Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.06.2021 o 19:03, simek napisał:

Również jestem z Krakowa, odbieram na LG OLED55B8 i skanowałem kanał 27 parę razy:

-wczoraj popołudniu i wieczorem brak sygnału, ale chwilowo się pokazywały skoki jakość i siła sygnału przy ręcznym wyszukiwaniu kanału.

-dzisiaj przedpołudniem znalazło i dodało tą paczkę kanałów z TVP 4K, była plansza z informacją, że start dzisiaj. Telewizor rozpoznał HLG HDR.

-teraz sprawdzam od 18 i nic nie wyszukuje, zero sygnału.

Odpowiem sam sobie :)

 

Otóż od początku EURO codziennie sprawdziam, czy przypadkiem TVP 4K zaskoczy i... wczoraj zaskoczył, więc mecz Włochy - Szwajcaria obejrzałem w całości na TVP 4K. Co ciekawe, przy domyślnej ścieżce dźwiękowej telewizor pokazuje znaczek HLG HDR, a jak zmienię na drugą, to pojawia się znaczek Dolby Atmos.

 

Odczucia wspaniałe, różnica w porównaniu do TVP 1, 2 czy Sport była kolosalna. Niestety uzbrojony w wiedzę, że nie wszystkie kamery na stadionie są UHD, to widać, że niektóre ujęcia jakieś takie dziwne, mniej wyraźne. Studio i większość reklam to jakaś przejaskrawiona tragedia, więc się tym nie zamęczałem i przełączałem na TVP Sport.

 

Już myślałem, że w końcu coś "zaskoczyło" i będę mógł się cieszyć Mistrzostwami Europy do końca w doskonałej jakości, ale włączam telewizor dzisiaj i... brak sygnału.

Więc pytanie, czy to możliwe, że nadawca z Chorągwicy sobie nadal ten sygnał testuje i co jakiś czas go wzmacnia i wtedy mi chwyta i odbieram? Mieszkam jakieś 12 km od nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, simek napisał:

Już myślałem, że w końcu coś "zaskoczyło" i będę mógł się cieszyć Mistrzostwami Europy do końca w doskonałej jakości, ale włączam telewizor dzisiaj i... brak sygnału.

 

Więc pytanie, czy to możliwe, że nadawca z Chorągwicy sobie nadal ten sygnał testuje i co jakiś czas go wzmacnia i wtedy mi chwyta i odbieram? Mieszkam jakieś 12 km od nadajnika.

Tego typu problemy to jakaś niskiej jakości antena, lub źle ustawiona antena. Pochwal się na czym odbierasz MUX'y z pasma UHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kingofsouth napisał:

Co wy zrobicie jak TVP 4K skończy nadawanie? Faktycznie swiat zwariował  ;)

No ale, aktualnie jest nadawany, wiec mamy wymagania. 😋

 

A od 2022, pewnie repra, LM, może inne sporty, jeśli będą transmitowane w 4K. Zobaczymy.

 

U mnie jest teraz komunikat: Obecnie program nie jest nadawany. Spróbuj ponownie pozniej.

 

PC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...