Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałeś teraz czy jakiś czas temu? Które wymieniłeś?

Jeszcze muszę dopytać o inną rzecz. Otóż po włączeniu tunera do sieci ale jeszcze zanim włączę tuner pilotem mam na ekranie TV biało-czarne pasy. One znikają po pierwszym włączeniu tunera. Nie wiem czy to normalne czy to też jest jakiś objaw z zasilacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i w tym coś jest bo u mnie w Ariva TT 11158V działa na głowicy B latami nieużywanej - choć przyznam nie mam pojęcia jak jest zbudowana płyta główna i fakt, że głowica B nie była używana nie musi oznaczać, że jakiś kondensator odpowiedzialny za B też nie był używany.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - wszystko jest możliwe ale doświadczenie podpowiada, że jeśli to faktycznie miałaby być wina kondensatorów, powinny one być raczej lekko "spuchnięte". Kondensator elektrolityczny, który wygląda normalnie, po trzech latach pracy w tunerze (gdzie nie ma ekstremalnych warunków termicznych) nie ma prawa stracić parametrów na tyle, żeby powodować takie problemy! Oczywiście jednostkowo to się może zdarzyć ale w tylu tunerach na raz??? No cóż, jeśli nie jest to montaż powierzchniowy tylko przewlekany, można zakupić woreczek kondensatorów i zasiąść z lutownicą (tylko nie transformatorową!) przy stole... Jeśli jednak po wymianie nic się nie poprawi, to co będzie następne? Wymiana rezystorów na metalizowane, tranzystorów czy cewek? A może skonstruujemy mocniejszy i lepiej stabilizowany zasilacz? Oczywiście żarty... Kiedyś wymieniałem elektrolity we wzmacniaczu i faktycznie wpłynęło to pozytywnie na dźwięk tylko, że... ten wzmacniacz miał 20 lat...

 

W uzupełnieniu przypomnę, że inne "stare" tunery (np. Ariva 100, 200 Opticum x405, 406) działają znakomicie. Czyżby miały "lepsze" kondensatory...?

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda - chcemy więcej, szybciej i taniej to takie są efekty - sprzęt relatywnie sporo potaniał ale nie ma nic za darmo.

Kondensatory puchną tylko przy nieprawidłowym napięciu bo elektrolit zaczyna się gotować, chińczyki stosują elektrolity pracujące na granicznych parametrach a powinni stosować 30-50% zapas. W moim tunerze utraciły pojemność bo są nieszczelne i tyle.

Po kondensatorach odklei się procesor lutowany bga - patrz nowe TV i inny sprzęt - już miałem na warsztacie Philipsa z zawieszającym się procesorem, radiatorem byle jak posmarowanym i mocowanym do płyty głównej bez żadnego docisku... A tu polecają tę firmę... chyba na 3 lata... bo tyle tv wytrzymał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory puchną tylko przy nieprawidłowym napięciu bo elektrolit zaczyna się gotować, chińczyki stosują elektrolity pracujące na granicznych parametrach a powinni stosować 30-50% zapas. W moim tunerze utraciły pojemność bo są nieszczelne i tyle.

 

Nie tylko z powodu napięcia, również kiedy pracują w sposób ciągły w temperaturach powyżej zalecanych zakresów. Jeśli teoria z kondensatorami miałaby być prawdziwa w tym przypadku, to problem nie dotyczyłby moim zdaniem jednego transpondera. I to jeszcze tp., który cały czas działał. Nie zmieniła się częstotliwość tylko mpeg2 --> mpeg4 oraz dvb-s --> dvb-s2. Jaka tutaj jest rola kondensatorów? No i tak jak napisałem wyżej a do czego zapomniałeś się odnieść: inne "stare" tunery (np. Ariva 100, 200 Opticum x405, 406) działają znakomicie. Czyżby miały "lepsze" kondensatory... Nie sądzę, bo pochodzą  z tych samych źródeł i są ze zdecydowanie niższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum niejaki @Barry podaje lekarstwo na 11158V :"Witam, wymiecie kondensatory nie tylko w zasilaczu ale na plycie glownej wymienilem w okolicy glowicy kolo procesora i pod czytnikiem ( w okolicach elementow ktore grzeja ) po zabiegu wszystko chodzi bez zazutu szczegolnie czestotliwosc 11158". Jak dla mnie naciągana teoria, nagle wszystkim  właścicielom luksusowych odbiorników HF8900 padły kondensatory i muszą je wymienić? Coś mi tu nie pasuje.

