Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robią tyle "testów" dotyczących dzielenia konta, to może zrobiliby test tak jak w przypadku pakietów mobilnych i spróbowali zaoferować 4K na jedno urządzenie za np. 40zł. Zobaczyliby czy na danym obszarze przeznaczonym do testów coś się zmieniło pod wpływem wprowadzenia takiego pakietu. 

 

Tak jak było z planami mobilnymi. Dużo się mówiło,  gdy się je wprowadzało, a zniknęły w taki sposób, że nikt nie wiedział nawet kiedy ;). 

18 minut temu, Pawel napisał(a):

Nie jesteś dziwny. To Twój wybór.

Po prostu uważam, że nie ma sensu abonować Netflixa na stałe i wydawać co miesiąc 60zł. Tym bardziej, że doszedł Disney+, a zaraz dojdzie SkyShowtime. I tak tego wszystkiego nie da się obejrzeć. 

 

Rozumiem fanów sportu. Jeżeli ktoś jest kibicem Ekstraklasy czy Premier League to wykupienie abonamentu danego serwisu w tym celu - na stałe, w dobrej cenie jest wręcz koniecznością, bo rozgrywki w sumie trwają przez znaczącą część roku, a sport ogladamy na żywo. W przypadku serwisów typowo filmowo-serialowych lepszym rozwiązaniem jest naprzemienne opłacanie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, k05 napisał(a):

@Arkon dla większości jest spoko, bo te 60zł dzielą na 4. Wychodzi po 15zł. Patrząc po wpisach jednego z userów jestem dziwny, że sam płacę za serwis i sam go oglądam. No, bo przecież jak tu nie skorzystać z okazji i podzielić się kosztami? 🤣😂 

Każdy ma prawo do swojego zdania, tylko niewielu pamięta że jeszcze parę lat temu sam Netflix zachęcał do dzielenia się kontem "love is sharing a password". Trochę konsekwencji, a nie teraz zdziwienie oburzeniem użytkowników.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawel napisał(a):

BTW ciekawe czy Ci "prawi" nie korzystający z rodzinnych kont tak sumiennie wypełniają np. obowiązek płacenia abonamentu RTV.

W temacie o płaceniu abo TVP wieje wymowną pustką. Jest duża wybiórczość w uczciwości u niektórych.

7 godzin temu, Arkon napisał(a):

Każdy ma prawo do swojego zdania, tylko niewielu pamięta że jeszcze parę lat temu sam Netflix zachęcał do dzielenia się kontem "love is sharing a password". Trochę konsekwencji, a nie teraz zdziwienie oburzeniem użytkowników.

 

7 godzin temu, k05 napisał(a):

 

 

Jak to ktoś inny stwierdził "niektóre tweety się nie starzeją" ;). 

Otóż to. A teraz zmieniła się narracja wraz ze wzmożoną potrzebą wpływów. Z zalecanej praktyki robi się nagle z dzielących wręcz złodziei. To gorzej niż zwykła podwyżka, bo jest robieniem z ludzi durniów.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escapers Tak samo można uzasadniać w drugą stronę. Że chciwość zagranicznej korporacji słynącej z niskiej jakości produkcji,  nachalnego wtykania wątków homoerotycznych i tak dalej. Tymczasem przepis to przepis. Podobnie z jak z regulaminem Netflix. Albo przestrzegasz i nie dzielisz poza obręb gospodarstwa domowego albo nie przestrzegasz, bo masz to w nosie, mniejsza o indywidualną motywację. Ja płaciłam od dawna abo TVP by mięć dostęp do ich VOD abo, czysty pragmatyzm, a nie polityka. Skoro padają tu hasła o uczciwości to albo równe standardy albo lepiej sobie darować taką wybiórczą uczciwość zależną od zapatrywań politycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia Tylko jeśli Ci polityka Netflixa lub innego serwisu nie pasuje to możesz z niego zrezygnować i iść gdzie indziej.. co przy większej liczbie chętnych do rezygnacji może spowodować zmianę ich polityki, co jak widać zaczynają powoli robić i być bardziej ostrożni w informowaniu o planowanych zmianach, nawet je wycofali z informacji na swoim portalu... przy TVP niestety nie masz takiej możliwości.. więc co to za porównanie? 

