Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, czerstwy napisał:

To u mnie pokazuje najczęsciej 2.45


To co ty masz za internet? Nie wiem czy GPRS nie był szybszy... ;) Nie no żartuje. To jest bardzo słabo. Ale muszę cię zaskoczyć. Na Netflix jest film 4K z bitrate 2Mb/s więc jeszcze byś się zmieścił hehe - a odziwo wygląda dobrze... :) 
 

5 godzin temu, czerstwy napisał:

Edit a idzie sprawdzić jak technicznie wygląda wersja SD?


W ustawieniach masz wymuszenie jakości... jest też SD.
 

5 godzin temu, czerstwy napisał:

I prawdą jest że Netflix i youtube będzie w jakimś nowym formacie i obecny sprzęt tego nie obsłuży?


Ktoś słyszał że dzwony dzwonią ale nie wiedział w którym kościele. Tak prawda ma być kodek nowy AV-1 ale nie zamieni obecny tak prędko bo przecież dopiero nowe TV z 2021 roku mają otrzymać ten kodek. Więc bez obaw nic cię nie ominie bo stare TV też muszą biegać. Mówi się że AV-1 ma wejść pod jakość 8K.
 

5 godzin temu, czerstwy napisał:

Edit nie wiem o co chodzi w tym wypasionym serwisie ale  są okresy gdzie jakość jest tragiczna nie da się tego oglądać takich jakość to nawet nie miałem w serwisach  PC+ czy HBO go jedna wielka pikseloza na tv 65 cali. Gdy mam pikselozę zmieniam na tv przez internet w PC+ i kilka razy sobie buforuje ale później jest przyzwoicie a tu tragedia. Jakość mam ustawioną na automat więc chyba powinna się dopasować do łącza  ale bez jaj nie mam jak mi pokazuje 0.07Mb/s/540


No tutaj ewidentnie wina jest internetu. Ale prawdą też jest że nie wszystkie materiały są super jakości. Śledź sobie swoją prędkość internetu stroną [www.fast.com]. To jest strona testowa Netflixa i ona powie ci jaką masz prędkość z serwerami od Netflixa. Możesz prześledzić kiedy masz największe spadki itp itd. Zadam pytanie? Jaki jest sens oglądać na TV 65 cali jakości SD? Kurcze to się aż prosi o 4K. Nie wyciśniesz więcej? Nie możesz się gdzieś podpiąć? Ja na 55 calach już mało co oglądam HD bo kłuje w oczy jak posmakujesz 4K - a gdzie dopiero SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodek AV1 już jest na Netflixie od kilku miesięcy, ale telewizory Sony tego nie umieją w przeciwieństwie do LG czy Samsunga.

Dlatego też napisałem, że trzeba jednak parę mega do HD, a do 4K kilkanaście ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wina internetu ten sam film z lapka podpiętego do tv i ten sam film idzie o niebo lepiej.Nie piszę idealne ale nie ma takiej pikselozy na nim.A na czym mam oglatać na telefonie?Po to kupiłem tv 65 cali by na nim ogladać mam internet który wacha się ostatnio od 1-4 mega wcześniej było całyczas ponad 4 mega.Ale oczywiście coś znowu nieudaczniki z Orange poprawili i mnie uszcześliwili.Całe szczscie w tym roku planują światłowody i liczę że się już od nich uwolnię po ponad 20 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale  dlaczego PC+ telewizja przez internet nie ma takich spadków jakości? Też ze smart tv i ten sam net?Lapek kosztował grosze chyba ok 2 koła i to kilka lat tenu a tv ponad 5 koła i kupiony w tamtym roku.Tu nędzne Lenovo bo cześniej mocno się przejechałem na dellu za prawie 3 koła a tu niby Sony.😃

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisał @Cinemaniac4K ustaw sobie na netflix.com w profilu najniższą jakość na sztywno i zobacz jak to będzie wyglądało na tv.

