Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szpaku dzisiaj dał show. Za każdym razem inaczej wypowiadał nazwisko Balzaretti haha. No prze jajca co za komentator. Nie nauczy się tylko rozśmiesza widzów swoją niewiedzą.

 

To i tak nic w porównaniu z Szaranem. Warianty wymowy nazwiska szwajcarskiego skoczka Andreasa Kuettela zmieniał niemal co każdy konkurs.

Niezamierzone elementy kabaretowe wplatane w komentarz urozmaicają widowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavi (czyt.'Szawi') tak brzmi prawdiłowo

Jesteśmy w Polsce i KSAWI jest jak najbardziej poprawne, nie trzeba wymawiać nazwiska po Hiszpańsku. Jak słyszałem jak Szpakowski starał się wymawiać nazwisko Özil z akcentem, to mi się śmiać chciało. Za granicą nikt się nie tym przejmuje i każdy wymawia nazwisko po swojemu. Wystarczy posłuchać angielskich komentatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavi (czyt.'Szawi') tak brzmi prawdiłowo

Jesteśmy w Polsce i KSAWI jest jak najbardziej poprawne, nie trzeba wymawiać nazwiska po Hiszpańsku. Jak słyszałem jak Szpakowski starał się wymawiać nazwisko Özil z akcentem, to mi się śmiać chciało. Za granicą nikt się nie tym przejmuje i każdy wymawia nazwisko po swojemu. Wystarczy posłuchać angielskich komentatorów.

Śmieszą mnie boje na forum i przekrzykiwania jak co powinno się wymawiać. Ale jak Szpakowski mówi "Czabi" to niech Juskowiak sekundę później nie mówi "Ksawi" bo ktoś mniej obeznany nie zorientuje się, że chodzi o tego samego piłkarza. Chodzi mi o konsekwencję wymowy przez obu komentatorów. Czy Szpaku nie mógłby jakoś z Juskowiakiem tego ustalić, zwrócić mu uwagi? Kolejny przypadek to Katarzyna Nowak z Polsatu Sport, która katuje latami: dwutysięczny dwunasty itp. Do chooleery, to nie są święte krowy. Jest cała redakcja, ktoś nie mógłby szepnąć słówka? Nikt nie jest alfą i omegą ale od tego jest redakcja by się uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek 10 lipca

17:00 Tour de Pologne - etap 1: Karpacz - Jelenia Góra TVP 1, TVP Sport (na TVP 1 od 17:25 do 19:00, a na TVP Sport od 17:00 do 19:15)

 

Środa 11 lipca

17:15 Tour de Pologne - etap 2: Wałbrzych - Opole TVP 1, TVP Sport (na TVP 1 od 17:25 do 18:55, a na TVP Sport od 17:15 do 19:10)

 

Czwartek 12 lipca

17:15 Tour de Pologne - etap 3: Kędzierzyn - Cieszyn TVP 1, TVP Sport (na TVP 1 od 17:25 do 18:55, a na TVP Sport od 17:15 do 19:10)

 

Piątek 13 lipca

15:10 Tour de Pologne - etap 4: Będzin - Katowice TVP 1, TVP Sport (na TVP 1 od 15:25 do 16:50, a na TVP Sport od 15:10 do 17:15)

 

Sobota 14 lipca

17:10 Tour de Pologne - etap 5: Rabka Zdrój - Zakopane TVP 1, TVP Sport (na TVP 1 od 17:25 do 18:55, a na TVP Sport od 17:10 do 19:10)

 

Niedziela 15 lipca

17:00 Tour de Pologne - etap 6: Bukowina Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska TVP 1, TVP Sport (na TVP 1 od 17:35 do 18:50, a na TVP Sport od 17:00 do 19:00)

19:30 Żużel - Ekstraliga: Unia Leszno - Stal Gorzów TVP Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby przygoda TVP Sport z polską koszykówką dobiegała końca? Na antenie tej stacji nie było żadnego meczu eliminacji ME polskich koszykarek. Powodów do dyskusji na ten temat dostarcza pokazanie przez Polsat Sport Extra dwóch meczów towarzyskich reprezentacji męskiej z Chinami w dniach 20,21 lipca (ostatnia transmisja koszykarska w Polsacie Sport to finał ligi ACB z sezonu 2009/2010). Dodatkowo po tamtym sezonie skończył się kontrakt na pokazywane Tauron Basket Ligi. Co myślicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dodatkowo po tamtym sezonie skończył się kontrakt na pokazywane Tauron Basket Ligi. Co myślicie na ten temat?

ATM zapowiadał kosza na swojej stacji, więc może to będzie jedna z nielicznych zapowiedzi, które zrealizują. Dodam, że za realizację odpowiedzialny byłby sam ATM, gdyż jest od tego specem, a za przykład może posłużyć Eurobasket, który miał miejsce w Polsce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie że TVP nie kupuje praw od PLK?

TVP w tym roku zrobiła około 40 darmowych transmisji, za resztę kluby musiały zapłacić po 8 tys. złotych

 

wszystko dla ligi będzie lepsze od tego co oferuje TVP

teraz nikt nie śni do tego jak polsat miał prawa i w każdej kolejce były transmitowane po 2 mecze, do tego w TV4 i mecz gwiazd na otwartym polsacie

 

 

ATM? Raczej za mała siła przebicia, chociaż może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie że TVP nie kupuje praw od PLK?

