Skocz do zawartości

Konferencje platformy n


melman-x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm według mnie w stacji N jak idzie o sport to tak:

tvp sport pewni będzie dostępne też w c+ i CP,

eurosporty to samo,

więć konkurencja wygląda tak-n sport/polsatsport/c+sport,

polsat chyba odpada w przedbiegach,n brakuje jednej silnej ligi i bylaby lepsza nawet od c+,któryobecnie jest chyba najlepszy i najdrozszy,

no cenowy to jest chyba lepiej niz w c+ i cP bo podobne kanaly i kilka dobrych,lepsszych za podobne ceny,

ale jak idzie o N to brakuje im chyba kanałów premium,ale ja nie chce aby abonament za to wynosił z 30złoty bo wtedy ceny za N byłyby podobne co w c+,

według mnie stacja N musi mieć dobry kanał filmowy(moze cos pokaze ten tvn film) stworzyc,i cos jeszcze ze sport bo brak im silnej chocby jednej ligi pilkarskiej(ale dolacza sportklub,albo niech wykupią jakoś z lig),i za podobne ceny byłoby git,

bo jak mówię w c+ dobra oferta jak dla mnie zaczyna się 76 zloty bodajze,a tu już niezłą mogę mieć za 32 zlote(pakiet sport,film)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana z mediasata na Thomsona nic nie wnosi,poza zmiana wygladu i DD,z ktorego i tak nie mozna korzystac oprocz TVN :P (chyba?).Zmiany dekoderow z pustego w prozne nie maja sensu.Zreszta chyba trzeba skonczyc umowe i podpisac nowa/lub przedluzyc,aby moc takiej "zmiany" dokonac....

 

No nie trzeba umowy podpisywac przychodzisz i mowisz zeby Ci wymienili po prostu, wymienia na najnowszy model jaki maja. Masz racje ten thomson wiele nie wnosi ale jest nowka z fabryki i jednak pare ulepszen tam jest. Ale nie do tego Cyfra nie wprowadzala nowosci bo po co, teraz wprowadzi i taka wymiana bedzie juz bardziej atrakcyjna np. na dekoder z HD czy HDD szczegolnie dla starszych klientow. Moze sie wtedy zmienic tez wynajem z 10 na 15 tak sadze ale to i tak atrakcyjne jest bo mam ciagly upgrade sprzetu (jest tez wybor klient cedyduje na wlasnosc czy wynajem tu jest duzo mniej wyboru). Zreszta dalej sie bede upieral ze w Cyfrze czlowiek wybiera to co chce poczawszy od taniej oferty (29zl) po najwieksza oferte na rynku a moze i w europie w chyba zadna inna telewizja nie oferuje 2 kanalow premium na jednej platformie. A kwestia placenia za to co sie chce to tylko problem logistyczny ktory cyfra moze rozwiazac jesli bedzie im to na reke i kalkulowalo sie.

 

Pozdro

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wspolpracuja z Sony, to byc mozem "wielkim hollywodzkim kanalem" w HD bedzie kanal Sony Pictures albo cos w tym stylu

 

Sony ma być partnerem technologocznym, więc nie wiem, czy można się spodziewać od nich kanałów TV.

 

 

Przeglądałem sobie różne komentarze na różnych portalach odnośnie platformy N i śmiech mnie ogarnia. Niektórzy sądzą że ten tajemniczy kanał filmowy to będzie lepszy od C+ i HBO razem wziętych :lol: W pakiecie za 16 PLN, jaaaaasneeee. Poza tym prawa są rozdysponowane. Niektórzy chwalą cene N porównując ją do pakietu prestiżowego. zapominają tylko, że tam są 2 pakiety premium. Porównując ceny N i Cyfry trzeba stwierdzić, że są one podobne. wszystkie pakiety w N to cena Komfortowego z dodatkami. Gdyby jakimś cudem w N znalazło się HBO i C+ to cena dochodziłaby do 140 PLN. Po co więc takie głupie gadanie. Prawda jest taka, że ten co miał opcje premium w Cyfrze, to nie pójdzie do N, bo tam nie ma nic w zamian.

