Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czekać aż z powodów politycznych, Polsat całkowicie zrezygnuje z kabaretów, i nawet powtórek na Polsat Comedy Central Extra nie będzie. To samo stało się z kabaretami w TVP w 2016. 

 

Zoom TV z kanałami Winnickiego zacierają ręce.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że TVP emituje archiwalne kabarety na TVP Rozrywka, a Polsat zlikwidował nawet te archiwalne, można powiedzieć, że wszystkie. Nawet te, które nie miały nic wspólnego z polityką. Jeżeli przestał emitować na głównej antenie, TV 4 i Nowa TV to na PCCE pewnie też. Wystarczy teraz śledzić ramówkę i sprawdzać czy na pewno będą emitowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BW134 napisał(a):

Tylko czekać aż z powodów politycznych, Polsat całkowicie zrezygnuje z kabaretów, i nawet powtórek na Polsat Comedy Central Extra nie będzie. To samo stało się z kabaretami w TVP w 2016. 

 

Zoom TV z kanałami Winnickiego zacierają ręce.

Jeszcze do tego grona dołożyłbym TV Puls choć ciekawi mnie czy po zmianie władzy także TVP2 wróci do kabaretów. 

Polsat z kabaretów zrezygnował pewnie z prostej przyczyny bo boi się że satyrycy będą jechali po przegranej PiS a to zablokuje wszelkie inwestycje Solorza nie związane z mediami pokroju ekektrowni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pan Miszczak nie lubi kabaretów, ale to on po raz pierwszy w swojej karierze na Polsacie stworzył jesienną ramówkę. Mógł nie emitować kabaretów od września, a na niedzielę wieczór dać od razu co innego. Według pierwszego pomysłu w niedzielę mał być "Taniec z Gwiazdami", a kabarety miały być w innym dniu tygodnia. Myślę, że @Poland napisał prawdę i chodzi tu o pana Solorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kolis napisał(a):

Może to to, bo dziwne jest, że zdejmują wszystko z wszystkich anten.

W Polsat Comedy Central Extra leci powtórka KNŻ z 2019 roku, więc nie ze wszystkich. Ale wbrew pozorom, jest to kanał zarządzany przez Paramount a nie Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 09:31, Michu_97 napisał(a):

Może i pan Miszczak nie lubi kabaretów, ale to on po raz pierwszy w swojej karierze na Polsacie stworzył jesienną ramówkę. Mógł nie emitować kabaretów od września, a na niedzielę wieczór dać od razu co innego.

I właśnie w tym jest cały myk. Gdyby to wyglądało tak, że kabaretów nie ma od początku nowej ramówki, bo się zmienia koncepcja, to byłoby to jakoś wytłumaczalne. Może nie wynikami oglądalności, ale byłaby jasność. A tak to mamy sytuację, w której najpierw tuż przed wyborami się wycofuje odcinki z ostatniego półrocza, a potem anuluje premiery, co jest też o tyle śmieszne, że na przykład piątkowy "Telemagazyn", dodawany do dzienników Polska Press. zapowiada na okładce program niedzielny, którego nie zobaczymy. Nie zdziwiłbym się, gdyby część środowiska kabaretowego sama uznała, że nie ma to już sensu, jeśli trzeba by było nagrywać programy bez pewności, że się ukażą danego dnia.

 

W dniu 21.10.2023 o 08:33, Poland napisał(a):

Jeszcze do tego grona dołożyłbym TV Puls choć ciekawi mnie czy po zmianie władzy także TVP2 wróci do kabaretów. 

Puls bym wykluczył, bo Puls praktycznie w ogóle poza Mrągowem (które od momentu, gdy ta stacja je przejęła, zepsuło się dość mocno) nie inwestuje w kabarety. Natomiast z Polsatem też jest sprawa o tyle ciekawa, że na tej stacji program kabaretowy był regularnie w ramówce od ponad 20 lat, w dodatku były też transmisje z Sopotu, Koszalina, Kielc czy jesienny Ryjek, który właśnie dzięki Polsatowi stał się bardzo znaną imprezą kabaretową. Sprawdziłem nawet przed chwilą na stronie festiwalu, że koncert galowy jest zapowiadany jako rejestrowany przez Polsat. Ciekawe, czy to się zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 13:31, fanbonda napisał(a):

Miszczak nie lubi kabaretów. Fałszywy pretekst i zwalić na PiS. 

Po prostu Polsat boi się reakcji po przegranej PiSu. Kabareciarze (zwłaszcza ci z „Faktów Autentycznych") mogliby zrobić z tego niezły użytek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fanbonda napisał(a):

Naprawdę warto samemu myśleć, a nie powtarzać każdą bzdurę. 

To pomyślmy przez chwilę, co powoduje tak chaotyczne działanie w sprawie kabaretów, do tego stopnia że sami kabareciarze są zaskakiwani. 