Jak skacze Ci prędkość netu to najwidoczniej aplikacja na tv szaleje.

W PC+ maksymalny bitrate to jest bodajże 6 Mbps, a w Twojej apce Netflixa na tv nawet do ponad 16 Mbps w HEVC, więc jest spora różnica co do potrzeb jeśli chodzi o prędkość łączą.
Natomiast jeśli chodzi o oglądanie Netflixa w przeglądarce to jako-takie HD już potrafi iść w znacznie wydajniejszym kodeku VP9 i 1 Mbps starczy, żeby nie było pikselozy.

Ale ogólnie przy słabym łączu lepszą jakość na Netflixie teraz uzykasz tak czy siak na lapku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bugmenot napisał:

Kodek AV1 już jest na Netflixie od kilku miesięcy, ale telewizory Sony tego nie umieją w przeciwieństwie do LG czy Samsunga.


A jesteś to w stanie jakoś udowodnić? Bo jak ktoś tu robił zrzuty z danymi to nie było nigdzie AV-1. Mało tego dopiero TV z 2021 roku mają dostać zaimplementowany kodek AV-1 więc jak Samsung i LG mają to obsłużyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pierwsze informacje o wprowadzeniu na Netflixie AV1 pojawiły sie w lutym 2020 i od tej pory część tytułów można tak oglądać na komórkach.

TV obsługujące ten format jak LG Nano z serii 97, 99 itd pojawiły się chwilę poźniej (news z marca 2020: https://www.rtvmaniak.pl/9581844/telewizory-lg-2020/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ale tylko LG posiadają AV-1 i myślę jako rodzaj "fjuczera" a niżeli obsługi. O telefonach to coś słyszałem że leci w AV-1 ale TV nigdzie nie ma i nie wprowadzaj w błąd. Żaden TV Samsung nie ma kodeka AV-1 jeszcze - właśnie sprawdziłem na [https://www.displayspecifications.com/]. 

Przed AV-1 jest jeszcze bardzo długa droga. Był gdzieś artykuł że AV-1 szykowane jest tylko i wyłącznie na TV pod 8K w tym także na Netflix. Nie zostanie wprowadzone podwójne kodekowanie gdyż wzrosło by znowu pojemnościowo serwery a nie wycofają starego bo cała reszta świata straciła by dostęp do 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sprawdzasz najwyraźniej: https://www.tablety.pl/android/2020-05-14/samsung-qled-8k-av1-telewizory-youtube/

"Samsung QLED 8K to telewizory, które zobaczyliśmy w trakcie targów CES 2020 i obecnie są już dostępne w sprzedaży. Jakiś czas temu wspominaliśmy, że nowe Smart TV obsługują Wi-Fi 6. Teraz dowiadujemy się, że wspierają także AV1. "

 

Przed AV1 nie ma żadnej długiej drogi bo jest to format powszechnie używany od 3 lat na komputerach, a rok temu został zintegrowany w pierwszych SoC i trafił do na razie droższych telewizorów.

 

Screen z 2018 ;)

youtube-av1-codec.jpg

 

A tutaj pewnie news o którym wspominał @czerstwy

 

Cytat

 It seems totally possible that AV1 could be a requirement for these platforms in time, as both have already adopted it.

Netflix integrated AV1 about a year ago on Android devices and Google has already started using AV1 on YouTube, Duo, and other services with plans to expand. Also of note, Google has a requirement that future Android TV devices support the codec.

https://9to5google.com/2021/01/27/youtube-av1-netflix-requirement/

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledź sobie swoją prędkość internetu stroną [www.fast.com]. To jest strona testowa Netflixa i ona powie ci jaką masz prędkość z serwerami Netflixa.