Edytowane przez escapers
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, k05 napisał(a):

 No i co z tego, jak to raczej "masówka" i kiepskie produkcje? Super nowość - kolejna część "Miłości do kwadratu", której pierwsza część została określana jako "paździerz". No, ale skoro "365 dni" i kolejne części tego "wspaniałego dzieła" są tak popularne na tej platformie to widocznie jej widz tego typu produkcji oczekuje ;). W końcu w telewizji też najpopularniejszą pozycją tygodnia jest "M jak miłość", a czy to jest dobre? Kwestia co najmniej dyskusyjna ;). Ale jak to się mówi - o gustach się nie dyskutuje ;)

Napisałem o ilości nowych tytułów, a nie o jakości.

Podobnie jest ze wszystkimi Topkami najchętniej słuchanych utworów i płyt w streamingu. Od wielu lat króluje patologiczny rap z przekleństwami i piosenki z podtekstami o niczym z podtekstami erotycznymi. Nagrywane często na tych samych bitach w komputerze. Zero grania na żywych instrumentach.

Wartość artystyczna zerowa w porównaniu z kompozycjami muzyki klasycznej wykonywanej przez orkiestrę symfoniczną składającą się ze stu osób.

I podobnie jest z filmami. Pseudo filmy romantyczne z mocnym naciskiem na sceny erotyczne zawsze lepiej sprzedadzą się od dramatów psychologicznych w stylu Bergmana.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciągle śmieszy to rzucanie ilością produkcji dostępnych w Netflixie. Trochę mi to przypomina reklamy kablówek czy satelity z setkami programów, z których wartych oglądania jest raptem kilka. Tak naprawdę, przynajmniej dla mnie wartych oglądania filmów było kilka, więc jeden miesiąc w roku mnie absolutnie by wystarczył. Te powszechnie reklamowane seriale też mnie nie zachwyciły, ale rozumiem zdanie przeciwne osób zachwyconych ofertą Netflixa. Każdy, na szczęście, lubi co innego i może to znaleźć albo tu, albo u konkurencji. Ja się cieszę, że za te serwisy, które mi pasują bardziej płacę dużo taniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że jak pojawiła się informacja o polskich inwestycjach w filmy i seriale przez Netflix to bardzo się ucieszyłem. Tym bardziej, że po opisach projektów zapowiadały się one bardzo obiecująco, nieszablonowo. No, ale niestety - z tej 20-tki to może 1-2 okazały się ciekawe, nie rozczarowały. 

 

Tak z ciekawości - tak patrząc na komentarze - czy to na filmweb czy to na wyborczej dotyczących produkcji Netflixa - coraz więcej jest komentarzy typu Netflix = coś kiepskiego. Wcześniej chyba tego nie było - na pewno nie w takim stopniu, jak teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 22:20, escapers napisał(a):

@Zuzia Tylko jeśli Ci polityka Netflixa lub innego serwisu nie pasuje to możesz z niego zrezygnować i iść gdzie indziej.. co przy większej liczbie chętnych do rezygnacji może spowodować zmianę ich polityki, co jak widać zaczynają powoli robić i być bardziej ostrożni w informowaniu o planowanych zmianach, nawet je wycofali z informacji na swoim portalu... przy TVP niestety nie masz takiej możliwości.. więc co to za porównanie? 

W praktyce jak komuś TVP nie pasuje to nie płaci, ciekawostka, że niektóre z tych osób żywo dyskutują o różnych programach TVP (nie tylko politycznych, były np. mistrzostwa w 4K), a więc oglądają tylko płacić nie chcą w ramach walki z systemem. I z Netflix masz podobnie, formalnie zakazane regulaminem dzielenie poza gospodarstwo, a dzielą, bo mogą w praktyce tak czynić. I też można argumentować, że Netflix ma jakieś produkcje niedostępne nigdzie indziej (nie mówię o ich własnych) więc nie ma wyboru ten kto chce je oglądać. Reasumując, ta ostentacyjnie demonstrowana uczciwość wobec zagranicznego podmiotu przy jednoczesnym niepłaceniu za rodzimą TVP, z której się korzysta, to jest hipokryzja.

