Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"Dlaczego ja?" jest... na licencji :D Nie wiem na jakiej. Niemiecka wersja jest emitowana na RTL. Tam ten program nazywa się "Verdachtsfälle"

Link do kadru z czołówki: http://autoimg.rtl.de/epg/58574/613x345/

Czołówka polskiej wersji jest bardzo podobna.

 

Realizacja polskiej wersji też typowo niemiecka. Wyskakujące co chwilę belki z imieniem, nazwiskiem i wiekiem osoby, która w danym momencie jest widoczna na ekranie. Kamery bez statywów, wszystko filmowane "z ręki". Bohaterowie wypowiadają się w "czasie rzeczywistym", to znaczy do danej sytuacji - komentarz, tak jakby własne przeżycia, opinie. Podobieństw jest o wiele więcej.

 

Jakiś czas temu w "Verdachtsfälle" widziałem historię bardzo podobną do tej z dzisiejszego "Dlaczego ja?". Także występowała rodzina z kilkoma dziećmi, także mąż podejrzewał żonę o zdradę. Jedno z dzieci miało "nie taką" grupę krwi. Później okazało się, że... dokonano podmiany w szpitalu :D .

 

Czy to wszystko może być zapisane w licencji? Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości obejrzałem dzisiaj "Dlaczego ja?" no i muszę przyznać, że naprawdę był on ciekawy. Ciągłe napięcie każe siedziec przed telewizorem i czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Nawet przerwa reklamowa nie skłoniła mnie do zmiany kanału na inny, tylko cierpliwie czekałem do jej końca. Widzę, że polsat się stara i robi coraz lepsze programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od jesieni 2010 roku przez trzy sezony Grupa Polsat będzie miała prawa do pokazywania na swoich antenach Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych - podaje Sport.pl. Do tej pory Ligę Mistrzów w piłce ręcznej pokazywała Telewizja Polska na antenie TVP Sport.

 

Polsat będzie pokazywał nie tylko mecze mistrzów Polski, ale też inne najciekawsze pojedynki. Przypomnijmy, że Polsat Sport na swojej antenie transmituje już rozgrywki Ekstraklasy kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej oraz Mistrzostwa Europy.

 

info: media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Polsat wyemituje też tylko jeden sezon (8 odcinków) "Czterech Pancernych i Psa"?

Masz przecież ten [beep] serial też na TVP. A o ile sie nie mylę to na TVN-ie też był. Do tego będzie powtzrzany jeszcze z milon razy. Główny Polstat powinien mieć dopisek "powtórka" bo co trochę jak nie kiepscy to "I kto to mówi" a dziś o ile się nie mylę znów powtórka "Bad Boys".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ramówka Polsatu w dni powszednie tak do 20:00 wypełniona jest samym dziadostwem. Dopiero po tej godzinie zaczyna się (czasami) ciekawy film albo jakiś serial zagraniczny. Jedyne od tego wyjątki to "Interwencja" o 16:15 i ewentualnie "Malanowski & Partnerzy" o 16:30, no i teraz doszło "Dlaczego ja?". A tak to cały dzień są powtórki starych seriali - jak nie jakieś "Czarodziejki" to "Świat według Bundych". Kto im to ogląda, to ja nie wiem.

Moim zdaniem skoro Polsat nie chce własnego morning-show, to powinni dłużej transmitować Poranek z Polsat News. A nie zapętlają w kółko "Daleko od noszy" ze "Szpitalem na perypetiach" i "Światem według Kiepskich". I jeszcze jedno: może mnie ktoś oświecić, dlaczego Polsat puszcza ŚWK tak nie po kolei, tzn. raz odcinek np. 215, potem 156, potem 295...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joey39 masz rację - według mnie powinni dociągnąć Poranek z Polsat News tak gdzieś do 10:30 by potem można dać teleturniej interaktywny i bezpośrednio Samo życie. Zapętlone seriale natomiast powinny wylecieć z ramówki za wyjątkiem Czarodziejek gdyż te odcinki nie były powtarzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kiepskich to macie racje -> przesadzaja. ALe Married with Children nie warzcie sie tknąc nawet :evil: Najlepszy serial komediowy wszech czasów i kazdym razem jak ogladam to smieje sie jakbym 1-wszy raz to widzial. :lol: Chociaż juz pokazywali z 5 razy ale warto :) Porannek z PolsatNews powinnien trwac do 8:30. Pozniej program typu DDTVN ( powiedzmy "HEJPOLSAT" ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...