Coś w tym jest... Zazwyczaj w kilkuletnich dekoderach nboxa należy wymienić kondensatory na głowicy ponieważ dzieję się taka sama sytuacja jak z naszym Ferdkiem... wymiana kondensatorów droga nie jest a i się wymienia łatwo więc Warto spróbować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już albo przyczyną albo źródłem..;-) Skoro Polsat, serwis Fergusona oraz wszystkie inne, znane serwisy zajmujące się tunerami nie są w stanie tego stwierdzić - skąd my mamy to wiedzieć? Sam zastanawiam się nad tym od 1.10.2015. Sprawdziłem już wszelkie możliwości (ze zmianą firmware, ustawianiem anteny, konwertera, zamianą konwertera włącznie) i nic nie skutkuje. A obok, równie "stary" jak Ariva TT, tuner Opticum odbiera bez problemów. Kondensatory to byłby ciekawy trop ale moim zdaniem problemy powinny występować nie tylko na jednym transponderze (u każdego tym samym!) a na wielu oraz mało prawdopodobna jest "epidemia" problemów z kondensatorami u tylu użytkowników! Oczywiście, jeśli ktoś ma taką możliwość, niech wymieni w HF lub TT wszystkie elektrolity na nowe, dobrej jakości - jeśli potrafi lutować to na pewno nie zaszkodzi. Jednak pozytywny efekt rozpatrywałbym raczej w kategorii ewenementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porównanie moich 2 egzemplarzy HF8900 pod kątem 11158V na tej samej instalacji antenowej i z tym samym modułem CAM CI+ od CP. Mój pierwszy HF, bez znaczka DTV w prawym górnym rogu tak jak opisywałem -ciągłe skoki sygnału i brak możliwości odbioru. Drugi HF, ze znaczkiem DTV w prawym górnym rogu, kupiony na rynku wtórnym więc nie wiem ile używany wcześniej- co jakiś czas pikseloza, klatkowanie oraz przycinki audio -ale na siłę można by oglądać choć niewątpliwie problem jest. 2 różne egzemplarze i efekt diametralnie różny, oba egzemplarze reagują na feralny 11158V ale ten ze znaczkiem DTV zdecydowanie lepiej sobie radzi.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność rozmawiać z kierownikiem serwisu

 

Taką za przeproszeniem "przyjemność" miałem już 6-krotnie... Te rozmowy są pozbawione sensu, ponieważ serwis fergusona działa tylko i wyłącznie na zasadzie "przykazów z góry". To nie jest typ osiedlowego serwisu, gdzie miły technik lub inżynier siedział tydzień nad starym magnetowidem i w "magiczny sposób" stawiał go na nogi. Kierownik nawet gdyby bardzo chciał to i tak nie może. Autoryzowane serwisy funkcjonują na ściśle określonych zasadach i nikt tam nie będzie przelutowywał stosu elektrolitów, tylko dlatego że kilka osób uważa to za dobry trop.

 

Tak w ogóle to trochę się dziwię - skoro pokładacie w tych kondensatorach takie nadzieje, ba są tacy, którzy piszą że ich wymiana to w sumie chwila - dlaczego nadal tylko mnożycie posty na forum, zamiast chwycić za stację lutowniczą? To byłby wreszcie jakiś konkret. Zrobiłem coś i napiszę jaki przyniosło to efekt. Gdybanie np. o "oscylacji zasilania" itp. niczego nie wniesie ani nie zmieni. Ja nie mam obrotnicy, przewód koncentryczny jest najwyższej jakości i ma 5 metrów - a 11.158 na Arivie TT nie działa (podobnie jak na HFach). Na tej samej instalacji, równie "stary" Opticum jakoś nie ma problemu - czyżby miał on jakieś specjalne kondensatory? Proponuję nie kontynuować już dorzucania postów w stylu: " to jest trop", "znowu wracają nieszczęsne kondensatory" i podobnych. Jeśli ktokolwiek uważa, że wymiana elektrolitów może pomóc - niech wymieni je w swoim HF lub TT i napisze jaki był efekt tego działania.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam 5 tunerów 8900 w tym jeden jest nowy (leżał w pudełku) i wszystkie mają ten sam problem, więc nie wierze w teorię zużytych kondensatorów. Powtórzę, że na tunerze 8800 (uboższy model) nie mam problemu z tym transponderem.

