Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem na chwilę film "Najmro..." i powiem tak... obraz jest tragiczny. Tutaj jest coraz gorzej. Przez to że dodano efekt szumu do filmu i  Netflix dał to w niskim bitrate 4 Mb/s wizulanie to jest dramat... :( 

Kurczę... zaraz jakość osiągnie poziom zapchanego transpondera na Hitbird'zie... ehhhhhhh. Całe szczęście że jest jeszcze 4K które trzyma poziom bo w 1080p jest coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z natywną apką czyli preinstalowaną na tv z systemem SMART Hitachi (bodajże fork Foxxuma).

Żarty to chyba robi sobie Twój tv patrząc na Twoje problemy w pratycznie każdym wątku uslug streamingowych ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Odpaliłem na chwilę film "Najmro..." i powiem tak... obraz jest tragiczny. Tutaj jest coraz gorzej. Przez to że dodano efekt szumu do filmu i  Netflix dał to w niskim bitrate 4 Mb/s wizulanie to jest dramat...
Z HBO masz problemy, z Netflixem problemy, pomyśl nad lepszym i nowszym sprzętem. U mnie Najmro 7.55 Mb/s przy 1080p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie tyle samo jest co na Windows. Dziwne że filmy 1080p maja taki niski bitrate. 
 

4 godziny temu, Pawop napisał:

Z HBO masz problemy, z Netflixem problemy, pomyśl nad lepszym i nowszym sprzętem. U mnie Najmro 7.55 Mb/s przy 1080p


To nie wina sprzętu tylko nadającego. Do HBO Max przyznali się że mają problem z HDR więc już nie zaczynaj sprzeczki a żadne inne SVOD nie ma takiego problemu. A co do 1080p może być jeszcze taka kwestia że mój CDN ma materiały w takiej jakości... albo HBO Max wymusiło od Netflix poprawę jakości i u was już materiały są w 7,55 a na moim CDN jest tylko 4 Mb/s. Jak bym sprzęt miał słaby AppleTV+ nie śmigało by w 4K z prawie 30 Mb/s i wyglądało obłędnie. Filmy na Netflix w 4K i HDR też wyglądają bardzo dobrze, tylko 1080p wygląda coraz gorzej bo ten film w takim bitrate jest tragiczny.

Jest prośba... porobicie zdjęcia ze swoich urządzeń/telewizorów jaki macie bitrate na "Najmro"?
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę aż chyba napiszę z tego wszystkiego do Netflix. Pamiętam informacje ze startu że Netflix ma specjalną umowę z Samsung i materiały lecą w najlepszej jakości a widzę że po mału robi się lipa.

@Delta21 dzięki... ale bardziej bym prosił o zrzuty z aplikacji z TV... każdej z firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cinemaniac4K

Najmro ,7,55 Mb/s.

Na apce NF,test sieci na 2 TV, na filmie 4K niby z HDR wyszło 92,3 Mb/s/2160

Piszę niby HDR ,bo w ust Samsunga nie pokazuje HDR.

Przetestowałem wczoraj 2 kanały z Astry,tj. NASA UHD, UHD 1,to są 2 kanały FTA,wskakuje znaczek HDR. 

 

Na NF i HBO MAX ,niestety HDR brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pawel napisał:

@Delta21 jak sprawdzić bitrate w apce LG

zrobisz to tylko na Netflixie - na pilocie klikasz na ten przycisk „…” a tam na informacje 

 

Zapomniałam: jeszcze w apce Amazon Prime Video możesz podejrzeć przez szybkie naciskanie strzałek: lewo prawo góra dół góra dół lub czerwony zielony niebieski żółty 

Edytowane przez Delta21
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym grzebaniem w TV z poziomu konsultanta,w Samsungu.

 

Okazuje się,że w tv z roku 2021 i wyżej,nie można już grzebać w systemie głębiej,że się tak wyrażę.

U syna w modelu 2021 odinstalował i zainstalował zdalnie apki HBO MAX i Netflix-a i stał się cud, HDR pojawił się również :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po kontakcie ze wsparciem z Netflix (czat)... pani wyjaśniła mi że mam problem z internetem gdyż tylko taką zna odpowiedź. Moje tłumaczenie że jakość 4K mam dobrą nie przyjęła do wiadomości bo zapewne nie było na szkoleniu... :) Nie kumam problemu od strony informatycznej... rozumiem jak by w moim TV były widełki np maks 5 Mb/s jak pokazywał Netflix na 1080p... to jak np działa na tym samym TV HBO Max z 6-8 Mb/s? 

Piszecie zmień TV... ok... ale aplikacja na Windows11 też wykręca tyle samo [Throughput mam ponad 100 mbps]. Sprawdzi mi ktoś (ci co mają 7 Mb/s w Najmro) na kompie w aplikacji Netflix jakie ma parametry [skrótem Alt+SHIFT+Ctrl+D] ? U mnie dziwne bo nie ma nazwy CDN'a - kiedyś było oznaczone ze to do Łodzi a dziś jakieś dziwne znaki.

 

netflix-dane.jpg

Edit: odpaliłem na przeglądarce Edge tam też leci 1080p... ale tym razem pokazał mi CDN'y...
[c002.lcj001.toyapl.isp.nflxvideo.net, Id: 56692 / c002.lcj001.toyapl.isp.nflxvideo.net, Id: 56692]

Ciekawe jak by się tak podpiąć na inny CDN... ale jak??
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 11:38, diabeu napisał:

A co w tym dziwnego? Dzielimy się tak z kumplem już od 3 lat. Ja jemu Netflixa, on mi HBO GO, teraz Max.

Rozumiem np Netflixa, gdzie wszem i wobec wszędzie pozwalali a nawet zachęcali (przy okazji nie mieli nic przeciwko), że ludzie się dzielą, pomimo łamania regulaminu.

Ale dzielenie, gdzie koszt jest w okolicach 25-30zł (mam na myśli HBO Max czy regularna cena Amazon/Apple) przy jednoczesnym łamaniu regulaminu, na który się zgadzasz podczas uruchamiana usługi (i żadna usługa nie doje błogosławieństwa a wręcz jest przeciwna) oraz okradaniu dostawcy z przychodów (tak jakby Ciebie ktoś okradał) nazywasz - "co w tym dziwnego?" ok. 🙄

 

Godzinę temu, Cinemaniac4K napisał:

No i jestem po kontakcie ze wsparciem z Netflix (czat)... pani wyjaśniła mi że mam problem z internetem gdyż tylko taką zna odpowiedź.
 

Napisałem. Tak działają korpo, nieważne jak się nazywa. Odpowiedzi z reguły z automatu, wg jakiegos skryptu. Nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...