Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lech powinien miec latwo do rundy play-off el. LE - bedzie rozstawienie.

Jezeli uda im się tam dotrzeć  a po drodze odpadna minimum 4 zespoły z wyższym współczynnikiem (co jest naprawde bardzo prawdopobne), to będą również rozstawieni w rundzie play-off el. LE :)

Jeżeli nie będą mieć rozstawienia to wedlug mnie bez szans na awans, zbyt mocne zespoly dochodza wtedy do wylosowania.

Nie wiem skąd Ci wyszły 4 zespoły? Ja widzę że jest 12 z lepszym rankingiem jeśli wszyscy faworyci będą wygrywać i to zakładając że z LM spadną te słabsze z mniejszym współczynnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te 10 minut myślałem, że uduszę Radka jak stracą gola na 3:2, na szczęście nie stracili .  Widzieliście filmik z Kurskim jak się na Vipie popisywał ?

 

Najbardziej to chyba jednak cieszyli się w Gdyni, oni grają w Pucharach a do tego ich puchary zabrały miejsce Lechii.

 

W 4 rundzie eliminacji LM możemy zagrać z Olympiakosem Hasiego( jest bardzo blisko podpisania umowy)

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te 10 minut myślałem, że uduszę Radka jak stracą gola na 3:2, na szczęście nie stracili .  Widzieliście filmik z Kurskim jak się na Vipie popisywał ?

 

Najlepszy Prezes w historii telewizji został niemiło potraktowany, oby to się nie odbiło na nas wszystkich, bo wtedy nie zobaczymy meczów Legii w eliminacjach LM.  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całą multiligę uratowali w Białymstoku, po strzeleniu gola na 2:1. Mecz w Warszawie - żenująco słaby. Kalkulatory ostro działały w sztabach Legii i Lechii. 3 strzały celne na cały mecz - to ma być walka o mistrza? Bardzo dobrze Lechii, że zostanie bez pucharów, za takie podejście jak w końcówce. Szkoda tylko, że Legii się udało. Taki żart na koniec: ile dzieli Lechię od pucharów? Kilka stacji kolei SKM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonująca walka w Białymstoku. O kalkulacjach Lechii czytałem kilka dni temu, tak się kończy gdy nie gra się o pełną pulę. 

Przecież piłkarze typu Kuciak, Borysiuk, Wolski pewnie świętowali z Legią mistrzostwo wczoraj. Było wiadomo, że jak Lech będzie wygrywał w Białymstoku, to Lechia nie ukoronuje Lecha Poznań. Jedynie Peszce nie za bardzo te kalkulacje się podobały.  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VAR w Polsce ma funkcjonować tak jak na MŚ U20 w Korei to dziękuję bardzo. Młodzi Włosi skrzywdzeni. SKANDAL. VAR podjął decyzję i ją przekazał, a główny nawet nie spojrzał w monitor. Możliwe, że mecz skorumpowany bo powtórki sytuacji np. z ręką Zambijczyka w polu karnym w ogóle nie pokazano. Powtórka sytuacji z czerwoną kartką jedna w trakcie spotkania. Widać, że ani faul ani kartka się nie należały. Włosi grali świetną piłkę, ale w 10 to raczej koniec. 

Czy teraz wystarczy przekupić VAR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piłkarze typu Kuciak, Borysiuk, Wolski pewnie świętowali z Legią mistrzostwo wczoraj. Było wiadomo, że jak Lech będzie wygrywał w Białymstoku, to Lechia nie ukoronuje Lecha Poznań. Jedynie Peszce nie za bardzo te kalkulacje się podobały.  :mrgreen:

Peszcze który dostaje ch... w Poznaniu od tamtego meczu ? Peszko to psychol. boisku było mokre a on robi taki wślizg, powinien z dodatkowe 5 meczy dostać.

 

Pasjonująca walka w Białymstoku. O kalkulacjach Lechii czytałem kilka dni temu, tak się kończy gdy nie gra się o pełną pulę. 

Lechia tak cały czas gra na wyjazdach więc nic w tym dziwnego, do tego dochodzi jeszcze boisko i pogoda która nie sprzyjała grę w piłkę. Nic nie chciał ryzykować na siłę, choć wczoraj mnie to irytowało, że nie strzeliliśmy gola ale dziś już to jest nie ważne.

 

 

Najlepszy Prezes w historii telewizji został niemiło potraktowany, oby to się nie odbiło na nas wszystkich, bo wtedy nie zobaczymy meczów Legii w eliminacjach LM.  :-|

Nie chodzi nawet co było potem a o to jak on się zachowywał, machał tą flagą i nie był zbyt miły, ja tam w sumie blisko niego byłem Trzeba też pamiętać, że nie była to Żyleta a jednak loża VIP gdzie nie jeden nie pamiętam gdzie się znajduje.. Nawet jak dziewczyny zwróciły mu uwagę to nie zachowywał się zbyt przyjaźnie.