Myślę, że problem jest inny niż kondensatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli nie są kondensatory, uszkodzenia płyty i głowicy, napięcia na zasilaczu są prawidłowe, a dekoder sam z siebie nie pokazuję niestabilności pracy oprogramowania... a problem ten jest na wszystkich 8900, wniosek jest następujący. Wadliwe modele. I mogę się założyć że gdyby powstał post na którym użytkownicy sprzętu 8900 sprawdzali by ten TP prawie każdy miał by problem z odebraniem tego TP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając chwilę czasu zajrzałem do środka tunera i mogę się podzielić tym co zrobiłem. Problem tkwi moim zdaniem w głównym zasilaniu tunera to jest 3,3 V.  Prosze kupić kondensator elektrolityczny przynajmniej 4700 uF/10 V i wsunąć go bez lutowania w złącze wiązki zasilacza na płycie główne między piny "Ground" i "3/3V" (są dwa).  Efekt jest taki, że pikseloa ustępuję na tyle, że można spokojnie oglądać programy. Ale żeby nie było idealnie nie ustępuje całkowicie. Raz na kilkanaście sekund pojawiają się zakłócenia ale poprawa jest bardzo widoczna. Nie mam oscyloskopu (ideałem byłby cyfrowy) więc nie jestem w stanie sprawidzić co się dzieje na linii zasilania 3,3 V. Być może problemem jest zbyt mała wydajność zasilacza na tym napięciu. Kondensator stanowi pewną rezerwę energi dla głowicy czy procesora i dodatkowo stabilizuje napięcie. Piszcie czy wystąpiła proprawa u was. Można próbować eksperymentować z jeszcze większym kondensatorem to jest 10000 uF/10 V. Na razie nie mam takiego kondensatora więc nie robiłem jeszcze takiej próby. Dioda (podwójna) odpowiedzialna za prostowanie w/w napięcia 3,3 V dość mocno nagrzewa się mimo, że posiada radiator. Za diodą jest filtr typu kondensator 3300 uF-cewka-kondensator 2200 uF. Być może trzeba powiększyć radiator i obniżyć temperaturę pracy diód albo wymienić diody na większy amperarz i umieścić ją na większym radiatorze.  To na razie tyle. Pozdrawiam.

Edytowane przez Krispl
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować użytkownika zdzichuk111 z innego forum:

"

Podaje wartości potrzebnych kondensatorów
470MF 10v około 10szt
100MF 25v około 5szt
3300MF 10v 1szt
330MF25v 2szt
470MF 50v 1 szt
1000MF 10v 5szt
220MF35v 1szt
2200MF 10v 1szt
1MF 50v 1szt
33MF 50v 1szt
47MF 25v 5 szt
Jeżeli się nie mylę to wszystkie potrzebne sztuki płyta + przetwornica.Życzę miłej zabawy z lutownicą ja się zabieram koło soboty.
"
oraz efekt
"
Właśnie skończyłem zabawę z lutownicą ale się przyznam że mi przeszło w połowie zabawy. Najważniejszy jest efekt. Działa!!!!!!!! Wymieniłem wszystko na przetwornicy co nie było trudne a potem 470MF 10v 2sztuki tuż obok głowicy i jeszcze 470MF 10v i 100MF 25v i1000MF 10v tuż po niżej głowicy. Z płytą główną to nie jest zabawa montaż obustronny więc nie chciałem więcej ryzykować.Wielkie dzięki za pomysł"

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...