Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Co do Legii to wszyscy wiemy, ze i tak na CL nie ma szans a LE to popłuczyny.

Szansę są i to ogromne. Tylko 1 zespól w 4 rundzie  poza zasięgiem (Olimpiakos), pozostałe 4 są w zasięgu( Pilzno, Celtic, APOEL, Salzburg). Od lat nie było sytuacji, że tak naprawdę tylko jeden poważny dwumecz dzielił od LM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednym dwumeczem, to przesadziłeś, w 2 rundzie w ostatnich latach potrafił odpaść między innymi Salzburg, a w 3 rundzie nawet mając rozstawienie, będzie trzeba się nieźle postarać o awans.

Dzisiaj Jagiellonia wymęczyła 0:0 z Górnikiem Zabrze, jeszcze bym Zabrzan nie skreślał, bo grają nieźle. gdyby Kante nie zmarnował setki, to dzisiaj pewnie  wywieźliby z Białegostoku 3 punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz już nie ma o czym dyskutować ten system tak funkcjonuje już od paru lat i to się nie zmieni.W każdym razie nasze narzekania i pochwały nie wpłyną na jego zmianę.Jest widowiskowy na pewno bo emocje są w każdym spotkaniu.Podbeskidzia nie zabiła póki co reforma tylko kontuzje - trener musi rotować zespołem.Brak Piacka,gdzieś spadek formy Demjana i Szczepaniaka- tam trzeba szukać przyczyn.Kandydat do spadku dla mnie to Łęczna (nie promują młodych tylko grają pruchnem po "30",tak piłki nie powinno się promować w najwyższej klasie rozgrywkowej).Jesli jeszcze ktoś  miałby spaść..Ciężko byłoby mi tu kogoś znaleźć,typowałem Śląsk ale oni z Rumakiem cuda robią,być może tu coś fajnego uda się osiągnąć trenerowi.Wracając do Bielska,pokutują pierwsze fatalne 10 kolejek za Kubickiego.

To prawda zatrudnienie Kubickiego można traktować jak sabotaż. Dla mnie najbardziej przereklamowanym zawodnikiem jest Kato. W niemal każdym meczu popełnia błąd. Szkoda Piacka, ale najbardziej żal, że karierę musiał skończyć Konieczny. To była prawdziwa opoka w obronie. Miejmy nadzieję, że Podbeskidzie się podniesie, bo zwyczajnie nie zasługuje na spadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady są znane przed sezonem, więc nie ma o co afery robić. W innych ligach są playoffy i żyją. Co innego, że to całe ESA37 jest głupie. Mam nadzieję, że poleci Podbeskidzie i Łęczna.

Ogólnie to jestem za 10 drużynową Ekstraklapą i 4 rundami. Ale.to nie realne, bo w 6 klubach dużo ciepłych posadek poszło by do lamusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jestem za 10 drużynową Ekstraklapą i 4 rundami. Ale.to nie realne, bo w 6 klubach dużo ciepłych posadek poszło by do lamusa.

To jest największa głupota jaką ktokolwiek może zrobić.  Odbiło by się to i bardzo na frekwencji która i tak na poziomie całego sezonu nie jest zbyt równa. Oglądanie 4 razy tych samych meczów nie jest zbyt atrakcyjne, a po  2 chyba znacznie ważniejsze jesteśmy zbyt dużym krajem na to i jest spokojnie 30 parę klubów które spełniły by wymagania gry Ekstraklasie więc nie wiem w czym problem w zrobieniu 18 zespołowej ligi jak kiedyś. Przecież ligą zmniejszano głownie z tego powodu, że podczas wybuchu afery korupcyjnej kluby z niższych lig miały ogromne problemy z infrastrukturą, dziś nawet tak mała Nieciecza tego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga powinna mieć 18 zespołów. Wtedy dwa spadek i jeden w barazu o utrzymanie. Tak jak w Niemczech. 34 kolejki czyli o 3 mniej niż teraz z beznadziejnym podzialem i odbieraniem wywalczonych punktów. Większość klubów z pierwszej ligi spokojnie poradziloby sobie z licencja.

Edytowane przez adrian 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z 18 zespołami jest taki, że każdy z klubów dostałby mniej pieniędzy od telewizji. Najważniejsze jest odejście w końcu od tego idiotycznego ESA 37 i zagranie systemem, który obowiązuje we wszystkich najważniejszych ligach.

