Skocz do zawartości

Polska Muzyka - nowy kanał muzyczny w Polsce?


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już wkrótce w Polsce może wystartować kolejny kanał muzyczny. Agencja reklamowa C.K.TV wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji satelitarnej na kanał Polska Muzyka.

 

Według informacji, do których dotarł Presserwis, stacja emitująca programy i teledyski z polską muzyką rozpocznie nadawanie w 2008 roku. Polska Muzyka będzie dostępna przez satelitę i za pośrednictwem sieci kablowych. W naszym kraju nie ma stacji telewizyjnej emitującej wideoklipy jedynie polskich wykonawców.

 

Tymczasem np. we Włoszech satelitarny kanał z rodzimą muzyką nosi nazwę Video Italia, a w Rosji Music Box Russia.

 

Warszawska agencja C.K. TV jest związana z Trochę Młodszą Telewizją (TMT) nadawaną z satelity Amos i w sieciach kablowych.

 

Źródło: Presserwis (Adrian Gąbka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że nie na HotBirdzie... albo Astrze.. bo większość jak sądze ma skierowane swoje talerze w tym kierunku... Bo Amos, Sirius... itp to zabawa tylko dla posiadaczy 3 talerzy i więcej lub obrotnicy... więc małe szanse na szeroką publikę...

 

Odnośnie Kino Polska sam raczej rzadko oglądam... jednak rodzice przeciwnie... moim zdaniem gratka dla wielbicieli polskiej klasyki :) Po prostu specyficzny klimat i odbiorca. Z polską muzyką jest podobnie... jednak muszą dotrzeć do tych ludzi... a z "egzotycznych" platform może być ciężko...

 

A i jeszcze jedno... co oznacza określenie 1/10 transpondera?? niska jakoś czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino Polska jeden z najlpesych filmowych w Polsce

 

co do kanału. albo paka cos jak viva czy 4fun ale bez nowosci (ciezko bedzie im wyrobic jesli klip dostaje jakas tv na wylacznosc, po jakims czasie reszta, a takie itv w ogole :) samo kombinuje). gdyby byl taki vh1 classic to mozna by powiedziec fajnie, ale watpie ze sie tak stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że jak będą puszczać stare przeboje Budki Suflera takie jak: Noc Komety,czy Za Ostatni Grosz,albo Czerwonych Gitar,Anny Jantar,albo innych wykonawców lat 60-tych,70-tych i 80-tych to ogladalnosc może być naprawdę duża i być moze jak nie będą mieli pieniędzy na transponder na Hot Birdzie,wtedy jakaś platforma może się nimi zainteresować,tylko,ze z miejscem na tp. u nich krucho. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMT siedza na Amosie a nie wierze ze jak sa 3 platformy to ze jakas by ich nie p[beep]rnela np Nka marne szanse widze jak Polska muzyka tez bedzie na Amosie wiadomo jak ktos obrotnice ale nie łudzmy sie komu sie chce przekrecac antene na jeden program w przyszlosci dwa jak ktos nie nadaje na platformie albo nadaje ale nie koduje z HB/astry to moze liczyc na niska widownie TMT nastawilo sie wylacznie na nadawanie w kablu jak sie obrazili kiedy wywalila ich cyfra +

 

czy ta telewizja ma cos wspolnego z tv nadajaca w USA (polmusic tv czy jakos tak ) oni tez maja nadawac polskie teledyski i nadawac na HB

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno... co oznacza określenie 1/10 transpondera?? niska jakoś czy co??

Chodzi o to, że transponder jest dzielony na kilka mniejszych części, może to skutkować słabszym sygnałem (ale nie musi). Starałem się to wyjaśnić w tym temacie :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=3793

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tylko skąd TMT weźmie na to wszystko pieniądze. Poza tym nie wierzę w te plany, bo mieli już uruchamiać kiedyś trzy kanały tematyczne (dla przypomnienia: 8!TV, Doc!TV i Up!TV), z których żaden ostatecznie nie otrzymał koncesji, mimo że wnioski do KRRiT zostały złożone.

 

Co do kanału nadającego jedynie polską muzykę, to jestem jak najbardziej „za”. Kibicuję temu projektowi, bo w Polsce od dawna brakowało kanału emitującego polskie przeboje ze wszystkich epok. VIVA praktycznie non-stop emituje jedne i te same teledyski, między którymi wkradają się polskie utwory, jednak są to zazwyczaj jedni i ci sami wykonawcy. Dawniej stacja była przesiąknięta hip-hopem, teraz z kolei Gosią Andrzejewicz, Moniką Brodką, Feel, itd. A gdzie się podziała lista przebojów „PL Top 10”? Chyba spadła z anteny z tego co widzę.

 

MTV z kolei przestało być kanałem stricte muzycznym. Dawniej można było zobaczyć wiele polskich przebojów, to była telewizja naprawdę polska. Emitowano także dość ciekawą „Polską Listę”, którą prowadził zazwyczaj Marcin Prokop. Niestety to było w dawnych czasach, gdy MTV interesowała się jeszcze muzyką. Teraz na topie są tam programy pokroju „Wanna come in?” albo „Supersweet Sixteen” i wiele innych.