Niestety nie do końca tak jest. Strona testowa fast.com prowadzi do zupełnie innych serwerów, niż CDNy Netflixa w PL i co ważniejsze, zupełnie innymi trasami. Przynajmniej tak było około 1 rok wstecz - testowałem wtedy dosyć szczegółowo cały ruch, bo też miałem problemy - test przez fast.com pokazywał prędkość 90/90Mbps, a przy odtwarzaniu materiały zapinały się na ~0.5-1Mbps (zupełnie inne trasy). Finalnie problemem okazała się zbyt mała przepustowość mojego dostawcy netu (Białystok) w PLIXie (węzeł wymiany danych w Warszawie).
@czerstwy Masz możliwość sprawdzenia Netflixa na tym TV na innym łączu (np. przez LTE z komórki)? To wykluczyłoby problemy u dostawcy Internetu.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bugmenot napisał:

Źle sprawdzasz najwyraźniej:


Nie ma to pokrycia żadnego w tym czy jest... i przede wszystkim czy jest wykorzystywany.

 

5 godzin temu, bugmenot napisał:

Przed AV1 nie ma żadnej długiej drogi bo jest to format powszechnie używany od 3 lat na komputerach,


Testy AV-1 rozpoczęły się na YouTube fakt 2,5 roku temu i na tym samym poziomie to pozostało... podejrzyj sobie info ze screena co podrzyciłeś ( i )"
"Do transmitowania treści HD przy użyciu kodeka AV1 potrzebny jest wydajny komputer. Dodatkowo w tej chwili tylko niektóre filmy wykorzystują kodowanie AV1."

Normalnie YT korzysta w 4K z VP9 tak samo jak Netflix.

Na razie to tak jak pisałem AV-1 to na razie "FJUCZER" którego szybko nie doświadczysz. Kodek jest szykowany tylko do 8K i o tym też była już informacja...

Zanim wszystko przejdzie na AV-1 miną lata... bo muszą po prostu wymrzec stare (obecne) TV... :) :) :) Więc nie wciskaj kitu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dalej brniesz jak w ogóle nie masz racji? ;)

"Mocny" komputer dla HD w AV1 oznacza kilkuletnie i3 - i nie ma żadnych zacięć.

Wykorzystanie procka 40-50%, w tym formacie jest dostępnych 90% filmów dodanych przez ostatnie kilkanaście miesięcy...

 

 

Screen-Shot-2021-02-03-at-17-48-01.png

Jeśli chodzi o Android TV to od jakiś 2 miesięcy jest tani SoC Amlogic S905Y4 i na nim już powstało kilka przystawek 4K (nie 8K) jak np. SDMC DV6071Z (https://en.sdmctech.com/product/android-hdmi-tv-dongle_182.html), a niedługo pewnie będzie MiBox i inne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty rozumiesz co pisze sam YouTube? Rozumiesz słowo "niektóre" ?? To raz... 

Dwa... na razie pokazujesz testowe 720p i to na YT. Rozmawiamy PRZEDEWSZYSTKIM o Netflix. 

Nigdzie na Netflix nie ma czegoś takiego jak AV-1 więc po co w to brniesz? AV-1 jak się pojawi to pojawi się tylko i wyłącznie dla 8K. Na YT jest i owszem TESTOWO co mówi sam wpis "niektóre"... :) 

 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już Ci napisałem, na YT w formacie AV1 w 720p i 1080p jest dostępnych 90% filmów dodanych przez ostatnie miesiące. Mówie to z praktyki.

 

Także na Netflixie są dostępne tytuły w AV1 w HD i 4K zakodowane dla urządzeń z Androidem, które takowy wspierają.

Możesz sobie nawet do wikipedii zajrzeć, żeby już się nie pogrążać dalej ;).

 

Cytat


In October 2016, Netflix stated they expected to be an early adopter of AV1. On 5 February 2020, Netflix began using AV1 to stream select titles on Android, providing 20% improved compression efficiency over their VP9 streams.
 

https://en.wikipedia.org/wiki/AV1

Jeśli jednak chodzi o Netflixa to nie mam urządzenia z Androidem w tym momencie wspierającego AV1, żeby zrzucić screena więc musisz uwierzyć cytatowi wyżej lub wielu innym artykułom i screenom w sieci ;).