TVP w tym roku zrobiła około 40 darmowych transmisji, za resztę kluby musiały zapłacić po 8 tys. złotych

Chodzi ci tylko o ligę męską czy żeńską też?

A co do enea ekstraligi to nie wiadomo czy TVP sport przedłuży prawa do niej bo po tym sezonie kończy im się kontrakt a podobno oferują za małą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to TVP Sport ma pro blem bo co ma emitować na co dzień,olimpiada czy MS to imprezy krótkie. Żużel cieszy sie dużą popularnością i TVP powinna walczyć o niego. Z koszem chyba coś jest na rzeczy,bo to nie przypadek,ze mecze pokazują stacje Polsatu. Ja tam fanem kosza nie jestem,ale szkoda by było. Rozumiem,że teraz TVP SPORT zamiast transmisji będzie dawać retransmisje LM z kilkudniowym opóxnieniem i tak wypełni ramówkę?? Widać w TVP zaczynają ostro obcinać po sporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o męską, żeńska na pewno miała takie same warunki.

 

A nawet się cieszę że TVP nie będzie transmitować koszykówki (jeśli to prawda), bo zyskamy w końcu HD

TVP transmisje realizuje transmisje sprzętem którego miejsce obecnie powinno być w muzeum

 

Tour do Pologne jest realizowane wszystkim co posiada TVP obecnie, jeden ten wóz ciągnik z naczepą (rozkładaną) i 2 mniejsze wozy na Volvo, gdyby inne wydarzenia też realizowali w HD...

 

szkoda też mi będzie komentarza Rudzińskiego w TVP, niedawno zaczął i już się pożegnał z koszem w TVP? (oczywiście jeszcze Londyn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może i oby to były skoki, gdyż Sebastiana Szczęsnego nie da się słuchać. :) Plus do tego od czasu do czasu lekkoatletyka, którą zapewne będzie komentował na Igrzyskach Olimpijskich.

A tak w ogóle to chyba Szaranowicz już wkrótce odchodzi na emeryturę, gdyż Marek Rudziński w większości komentuje te same dyscypliny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TVP Sport straci najlepszą ligę żużlową świata czyli Enea Ekstraligę to będzie tragedia dla kibiców żużla, chyba, że inny kanał zakupi prawa do pokazywania, co do koszykówki to na pewno będą decydowały względy ekonomiczne, raczej transmisje nie przyciągały dużej widowni, mam nadzieję, ze nie zrezygnują również z pokazywania Polskiej Ligi Hokejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP to bagno

Polsat postawil na siatkowke i pokazuje wszystko co tylko mozliwe.

Dlaczego TVP nie potrafi tego samego zrobic z koszykowka uczynic z tej dyscypliny falgowy produkt wraz z zuzlem.

Przy zapleczu osrodkow regionalnych czy tak trudno w sobote pokazac dwa mecze TBL na zywo a w niedziele mecz FGE a potem dwa mecze speedway ekstraligi. wszystko sensownie ulozyc w stale pasma programowe i promowac to co jakis czas dajac mecz na ogolnopolskim kanale. Dodac do tego mecze w erolidze kobiet .

Ale nie w publicznej tv lepiej pokazywac kolarstwo na wszystkich antenach jednoczesnie a z kolejki spedway ekstraligi jeden mecz na zywo ja rozumiem ze kolarstwo to super wyscig i jada tam zawodnicy swiatowej klasy ale wlasnie dlatego tvp ma 3 kanaly aby na tvp sport mozna bylo pokazac cos innego ale widocznie w tvp za trudno to ustalic z glowa.

Szkoda bedzie jak tvp nie kupi TBL ale jak maja pokazywac to tak jak do tej pory to moze inna tv zrobi to lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin c

tak powinno być, powinni wykorzystać ośrodki regionalne, albo nawet dać mecz na TVP 1 Czy TVP2 kosz czy żużla. Niestety to tylko Polska, jakby to była Ameryka to stacje o prawa by się pobiły, ale tu niestety Polska jest. Tyle kanałów sportowych, a nawet żądna stacja nie jest zainteresowana koszem. Mogą też i nawet z hokeja zrezygnować i nie będę zdziwiony. W takim razie po co jest ten kanał TVP sport. Powinni go zamknąć i koniec. Co będą tam pokazywać ??? Powtórka goni powtórkę. A druga sprawa to kanał nie może zarobić sam na transmisje oraz produkcję , np: kosza??? A ostatnio zauważyłem, że jest tylko jeden mecz żużla, a były dwa czyżby oszczędności ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio zauważyłem, że jest tylko jeden mecz żużla, a były dwa czyżby oszczędności ???

Nie to tylko chora polityka TVP aby jedno wydarzenie sportowe nadawac jednoczesnie na 3 antenach jesli ktos chce obejrzec kolarstwo to znajdzie je sobie na TVP 1 lub na TVP HD na TVP Sport z powodzeniem mozna nadac drugie spotkanie ekstraligi zuzlowej , proponuje jeszcze zastanowic sie czy czasem nie dac tour de pologne na TVP Kultura (w ramach misji) i na tvp seriale tez ( przeciez jest kilka etapow).

Po co jest TVP Sport niedlugo bedzie zagadka chyba ze zmienia nazwe na TVP Sport Clasic TVP Sport History bo tak to powoli zaczyna wygladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...