Tylko nie odpowiadaj że tego nie wiesz, bo na odległość to pachnie brzydko, na tyle brzydko że nie szanuje się nawet partnerów z którymi się umawia na nagrywanie materiałów do emisji. 

Cytat

"Można zlikwidować TVP, ale nie jego ducha" — komentuje na Instagramie Robert Górski, informując o niespodziewanej zmianie w ramówce.

Wymowny komentarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Poland napisał(a):

Chodzi mi o komentarz satyryków do wyników wyborów i do tego co wypłynęło w tym tygodniu włącznie z doniesieniami o możliwych podsłuchach. Polsat napakowany inwestycjami w „Czystą Polskę" się tego boi. 

Ale to jest jednak dość absurdalne, bo jeśli byśmy brali tylko motywy polityczne pod uwagę, to nie trzyma to się kupy. PiS rządził 8 lat. W programach kabaretowych nawalano w rząd mocno, szyderczo, szpilek włożono co niemiara. A program znika dopiero teraz, gdy szykuje się zmiana władzy. Myślę, że tu musiały iść inne kwestie w grę. Generalnie dobrze byłoby, choćby z samego szacunku do widzów, żeby się stacja na ten temat wypowiedziała. Telewidzowie powinni jednak wiedzieć, dlaczego nie mogą teraz obejrzeć programu z aktualnymi skeczami.

 

I tu jeszcze tak przy okazji - mogę się zgodzić z tym, że obecnie kabaretów w telewizji jest bardzo dużo, ale cechą "Kabaretu na żywo" i jego zaletą jest aktualność, to że skecze często odwołują się do aktualnych zdarzeń. Dlatego też nagrywanie odcinków z opcją "nie wiemy kiedy puścimy" jest trochę bezprzedmiotowe.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kirk napisał(a):

Ale to jest jednak dość absurdalne, bo jeśli byśmy brali tylko motywy polityczne pod uwagę, to nie trzyma to się kupy. PiS rządził 8 lat. W programach kabaretowych nawalano w rząd mocno, szyderczo, szpilek włożono co niemiara. A program znika dopiero teraz, gdy szykuje się zmiana władzy. Myślę, że tu musiały iść inne kwestie w grę. Generalnie dobrze byłoby, choćby z samego szacunku do widzów, żeby się stacja na ten temat wypowiedziała. Telewidzowie powinni jednak wiedzieć, dlaczego nie mogą teraz obejrzeć programu z aktualnymi skeczami.

 

I tu jeszcze tak przy okazji - mogę się zgodzić z tym, że obecnie kabaretów w telewizji jest bardzo dużo, ale cechą "Kabaretu na żywo" i jego zaletą jest aktualność, to że skecze często odwołują się do aktualnych zdarzeń. Dlatego też nagrywanie odcinków z opcją "nie wiemy kiedy puścimy" jest trochę bezprzedmiotowe.

Moim zdaniem ocena sytuacji jest prosta. Polsat po prostu boi się takich przypałów ze strony satyryków jak „Wigilia" Neonówki czy „Papuga" Kabaretu Młodych Panów więc blokuje możliwe przypadki powtórki z rozrywki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

To pomyślmy przez chwilę, co powoduje tak chaotyczne działanie w sprawie kabaretów, do tego stopnia że sami kabareciarze są zaskakiwani. 

Tylko nie odpowiadaj że tego nie wiesz, bo na odległość to pachnie brzydko, na tyle brzydko że nie szanuje się nawet partnerów z którymi się umawia na nagrywanie materiałów do emisji. 

Wymowny komentarz. 

Co ma Miszczak do TVP? Miszczak zalicza wtopę za wtopą, a jego działalność charakteryzuje chaotyczność ( przesuwanie nowosci na inne pory) . To fatalny dyrektor programowy. Taka jest prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Ale oficjalny komunikat był jasny co do usuwania kabarerów w ich platform. Działania podyktowane politycznie. A skoro nadal ich nie ma to ja uznaję że nadal to jest przyczyną. 

Owszem, tamta wcześniejsza decyzja była motywowana kampanią, swoją drogą trochę późno moim zdaniem to zrobiono, bo w ostatnim tygodniu, ale wyjaśnienie było. Natomiast teraz stacja milczy. Sprawa wydaje mi się poważniejsza niż tylko podyktowana politycznie. Jeśli z kanałów należących do Polsatu znikają nie tylko premierowe kabarety, ale także powtórki i montażówki (w nocy na przykład Polsat 2 nie wyemitował "Kabaretowej ekstraklasy", a to jest program montażowy z materiałami z dawnych lat), to mam wrażenie, że mogło pójść także o pieniądze, może o tantiemy za każdorazowe emitowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...