Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już siatkówkę miał zdobyć. Zabrakło chociażby jednego niewygodnego pytania. 

Ale czy nie było tak, że na siatkówkę nie było w ogóle przetargu?

Poza tym widzę, że zawsze znajdzie się powód do marudzenia. To chyba hobby co niektórych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym miesiącu przecież Szkolnikowski w wywiadzie na sport.tvp.pl powiedział jaka była sytuacja z siatkówką:

 


– Byliśmy bardzo zainteresowani pozyskaniem praw do pokazywania meczów reprezentacji Polski w siatkówce. Pomimo wielu zapowiedzi agencji, która posiadała prawa, zapewnień, że dojdzie do uczciwego przetargu i Telewizja Polska będzie miała szansę złożyć swoją ofertę, okazało się, że federacja podpisała umowę z Polsatem bez przetargu… Bardzo nas to zasmuciło, ale takie są prawa rynku, wieloletnie relacje – również towarzyskie – miały na to pewnie bardzo wielki wpływ… Trudno, nic na to nie poradzimy.

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego. Mnie nie interesują szumne zapowiedzi,a konkretne nabycie praw. Obiecywać może wszystko,a okaże się,że LM nie będzie, Ekstraklasy nie będzie. Kto muu bronił dogadać się z agencją jak Polsat? Zabrakło pytania o drugi kanał i marnowanie praw, zabrakło chociażby wytknięcia faktu,że w TVP poza PHL wszystkie ligi są u płatnych operatorów i czy TVP w ogóle myśli to zmienić w przyszłości? Poza tym brak pytań czy  zauważenia,że większość transmisji realizowanych przez TVP jest w jakości SD? 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najciekawszych informacji z tego wywiadu z Szkolnikowskim, to potwierdzenie, ze TVP wystartuje w przetargu na prawa do Ekstraklasy. Szkolnikowski nie wykluczyl, że TVP wystartuje samodzielnie o cale prawa do Ekstraklasy.

Nikt tych praw TVP nie sprzeda, z prostej przyczyny - jeśli liga będzie łatwiej dostępna to komercyjni nadawcy nie zapłacą "rekordowej" sumy którą chcę ekstraklasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

 

A co Ty rozumiesz pod pojęciem "szumne zapowiedzi"? Bo wydaje mi się, że już sam fakt wystartowania w jakimś przetargu traktujesz jako obietnicę nadawania tych praw i złorzeczysz, jak się nie uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle: TVP nie musi wystąpić do KRRiT o koncesję dla nadawania naziemnego, jeżeli chce nadawać za załóżmy teoretycznie np. miesiąc lub mniej kanał: TVP Sport (w wersji SD bądź HD) w NTC na MUX-3 lub MUX- 8 ?

 

Tak się zastanawiam korzystając z tych danych(http://www.krrit.gov.pl/dla-nadawcow-i-operatorow/koncesje/wykaz-koncesji-i-decyzji/ ; po wejściu tamże w np.: NAZIEMNA - TELEWIZJA - WSZYSTKIE, dla lepszego wyszukiwania, pod rubryką: "program charakter zasięg" można wpisać np.: "TVP".), dlaczego(z tego co widzę), koncesje na nadawanie naziemne od TVP ma tylko kanał TVP ABC, a pozostałe mają ją na nadawanie satelitarne mimo, że są nadawane niektóre z nich w NTC. Koncesja na nadawanie satelitarne obejmuje również tą na naziemne i nie trzeba występować o nią chcąc nadawać w NTC ? Takie spostrzeżenie, które rzuciło mi się w oczy to, że kanał: TVP ABC nadawany jest w MUX-1, a reszta kanałów TVP w MUX-3... Nie wiem czy to ma znaczenie.

Jak to jest z tymi koncesjami ? Wystarczy jedna w jednym miejscu(np. dla nadawania satelitarnego), ale można też nadawać na niej w innym miejscu bez występowania o tą dla tego drugiego miejsca(np. w NTC) ?