masz racje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więć konkurencja wygląda tak-n sport/polsatsport/c+sport,

polsat chyba odpada w przedbiegach,n brakuje jednej silnej ligi i bylaby lepsza nawet od c+,któryobecnie jest chyba najlepszy i najdrozszy,

 

nie rozumiem dlaczego odrzucasz z gory polsat. beda mieli lige swiatowa, pokaza zapewne tez jakis turniej tenisa, pilke nozna tez pokazuja. cos tam bedzie. n sport to ma w zasadzie tylko lige mistrzow tyle ze bedzie w hd, a poza tym wcale nie lepiej niz w polsacie (zeglarstwo ??? - ktos sie na pewno tym zainteresuje, ale bez przesady). jedna liga mialaby z niego zrobic najlepszy kanal sportowy? a gdzie nba na przyklad?

 

btw, gloryfikujecie sportklub. ten kanal poza bundesliga nie ma wiele do pokazania. a poza tym jakosc tego kanalu wieje amatorka. zupelnie jakbym widzial tele5sport :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem akurat dzisiaj na infolinie i na każde moje pytanie miła pani...

albo nie umiała odpowiedzieć albo mówiła że info będzie dopiero 12,

to bardzo ciekawe,zastanawiam się po co właściwie powstała ta.............

infolinia skoro nie umieją otpowiedzieć nawet na podstawowe pytania?

to tak jak by zacząć operacje na otwartym sercu i skończyć ją za 10dni?

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ o ofercie platformy N

2006-09-22 21:12:53 | Janusz Sulisz

Ostatnia aktualizacja: 2006-09-22 21:25:26

Źródło: inf. wł./C+

Jacques Aymar de Roquefeuil, dyrektor zarządzający Canal+ Cyfrowy skomentował nową ofertę trzeciej w Polsce platformy N, która 22 września przedstawiła ją na specjalnej konferencji. Cyfra+ nie jest zaskoczona, sugerując, że jest to zagrożenie dla sieci kablowych, a nie dla obecnych dwóch platform cyfrowych.

 

- Jak się spodziewaliśmy, nową propozycję na wyrost nazwano 'rewolucją'. Większość kanałów jest dostępna na rynku nie od dziś, a oferta Cyfry+ pod względem programowym jest dużo bogatsza. N to raczej zagrożenie dla sieci kablowych niż dla platform. Wygląda na to, że oferta przygotowana została na prędce przed jesiennym szczytem sprzedaży, a dobór programów wydaje się dość przypadkowy, jak dla wymagającego widza. Głośno zapowiadane wcześniej VoD i PVR odsuwają się w czasie, pozostaje więc zbyt wiele niewiadomych - powiedział Jacques Aymar de Roquefeuil.

 

- Część kanałów to również kwestia przyszłości, np. programy TVP, których start zapowiedziany został dopiero na przyszły rok. Kanały te będą zresztą dostępne w ofercie innych operatorów. Z punktu widzenia widza istotnym minusem oferty N jest i będzie brak treści premium.

 

- Jeśli zaś chodzi o ceny, najtańsza oferta Cyfry+ jest dużo bogatsza od najtańszego wariantu N, więc z punktu widzenia relacji ceny do zawartości nie jest to propozycja konkurencyjna. Braków w ofercie nie da się nadrobić prezentując jako wiodące atuty jedynie EPG czy system oprawy wydarzeń piłkarskich, które dla abonentów Cyfry+ są standardem nie od dziś.

 

- Oferta N potwierdza, że nowej platformie nie uda się zagrozić pozycji Cyfry+. Pozostajemy liderem jeśli chodzi o jakość oferty i technologie. Wprowadziliśmy jako pierwsi, komplementarnie do naszej oferty satelitarnej, telewizję przez DSL. Niebawem wprowadzimy kanały w mobile TV, a także HDTV, w przyszłym roku natomiast PVR i VoD.

