Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to już jest, że rynek medialny w Polsce i na świecie ciągle się zmienia i zmieniają się też prawa sportowe. Rzeczywiście być może gdyby ktoś pierwszy nie zaczął transmitować siatkówki i nie stała by się ona popularna, to może by później ktoś inny tego nie kupił, ale gdyby dla Canal+ czy TVP wtedy byłaby ona taka ważna to by nie dali jej sobie wyrwać. Ja natomiast siatkówkę kojarzę z Polsatem i nie mogę sobie przypomnieć, żebym kiedykolwiek obejrzał transmisję na jakiejś innej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za znaczenie ma LŚ? Z resztą Polsat Sport wtedy nie istniał/raczkował. Ważniejsze jest, kto pokazywał PLS. Polsat pokazuje siatę świetnie, w TVP każdy wie jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel21, wybacz, ale w Polsce najbardziej profesjonalnie do transmisji sportowej podchodzi Polsat. A wiesz dlaczego? Bo to dla nich złoty biznes, więc dbają o niego. To oni pokazywali jako pierwsi mma w Polsce (gale Pride, wszystkie KSW), to oni zrobili z żużla widowisko sportowe pierwszej próby, o siatkówce i boksie nie wspomnę.

Oczywiście zaraz wypomni ktoś, że robią to dla kasy, ale do jasnej ciasnej - dlaczego nie mieliby tego robić? Bo nie wypada, bo "prawdziwy sport" to nie biznes, bo tamto i siamto. To takie ciasne myślenie jakie pozostało w Polakach po czerwonej zarazie. Polsat to prywatna inwestycja prywatnej osoby, która musi zarabiać na siebie, a robi to m.in przez promocję danych dziedzin sportu.

Sport stał się konikiem Polsatu, bo na tym robi Solorz dużą kasę i darmową promocję swoich produktów. Nikt inny na rynku nie postrzega tak sportu, nawet C+, który robi z tego produkt high premium i to w postaci przede wszystkim piłki. Reszta jest 00 lat za murzynami.

TVN kiedyś próbował w to iść (Boks, próby transmisji meczów piłkarskich), ale zdali sobie sprawę, że to dużo kosztuje i takiej jest iść w rozrywkowe show na zagranicznych licencjach, które robią niesamowicie i inne tv są daleko w tyle za nimi w tym względzie. Od 2006 (od Mundialu) TVN postawił na widza-kobietę i od tego czasu w ramówce zaczęły dominować formaty skierowane do tej części widowni.

W TVP nadal myślą, że robienie pozorów profesjonalnej pracy wystarczy i dlatego to co robią wygląda tak jak wygląda. Ostatnimi czasy Szaranowicz zaczyna powoli zmieniać coś w tym temacie, ale brak środków jest aż nadto widoczny, więc odrobienie dystansu do choćby C+ zajmie kilka lat.

Eurosport to oddzielna historia, bo w Polsce dodawana jest ścieżka dźwiękowa, a reszta idzie z TF1 (w tym wiązka regionalna dla Europy środkowo-wschodniej z Eu2), więc niema jak tego odnosił do Polsatu.

 

 

Obecna sytuacja to wynik ciężkiej pracy ludzi z Polsatu i decyzji Solorza, który wiedział potencjał w transmisjach sportowych. Inni tak tego nie postrzegali i dla tego obecnie jest tak duży dystans między sportem w Polsacie, a gdzie indziej. Odpowienie decyzje w odpowiednim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że to zasługa Miast które pobudowały w ostatnim czasie, nowoczesne hale sportowe i ośrodki treningowe w których można profesjonalnie trenować.Sponsorzy regionalni i częściowo gminy, zaś utrzymują drużynę i sztab trenerski. PS tylko pokazuje jak grają i trzepie z tego kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że dzisiejsze "Wydarzenia" oglądałem "jednym okiem", ale to tło od razu zwróciło moją uwagę. Trochę... ponure - ale to może tylko wrażenie.

 

Czy usunięto podczas zapowiedzi materiałów ozdobnik w lewym górnym rogu? Podczas ostatniego materiału widziałem belkę - coś na kształt "Wiadomości", czy "Panoramy", może stosowali to przez całe wydanie?

 

Mógłbym prosić o wstawienie zapów z głównych "Wydarzeń" (oczywiście, o ile ktoś je posiada)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne badziewie Polsatu. Moze robimy konkurs pod tytulem " Ile odcinkow Polsat wyemituje swojego nowego badziewia" Jak myslicie ?? Cóz biorac pod uwage ze Agentki i inne badziewia Polsatu nie mialy z reguly wiecej niz 1 sezon czyli 13 lub 22 odcinków, wiec ja stawiam na ok. 13-15 odcinkow. Wiecej na 100% nie bedzie. A wy jak myslicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem może to pytanie już padło w tym temacie niechce mi się czytac wszystkich postów

Czemu Polsat przerwał nadawanie 4 sezonu "Prison Break"?

Bo Polsat się musiał pochwalić nowym serialem Bestia zamiast puśćic do końca serial Prison Break (Skazany na Śmierć) a potem puśćić Bestie to oni przerwali serial w połowie IV sezonu i... Puśćili Bestie :/ .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polsat się musiał pochwalić nowym serialem Bestia zamiast puśćic do końca serial Prison Break (Skazany na Śmierć) a potem puśćić Bestie to oni przerwali serial w połowie IV sezonu i... Puśćili Bestie

@TVSATTV, to jest midseason. Każda stacja w USA/Kanadzie robi zimową przerwę w emisji większości swoich programów czy seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda stacja w USA/Kanadzie robi zimową przerwę w emisji większości swoich programów czy seriali.

I nasze stacje też mogłyby sobie robić takie przerwy gdyby emitowały amerykańskie seriale tuż po ich premierze w USA. A nie, emitują rok po premierze i jeszcze sobie przerwy robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...