Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Na zlecenie KRRiT przygotowano ciekawy raport, o tym jak w serwisach informowano o marszu "Obudź się, Polsko!".

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/pliki/publikacje/raporty/marsz_obudz_sie_polsko_w_relacjach_medialnych_raport_arc_fin-2.pdf

W związku z tym, że raport jest przygotowany na zlecenie KRRiT, a nie Fundacji Lux Veritatis, to mam świadomość, że przez widzów telewizji Trwam będzie odebrany jako nieobiektywny, zmanipulowany, etc. :P

Pozwolę sobie zacytować fragment raportu, który mam nadzieję zachęci widzów telewizji TV Trwam do przejrzenia tegoż raportu: ;)

B) Największe zarzuty wobec badanych telewizji

1. Nieprzedstawienie sedna – istoty problemu nieprzyznania miejsca na MUX Telewizji

Trwam. Większość stwierdzeń miało charakter nieuprawionych opinii, interpretacji (co

czasem przyznawali sami ich autorzy). Brakowało szczegółowego odwołania się do

faktów, opracowania problemu, jego analizy. Goście w studio również nie byli

przygotowani do rozmów na temat przyczyn nieznalezienia się TV Trwam na MUX.

Bez wątpienia była to komunikacja perswazji, opinii, a nie komunikacja eksplikacji,

wyjaśniania. W tym aspekcie wszystkie media nie sprostały zadaniu polegającemu na

objaśnianiu złożonej rzeczywistości. Uległy interpretacjom oraz skoncentrowały się

na przeciąganiu liny pomiędzy osobami o różnych poglądach, niemal bez prób

dotarcia do sedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten bełkot ma mnie zachęcić, to już sobie wyobrażam resztę.

Gdy przyszło do konkretów przed komisją sejmową na temat finansów to tylko dziwne miny stroili i opowiadali bajki, że jest pluralizm bo w Eska lecą inne piosenki niż w Polo.

Ciekawe ile zapłacili za ten "raport" z naszych podatków. Podejmuję się za 1/10 ceny sporządzić bardziej konkretny niż stwierdzenia, że media nic nie rozumieją, a tylko Rada jest w stanie ogarnąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe, który z tych programów obejrzałeś do końca :D Nie mówię, że kompletnie nic tam nie ma, bo czasem można obejrzeć ciekawy dokument... Chrześcijaństwo kryje w sobie tyle tajemnic i tyle ciekawych aspektów, które naprawdę warto znać i poznawać, a jednym ze świetnych narzędzi, które się do tego nadaje jest "magiczne pudełko" zwane TV. Więcej dokumentów i będzie znacznie lepiej. Zgodzimy się teraz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy fabularne oglądałem najczęściej do końca, jak miałem czas. Jeszcze w sobotę jest jakiś program religijny późnym wieczorem i też jak mam czas to go oglądam. Resztę programów fragmentarycznie. Reportaże to zależy, czy temat ciekawy, czy nie - jak ciekawy, to oglądałem do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnym dystansem podchodzę do sondaży, a w uproszczeniu właśnie w taki sposób jest mierzona oglądalność. M.in. UPC zwraca uwagę na to, że może i w przypadku największych stacji to działa dobrze, ale w przypadku stacji mniejszych, o niepełnym zasięgu wyniki oglądalności mogą być wypaczone. Być może jednak rzeczywiście TV Trwam traci widownię, ale nie można tego być pewnym.

 

Z tym, że ramówkę trzeba i można by było zmienić się zgadzam. Wprowadzenie programów takich jak "Słowo Życia", czy "Mocni w wierze", czy otworzenie "Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego" to były bardzo dobre decyzje i myślę, że w TV Trwam powinni iść za ciosem. A może by zrobić telewizyjną wersją "Listy Przebojów Radia Maryja"? Zawsze to by było jakieś urozmaicenie ramówki, która i tak już prezentuje szeroki wachlarz programów - od religijnych, przez pr. wędkarski, motoryzacyjny, łowiecki, pr. publicystyczno-społeczne, informacyjne, czy pr. rolniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jednak rzeczywiście TV Trwam traci widownię, ale nie można tego być pewnym.

To bądź pewien, bo nie bez powodu Rydzyk upomina się o miejsce w DVB-T. W ten sposób chciał odrobić straty oglądalności, w dodatku załapać TV Trwam w struktury rynku reklamowego, który jej jak dotąd nie dostrzegł. Nie bez powodu stacja ciągle przynosi straty, więc trzeba się jakoś ratować. Z jednej strony KRRiT ma rację, że stacja nie daje gwarancji finansowej na nadawanie w NTC, z drugiej strony nigdy jej nie będzie miała jeśli się tam nie pojawi... Cóż - nadawanie tylko w kablówkach i niepopularnej Astrze wychodzi teraz bokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program sportowy powinni wprowadzić.

 

Nie wiem, czy to w jakimś stopniu by realizowało edukacyjno-poradnikowy i religijny charakter stacji. Sport pojawia się w "Rozmowach Niedokończonych" raz na dłuższy czas, czy w jakichś cyklach nadawanych w porze "RNd", np. "W szkolnej ławie", czy jak to się nazywało i jak na charakter stacji to moim zdaniem odpowiednia ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle myślisz, albo w twojej okolicy mieszkają sami idioci. Na Lubelszczyźnie mamy mądrych ludzi - od najmłodszego do najstarszego pokolenia ;).

Współczuję takiego podejścia do innych. Używając języka zwolenników Ojca Rydzyka - bije od Ciebie jadem i nienawiścią... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle myślisz, albo w twojej okolicy mieszkają sami idioci. Na Lubelszczyźnie mamy mądrych ludzi - od najmłodszego do najstarszego pokolenia ;).

Współczuję takiego podejścia do innych. Używając języka zwolenników Ojca Rydzyka - bije od Ciebie jadem i nienawiścią... :brawo:

 

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam. Pisząc mój wpis założyłem, że w okolicy użytkownika akoss22 nie ma ludzi, którzy sobie wymyślili, że TV Trwam jest kodowana, a więc w takim założeniu epitet "idioci" nie odniósł by się do nikogo.

 

@jarek999 - to to ja wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...