 

- Dla większości widzów usługi te nie będą jednak tak ważne jak zawartość programowa, a w tym aspekcie Cyfra+ ma niepodważalną pozycję. W ofercie Cyfry+ znajduje się najbogatszy jeśli chodzi o zawartość programową pakiet,w tym na wyłączność obydwa dostępne w Polsce kanały premium: Canal+ i HBO. Oferta tych dwóch stacji zbudowana jest na bazie długoterminowych umów na wyłączność z wszystkimi największymi światowymi wytwórniami filmowymi, a także, w przypadku Canal+, wyłącznych praw telewizyjnych do pokazywania na żywo rozgrywek najważniejszych i najbardziej popularnych dyscyplin sportowych (piłkarska liga polska i najlepsze europejskie, NBA, WNBA, Euroliga, żużel, boks).

 

 

------------------------------------------------------

 

N ciągle rozbudowuje swoją ofertę kanałów telewizyjnych. - Negocjacje trwają. Kilka nowych umów podpiszemy podczas październikowych targów telewizyjnych w Cannes - zapowiada Sojka. Głównym atutem n mają być nowe kanały, których do tej pory w naszym kraju nie było. Są wśród nich znane międzynarodowe stacje, jak np. Comedy Central, Baby TV, czy nadawany w wysokiej rozdzielczości Discovery HD, oraz krajowe przedsięwzięcia Grupy ITI, a wśród nich Wojna i Pokój - stacja nadająca wyłącznie rosyjskie filmy, seriale i programy rozrywkowe, a także Discovery Historia (powstający we współpracy programowej z TVN), nsport i TVN Lingua oraz nowe kanały filmowe i dziecięce.

 

 

 

podobno ma byc nowy kanał filmowy (zobaczymy jakie filmy tam będą) oraz kanał o bajkach nowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!

 

Mam na dzieję, że nie jest to prawdą - dostaniemy dekodery do testów, to się wyjaśni, ale na jednym z boardów branżowych znalazłem informację (i tu cytat):

 

Parę uwag do dekodera - mimo zapowiadanej technologii jest totalnie zblokowany. Żadnych możliwości edycji kanałów, lista wgrana "na sztywno", brak diseqc i możliwości odbioru z innych satelitów (nie ma ich na liście. W skrócie - idiot-maszynka typu podłącz i oglądaj. Naśmieszniejsze jest to, że dekodery "na pokładzie" mają wszystko co trzeba, tylko są zablokowane programowo (decyzja ITI). O braku CA lub CI już wcześniej pisaliście.

Co do odbioru z innych satelitów - czasze przewidziane do N są eliptyczne, nawet ustawienie na siłę zeza na nich (jak odblokują diseqc i programowanie) jest drogą przez mękę.

 

Jeśli to okaże się prawdą, to te tunery mimo swojego zaawansowania technologicznego będą odpowiadać dekoderom Cyfry + (albo będą nawet poniżej, bo na C+ są alternatywne softy odblokowywujące choćby DiSEqC, a zanim pojawi się coś na ADB minie wiele miesięcy.

No to ciekawa sprawa. Wkrótce redakcja dostanie odbiornik do testów, więc się to wyjaśni i oby nie była to prawda... Bo Ci co tak zachwalają postęp technologiczny będą mieli kolejny klocek bez możliwości nawet zmiany kolejności kanałów, lub dodawania nowych i będą skazani na łaskę techników z ITI.

 

No to ręka do góry kto już zamówił :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego liczę, że nie jest to prawdą... Choć zawsze można zrobić soft "pokazówkę"... Bliższe informacje, jak tylko otrzymamy odbiornik do testów.

