Skocz do zawartości

Grupa TVN Warner Bros. Discovery Polska – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Równie ciekawe jest to że amerykańska telewizja katolicka  wg tych samych przepisów bez większych problemów otrzymuje koncesje w Polsce, choć jej kapitał również przekracza limit.

https://wgospodarce.pl/informacje/101872-katolicka-telewizja-z-usa-z-polska-koncesja-krrit

 

 

Cytat

Eternal World Television Network w styczniu 2021 roku wystąpiło do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o polską koncesję. Po kilku miesiącach bez większych problemów została przyznana

Ich sytuacja w mediach porównywana jest do sprawy TVN Grupy Discovery i TVN 24. Tutaj jednak EWTN otrzymało status nadawcy społecznego. Jak tłumaczy portal Wirtualne Media, oznacza to iż „Nie może tym samym emitować reklam, ani pobierać opłat od operatorów płatnej telewizji. Za to EWTN Polska jako nadawca społeczny nie musi płacić 10 tys. zł za koncesję. Wystarczy nieco ponad 2 tys. opłaty administracyjnej.”

Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT dodaje, że EWTN jest fundacją, a nie spółką. W artykule 35 ustawy o radiofonii i telewizji słowo „fundacja” rzeczywiście w nim się nie pojawia. Poza tym zdaniem rady, nie ma właścicieli fundacji, tylko fundatorzy.

Czyli fundacji z obcym kapitałem się nie boimy, ale firmy prywatnej się boimy  :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dvbtowiec napisał:
 
 

Równie ciekawe jest to że amerykańska telewizja katolicka  wg tych samych przepisów bez większych problemów otrzymuje koncesje w Polsce, choć jej kapitał również przekracza limit.

https://wgospodarce.pl/informacje/101872-katolicka-telewizja-z-usa-z-polska-koncesja-krrit

 

 

Czyli fundacji z obcym kapitałem się nie boimy, ale firmy prywatnej się boimy  :)

Przyznano jej koncesję tak samo, jak TVN24, TTV i TVN24BIS. Sam przy pierwszej aferze o #lexTVN pisałem, że ustawa może zagrozić także EWTN Polska. Tyle, że potem zorientowałem się, że tutaj sytuacja może być inna. EWTN Polska prowadzi fundacja z Wrocławia. Wydaje mi się, że nie mają powiązań własnościowych z amerykańskim kapitałem, czyli wychodzi na to, że po prostu użyczono im markę. A tego już ustawa nie zakazuje. To chyba trochę tak jak z "Newsweekiem Polska", którego w Polsce zdaje się nie wydaje oryginalny właściciel, tylko inna korporacja, na zasadzie wykupienia licencji do nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent odeśle ustawę do Trybunału. Tam będzie sobie leżeć i być przedmiotem szantażu dla TVN. Będziecie grzebać w naszych aferach, dociekać informacji to ją "wyciągniemy" i ogłosimy, że jest zgodna z Konstytucją i Duda ją podpisze.

To tylko moje domysły, ale taki scenariusz sobie wyobrażam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wszystko jest powiązane ze sobą.

TVN jest też stronnicze, nie chodzi już o stronniczość ale przeciwwagę do TVP. Dlatego ta ustawa powinna być zawetowana.

 

Jeżeli rząd tak bardzo się obawia mediów z Chin, Rosji itd. to wystarczy to napisać w ustawie a nie że musi pochodzić z UE... zresztą nie bądźmy naiwni, co za problem kupić media na "słupa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem USA miały budować u nas elektrownię jądrową, jednak po uchwaleniu lexTVN myślą o wycofaniu się z inwestycji. Część kosztów miał ponieść także rząd USA. Jeśli więc Duda podpisze lexTVN, USA wycofają się z inwestycji. Ofertę zgłosiła także Francja, ale zerwaniu kontraktu na Caracolle i nie uregulowaniu sprawy odszkodowania dla Francuzów oraz po podpisaniu lexTVN, też jest duże prawdopodobieństwo, że się wycofają. Trzecim potencjalnym inwestorem jest Korea. Jeśli Duda podpisze i lexTVN wejdzie w życie to zostanie nam tylko Rosja albo Białoruś.

 

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27939442,lex-tvn-wplywa-na-klimat-inwestycyjny-usa-nie-postawi-w-polsce.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mowa była o wycofaniu się z nowej inwestycji w elektrownię jądrową, a nie o wycofaniu się Discovery z Polski.

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

mogą sprzedać nie oddać.

I mogą postawić Kurskiemu cenę zaporową, której nie będzie w stanie zapłacić. Mają do tego pełne prawo - zwłaszcza, jeśli PiS wywłaszczy ich z własności.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Beks napisał:

 @Mateusz2006 Gdzie tak jest napisane, że skoki są własnością TVP? 

Ja nie wiem skąd ludziom takie pomysły przychodzą. Własność to rzecz święta. A na skoki prawa na dziś ma Discovery, za które zapłacił.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd ludziom takie pomysły przychodzą. Własność to rzecz święta. A na skoki prawa na dziś ma Discovery, za które zapłacił.
Oczywiście, to naturalne i normalne, że prawa sportowe migrują. Dzis ma podmiot X jutro podmiot Y. Na całe szczęście jeszcze nie jesteśmy Korea Północną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę ciekawą dyskusję na ten temat.
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=9782

 

i jeden cytat z dawnych lat z w/w forum:
 

Cytat

Jak wiemy ITI przegrało w Sądzie Macierewicz miał Rację mówiąc iż ITI stworzone zostało na Polecenie Czesława Kiszczaka oraz następnych komunistów oraz zostało przez rząd (komunistyczny -ua) sfinasowane. Kazdy juz sie domysli w jakim celu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...