO, to już tak różowo nie będzie, więc to też daje im jakieś podstawy do takiej, a nie innej ceny ;)

 

Inna kwestia jest też taka, że to nie tylko Netflix, a wiele firm wymaga u nas kwot podobnych do tych na zachodzie, a nie bierze pod uwagi stosunku do zarobków, mimo, że w innych krajach to robią, ale jak widać Polakom to nie przeszkadza w niczym, co można zauważyć np. w temacie Viaplay, gdzie znajdzie się radosne grono tych którzy lubią wydawać jak najwięcej :)

 

Ja się z tym nie kryję, że dla mnie 52zł, czy nawet te 43zł na miesiąc za samego Netflixa to zbyt duża kwota w stosunku do tego ile treści tam oglądam, dlatego dzielę konto ze znajomymi. Gdyby kosztował w okolicach właśnie HBO to bym wykupił samodzielnie, a tak płacę jeszcze mniej 🤷

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nix124 napisał:

 

 

 

Inna kwestia jest też taka, że to nie tylko Netflix, a wiele firm wymaga u nas kwot podobnych do tych na zachodzie, a nie bierze pod uwagi stosunku do zarobków, mimo, że w innych krajach to robią, ale jak widać Polakom to nie przeszkadza w niczym, co można zauważyć np. w temacie Viaplay, gdzie znajdzie się radosne grono tych którzy lubią wydawać jak najwięcej :)

 

 

 

 

Weź pod uwagę, że to radosne grono o którym piszesz , może mieć zarobki porównywalne do tych na  zachodzie...  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z viaplay. Ja po prostu zaoszczędzę na tym interesie 5 złotych bo zrezygnuję z paczki c+ gdy im się skończy liga angielska. Może dla testów wezmę na jakiś szlagier Bundesligi na spółę z jakimś znajomym. Tak samo chyba nie znam nikogo kto by płacił 53 złote za netfliksa. Najczęściej zrzuca się kilka osób. Ewentualnie ktoś ma netfliksa z Turcji i dzieli na 4 osoby 25 zł zamiast 53. Tidala też ludzie abonują z Argentyny i za pakiet rodzinny za 6 dych u nas płacą niecałe 10. 

 

Także nie powiedziałbym, że Polacy lubią płacić, raczej radzą sobie jak mogą w ramach swoich budżetów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arkon napisał:

Tu nie chodzi o same zarobki, ale o robienie ludzi w bambuko, a tego ja nie lubię. Dlatego zawsze będę preferował takie podejście jak ma HBO niż Netflix.

Netflix , Amazon nie robią Polaka w bambuko. My mamy take wpajane z dziada pradziada,  że każdy nas chce wykorzystać.  Nie chcesz nie abonujesz jak ja się z czymś nie zgadzam to tego nie używam. Dorabianie do tego wizji świata gdzie biedny Polak pracuje i jest skrzywdzony przez los jest mega dziwne.

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Arkon napisał:

 Czym wytłumaczysz fakt, że HBO dostosowuje ceny do polskiego rynku, a Netflix nie?

Czym wytłumaczysz,  że sprzęt elektroniczny w Polsce kosztuje tyle samo co w UK, DE? Samochody też tyle kosztuje.

Ludzie nie piszą po internetach,  że ich BMW, Audi krzywdzi bo jest drogie w Polsce.  Nie jest dostosowana cena do Kowalskiego.  

TV Premium to nie obowiązek. Nie jest Ci niezbędne do życia. 

Cena domów w Polsce jest dostosowana do zarobków? Ceny w okolicach miliona we Wrocławiu, a ludzie w Amazonie pracuje i co ty na to ? Wychodzi ktoś na ulice i protestuje? ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, emirates napisał:

Tak samo chyba nie znam nikogo kto by płacił 53 złote za netfliksa. 

To teraz już znasz :-)

 

Natomiast Tidala mam za free w Plusie..

trzeba czasami szukać okazji.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...