Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, tomi8181 napisał(a):

Napiszcie jakie macie ustawienia i jaki model tv ,to się wymienimy spostrzezeniami

spostrzeżenia mogą być tylko jedne - telewizor mam skalibrowany i się ustawieniami nie bawię, a na Sony "neutralna" temperatura barwowa obok D65 nawet nie stała. Bez kalibracji na Sony zalecam tryb "własny", a temperaturę barwową "expert 1" i więcej nie ruszać bo się tylko pogarsza sprawę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jw - u mnie widać różnicę. Mecze oglądam tylko na TVP 4K. Kolor trawy bardziej nasycony, więcej szczegółów itd. I nie chodzi tu o sugestię, ponieważ przełączałem pomiędzy kanałami podczas meczu (TVP 1, TVP Sport, ARD/ZDF, TVP 4K DVB-T, TVP 4K sat), chcąc znaleźć powód, dla którego nie warto robić tyle szumu wokół 4K i "niestety" widać różnicę przy 4K z 20Mbit/s. A dla jasności sytuacji - mam 40" Sharp'a 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawdą. W 1080i jeśli podejdziesz bliżej tv piłkarze i kibice to zupa pikseli.

W TVP4K są dość wyraźnie widoczni. Na wiekszych tv ta różnica jest bardzo widoczna.

Tutaj przykład, przybliżone 4K i HD wycięte bezpośrednio z przekazu sat, chyba "trochę" widać różnicę :D.

 

4k.jpg

 

hd.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kanał 4K oferował więcej treści niż same mecze, ta różnica byłaby jeszcze lepiej widoczna.
Szczególnie ładnie wyglądają zdjęcia przyrodnicze, lub zdjęcia miast ze specjalnych ujęć kamery z nieco większej perspektywy.

Kanały demo na satelicie, czy nawet choćby mocno skompresowane 4K na YT daje świetne doznania wzrokowe.

 

Tutaj mamy głównie zieloną trawę i małe ludziki biegające po boisku, ale już zdjęcia w zbliżeniu, czy zdjęcia z lotu ptaka na Katar są po prostu piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Drmscape napisał(a):

spostrzeżenia mogą być tylko jedne - telewizor mam skalibrowany i się ustawieniami nie bawię, a na Sony "neutralna" temperatura barwowa obok D65 nawet nie stała. Bez kalibracji na Sony zalecam tryb "własny", a temperaturę barwową "expert 1" i więcej nie ruszać bo się tylko pogarsza sprawę.

Też tak zawsze mam ale do piłki przełączyłem na neutralny 

Chociaż z expert 1,zmieniłem po czasie na ciepły bo biel jest bardziej biała a nie żółta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paskud napisał(a):

Jak wspomniałem, tylko tym, że na TVP 4K obraz jest ciemniejszy.

Sprawdzane na Samsungu z serii Q60 50 cali.

Skoro masz ciemniejszy to wygląda jak by się HDR nie załączał. Oglądasz naziemnie czy przez jakiś dekoder ?

Co do jakości. Cały czas odnoszę wrażenie, że sygnał z centralnej kamery jest gorszej jakości niż z pozostałych. Nie wiem czy to kwestia oświetlenia na stadionie, czy ustawienia samej kamery. Na polskiej ekstraklasie jakoś to ładniej wygląda.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pawel napisał(a):

Skoro masz ciemniejszy to wygląda jak by się HDR nie załączał. Oglądasz naziemnie czy przez jakiś dekoder ?

Co do jakości. Cały czas odnoszę wrażenie, że sygnał z centralnej kamery jest gorszej jakości niż z pozostałych. Nie wiem czy to kwestia oświetlenia na stadionie, czy ustawienia samej kamery. Na polskiej ekstraklasie jakoś to ładniej wygląda.

Tu się nie ma co załączyć skoro jasność to 300 nitów. W peak'u ledwo do 400 dociąga czyli na obraz HDR HLG nie ma szans. 

specyfikacja tego samsunga.

 

Niestety tak to jest że TV 2-3 letnie nie dają rady z normalnym HDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli telewizor tak jak przypuszczałem.

Mam do porównania Sony Full Array LED i budżetowy TCL z krawędziowym podświetleniem LED.

Na Sony obraz cudo. Na TCL mydło, jakby ktoś mleko rozlał. Jeśli ktoś nie ma porównania i dysponuje takim telewizorem który tak paskudnie przetwarza HDR, nie dziwię się że ma opinię iż 4K nie robi wrażenia, bo faktycznie nie ma z czego taki telewizor zrobić odpowiedniej jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pawel napisał(a):

Skoro masz ciemniejszy to wygląda jak by się HDR nie załączał. Oglądasz naziemnie czy przez jakiś dekoder ?

Co do jakości. Cały czas odnoszę wrażenie, że sygnał z centralnej kamery jest gorszej jakości niż z pozostałych. Nie wiem czy to kwestia oświetlenia na stadionie, czy ustawienia samej kamery. Na polskiej ekstraklasie jakoś to ładniej wygląda.

Też mam takie wrażenie ,że na Canal Plus 4k lepiej widać tą jakość jak jest ekstraklasa,takie dobre full HD jakby było no ale lepsze to niż TVP Sport w 1080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Jakby ktoś miał nadal wątpliwości czy jest różnica między HD a 4K ;)

Dwa różne spotkania, ale zdaje się nie trzeba przekonywać że ta różnica jest widoczna gołym okiem

Jest różnica ale Rai 4k nadaje ponad 26mb a TVP około 20 ,to tak jak z netflixem, obcięli jakość 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...