Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

elo wszystkim

jako ciekawostke: po zresetowaniu ustawien do fabrycznych i automatycznym wyszukaniu kanalow c+ dziala. po wgraniu listy kanalow wczesniej utowrzonej znowu czarno. zresetowanie ustawien fabrycznych i uplywie czasu (kolejny dzien) znowu czarno. tego samego dnia liste mozna modyfikowac.

 

juz wiem dlaczego dziala po zresetowaniu ustawien - daty nie aktualizuje zbyt szybko wiecj ustawiona jest domyslnie 1 stycznia. diabel tkwi w dacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK SD też bez obrazu, zupełnie jak dwa, trzy miesiące temu. Próba ponownego wgrania softu zakończyła się po restarcie komunikatem "invalid S/W" ... i po ferdku, teraz po uruchomieniu dochodzi zawsze do tego punktu i nie reaguje na klawisze :( . Kupiłem Opticum 9600 Prima, a ferdka spróbuję zreanimować (czyścik + komputer z COM - gdzie taki znaleźć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najbardziej żałosne jest to ze w fergusonie tłumaczą się że to wina cyfry a np. karta MTV tez przestała działać w czytniku

Jedna wielka bzdura (rzekoma wina Cyfry+ :lol2: ). Karta Elite, czy FreeX (już sam nie wiem jak się nazywa) też nie działa. Jaka to więc wina Cyfry+????!!!!??? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, z moduów pod Cyfrę+ najlepiej sprawują się moduły Astona, ale czy warto wydawać tyle kasy na moduł?....., może lepiej zastanowić się nad wydaniem tej kasy na nowy sprawny tuner w podobnej cenie.

A tak do rzeczy wczoraj wcieło mi wszystkie kanały kodowane z Hodbirda. Dzisiaj zmieniłem datę o rok wstecz i wszystko działa poza kanałami Uniwersal i Sci fi. Nie wiem na czym to polega, ale potrzebny nowy soft!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potem ma to nie zrażac do tej firmy...co chwile cos sie dzieje...jakiś czas spokoj i ponowne błaganie o soft ..kurcze! czy Fergusonowi nie zalezy na Kliencie!? przeciez taka poprawka do softu powinna wychodzic natychmiast!...mam kilka lat 8900hd ..ogolnie sobie chwale..ale te softy mnie dobijaja ....i nie tylko mnie jak sadze..dlatego chyba uciekne do konkurencji..dedykuje to Firmie Ferguson niech sie opamięta! i nie idzie tą drogą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze Cyfrowy Polsat coś kombinuje z nowym kodowaniem i znowu będzie akcja z CP za jakiś czas.

Ja nie zmieniłem czasu w tunerze i "lecę" na module CP a karta C+ siedzi nieaktywna (no chyba że Canal+ chcę obejrzeć to zmieniam datę).Wszystki kanały działają, nawet z tym nowym CAID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chce zapytac w kwestii modulu cyfrowego polsatu czy warto go zakupic do wspolpracy z 8900hd ??czy jest wiecej za??czy przeciw??? moim zamiarom?? mam cyfre plus ..ale zalezy mi na polsacie hd i tvn hd ..dlatego mysle nad ich modulem..warto?

Nie polecam 8900 do odbioru CP przez moduł. Przeczytaj co napisałem:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=16&t=4687&start=1200#p482325

lub tutaj (dla pewności dałem w temacie o CI, żeby dowiedzieć się czy to tylko problem z 8900 i jedyne odpowiedzi jakie dostałem o problemach potwierdzały niestety problem z 8900):

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=321&start=1365#p489773

 

Co do podobnego problemu podczas oglądania HD z napisami dvb (https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=16&t=4687&start=1200#p488922) to dostałem informację, że to jest problem chipsetu, a więc raczej nie da się tego poprawić oprogramowaniem.

Moduł CP działa w Fergusonie HF-8900 poprawnie. Minus wolne przełączenie kanałów i pixeloza przez 3 sekundy na kanałach HD. Poczytaj parę wątków wcześniej w tym temacie. Ale obraz żyleta, wiadomo HF-8900 ma bardzo dobrą głowicę.

Dodam jeszcze problemy gdy jednocześnie korzystamy z oferty Cyfry+.

Głowica jest cyfrowa i nie ma wpływu na jakość obrazu- ta zależy od procesora dekodującego, ale faktycznie w 8900 jest na niezłym poziomie.

Jednak jeśli chcesz kupić ten tuner to mogę ci sprzedać mój (sprawny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tunerze będzie tylko moduł CP, lub ewentualnie druga karta w czytniku (C+ lub TnK) to poza krótką pikselozą po przełączeniu na kanał HD, dalej nie ma już problemu z odbiorem. Ostatnio nagrywałem całe GP Monaco z Polsatu HD, początek jeszcze oglądałem na żywo, resztę z odtworzenia i nie miałem żadnego problemu z obrazem. Gdy do drugiego slotu włożę moduł C+ to wtedy zaczyna się "jazda", bo kanały HD, i nawet niektóre SD szatkują cały czas.

 

@maiesky: Twoje problemy mogą być też spowodowane modułem CP, może trafił Ci się jakiś felerny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mars28- więc ty nie miałeś nigdy takiego objawu jak ja? Co do twojej teorii o felernym module może być w tym coś z prawdy, bo musiałem podkleić na początku kartę, bo od ciepła traciła kontakt i był problem z dekodowanie, ale ten problem jest znany i dosyć powszechny. Choćbym chciał pewnie nie wymienią mi, bo jestem już z nim trzeci rok więc po gwarancji z tego co się orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...