Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje, że nie będzie modułów HD przed EURO 2008, które zaczyna się już 7.06.2008. Szkoda bo wykupiłbym natychmiast abonament w Cyfrowym Polsacie jako drugi, uzupełniający do Cyfry+. Natomiast na pewno nie wezmę dodatkowego dekodera. Czy CP zrezygnował w ogóle z modułów? Na ich stronach internetowych nie ma obecnie słowa o modułach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak całkowicie, to nie zrezygnował.

Hollex sprzedaje , jeszcze wersje pre-paid za 599PLN rok abonamentu z pakietem Familijnym albo 7 miesięcy Relax-Mix.

 

Nie sprzedaje !

 

Edit:

Podobno N2 ma być wyłączone dopiero we wrześniu.

Info potwierdzone przez inżyniera CP

Ciekawe czy prawdziwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem abonentem i to juz od 8 lat. Wybralem modul, zeby sie odciac od badziewiastych dekoderow Polsatu i by moc odbierac inne pakiety cyfrowe z jednego dekodera. Place abonament tak samo jak i ty, piractwem sie nigdy nie zajmowalem i domagam sie takich samych praw jak posiadacze dekoderow CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba będą moduły HD od Cyfrowego Polsatu :D

 

Testy modułów CI Cyfrowego Polsatu na HD

Cyfrowy Polsat rozesłał do dystrybutorów pierwszą testową partię modułów CI wspierających odbiór kanałów HD. Stabilność ich działania będzie badana z różnymi odbiornikami cyfrowymi i po zebraniu informacji, jeśli tylko będzie pracować poprawnie, trafi do dystrybucji. Jest to możliwe jeszcze przed Euro 2008, aczkolwiek przedstawiciele Cyfrowego Polsatu nie chcą nic obiecywać.

 

Problemem okazało się przygotowanie poprawnie pracującej wersji firmware dla modułu, współpracującej z kartami Nagravision 3 i jednocześnie umożliwiającej oglądanie kanałów HD. Fakt przesłania CI do testów oznacza, że jednak to się udało i posiadacze własnych tunerów HD ze złączami CI będą mieli być może szansę obejrzenia Mistrzostw Europy w wysokiej rozdzielczości.

 

Wiadomo już, że testy przeszły odbiorniki Golden Interstar GI-890 HD Excellence i Ferguson HF-8800 HD/HF-8900 HD.

 

Redakcja Magazynu SAT Kurier nie otrzymała jeszcze do testów dedykowanego modułu CI po update, a szkoda, ponieważ dysponujemy dużą ilością odbiorników HD, w tym m.in. dopiero wchodzące na rynek S-Radix HS-410CI, czy też Inverto Scena 5.

źródło: satkurier.pl

 

No tak, fajnie, mowa jest o HD, a o SD ani słowa :lol2: mam rozumieć, że to jest oczywistość, że SD będzie, czy że nie będzie? :P Napisali, że te odbiorniki przeszły już testy, ale nie napisano z jakim skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER, że coś się w końcu ruszyło w temacie modułów (a ktoś już pisał, że modularze powinni szukać innego sprzętu :D ) :brawo:!

 

Ja nie mam tunera, ani telewizora HD, więc czekam na ten nowy soft tylko pod kątem nowej karty (na którą też czekam :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻADNEGO MODUŁU HD dla CYFROWEGO POLSATU nie będzie.

Pozwolę sobie skierować kluczowe pytania do autora, Pana Janusza Sulisza:

[1] Do jakich dealerów skierowano protopypy ? Chodzi mi czym oni ( ta grupa docelowa ) dealują ?

Z pewnością nie są to dealerzy ofertą CP, bo tacy nie mają sprzętu, tylko papier i długopis.

[2] Czy wspieranie plotek o module HD do CP EURO 2008 jest zabiegiem dla zwiekszenia sprzedarzy tunerw z CI.

 

UWAGI DODATKOWE:

[A] Moduł to nic innego jak złożony DESZYFRYZATOR algorytmu NAGRAVISION 3 w dodatku obdarzony potężną mocą obliczeniową przeznaczoną do obsługo strumienia HD TV SAT do ok. 20 Mbps liczonego strumienia dla x264 MPEG4.

Żaden software nie wymusi na starych modułach załatwienia tego procesu.

CYFROWY POLSAT rozszczelnił by w istotny sposób system NAGRAVISION 3, przez wprowadzenia modułu HD N3.

Zwiększył by w ten sposób zbrożenie interesu akcjonariuszy, co natychmiast skutkowało by pozwami odszkodowawczymi.

CP jest spółką giełdową. Jedyną drogą wprowadzenia tak istotnego zagrożenia jest uchwała Zarządu Spółki po wcześniejszej formalnej zgodzie Rady Nadzorczej ( w formie komunikatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem adresatem pytań "kluczowych", ale jedno pozwolę sobie sprostować - twierdzenie, że dealerzy CP mają tylko papier i długopis. Gdyby to jeszcze było śmieszne to pół biedy, ale niektórzy z dealerów są dłużej na rynku sat niż wszystkie platformy razem wzięte. Chyba że autor należy do grupy "wymiksowanych" z CP, to rozumiem rozżalenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...