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co się tak czaić. Do DVB-T można dać nowy kanał TVP Sport 2, który będzie miał inne reklamy i bliźniaczo podobny kontent do TVP Sport. A opłaty gniazdkowe za TVP Sport od operatorów można dalej pobierać.

M.in. tę kwestię poruszył Dyrektor TVP Sport, Pan Marek Szkolnikowski w najnowszym wywiadzie w ramach: zapytajszefatvpsport.

 

"[...]
– Pytanie od Bartłomieja Bobera: "czy jest szansa, że 1 czerwca TVP Sport trafi do naziemnej telewizji cyfrowej? Jeśli nie, to czy jest jakaś konkretna data?". 
– Serdecznie pozdrawiam pana Bartłomieja, z którym toczyłem niejedną dyskusję na Twitterze. Rozmowy trwają, ale niestety nie mogę powiedzieć więcej. W tej chwili stajemy przed kwestią Emitela i tego, że nie zmniejszył swoich wymagań finansowych, jeśli chodzi o wykup miejsca na MUX8. Są to horrendalne pieniądze. Absolutnie niewspółmierne pod kątem zasięgu tego multipleksu. Praca wre, piłka po stronie Emitela, natomiast tak jak ostatnio powiedział prezes Kurski – dotrzymamy obietnicy i w trakcie mistrzostw świata TVP Sport będzie w naziemnej telewizji cyfrowej.[...]"
 
Więcej informacji pod linkiem do źródła.
 
Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko komu tu obcinać? Kanałom HD? To dopiero byłaby głupota.

 

MUX3

3,95 Mbps - TVP Info (1920x1080i)

 

3,38 Mbps - TVP1 HD (1920x1080i)

 

3,27 Mbps - TVP2 HD (1920x1080i)

 

2,96 Mbps - TVP Rozrywka (704x576i)

 

2,00 Mbps (przepływność stała) - TVP3 Wroclaw (720x576i)

 

1,84 Mbps - TVP Kultura (704x576i)

 

1,79 Mbps - TVP Historia (704x576i)

 

Przepływność zmierzona przez kolegę @AnalitykDVB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co nawet tu gdzieś na forum czytałem to: sygnał będzie szedł w 4K, więc na kanale Full HD czy nawet SD obraz będzie wyglądał lepiej niż gdyby kanał Full HD miał sygnał w Full HD, a kanał SD sygnał w SD. Nie wiem czy tak jest na prawdę, ale moim zdaniem to myślę, że tak to może wyglądać. 

Tyle, że w wypadku umieszczenia kanału TVP Sport na MUX-3 co do jakości dochodzi kwestia tego jaki będzie on miał bitrate chyba.

 

@rotalplus

 

W sumie każdemu kanałowi jakby poobcinali po 0,5 Mbps lub nawet trochę mniej to dla TVP Sport w HD znalazłoby się maksymalnie 3,5 Mbps z tych maksymalnie "obciętych" każdemu kanałowi 0,5 Mbps.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem, ale przy obecnych wartościach średnia dla 5 kanałów to 1,7 Mbps. To niemal tyle co TVP Historia. Średnią liczyłem nie biorąc pod uwagę kanałów hd.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą muszę przyznać, że bardzo podoba mi się działalność obecnego szefa sportu w TVP. Widać, że wprowadza świeże podejście do sportu, nie tkwi mentalnie w latach 80 i rzeczywiście stara się poprawić sportowe relacje w Publicznej. Tak jak do każdego kanału TVP jest mi bardzo daleko, to za stronę sportową należą im się brawa, bo coś rzeczywiście się zmienia na lepsze.

 

edit: Dodatkowo wielki plus za fakt, że Dariusz Szpakowski dodał tylko jeden mecz naszej kadry. Od razu jakoś tak ciekawiej czeka się na turniej, mając świadomość że dwa mecze skomentuje bardzo konkretny Laskowski. Zresztą nawet samo studio może być zjadliwe jeżeli wszystkie zapowiedzi zostaną zrealizowane.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...