8 godzin temu, ircios napisał(a):

Strach się bać.  Pożyjemy zobaczymy jak to będzie, bo jak na podobe jak w APV to można spać spokojnie. 

Boją się chyba tylko uzależnieni, bo reszta, gdy uzna, że im się nowe zasady nie kalkulują po prostu sobie odpuści, poszuka czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 13:24, k05 napisał(a):

Jak to ktoś inny stwierdził "niektóre tweety się nie starzeją" ;). 

A ktoś ostatnio pisał tutaj, że Netflix nie zachęcał do dzielenia :D

 

W dniu 5.02.2023 o 12:49, k05 napisał(a):

Przyznam szczerze, że jak pojawiła się informacja o polskich inwestycjach w filmy i seriale przez Netflix to bardzo się ucieszyłem. Tym bardziej, że po opisach projektów zapowiadały się one bardzo obiecująco, nieszablonowo. No, ale niestety - z tej 20-tki to może 1-2 okazały się ciekawe, nie rozczarowały.

A czego się spodziewałeś, jak trzepią na ilość? Zresztą w inny miejscu napisałeś, że to kiepska masówka ;)

 

  

W dniu 4.02.2023 o 11:24, bgmnt napisał(a):

A patrząc na seriale to chociażby te ostatnie, jak drugi sezon "Sexify", "Pewnego razu na krajowej jedynce" czy "Gang zielonej rękawiczki" to porządne średniaki (6-6.5/10) których odpowiedniki u konkurencji jak "Odwilż" czy inny "Kryptonim Polska" (słabszy zreszta od tych wcześniej wymienionych i zrobiony z filmu) pojawiają się raz na kilka miesięcy jako wielkie wydarzenie, a w przypadku HBO to w ogóle jeden na 2 lata i wiele więcej nie będzie bo już jak wiemy "Warszawianka" poszła do Sky ;). W Netflixie takie tytuły są co miesiąc.

Porównać Odwilż do tych paździerzy to chyba tylko Ty mogłeś. Zresztą Wednesday lepszy od Biały Lotos a Squid Game od Czarnobyla to samo mówi za siebie co piszesz ;]

Odwilż jest świetnie nagranym serialem, zdjęcia, ujęcia, klimat. Gdyby nie był po polsku, to człowiek mógł dojść do wniosku, że ogląda serial Skandynawski. Nawet tak nagranego w ostatnich latach NF seriali Skandynawskich nie ma.

Nie bronię Odwilż, bo scenariuszowo nie wyszło i HBO pokazało, że potrafi już dawno lepiej. Wielka woda, na tle paździerzy od NF wygląda dobrze, przynajmniej do powodzi, gdzie później scenariusza zabrakło. Tylko, że łatwiej ocenić wpadkę HBO (bo umieją lepiej), tak samo jak sukces Wielkiej Wody (bo ciągle same paździerze).

W dniu 4.02.2023 o 11:24, bgmnt napisał(a):

A jak ktoś chce podyskutować o prawdziwych paździerzach to zapraszam może do innego tematu - jest taka tegomiesięczna premiera canalplusowego Kino Świat w kinach, "Dzisiaj śpisz ze mną" (3.5/10 Filmweb i już nagroda "paździerza roku" od Sfilmowanych), no i kolejny przerobiony na serial film - "Niewidzialna wojna" (1.9/10 ;)). Tak więc bije nawet wspomniane "365 dni".