 

Inne info - będzie można nagrywać treści w HDTV, ale na HDD będzie je można przegrać tylko w SDTV. Złącza USB i Ethernet będą na początku nieaktywne (jak długo - nie wiadomo). Jak odpalą złącze Ethernet, będzie wykorzystywane jako kanał zwrotny

 

Inny cytat:

Myk ITI z mozliwoscia ogladania drugiego programu w drugim pokoju bedzie pewnie dostepny tylko w przypadku zakupu tego drozszego tunera z dwoma glowicami. Tutaj akurat nie ma nic nowego. To normalne, ze majac dwie glowice satelitarne w tunerze mozna ogladac dwa rozne kanaly. Oczywiscie potrzebny do tego jest odpowiedni konwerter TWIN, czyli dwa w jednej obudowie skierowane na tego samego satelite :-)

 

i kolejny

 

zła wiadomość dla ciekawskich i majsterkowiczów:

 

- po pierwsze dysk nie będzie miał stan dardowych złącz znanych w PC-ach

- po drugie pliki zapisywane będą na dysku w innym formacie niż w PC-ach (FAT, FAT32 czy NTFS)

- po trzecie pliki będą szyfrowane.

 

Wszystko to podyktowane jest ograniczeniami narzucanymi przez właścicieli praw autorskich contentu, który będzie dostępy w VoD (zapisywany na HDD) czyli np. wytwórnie filmowe.

 

Jeżeli ktoś myślał, że sobie zrzuci film z HDD w nbox-ie na HDD swojego PC-a to jest w błędzie.

 

Jest też info, że jeśli zostanie zerwana plomba, to przy ew. próbie zwrócenia dekodera będą spore kary... Tak więc ostrożnie na plomby. Ile z tego plotek, a ile faktów - okaże się jak dostaniemy tunery do testów - info pochodzą z hdtvpolska.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak wejdę w N. Po prostu mam dość badziewia. Choć mam nadzieję, że przynajmniej część z powyższych obaw się nie sprawdzi.

 

Poczekaj jeszcze troche az platforma N trpoche pochodzi nie rzucaj sie na na nia tylko dlatego ze jest nowa na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE-CZY HB NĘDZIE DOSTEPNE TYLKO W specjalnych telewizorach ???????????????????

vod może zrobię pakiet np.16 złoty za vod oglądanie lub kto ma wszystkie pakiety ma go za darmo,bo czarno widzę ten vod jak za jeden film cena będzie kilka-kilkanasci zloty i przelewem na konto jak chyba w tp,

jak zrobią niezle vod (tanio)i ten kanal filmowy to bedzie dobre kino,

może dołoże disney kanał z bajek?cieszylby sie tez jakby dolozyli sportklub i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE-CZY HB NĘDZIE DOSTEPNE TYLKO W specjalnych telewizorach ???????????????????

vod może zrobię pakiet np.16 złoty za vod oglądanie lub kto ma wszystkie pakiety ma go za darmo,bo czarno widzę ten vod jak za jeden film cena będzie kilka-kilkanasci zloty i przelewem na konto jak chyba w tp,

jak zrobią niezle vod (tanio)i ten kanal filmowy to bedzie dobre kino,

może dołoże disney kanał z bajek?cieszylby sie tez jakby dolozyli sportklub i to bardzo

 

Chyba chodziło Ci o HD... Aby w pełni korzystać z tej technologii musisz mieć telewizor posiadajacy HD. Jednak na zwykłym też odbierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle sobie polecieli z ta rewolucją. Ja na pewno nie odejdę z cyfry dla czegos takiego. Wolę poczekąć na Canal+HD i NGC HD który zreszta moim zdaniem jest o wiele lepszy od Discovery. Tam sa prawdziwe dokumenty a nie jakieś złomowisko czy dłubanie przy motorach w HD czy inne dokumenty typu reality show jak na Discovery. A jak już słyszę, że VOD bedzie w późniejszym terminie to mi się przypominają te wszystkie obietnice CP i Cyfry. Później może dla mnie znaczyc nawet za rok. Jedyne co mi sie podoba to, że robia pakiety tematyczne, ale to mnie nie skusi na tak marną ofertę.

Po tym jak sie reklamowali rewolucją i teraz serwuja cos takiego to wydaje mi się, że ta platforma stylem działania niewiele bedzie się różniła od Cyfry i CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...