Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koleś ma talent, to nie ulega wątpliwości. Fajnie jakby trafił do Legii z dwóch powodów:

1. Mógłby się odbudować i grać świetnie, a Legia by na nim zarobiła(mimo wszystko bardzo prawdopodobny wariant).

2. Byłby przykładem dla Szymańskiego czy Niezgody, że do dobrej ligi nie ma co się pchać przedwcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby piękne https://eurosport.interia.pl/klub-legia-warszawa/news-legia-warszawa-sprowadzi-bartosza-kapustke,nId,2585841

Kapustka w Legii i to za darmo, aż niewiarygodne. Oby się potwierdziło. Na takie rzeczy stać tylko angielskich bogaczy.

Ja o tym pisze od roku heh. 

 

Ale chciałem napisać coś innego, bierzemy rezerwowego z Montpellier i jest wzmocnieniem a oni chcą chłopaka od nas który w którym widzą potencjał (Inną sprawą jest czy się sprawdzi) ale u nas wszyscy mówią, że na dziś jest za słaby na Legię i to jest problem polskiej piłki, brak myślenia perspektywicznego, tylko tu i teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać stać, Jaga dużo za niego nie weźmie z zachodu.  Ofert były na poziomie 1 -1,250 m euro. Jadze bardziej opłaca się go sprzedać Legii nawet za te 700-800k z dużym % od kolejnego transferu niż teraz go pogonić na zachód(to z jakiego klubu wyjeżdżasz ba bardzo duże znaczenie a o ile nie ma mniej niż 21 lat i to takim klubom jak Jaga ciężko kogoś sprzedać powyżej 2 baniek, taki Góralski gdyby rok temu wyjeżdżał z Legii czy Lecha kosztowałby 2x tyle na luzie jak Furmna np.). A Kulesza to jeden z mądrzejszym prezesów w klubach ESA i dobrze to wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5 mln zł za Wieteskę to promocja. Być może nowy(stary) trener zobaczy w nim potencjał na pierwszy skład Legii. Wystarczy zobaczyć jaki postęp w tym sezonie zrobili Szymański czy Niezgoda. Ja najbardziej czekam na nazwisko trenera. Gdzieś wyczytałem, że niby Brzęczek jest w gronie kandydatów, ale nie chce mi się w to wierzyć.

 

Frankowskiego Legia nie kupi - nie stać ich. :P A nawet jak stać, to za te same pieniądze sprowadzą dwóch-trzech anonimowych Chorwatów. :P

Problem polega na tym, że ceny za polskich zawodników są bardzo mocno zawyżone to po pierwsze(vide Reca). Po drugie jak napisałem wyżej mnie bardziej z Jagi podoba się Novikovas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że Reca jest już gotowy na taki klub jak Legia? Ja wiem, że jest taki zapis w umowie Wieteski, ale jak na obecne ceny piłkarzy, to promocja. Michalak ponoć ma iść na ponowne wypożyczenie, chyba że przekona do siebie nowego trenera. Ja ciągle wierzę w Nagya, może po zimowych przygotowaniach się ogarnie, bo talent ma. Ciekawe co z Jędzą, Broziem i Astizem.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tak naprawdę nie będzie gotowy, to jest czas w którym musi się sprawdzić w takim klubie jak Legia. Czy da radę nie ma pojęcia ale naturalnym ruchem dla niego powinien być taki transfer. Zobacz Nagy na Węgrzech, on tam nie gra. Ten gość jest już stracony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przewidywaniami Dilaver odchodzi z Lecha do drużyny prowadzonej przez Bjelicę http://transfery.info/114713,oficjalnie-bjelica-dziala-z-ekstraklasy-do-dinama-zagrzeb

Mimo wszystko szkoda, bo to był najlepszy środkowy obrońca Kolejorza, a eliminacje LE tuż tuż. A potem zdziwienie, że odpadają nasze drużyny już w eliminacjach. W zeszłym roku stracili 3 obrońców latem i wszyscy wiemy jak to się skończyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia na razie ma tymczasowego trenera i zastanawia się nad zatrudnieniem Brzęczka, czyli gościa bez żadnego doświadczenia w pucharach europejskich. Dla mnie absurd, już wolałbym zostawić Klafuricia, który przynajmniej poznał drużynę i przede wszystkim zdobył dublet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Jak twierdzi wielu piłkarzy Legii u Klafuricia naprawdę postawiono na taktykę, podczas gdy Jozak totalnie odleciał, nie słuchał nikogo i postawił na psychologię. Pewnie, że Klaf nie jest moim wymarzonym trenerem dla Legii, bo wolałbym takiego Vrbę czy Markiewicza, ale na pewno nie Brzęczka, którego największym sukcesem jest zajęcie 5 miejsca w naszej lidze. Szanujmy się. Z polskich trenerów chyba tylko Nawałka, ale on jest niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że mamy beznadziejną ligę, to jeszcze wystarczy, że jakiś piłkarz zagra jedną lepszą rundę i już wyjeżdża... :) Jedynie Legii czasami udaje się kogoś utrzymać na dłużej - o ile ten piłkarz nie przerasta ligi jak Vadis.

 

Ale on odchodzi dlatego, że postawił się u prezesa za Bielicą i Situm gdyby nie to to by został.

Legia na razie ma tymczasowego trenera i zastanawia się nad zatrudnieniem Brzęczka, czyli gościa bez żadnego doświadczenia w pucharach europejskich. Dla mnie absurd, już wolałbym zostawić Klafuricia, który przynajmniej poznał drużynę i przede wszystkim zdobył dublet.

Guardiola ma doświadczanie w  Pucharach a od odejścia z Barcelony w kluczowych fazach LM dostaje w łeb, to nie ma znaczenia.

 

Klaf to nie wiadoma, nie wiadomo ile było jego wkładu a wkładu piłkarzy i 6,5 mln zł premii. To trener pułapka. Mówisz o tym, co prezes mówił w mediach a to nie do końća prawdą tym bardziej, że było wiadać, że więcej drużynie dało odejście Jozaka, poprawiła się atmosfera niż Klaf. On nawet nie miał czasu prowadzić treningów, nie wiem czy był 1 mikrocykl treningowy max 2.  A tak tylko regeneracja, przygotowanie do meczu. 

 

Ja już o Vrbrze mówiłem, po 1 nie ma na to szans bo 2 to jest trener który nie pracował z dużą ilością obcokrajowców, cele klubów w których pracował są inne, inne oczekiwania, inne parcie na wynik. Pilzno może być sportowo lepsze ale w Legii oczekiwania są większe, i on w zasadzie całą karierę pracuje tylko z Czechami i Słowakami. A to jest bardzo istotne bo jak on ma zawodnikom przekazywać swoje ustalenia ? Zagraniczny trener musi znać 2-3 języki, mieć doświadczenie w 2-3 krajach, znacz różne kultury a on tutaj się dyskwalifikuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...