Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość planu HD jaki masz @czerstwy ogólnie nie jest wybitna delikatnie mówiąc. Profile nie są jednolite dlatego część filmów wygląda słabo, ale przy bitrate trzeba podać jaki kodek, bo może to być AVC, HEVC, VP9, AV1. Np. "Znachor" ma profil w 1080p, 1,8 Mbps AVC i gdy punktem odniesienia jest telewizor 65 cali - kiepsko wygląda w dynamicznych scenach. Netflix za to dźwięk ma całkiem w porządku, filmy, zwłaszcza muzyczne, całkiem przyjemnie brzmią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, swordfish napisał(a):

Jaki jest bitrate i dźwięk serialu "Morderczynie" w porównaniu z Viaplay?

Jak pisałam, zależy od urządzenia/kodeka w przypadku Netflix, bo VP, wiadomo ma tylko HD z H.264 więc tak porównam.

 

Netflix.

Modrerczynie-Netflix.jpg

 

Viaplay.

Modrerczynie-VP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ;)

 

Od kilku dni mam ,,irytujący" problem - chodzi o współdzielenie konta. Pół roku temu udało mi w trybie reklamacyjnym odpiąć Netfix'a z C+, z uwagi na brak możliwości dodania użytkownika z poza gospodarstwa domowego. Jak wielu polaków, tak i ja - robiłem zrzutkę na Netflixa. Po rozstaniu z C+, podpiąłem normalną kartę - plan 60zł + 2x 9,90zł - wszystko było cacy do zeszłego tygodnia, bo? Mieszkam w domu, gdzie ja mam prehistoryczny internet do 10mb/s (w rzeczywistości 6-8mb/s) Siostra z góry używa radiówki. Do początku grudnia wszystko u nas działało - pomimo, że mieliśmy innego dostawcę neta. Ja się logowałem do swojego, ani do swojego - wszystko  grało i buczało. Teraz od kilku dni siora ma komunikat - ,,nie należy do gospody :) "  Coś uszczelnili? 

 

Czy zatem jestem zmuszony wywalić kogoś i dać ją jako z poza gospodarstwa, czy może da się jakoś to ominąć dalej? Dodam, że ustawiałem ją jako admina - wtedy to ja miałem ten komunikat. Użytkownicy z poza mają dostęp nadal. Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, utede napisał(a):

 Nie możesz potwierdzać autoryzacji mailowo? Przychodzi kod.

Jestem po rozmowie z Netflix'em - kobieta poinformowała mnie, że trzeba być podpiętym pod jedną sieć! Zasugerowała, +9,90zł do abonamentu, jako użytkownik z poza gospodarstwa domowego, tyle że w tym przypadku też jest problem, bo mam już zajęte 2 sloty - więcej w abonamencie Premium się nie da przyłączyć (na tą chwilę). Jeżeli potwierdzę, że to ona jest gospodarzem, to ja u siebie mam komunikat: że nie należę do gospodarstwa i tak się kręcimy w koło. Dla mnie to jest głupi system, bo człowiek już płaci te +9,90zł za użytkownika z poza gospodarstwa i jakoś się zgadzamy razem, ale mieszkać w jednym domu i nie móc w pełni korzystać z usługi - bo mamy dwóch różnych dostawców internetu, to jest po prostu śmieszne! Netflix powinien mieć opcję ,,dodaj dodatkowe IP", czy coś takiego.

 

Dlaczego mam dwa internety? Bo od 12 lat walczymy o światłowód, którego nie mamy! A nie ma co zbędnie obciążać jednego użytkownika internetu, który ma ledwo 5-8mb/s - gdybyśmy to robili, ten internet, który teraz mam - szybkością by przypominał końcówkę lat 90-tych. Internet mobilny ma w mojej okolicy do 50mb/s (zależy od przeciążenia), bo spada nawet na poziom 25-35mb/s - jak dla mnie/ Nas jest niestabilny.  Obejrzałem ostatnio Squid Game w telefonie i w pakiecie telefonicznym, w którym mam 300GB, po 6 odcinkach zjadło mi 45GB w dwa dni!   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czerstwy napisał(a):

Chcę sobie zrobić mały  test tych pozycji w dwóch planach.

ale jak? obejrzysz w FHD w swoim pakiecie a potem przejdziesz na wyższy pakiet i odtworzysz jeszcze raz aby sprawdzić czy jest więcej mbps? jeśli tak to podaj jaki to film a sprawdzę ile pokazuje u mnie na tizenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...