Tu masz całą dyskusję o tym "nieistniejącym" kodeku: https://www.reddit.com/r/Android/comments/ezeqrw/netflix_now_streaming_av1encoded_content_on/

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowita migracja to pewnie kwestia 10 lat albo więcej bo oznaczalby odłączenie starych urządzeń.

Każdy kolejny kodek będzie po prostu dla urządzeń, które go wspierają.

Do dziś na Netflixie są rzeczy zakodowane w H264 pod apkę PS3 na przykład i inne starsze urządzenia.

Tyle, że właśnie mając urządzenie z AV1 dobre HD obejrzymy z łączem 2 Mbps, a mając PS3 potrzebujemy 2-3x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bugmenot napisał:

Tak jak już Ci napisałem, na YT w formacie AV1 w 720p i 1080p jest dostępnych 90%


Właśnie sprawdziłem 10 materiałów na YT... 100% miało VP9... na Chrom włączonym niby AV-1.
 

6 minut temu, bugmenot napisał:

Także na Netflixie są dostępne tytuły w AV1 w HD i 4K zakodowane dla urządzeń z Androidem, które takowy wspierają.


Hahahahahaha... człowieku ty zakrzywiasz czasoprzestrzeń... :) Jeśli jakikolwiek nawet jeden występuje na Netflix to testowo. Na razie nie ma o czym gadać bo zaczynasz już  sypać bzdurami bo argumenty ci się skończyły. Mam nadzieję tylko że takich farmazonów dookoła nie wciskasz ludziom bo ZONK... :) 

A jak masz informację i możesz nam udowodnić że AV-1 śmiga na Netflix to pokaż...

AV-1 jest i owszem ale jak napisał kolega wyżej... LATAMI będzie implementowany... :) Myślę że temat można zakończyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, NobelM napisał:

 


Niestety nie do końca tak jest. Strona testowa fast.com prowadzi do zupełnie innych serwerów, niż CDNy Netflixa w PL i co ważniejsze, zupełnie innymi trasami. Przynajmniej tak było około 1 rok wstecz - testowałem wtedy dosyć szczegółowo cały ruch, bo też miałem problemy - test przez fast.com pokazywał prędkość 90/90Mbps, a przy odtwarzaniu materiały zapinały się na ~0.5-1Mbps (zupełnie inne trasy). Finalnie problemem okazała się zbyt mała przepustowość mojego dostawcy netu (Białystok) w PLIXie (węzeł wymiany danych w Warszawie).
@czerstwy Masz możliwość sprawdzenia Netflixa na tym TV na innym łączu (np. przez LTE z komórki)? To wykluczyłoby problemy u dostawcy Internetu.

 

Ja wiem że są problemy z netem i to nie małe czy skoki prędkości .O ile to prędkościa można nazwać😃Nie mam innego internetu by sprawdzić ale robię porównania do tego co miałem i korzystałem czyli HBO go czy TV przez internet czy NC+go..Nie będę pisał że gdzieś miałem wspaniały czy cudowny obraz ale nigdy nie miałem takiej piselozy że nie było widać co jest na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cinemaniac4K Tak, cały internet kłamie, tylko Ty się znasz. Zmieniłeś nicka, ale widzę, że styl i brak wiedzy ten sam...

Co do YT - z listy TOP 200 najpopularniejszych video na YT, 131 jest dostępnych w AV1. Jak umiesz, to sprawdź sam. Ja wiem jak ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bugmenot napisał:

@Cinemaniac4K Tak, cały internet kłamie, tylko Ty się znasz. Zmieniłeś nicka, ale widzę, że styl i brak wiedzy ten sam...


A ja uwielbiam takich znawców techników jak ty... gadać to może godzinami ale udowodnić to już zawija uszy... :) Niestety muszę cię zmartwić... jak kolegom możesz nakręcać makaron na uszy tak nam nic nie wciśniesz... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...