Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka z rynku amerykanskiego - 39% userów SVOD uważa, że Netflix ma najlepszy content oryginalny.

Dalej jest Amazon Prime 12%, Disney+, Hulu po 7%, HBO Max 6% i na szarym lońcu Apple TV.

Zgadza się to dość dobrze z moimi wrażeniami na temat oferty ;).

https://variety.com/2021/digital/news/netflix-best-original-content-streaming-services-survey-1234951110/

 

A u nas dziś pojawiła się krajowa produkcja oryginalna "Prime Time" z Bartoszem Bielenia.

Na Filmwebie na razie 6.5/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zaliczyłem "Manka". Zabierałem się do niego jak przyslowiowy pies do jeża i trochę okazało się to usprawiedliwione, bo nie jest to film łatwy, prosty i przyjemny (także słabe tłumaczenie robi swoje), ale ogólnie film w calości bardzo na plus.

Genialna realizacja, scenografia i klimat. Tylko żeby dobrze zrozumieć o co chodzi trzeba znać też historię kina, bo bez tego przekaz sporo traci. Tytuł skrojony pod Oscary, ale w przeciwieństwie do np. "Artysty" za 5 czy 10 lat nadal będzie pamiętany.

7.5/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś "White Lines"? Skusił mnie opis, że ten film jest chyba twórcy "Domu z Papieru", czy jakoś tak. Oglądam drugi odcinek, a tu jakaś kiszka. Rozkręci się, czy można sobie odpuścić?

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze nie oglądał to "Over the moon" to naprawdę niezła animacja (nominowana do Oscara).

Poziom Pixara jeśli chodzi o animację, do tego chwytliwe piosenki i dobry polski dubbing + domieszka klimatu w stylu Studia Ghibli - spodoba się młodszym i starszym.

7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix zapowiedział na drugą połowę roku kolejne sezony swoich seriali: "Sex Education", "Wiedźmin", "After Life" oraz "Dom z papieru". Natomiast wśród filmów wymienia się: ostatnia część trylogii „Kissing Booth”, „Red Notice” (wystąpią: Gal Gadot, Dwayne Johnson i Ryan Reynolds), „Don’t Look Up” (wystąpią: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett i Meryl Streep).

 

Serialowe hity pierwszego kwartału: „Przeznaczenie: Saga Winx”, „Kto zabil Sarę” (najchętniej oglądana nieamerykańska produkcja Netflixa), „Ginny & Georgia”, „Firefly Lane” , „Cobra Kai 3”. 

Filmowe hity pierwszego kwartału: „W strefie wojny”, „Dzień na tak” ,„O wszystko zadbam” , „Do wszystkich chłopców, których kochałam”, „Below Zero”.

 

Ciekawostka - polski film "Miłość do kwadratu" - przez pierwsze cztery tygodnie obejrzało 31 mln użytkowników. 

 

Więcej informacji i danych liczbowych pod tym linkiem:

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/netflix-wiedzmin-sex-eduxation-dom-z-papieru-nowy-sezon-premiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, czerstwy napisał:

Nie widziałem tego serialu. Najlepszy chyba, jaki oglądałem, to "Dom z papieru".

A nie masz wrażenia, że trochę rozciągnięty? Tzn. nie mam na myśli, że kontynuacje nie potrzebne, ale że dwa pierwsze sezony to można by zamknąć w 8-10 odcinkach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się przy tym serialu nie nudziłem. więc chyba jest OK. Ciekawe, jak będzie kolejna seria, bo "Uwięzione" to trochę robili kolejne serie na siłę. Ogólnie to seriali wcale nie oglądałem, ale  chrześnica nie dawała mi spokoju, by zobaczyć "Gambit Królowej" i "Dom z Papieru". I jakoś  poleciało. Zobaczyłem kilka kolejnych. Największe opory to mam, jak jest dużo sezonów i długie odcinki.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem "Bridgertonowie". Czekam na kolejny sezon "After Life". "Sex education" skończyłem na pierwszym odcinku. Nie moje klimaty. Może za stary jestem na taki humor. ;)

"Kto zabił Sarę" niezły. W podobnych klimatach polecam "Ruchome piaski", czy "Dobrego dnia Veronico".

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...