Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Niosący światło.

Gdyby nie te datki i darowizny to wierzący modlili by się pod chmurką.

Poza tym jakim prawem jakaś władza ma dyktować, czy wolno mi dać lub przyjąć darowiznę, to wyłącznie moja dobra wola. Ustawodawca powinien jedynie wprowadzić obowiązek rejestracji, aby uniknąć sytuacji defraudacji tych pieniędzy lub przeznaczenia na inne niż deklarowane cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@a.cisek1, nikt Ci nie zabroni dawać po stołem ile i komu chcesz, to Twoja sprawa, choć w świetle prawa nie jest to legalne, bo wszelkie darowizny powinny znajdować odzwierciedlenie w dokumentach składanych w UEsie.

 

A co do regulacji prawnych, to i tak będą one musiały zaistnieć, ponieważ ekonomia nie znosi próżni i w miejsce likwidowanego funduszu kościelnego, musi powstać jakieś rozwiązanie.

 

Taca, to ciężar dla Kościoła, bo nie wiem czy wiesz, ale poszczególne parafie płacą podatek "tacowy" od liczby mieszkających w parafii ludzi, a nie od tych, którzy fizycznie uczestniczą w życiu Kościoła, więc sam widzisz, że gdzieniegdzie jest to dosłownie na granicy opłacalności.

 

A co do doraźnych akcji zbierania środków, np.na budowę kościołów, to ja nie mam nic przeciwko, byleby tylko były to akcje lege artis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rada dla osób, które korzystają z dobrodziejstw TV TRWAM za pośrednictwem anten satelitarnych.

 

Ponieważ sygnał z transpondera satelity Astra 1H o częstotliwości 12603.75H jest dość słaby, to najlepszym wyjściem jest wysterowanie głównego konwertera anteny właśnie na Astrę, a dodatkowego na Hot Birda (w wypadku instalacji z zezem)*.

 

Wówczas nie ma żadnych przycinek ani obrazu, ani dźwięku, chyba że z winy nadawcy.

 

-------------------------------------------------

 

*- Aby instalacja działała bez zarzutu na odbiornikach np. C+, trzeba podłączyć konwertery do diseqa w kolejności:

1.Hot Bird

2.Astra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla osób, które korzystają z dobrodziejstw TV TRWAM za pośrednictwem anten satelitarnych.

 

Ponieważ sygnał z transpondera satelity Astra 1H o częstotliwości 12603.75H jest dość słaby, to najlepszym wyjściem jest wysterowanie głównego konwertera anteny właśnie na Astrę, a dodatkowego na Hot Birda (w wypadku instalacji z zezem)*.

 

Wówczas nie ma żadnych przycinek ani obrazu, ani dźwięku, chyba że z winy nadawcy.

 

-------------------------------------------------

 

*- Aby instalacja działała bez zarzutu na odbiornikach np. C+, trzeba podłączyć konwertery do diseqa w kolejności:

1.Hot Bird

2.Astra.

 

Tak, to jest najlepsze wyjście. Sam z tego tak korzystam i wszystko śmiga, aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też telegazeta śmiga. Jedyne problemy, to brak sygnału nad ranem, bo tej zmianie z satelity 1Kr na 1H, popołudniu już można oglądać... Nie chcę mi się kombinować z ustawianiem anteny, jeżeli pozostałe polskie mam w porządku ( jakość i siła sygnału), a poza tym tuner nienajwyższych lotów - Medion :/

 

Widzę, że nie tylko u mnie jest pogorszenie, jeżeli chodzi o Trwam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Małe sprostowanie.

 

Jeśli dekoder satelitarny obsługuje telegazetę, to będzie ona dostępna bez względu na rodzaj podłączenia z telewizorem, czy to przez HDMI, czy SCART.

 

Za to telegazeta nie będzie dostępna, tak jak pisze @bogdan425, gdy dekoder sat nie obsługuje telegazety, a jest podłączony do telewizora kablem HDMI.

 

Powiem Wam jednak tak prywatnie, że z poziomu moich dekoderów telegazeta TV TRWAM działa przez HDMI tak fatalnie, że właściwie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
"Nie chcemy już żadnych sztucznych sztuczek - żądamy koncesji!" Anna Sobecka na posiedzeniu Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii przed kilkunastoma minutami.

Ta pani przesadza. Na jakiej podstawie żąda? Nie wiem czy ma świadomość, ale TV Trwam to prywatna stacja i niczego nie może żądać. TV Trwam według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie otrzymała koncesji z powodów formalnych. Jeżeli TV Trwam nie zgadza się to podaje Radę do sądu i czeka na wyrok. Pani Sobecka chce wywołać kolejną aferę naciskową? Jeżeli tak to tylko TV Trwam na tym straci, a chyba nie o to jej chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...