 

 

 

@the cable guy a czego ty się spodziewałeś ? Var to narzędzie do pomocy a nie rozst[beep]nia, jeśli sędzia jest pewny decyzji nie będzie korzystał z powtórek, wiele razy było o tym a i tak większość ludzi tego nie wie dalej. VAR nie sprawi, że błędów nie będzie. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Var to narzędzie, to że ktoś siedzi na monitorem jest nie istotne bo jego decyzje są formalnie nie ważne bo główny decyduje czy korzysta z podpowiedzi czy chce skorzystać z powtórki czy jest pewny swojej decyzji. Faul, ręka czy czerwona kartka to nie jest sytuacja zero jedynkowa jak spalony, to kwestia interpretacji.  Pisze o tym IFAB w podręczniku VAR. 

 

Tobie podobnym wydaje się, że VAR nagle coś ogromnego zmieni, nie zmieni, wyeliminuje kilka sytuacji prostych jak te w meczu Francja - Hiszpania ale kontrowersje dalej zostaną i bardzo często będą sytuacje, że sędzia za VAR-em będzie miał inne zdanie niż ten na boisku(choć formalnie o tym nie koniecznie będziemy musieli wiedzieć). VAR nie zrewolucjonizuje sędziowania a jedynie pomoże sędziom w określonych sytuacjach jak nie będą pewni decyzji.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia tak cały czas gra na wyjazdach więc nic w tym dziwnego, do tego dochodzi jeszcze boisko i pogoda która nie sprzyjała grę w piłkę. Nic nie chciał ryzykować na siłę, choć wczoraj mnie to irytowało, że nie strzeliliśmy gola ale dziś już to jest nie ważne.

 

 

Niepotrzebne było tylko to nerwowe oczekiwanie, na szczęście skończyło się dobrze. Jeszcze raz powtórzę- trzeba zrobić wszystko, żeby spróbować zakwalifikować się do LM, bo w przyszłym sezonie będzie dużo trudniej. Oby udało się zatrzymać całą 11 przynajmniej na kwalifikacje i dokupić Orlando Sa lub przynajmniej Stępińskiego.

Niestety Jaga i Arka nie gwarantują nawet fazy grupowej LE, Bjelica w Lechu też nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po meczu byłem trochę zirytowany, że nie chcieliśmy na siłę wygrać ale będąc na murawie potem trochę to rozumiem, boisku było bardzo nasiąknięte i w sumie nie ma co się dziwić przy pasującym wyniku w Białymstoku nikt nie chciał szarżować, potem zaczęły się nerwy. Ale i tak bardziej mnie wkurzył fakt, że u nas nikt nie pomyślał aby przedłużyć 2 połowę o te 5-10 minut, było to proste do wykonania.

 

OSA to chyba nie realny teraz, jakieś luźne rozmowy były w kwestii Stępińskiego i Sobiecha(kiedyś byłem wielkim zwolennikiem jego talentu, teraz nie mam pojęcia jak wygląda) i nie wykluczone, że nawet obaj trafią. W kwestii transferów zaczyna coś się dziać zobaczy jak to będzie. Awans jest w zasięgu jeszcze w tym roku bo nie ma tam nikogo z kim nie dałoby się wygrać, na pewno tak łatwo jak rok temu nie będzie więc trzeba się spiąć bardzo jak w fazie grupowej LM.

 

@the cable guy z tym niedostępna to bez przesady, bo jednak nie będzie dalej tam Realu czy Barcelony a jednak taki Ajax czy PSV czy Greckie kluby więc teoretycznie da się z nimi rywalizować. Oczywiście będzie to znaczne trudniejsze ale to też nie będzie to tak jak było kiedyś gdzie graliśmy z Realem czy Barceloną  w eliminacjach. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Sa jest raczej nie do kupienia, bo to byłoby idealne wzmocnienie- zna już klub, wie jaka jest presja, więc nie byłoby kłopotów z aklimatyzacją. Ciekawe czy jest możliwość zatrzymania Vadisa i Pazdana na kwalifikacje i ciekawą opcją byłby Góralski z Jagi. Gdyby Pazdan jednak odszedł, to przesunąłbym Jędze na środek i dokupił prawego obrońcę. Zresztą tam od biedy może grać Broź i Rzeźnik.

Teraz czas Mioduskiego, po czynach poznamy jak kocha Legię. Choć powrotem Radka Kucharskiego już mi zaimponował.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie widziałem tego na stadionie, rok temu był [beep] po meczu i w tym roku miało tak nie być podczas dekoracji i był jasny komunikat w grupach aby nie wbiegać na murawę , widać nie zrozumiał,  reakcja przesadzona bo wystarczyło wziąć za fraki i wyrzucić a nie go kopać. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten koleś sam sobie jest winny, były jasne komunikaty czego aby nie wbiegać na murawę, było to wiele razy podkreślane przed i po meczu. Oczywiście nie powinni go bić, tylko złapać i wyrzucić. Przez takich [beep]ów którym się coś wydaje potem cierpi całe środowisko, są ludzie którzy odpowiadają za pewne rzeczy na trybunach ale nie usprawiedliwia to ich, że go bili bo jak pisałem wyżej, powinni rozwiązać to inaczej niż go bijąc.

 

Ja nie jestem pewien czy będzie zeznawał bo to oznacza też dla niego karę i zakaz stadionowy.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...