Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed chwilką zaktualizowałem sofcik w module (modulik siedzi w "Humaxie CI-5100" w dolnym gnieździe, a w górnym "Dragon" z kartą "C+") i wszystko przebiegło ok (inicjalizacja trochę dłużej trwała) ! :)

 

Nie wiem czy "Zone Europa" działa, bo nie mam go w abonamencie, ale ciągle nie chodzi kanał "Dla Abonentów" (teraz jak sprawdzałem był zakodowany, bez żadnego komunikatu z modułu, a przed aktualizacją czasem też tak było, a czasem była prośba o pin i po wpisaniu chodził), chociaż specjalnie go nie potrzebuję... :D

 

W ogóle ciekawe w czym tkwi ten cały problem (oni jakoś inaczej kodują "Zone Europa", albo "Dla Abonentów, niż np. "Polsat Sport", chociaż chyba nie, bo jak były "otwarte okna" "Polsatu", to wszystko chodziło???... :D )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry mam dwa pytania:

 

1. czy jeśli uzywam modułu CI

(mam Topfiela TF 7700 HSCI) będe w przysłośći odbierał kanały HD Cyfrowego Polsatu ( np. Polsat Sport HD ).

 

2. Czy jeśli polsat przejdzie na format MPEG-4/DVB-S2

moduł będzie sie nadawał do tego standardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Czy ten moduł będzie działał poprawnie w Humax5400z ? Czy na moim humku poprawnie będzie się aktualizować soft do modułu ? Proszę o pomoc, bo chciałbym zakupić moduł polsatu.

 

I jeszcze takie pytanko. Jeżeli by okazało się, że działa to trzeba jakiś nowy soft do humka wgrywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów!

Do tej pory tylko czytałem Wasze wypowiedzi, ale niestety, mam pewien problem i liczę na Waszą pomoc.

 

Od kilku dni posiadam Topfielda TF7700HSCI. Mam w nim dwa moduły - Aston 2.17 z kartą C+ i moduł PC.

Problem stwarza właśnie ten drugi, tzn. moduł PC.

Jeśli w odbiorniku jest tylko jeden z modułów, to wszystko działa OK. Jak są dwa, to czasami zaczynają się schody. W trakcie oglądania programów z pakietu PC co kilkadziesiąt sekund obraz zatrzymuje się i pojawia się komunikat "Kanał nie nadaje lub jest zakodowany!". Czasami dla odmiany moduł zgłasza się komunikatem "Tego programu nie ma w Twoim abonamencie.", co oczywiście jest nieprawdą. Podobna sytuacja jest także na innych kanałach kodowanych w wielu systemach (TVN, TVN24 itp.), ale tylko wtedy, gdy przełączam się na nie z programów z pakietu PC. Jesli przełączę się z programu "czysto" C+, to jest OK.

Zauważyłem też, że w przypadku problemów wystarczy wyłączyć i włączyć dekoder (na danym programie z pakietu PC) i można go oglądać, dopóki nie zmieni się kanały.

Są też okresy, gdy wszystko działa OK. Np. w tej chwili oglądam zuzlową ligę angielską na Polsat Sport.

Próbowałem już zamieniać moduły miejscami, wgrałem wszystkie dostępne wersje oprogramowania i problem nadal występuje.

 

Jeśli chodzi o moduł CP, to wcześniej był używany w Fergusonie 7318 (także z kartą C+) i działał poprawnie. Co w takim razie stwarza problem? Topfield, czy Aston?

 

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Może macie jakieś propozycje?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

PS. Podziękowania dla Mr. Orbita za pomoc w rejestracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa.Wina jest raczej Topfielda bo to on powinien sprawnie zarządzac z którego modułu brac uprawnienia i zeby sobie oba moduły wzajemnie nie przeszkadzały.Wyjścia masz dwa: zobaczyc jak tuner zachowa sie na konfiguracji moduł Polsatu+oryginalny moduł Cyfry+ jeśli zależy tobie na kanałach HD lub zobaczyc z Astonem 1.05 który chyba stwarza mniej problemów we współpracy z innymi modułami i tunerami.

Mozna tez czekac na jakiś ruch ze strony Topfielda pytanie tylko czy znaja problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie będę mógł spróbować z Astonem 1.05. Zobaczymy jaki będzie wynik. Jeśli się powtórzy, tzn. że problem jest po stronie Topfielda i będę musiał do nich napisać :)

A propos, czy Topfield ma w Polsce jakieś przedstawicielstwo?

Wczoraj przez cały wieczór wszystko działało poprawnie, więc nie wiem, co bezpośrednio wywołuje te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czym to jest spowodowane ale dzisiaj odkrylem ,ze eurosporty do tej pory zamulone i wskakujace z duzym opoznieniem zalaczaja sie szybciej niz reszta kanalow kodowanych.Wg mnie wskakuja nawet szybciej od kanalow FTA. ciekawe czy Wy tez to zaobserwowaliscie.Ja mam modul w AF7318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą pojawić się problemy na kanałach nadawanych w simulcrypcie dla Cyfry i Polsatu, szczególnie, jeśli dany kanał będzie opłacany tylko w jednej platformie.

Sam nie mam modułu Polsatu, więc nie jestem pewny na 100%, mam tylko wcześniejsze informacje z SatKuriera (gazety i forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się z tymi problemawi jeśli np. na karcie Cyfry mamy opłacone Cinemaxy a na CP nie to i tak ich nie obejrzysz bo moduł CP zablokuje możliwość ich oglądania.

Tak przynajmniej jest na Fergusonie 7318, nie inaczej jest na nowym Fergusonie HF8800 i na Globo 7010CI.

Co ciekawe np. na Golden Interstarze 8300 i na Humaxie HDCI2000 da się oglądać Cinemaxy jeśli są włożone dwa moduły.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hi,

 

mam modul CI i Mini pakiet. Przed chwila chcialem zalaczyc TVP1 i dostalem wiadomosc, ze: "Nie ma tego programu w twoim abonamencie". Z calego pakietu chodzi mi tylko TVN Siedem. Co sie dzieje? Zaplacone mam na rok z gory i abo mam dopiero od lutego. Zmieniaja cos czy co?

 

Ciao

Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dziś zakupiłem moduł polastu /pakiet mini koszt modułu 199 zł pierwszy miesiąc pakiet mixfilm gratis - umowa na 24 miesiące to tak w woli informacji/

Po włożeniu modułu do slotu odbiornika /mam fergusona model jak w opisie poniżej/, odbiornik szybko wykrył moduł polsatu i praktycznie odrazu wskoczył pakiet polsatu.

Gdy wyciągam kartę z modułu wskakują programy z pakietu cyfry np. TVN superstacja itp. pojawia sie tylko komunikat ze brak karty w module po wciśnięciu przycisku ok wswzystko śmiga to jedyny mały mankament. Jak na razie naprawdę jestem mile zaskoczony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...