Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, lakiman napisał:

@kingofsouthNie wspomniałeś o Apple TV +.

 

Polecam, ale to nie wątek tego tematu ;)

Dałem przykłady pakietu startowego :rofl:

Co do TVP 4K , mam nadzieje , ze kiedyś zastąpi TVP HD(ten kanał jest zbędbny) w dzisiajszym świecie technologi 4K/8K/16K :P

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OlafS , wystarczy , że kolega @bartmeces  kupi TV do tego abonament Netflix , APV jeszcze jak będzie miał ochotę zaszaleć PC+.
Gdyby chciał zwariować to polecam PS5 lub Xboxa Series X/S  i będzie WOW na Maxa :mrgreen:

Akurat mam Vectre,wezmę dekoder 4K bo mam zwykły HD z nagrywarką , ale szału też nie będzie ,4K i tak bieda będzie .Niby eleven ale wiadomo jakie 4K .
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@perdos

Nie- nie poskąpiła tylko kamery o tym standardzie to nie ogórki w sezonie lecz wciąż nowalijka a do obsługi ME potrzeba ich kilkadziesiąt.

Też zauważyłem te piksele, ale wyluzuj- po raz pierwszy miliony(ja też) mogą na własne oczy zobaczyć jak wygląda natywny przekaz w jakości UHD, poprzednio dostęp był tylko przez nc+ czyli może kilkanaście tysięcy dekoderów 4K, dziś TV 4K to już powszechny zakup i w Polsce działa ich już setki tysięcy a pokaz naziemny to chyba pierwszy mądry pomysł tego partyjnego prezesa(którego nazwiska kurtuazyjnie raczej nie wymienię) ten naziemny przekaz ME zrobi większa reklamę tej technologii niż setki godzin wciskania kitu przez nadwornych celebrytów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OlafS Potrzeba kilkadziesiąt, czyli koszt byłby wyższy, więc poskąpiła. Nie taka nowalijka, już 3 lata temu była transmisja w 4K, tylko że wtedy to FIFA a nie UEFA była organizatorem. LM też jest regularnie transmitowana w 4K. Dla mnie to nic innego jak cięcie kosztów.

 

To jest łaska prezesa a nie mądry pomysł. Uzależnił transmisje 4K tego euro w DVBT-2 od otrzymania 2 mld doty z naszych pieniędzy co rok. Więc płacimy za to i to niemało

Edytowane przez perdos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego nowinka? W telefonach kamery 4k są juz od kilku lat, nawet jezeli taka kamera UHD do przekazu na zywo kosztuje 50 tys euro to co to jest dla UEFA? Mi sie wydaje że problem jest gdzie indziej niż w kosztach samych kamer, moze chodzi o infrastrukture bo nie uwierzę, że koszt kamer to jakakolwiek przeszkoda.

 

Edit: szybkie googlowanie i kamera Sony HDC-4300 (uzywana do LM w 4K) dostepna od reki w polskim sklepie za 265 tys pln. 

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Dokładnie, przecież też nie muszą nadawać programu za programem, tylko kilka pozycji w ciągu dnia. Wystarczy chcieć ;)

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arkon napisał:

Szkoda, że ten kanał zniknie po Euro. Mimo wszystko dziwią słowa Kurskiego, że niby nie ma kontentu. Przecież jest Ekstraklasa, prawdopodobnie LM, mecze reprezentacji, nie mówiąc o filmach i serialach, często kręconych w tej technologii. Dla mnie TVP 4K powinno zastąpić TVP HD.

no niekoniecznie, bo prawa do tych pozycji mogą być dużo większe niż do materiałów w jakości (F)HD i kupienie tylu materiałów żeby utrzymać kanał to może sporo kosztować

Edytowane przez Bartosz10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K może  być,  ale np. na nowej platformie telewizyjnej TVP...

Skoro Ipla, Player i inni mogą to czemu TVP nie mogłaby mieć takiego kontentu.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kingofsouth napisał:

Jeśli Ekstraklasa może być już kilka sezonow produkowana w 4K HDR , to ME, MŚ nie powinny być czymś nadzwyczajnym. A to trochę tak wygląda  ;)

Nadal nie ogarniacie logistycznego przedsięwzięcia....to nie extraklasa i jeden stadion i 4 kamery, tylko ponad 80 kamer 4k...firma ze Szwajcarii zajmujaca sie realizacja potrzebowala mase sprzetu i bierze podwykonawcow z wozami transmisyjnymi z calej europy i na kazdym stadionie  sa inne ekipy czy to tak ciezko zrozumiec?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomas73 owszem to jest przedsięwzięcie olbrzymie- największe w Europie. Tak czytając tu i ówdzie materiały to główny problem to bardzo duża ilość różnych feedów ( aż 18 z danego meczu) przez co byłby problem z zapchanymi po brzeg mikserami, i po prostu " brakuje miejsca" dla większej ilości kamer UHD. No ale sytuacja jest pokrewna z MŚ w Rosji. Tam też tylko kilka kamer było natywnych UHD.  Oczywiście postęp będzie  z roku na rok będzie zmieniana infrastruktura, przez co za jakiś czas dojdziemy do tego co jest od jakiegoś czasu z Full HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oczywistych względów wiadomo,  dlaczego trybuny nie są zapełnione po brzegi..

Ale naprawdę miło obejrzeć i posłuchać dopingujących kibiców " na żywo". Brakowało wcześniej takiego klimatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...