100 razy pisałem. Zależy od ludzi, którzy to oglądają. Jeśli ktoś się stołuje w restauracji cały czas (HBO/Canal+)* i kucharz ma zły dzień, to łatwo skrytykować, jak obiad nie wyjdzie

Jeśli ktoś stołuje się w McDonaldzie (Netflix) i zje cokolwiek w restauracji (nawet gdy kucharz ma zły dzień), będzie dla niego rarytasem.

Tak siedzisz w necie, to sobie poczytaj komentarze na filmwebie czy na imdb od czasu do czasu. Bardzo dużo jest "widziałem gorsze produkcje od NF, daje 5/10" "jak na Netfliksa nie jest źle, 5/10" Mnóstwo takich komentarzy w sieci. Na C+ czy HBO jak wyjdzie słabe, to oceniają jako słabe i koniec tematu, bez wyciągania za uszy.

 

*Najlepsze produkcje polskie z seriali pochodzą od HBO i C+

W dniu 3.02.2023 o 23:11, bgmnt napisał(a):

 Więc narzekanie na to 60 zł za 4K i 4 sloty patrząc na bibliotekę Netflixa, to ile produkują w naszym kraju, jest śmieszne.

Bibliotekę? Ilość to jakiś wyznacznik? Ilość syfu w naszym kraju produkowanego też?

Śmieszne jest to, że Disney+ (po ostatnich wypowiedziach) wydaje na treści 30mld a Netflix tylko 17mld. I czy Disney+ kosztuje 60zł? Czy w jakimś kraju Disney+ kosztuje tyle co NF?

Na treści - czyli produkcje własne, licencje itd.

A produkowanie w Polsce czy w Europie też ma drugie dno.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1512927%2Cprezes-stowarzyszenia-filmowcow-polskich-netflix-szykuje-pulapke-na

 

A jeśli chodzi o HBO (bo krucjata jak widzę trwa) TVN z Player należy do WBD i oni nagrywają seriale. Seriale na takim samym poziomie jak serialodopodne twory od NF, które również mają oglądalność. I widać, im wystarczy

 

 

Natomiast NF nieźle miesza i ma też [beep]

Najpierw zmienia zapisy i robi się burza

https://thestreamable.com/news/confirmed-netflix-unveils-first-details-of-new-anti-password-sharing-measures

A następnie przeprasza, że to błąd (ale i tak wprowadzi)

https://thestreamable.com/news/netflix-claims-it-errantly-posted-password-sharing-rules-that-would-block-devices-outside-of-subscribers-homes

Zresztą zachęcał do dzielenie (twitty latają) a teraz wychodzi z tego rakiem. I nie mało być reklam a jednak wprowadza z reklamami.

 

W dniu 5.02.2023 o 12:49, k05 napisał(a):

Tak z ciekawości - tak patrząc na komentarze - czy to na filmweb czy to na wyborczej dotyczących produkcji Netflixa - coraz więcej jest komentarzy typu Netflix = coś kiepskiego. Wcześniej chyba tego nie było - na pewno nie w takim stopniu, jak teraz. 

Bo to nie NF jak kiedyś, którego premiery i fajne tytuły definiowały tą platformę.

  

W dniu 4.02.2023 o 00:19, Zuzia napisał(a):

Przecież nie chodzi o skrojenie oferty pod klienta tylko skrojenie klienta na ile się da.

Dokładnie.

Zresztą, niech robią co chcą. Ja nawet trailery przestałem oglądać i na dobre powiedziałem papa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, spotify said:

Porównać Odwilż do tych paździerzy to chyba tylko Ty mogłeś.

Wystarczy porównać oceny na Filmwebie, o których napisałem, albo opinie krytyków.

Twoje wyobrażenia i spaczony gust mnie nie interesują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bgmnt napisał(a):

Wystarczy porównać oceny na Filmwebie, o których napisałem, albo opinie krytyków

Bo jak na HBO to produkcja średnia a jak NF to coś lepszego od tego, czym cały czas karmią. Wszystko zależy od widza jak to ocenia i czego oczekuje. A te platformy mają całkiem innego widza. Na HBO widz jest bardziej wymagający, tak samo jak krytyk. Proste jak budowa cepa.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...