Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osoby które mają Sony Android TV na których czasami oglądanie TVP 4K powoduje zawieszenie odbiornika, lub restart telewizora, mogą spróbować wykonać:

 


home->ustawienia->ustawienia urządzenia->pamięć->wewnętrzna pamięć współdzielona->dane pamięci podręcznej->wyczyść dane pamięci podręcznej->ok


Ostatnie dwa kroki, czyli "->wyczyść dane pamięci podręcznej->ok" należy powtórzyć kilkukrotnie aby doprowadzić do jak najniższej wartości zajętości pamięci.

 

Jeszcze tego nie sprawdziłem, ale gdyby to miało okazać się skuteczne, przekuję dalej podpowiedź na poradzenie sobie z problemem.

Dajcie znać czy u Was pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rooivalk93 napisał:

Czy to jest norma, że komentarz leci z sufitowych? Bo u mnie w konfiguracji 7.1.2 komentarz w centralnym, a w sufitowych odgłosy stadionu.

Komentarz powinien być tylko z centralnego. Masz poprawnie.

5 godzin temu, OlafS napisał:

I tak być powinno- komentarz meczowy czy lektor filmu z centralnego, natomiast jak ktoś komentarz słyszy z "zaświatów" to po prostu ma źle podpięte przewody głośnikowe pod tuner

 

Pisałem wyraźnie, że była „awaria” po stronie realizacji z angielskim komentarzem w 1 sufitowym głośniku. Awaria, która trwała może 5 min. Kable może ktoś przełączył ale na 100% nie w moim sprzęcie.

5 godzin temu, ddawid6 napisał:

Atmos nie jest "zakodowany"w DD+, to znaczy może być DD+ bez Atmosa. Różnica w DD+, w stosunku do DD to większy bitrate i większa liczba obsługiwanych kanałów, dlatego Atmos może być dołączony do DD+, a do "zwykłego" DD już nie. No i DD+ z Atmos jest wstecznie kompatybilny z samym DD+, to znaczy, że sprzęt nieobsługujący Atmos, a obsługujący DD+, ogarnie taką ścieżkę jako DD+ bez Atmosa.

 

Mam natomiast pytanie o to, czy na TVP 4K Atmos jest na pewno w ścieżce E-AC-3, czy tylko w AC-4? Mam TV, który nie obsługuje AC-4, Atmosa z aplikacji (Netflix, Prime) wypuszcza mi do amplitunera (chociaż ma tylko ARC, nie ma eARC), ale z TVP 4K Atmosa brak. Nie wiem, czy w takim razie TV mi nie ogarnia Atmosa z tunerów, tylko z aplikacji, czy jednak Atmos jest wyłącznie w ścieżce AC-4?

 

Używając termin zakodowanie pisałem w cudzysłowie.

 

Atmosa z Netflixa i Prime masz dzięki DD+, który jest (ponownie użyje terminu „zakodowany”) w kontenerze DD+ jako E-AC3 kompresja stratna którą przyjmie jeszcze zwykle HDMI-ARC i do tego nie jest potrzebne HDMI-eARC. Jeżeli nic się nie zmieniło po stronie nadawczej do wczoraj Dolby Atmos było nadawane na 1 ścieżce E-AC3 i 4 ścieżkach AC-4. Ja nie słucham AC-4 bo grają zbyt cicho. Piszę o odbiorze z DVB-T2.

twój TV powinien odebrać DAtmos skoro masz z natywnych aplikacji Netflix i prime. Nie wiem jaki masz tv ale np w Samsungu musisz w menu konfiguracji dźwięku włączyć DD+/passthru (cos takiego...pisze z pamięci bo samsunga już nie mam). I warunek kolejny TV musi wykryć (komunikacja przez port HDMI) ze jest podłączony do audio wspierające D.Atmos. Teoretycznie powinno to działać u ciebie.

Edytowane przez orden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, orden napisał:

Atmosa z Netflixa i Prime masz dzięki DD+, który jest (ponownie użyje terminu „zakodowany”) w kontenerze DD+ jako E-AC3 kompresja stratna którą przyjmie jeszcze zwykle HDMI-ARC i do tego nie jest potrzebne HDMI-eARC. Jeżeli nic się nie zmieniło po stronie nadawczej do wczoraj Dolby Atmos było nadawane na 1 ścieżce E-AC3 i 4 ścieżkach AC-4. Ja nie słucham AC-4 bo grają zbyt cicho. Piszę o odbiorze z DVB-T2.

twój TV powinien odebrać DAtmos skoro masz z natywnych aplikacji Netflix i prime. Nie wiem jaki masz tv ale np w Samsungu musisz w menu konfiguracji dźwięku włączyć DD+/passthru (cos takiego...pisze z pamięci bo samsunga już nie mam). I warunek kolejny TV musi wykryć (komunikacja przez port HDMI) ze jest podłączony do audio wspierające D.Atmos. Teoretycznie powinno to działać u ciebie.

Jak już dostałem potwierdzenie, że Atmos jest na ścieżce E-AC-3, to zacząłem drążyć i dokopałem się dzisiaj do tego i Atmos jest - TV Sony na Android TV, strasznie zakamuflowane są te ustawienia, myślałem, że już mam to zmienione, a to każde wejście musi mieć oddzielnie wybrane w menu Dźwięk--Wyjście audio--Dolby Digital Plus (standardowo jest samo DD). Nieintuicyjne jest to mocno, gdzie i jak do tej opcji się dochodzi.

Edytowane przez ddawid6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...