 

Należy jeszcze wspomnieć o kanale Tylko Muzyka, który niestety sobie nie poużywał na naszym rynku. Mam nadzieję, że z Polskiej Muzyki TV coś będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też liczę, że ten kanał z polską muzyką powstanie (mógłby mieć np. podobny format jak sieć radiowa "Złote Przeboje", tzn. muzyka lat 60, 70, 80 i 90, tylko oczywiście byłaby to telewizja i tylko polska muzyka, chociaż z drugiej strony gdyby była też muzyka zagraniczna z tych okresów, to chyba nikt by nie narzekał??? :D ) :D!

 

Dziwię się tylko, że na takie pomysły wpadają telewizje komercyjne, a nie "TVP", która ma największe archiwum takich występów (stare festiwale w Opolu, albo Sopocie) i mogłaby praktycznie bezkosztowo (jeśli chodzi o zakup zawartości programowej rzecz jasna) taki kanał odpalić, ale oni wolą grzebać się w polityce, albo robić kanał dla Białorusi (nie mam nic przeciwko temu kanałowi, ale nie bardzo wierzę, że on realnie do ludzi na Białorusi dotrze, bo tam przecież podobno nawet w ogóle anten satelitarnych zabraniają instalować, więc to mija się z celem - sygnał powinien według mnie iść przez silne przygraniczne nadajniki naziemne, ale to przecież nie temat o kanale dla Białorusi, więc sorki za dygresję :D )...

 

Coś czuję, że będzie trzeba czekać na "TVN Muzyka" :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez bylbym zainteresowany takim wlasnie kanalem bo takiego kanalu wlasnie brakuje w polsce wystarczy zobaczyc jakie zainteresowanie wzbudzaly programy takie jak idol, jak oni spiewaja ,spiewajace fortepiany , jest masa takich programow, ktore przyciagaly ogromna widownie a opieraly sie na polskiej muzyce i wiem ze moze komus sie moge narazic ale osobiscie uwazam ze powinny w takim kanale znalezc sie programy a moze raczej bloki programowe z muzka disco polo ..

bo muzyka disco polo to tez polska muzyka przy ktorej nie jeden polak sie bawil ale niepowinni gardzic tez polskim hip hopem .... im bardziej bedzie zroznicowana ramowka tego kanalu tym wieksza ogladalnosc bedzie mial miejmy tylko nadzieje ze kanal ten wystartuje a jesli juz wystartuje to niech to bedzie jakas dostepna pozycja typu HB lub astra i z koleji zgadzam sie z przedmowca ze szkoda ze taki kanal nie jest pomyslem tvp ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W start kanału muzycznego ze stajni TVN raczej nie wierzę. Prędzej tego typu stację odpaliłaby nam N - np. kanał taki jak M6 Music czy MCM Top, czyli praktycznie sama muzyka, którą przerywają tylko reklamy. Zero prezenterów i durnego gadania.

 

Co do TVP, to mieliśmy przecież kanał Tylko Muzyka. Jednak sposób jego dystrybucji był beznadziejny, bo cyfrowo nadawało wtedy tylko ATV i Polonia 1, do których dostęp satelitarny miały jedynie sieci kablowe. To samo było z tym kanałem. O ile pamiętam znajdował się on w jednej sieci kablowej w moim mieście. Jednak w tamtych czasach nie byliśmy nauczeni oglądać kanałów tematycznych tego typu, bo rynek potrzebował czegoś ogólniejszego. Dopiero po latach przyszła VIVA i MTV. Dobrą muzykę serwowało wtedy wspomniane ATV, TMT i Polonia 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dynamicznym rozwoju kanałów filmowych, dziecięcych i sportowych, nadszedł chyba najwyższy czas na takie dziedziny jak muzyka, czy dokument.

Do kanału muzycznego przymierza się nie tylko TMT, ale i Polsat. Myślę, że najwięcej miejsca jest jeszcze w telewizyjnej odsłonie radiowego formatu CHR, czyli najnowsze hity dla młodych. Dziwię się, że RMF Maxxx TV nadaje swój program tylko w Internecie. We Francji jest NRJ Hits, M6 Music Hits, M6 Music Black, M6 Music Rock, MCM Top, MCM Pop, podobnie we Włoszech. Polacy są skazani na monopolistę, jakim jest Viacom. W dodatku odchodzi on coraz bardziej od muzyki, zastępując ją programami rozrywkowymi.

W sukces kanału z samą polską muzyką trochę nie wierzę. Pewnie dlatego, że nasz rynek nie jest na takim poziomie, co np. włoski lub francuski. Doda może lecieć z powodzeniem na kanale muzycznym o bardziej ogólnym profilu. Przykład Radia Wawa, które postawiło na polską muzykę pokazuje, że na początku taki profil może przynieść skutek. Teraz rozwój tej stacji jakby się zahamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rozwija się do pewnego momentu. RMF FM i Radio Zet, a nawet Radio Maryja w swoich kategoriach zdobyły już szczyt informacji, teraz walczą jedynie tym, co serwują nam od dawna. Programy przez lata pozostają te same, rośnie jedynie ich jakość i szybkość zdobywania informacji. Radio Maryja za to robi sobie promocję wciskając kity swoim słuchaczom, m.in. atakując TVN, GW, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...