Co do rozegranych meczów, to przyznaję że nie doceniałem Piasta Gliwice. Ich ostatnie występy są imponujące- niemal pokonali Lecha na wyjeździe i wysoko wygrali z Lechią u siebie mimo braku Vacka. Okazuje się, że nawet przy niewielkim budżecie można zbudować dobry zespół. Jedyne co dziwi to strasznie niska frekwencja na stadionie. 6 tysięcy ludzi na meczu z udziałem zespołu walczącego o mistrzostwo!? To jest skandal i wcale nie świadczy dobrze o ekstraklasie. Może jednak 10 zespołowa byłaby lepsza. Nie oszukujmy się na mecze Legii czy Lecha przychodzi dużo więcej kibiców. Nie rozumiem o co chodzi z kibicami Piasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik meczu Piast - Lechia nie oddaje tego co działo się na boisku, Lechia powinna wyrównać, przez prawie całą drugą połowę cisnęła, nie rozumiem kto dał strzelać karnego Mili, jak widziałem go podchodzącego do tej piłki, wiedziałem jak to się skończy... Dwóch reprezentantów - Peszko i Mila - znowu najgorsi na boisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co dziwi to strasznie niska frekwencja na stadionie. 6 tysięcy ludzi na meczu z udziałem zespołu walczącego o mistrzostwo!? To jest skandal i wcale nie świadczy dobrze o ekstraklasie. Może jednak 10 zespołowa byłaby lepsza. Nie oszukujmy się na mecze Legii czy Lecha przychodzi dużo więcej kibiców. Nie rozumiem o co chodzi z kibicami Piasta?

 W Gliwicach jest więcej kibiców Górnika Zabrze niż Piasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie bedzie kibicował Piastowi jak jest Ruch i Górnik Z. To są kluby z tradycja a nie Piast...

 

Problem z 18 zespołami jest taki, że każdy z klubów dostałby mniej pieniędzy od telewizji. Najważniejsze jest odejście w końcu od tego idiotycznego ESA 37 i zagranie systemem, który obowiązuje we wszystkich najważniejszych ligach.

Co do rozegranych meczów, to przyznaję że nie doceniałem Piasta Gliwice. Ich ostatnie występy są imponujące- niemal pokonali Lecha na wyjeździe i wysoko wygrali z Lechią u siebie mimo braku Vacka. Okazuje się, że nawet przy niewielkim budżecie można zbudować dobry zespół. Jedyne co dziwi to strasznie niska frekwencja na stadionie. 6 tysięcy ludzi na meczu z udziałem zespołu walczącego o mistrzostwo!? To jest skandal i wcale nie świadczy dobrze o ekstraklasie. Może jednak 10 zespołowa byłaby lepsza. Nie oszukujmy się na mecze Legii czy Lecha przychodzi dużo więcej kibiców. Nie rozumiem o co chodzi z kibicami Piasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W Gliwicach jest więcej kibiców Górnika Zabrze niż Piasta. 

To ciekawe ile będzie osób na trybunach jak zaczną przegrywać. W ogóle jestem zdania, że za dużo jest na Śląsku drużyn. To już nie te lata, że Górny Śląsk rządził w Polsce. Ruch nie ma pieniędzy, Górnik jest ostatni w tabeli, a Piast nie ma kibiców. Bez sensu. Jak się okazuje infrastruktura to nie wszystko. Mamy nowoczesne stadiony, a na niektórych garstka widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie baraż jak 1. liga kończy miesiąc później?

No, ale to żaden argument. Nie wiem czy sobie przypominasz, ale kilka sezonów wstecz były baraze i potrafili to zrobić.

 

Ponadto cztery kolejki więcej, daje Ci miesiąc.

Edytowane przez adrian 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 kolejki więcej? Jak to? Przecież teraz grają 37.

Boniek mówił że nie ma szans na baraże bo 1.liga by musiała wcześniej strartować. A co jak jakiś piłkarz z druzyny barażowej pojedzie na reprezentację? To nie fair play. A wiadomo jakie są wymagania stadionowe na 1.ligę, a jakie na ekstraklasę.

 

Sytuacja jest trudna, bo ligi nie mniejsza (chyba że konkretnie zapłacą spadającym), ale kto się zgodzi na to. Ale prawda jest taka że ilość zespołów powinna zostać dostosowana do poziomu jaki reprezentuje liga, tutaj akurat 16/14 w systemie mecz i rewanż to dobre rozwiązanie żeby nie robić problemu z spadającymi 6/8 drużynami.

Innym problemem ESA 37 jest rozgrywanie w dramatycznych porach meczach Pucharu Polski. Mniej kolejek mogłoby poskutkować tym, że mogliby rozgrywać mecze w weekend. Ale to pewnie i tak by nie przeszło z racji tego że teraz jest kilka kolejek w tygodniu.

 

Czyli są dwie opcje - albo ESA 37, albo 16 druzyn i każdy z każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...